Jei situacija tokia kaip apibūdino Lonsas: tiesiog iejo i kambari, pamate nepazistama zmogus besiknisanti po stalcius, o tas dar pvz. be ginklo, tai, deja, čia esant gyvybės atėmimui ar sunkiam sveikatos sutrikdymui bus būtinosios ginties ribų peržengimas (nes kėsinimasis nukreiptas į nuosavybę, taigi gynyba neatitinka kėsinimosi pobūdžio) , tačiau, jei vidury nakties kažkas įsilauš į namus (t.y. vidury nakties išgirsi kaip išlaužiamos durys ir kažkas įgriūna pas tave į namus, o jei dar ir visa kompanija - tai pradėjęs šaudyti iš savo bazukos ir nors ir juos visus paklojęs negyvai baudžiamojon atsakomybėn paprastai nebūsi patrauktas, nes Būtinosios ginties ribų peržengimu nelaikoma dėl didelio sumišimo ar išgąsčio, kurį sukėlė pavojingas kėsinimasis, arba ginantis nuo įsibrovimo į būstą padaryta veika, tačiau jei po tokio užpuolimo ir susišaudymo
ramiai elgsies, tada galėsi sukelti įtarimų, kad nelabai buvai sumišęs ir išsigandęs. Tačiau, jei situacija tokia kaip minėjau iš pradžių tai bus būtinoji gintis.
Aišku yra dar keletas aspektų pvz. prieš miegą eini į kitą kambarį uždaryti lango ir randi svečią su ginklu ir jis tą ginklą realiai ir tikėtinai panaudos (o ne tiesiog deda į kojas ar pvz. pats pasiduoda) ir tu gali ramiausiai išsitraukti savo kulkosvaidį ar kinžalą ir jį panaudoti. Taip pat svarbus dalykas yra dar asmens, padariusio nusikalstamą veiką, sulaikymas - tai taip pat yra viena iš baudžiamąją atsakomybę šalinančių aplinkybių, tačiau čia ribos šiuo atveju (įsibrovimo kėsinantis pavogti kažką) jau kiek kitokios: neatsako pagal šį kodeksą už veiksmus, kai vydamasis, stabdydamas, neleisdamas ištrūkti ar kitais veiksmais aktyviai bandančiam išvengti sulaikymo nusikalstamą veiką padariusiam asmeniui padaro turtinės žalos, nesunkų sveikatos sutrikdymą (t.y. galima tyčia siekiant sulaikyti vagį jam galima suplėšyti drabužius, duoti į akį, išsukti ranką, tačiau reikia nepamiršti, kad tik aktyviai siekiančiam išveingti sulaikymo t.y. jei nebėga, nesipriešina - mušti negalima
) arba sunkų sveikatos sutrikdymą dėl neatsargumo. Tačiau asmens, atremiančio nusikalstamą veiką padariusio asmens pasipriešinimą (pvz. išsitraukia ginklą ir tikėtina, kad puls), veikai taikomos būtinosios ginties taisyklės.
Lietuvoje reaguojama įvairiai: kartais pratampoma iki Aukščiausiojo teismo ir tik tas jau išteisina, kartais pirmoje instancijoje (čia kaip suprantate kalbu tada kada įsibrovėlis numiršta).