Kiek gali būti tiesos, kad kovos menus į Indiją atnešė Aleksandras Makedonietis?

kaip bebūtų kogero Indų kovos menai prieš ar po to vystėsi sava eiga, bet ar galėjo kažkiek įtakoti? Gal kas kažkur kažką skaitė, pasidalinkit prašau

Sakalas rašė:
SOL:
Bodhidharma atnešė kažkokiaą techniką, tačiau tie Shaolin stiliai (tigro, gervės ir t.t) yra pačių kinų išrasti ir išvystyti taip kad galima drąsiai abejoti, kuri šalis yra kovos menų lopšys juk Kinijoje valstybė (arba valstybės susiskaldymo metu) gyvuoja gerus 4000m. o valstybei vienas iš esminių egzistavimo pagrindų yra gerai paruošta armija. su karo metu pašauktais valstiečiais daug nepakariausi, reikalinigi profai, kurie mokėtų kautis ir mokytų kitus tai,kad savo stilius kinai jau anksčiau vystė, bet matyt jiems ir Bodhidharmos stilius patiko, tai būdami pragmatikai ir jį "užskaitė"
niekuo neparemtos prielaidos.
Visu pirma Bodhidharma laikomas tiek dzen budizmo tiek kung-fu tevu. Tokio reiskinio kaip vienuoliai-kovos menu meistrai iki jo nebuvo zinoma, taigi ir saulinio vienuoliai buvo paprasti vienuoliai kaip ir visam pasauly. Butent Bodhidharmos deka buvo ivesti tam tikri fiziniai pratimai vystyt vienuoliu fizine sveikata bei jega, paskui zinoma tai isivyste i ivairius kingfu stilius.
Kas liecia armijas bei karyba tai mazai bendro turi su tuo kas vadinama kovos menais ir beginklemis sistemomis, nes kariauti mokejo visos tautos ir armijas turejo vienos stipriesnes kitos silpnesnes. Zinoma atskiru kariu grupiu paruosimu sistemo buta, bet kaip jau minejau nereiktu to painioti su tuo ka vadiname kovos menais.
Prielaida kad Aleksandro Makedoniecio invazija buvo pradzia Indijos kovos menams, o veliau ir kitiems rytu kovos menams remias tuo, kad graikai skirtingai negu kitos tautos turedami gerai isvystyta sporta tame tarpe ir pankartiona turejo gausybe kovotoju fizinio parengimo sistemu ko tuo metu neturejo kitos tautos arba tai nebuvo isvystyta iki tokio lygio kaip pas graikus.
Graikai realiai skirdavo laiko sportui bei fiziniams pratimams ruosdamiesi tam tikrom varzybom, o kitoms tautoms tai buvo nauja, nes nors jos ir turejo armijas karius ir pan, bet tokio auksto lygio ir tokio sistematisko kovotojo paruosimo neturejo.
Kitas dalykas tas, kad garaiku sportines sventes isties buvo ispudingos ir nesulyginamos su kitu tautu kaimu lygio varzybom, taigi tiek kovotoju lygiu tiek fizine forma, tiek techniniu arsenalu graikai gerokai lenke visas aplinkines tautas.
Nereiktu pamirst, kad zinoma jog antikinis boksa ir pankartionas buvo antikiniu varzybu sudedamoji dalis apie 500 metu iki Aleksando Makedoniecio invazijos. (jau nekalbu apie imtynes )
Dar vienas svarus argumentas butu tai, kad isties kaip pastebejo radijatorius nelogiska mokyt kariuomenes beginkles kovos technikos.
Zinant visus siuos istorinius faktus galima drasiai daryti prielaida, kad rytu kovos menu formavimesi didziule italka paliko graikija. Davusi fizinio pasirengimo supratima bei pratimus, ruosimo sistemas, tam tikra kovos be ginklu techniku arsenala. Galu galia is graiku pereme stipraus-grazaus kuno kulta, kuris veliau stiprei itakojo tuos pacius budistu vienuolius. (tik visa tai interpretavo savaip, jei graikui stiprus 'titaniskas' kunas buvo zavejimosi objektas, tai budistu vienuoliams tai budas sustipreti stiprinant valia bei disciplina, budas padedantis nebut silpnam religiniu atzvilgiu.)
radijatorius:
sutinku kad snukin duot daug proto nereikia bet senovėje nebuvo tokie žmonės durni kad snukin duotu plikomis rankomis ,ypač kada po ranka būdavo ivairiu irankiu ,tai pagalvojus logiškai kam plikais kumščiais mojuot
gerai pastebeta