manau perdaug nukrypot nuo temos,juk tema apie ki chi ir t.t. energija, o ne apie tai kaip ji rasosi. tai va internete suradau gan idomu straipsni kuris manau daug kam ka paaiskins
Ki žmogaus organizme cirkuliuoja skirtingų energijos rūšių pavidalais, kurie dengia vienas kitą:
1. Kekki
2. Sioke
3. Midzuke
4. Kuki
5. Denki
6. Dziki
7. Reiki
Pirmoji sąraše esanti energijos forma, pavadinta Kekki, pasižymi didžiausia jėga, bet minimaliausiu sugebėjimu organizuoti.
Energija, pažymėta 7-uoju numeriu, Reiki, turi didžiausią sugebėjimą organizuoti energijos tekėjimą prote ir kūne, bet tuo pačiu per ją sunkiausia pasiekti tiesioginį efektą. Vadinasi, paskiausiai išvardinta energija turi savotišką valdymo programą, kurios dėka visa, kas yra būtina žmogiškai sistemai, įvyksta reikalingų jėgų naudojimo pasekoj, teisingu santykiu, atitinkamu laiku, tinkamiausiu ritmu ir išraiškingiausiu būdu.
Kitos energijos (4-6), bendradabiaudamos tarpusavyje, atlieka skirtingas funkcijas, kas žemiau ir aprašyta.
Septynių pagrindinių gyvybinių energijų charakteristikos
1.Kekki
Kekki, gyvybės jėga, turi virsti maistu tam, kam jos reikia. Pati iš savęs ji tokias formas pavirsti negali. Šią funkciją atlikti jai padeda kitų rūšių energijos. Išvertus iš japonų kalbos, Kekki reiškia Ki energijos rūšį, kuri pasireiškia kaip išgyvenimo jėga. Kekki yra žodžio Kecu vedinys, kuris reiškia „kraują“. Vadinasi, Kekki – tai „kraujo Ki“ , ši energija glaudžiai susijusi su Pirmaja čakra. Kekki energiją naudoja ląstelės jas sudarančių medžiagų palaikymui ir funkcionavimui. Ši energijos rūšis formuojasi, per maistą. Kekki – grubiausia ir mažiausiai struktūriška kūno energijos rūšis. Kekki lyginama su moliu, iš kurio galima sulipdyti kiek nori plytų, jas išdegti ir naudoti statybai.
2. Sioke
Tai Ki forma, formuojanti kūno struktūras, kuriose kupiasi ir funkcionuoja grubioji gyvybinė jėga (Kekki). Kai kūno struktūroje pakankamai susikaupia Kekki rezervų ši Ki rūšis padeda kūnui nesuirti. Sioke pasižymi tam tikra valia ir tvirtumu. Sioke žodis verčiamas kaip „druskos Ki“ arba „mineralų Ki“. Sioke yra struktūra, turinti rišančia galią, tai indas, kurioje (kurį laiką) laikosi Kekki, tas laikas yra organizmo arba ląstelės funkcionavimo trukme. Tokiu būdu ji užtikrina individui egzistavimą.
Šis energija gyvenime įgauna prasmę kai žmogus susivokia, kad jo žemiškasis egzistavimas iš tiesų turi tikslą. Tie kurie nenori atlikti savo paskirties, tie netenka struktūros. Ši energija apsireiškia kai mes priimame savo žmogiškąją egzistenciją kaip ypatingai svarbią galimybę asmeninių (egoistinių) poreikių suvokimui, patyrimui ir patenkinimui.
Sioke energija taip pat formuoja žmogiškų būtybių konstrukciją – kūnus. Ji mums padeda fundamentalias savirealizacijos galimybes ir suformuoja mūsų ribas. Kai Sioke prievartiniu būdu išardoma, joje esanti Kekki išeina ir pereina į kitą Sioke, užtikrindama jai funkcionavimą. Sioke iš esmės yra indas, kuriame saugoma Kekki.
Be to, Sioke, kaip ir Kekki, tampriai surišta su Pirmąja čakra. Kad Sioke galėtų tinkamai funkcijonuoti, t.y. egzistavimo prasmę paverstų veiksmu, būtinas ryšys su kitomis gyvomis substancijomis ir būtybėmis, ypač būtybėmis to tipo, kurį ji atstovauja. Įvairiausios sioke išraiškos formuojamos aukštesnių Ki energijos formų.
3. Midzuke
Tai tokia Ki išraiška, kuri ypatingai pasireiškia santykių išraiškoje, ji stiprina kūnišką tapatumą, ji padeda džiaugtis, būti linksmiems bei saugiems, fiziškai būnant šalia. Mindzuke sąvoką galima išversti kaip „vandens Ki“ arba netgi „skysčių Ki“. Midzuke – tai tapusavio santykių jėga, sugebėjimas „nugalėti atiduodant (tarnystė)“. Ši energijos rūšis susikuria, kai pripažįstame šeimą, giminę, tautą, kad mes visi įnešame savo indėlį (pvz. Vaikai) į amžiną kūrybinių jėgų šokį, savo ir kitų gentainių labui.
Midzuke, formuoja pagrindinius elementaraus kūniško pasitikėjimo emocinius modelius, sugebėjimą išreikšti atsidavimą kito žmogaus atžvilgiu. Bendrai paėmus ji suteikia pradinę energiją visoms emocijoms. Ji atsako už seksualumą, už švelnumą ir kūno suvokimą. Tuo pačiu ji padeda mums priimti ir valgyti maistą, palaiko metabolizmą. Midzuke susieta su Antrąją čakra, kuri lokalizuojasi gaktikaulio srityje, apatinėje pilvo dalyje. Mindzuke surenka į krūvą Kekki, surištą su įvairiomis Sioke formomis, ir sukuria iš jos įvairiausias struktūras. Ji įgalina givybinę jėgą pereiti iš vienos formos į kitą. Be Midzuke, Sioke formos taip ir liktų izoliuotomis. Be jos Sioke formos būtų kietos ir vientisos, praradusios tikrąjį judėjimą. Ko gero, Midzuke atsako už orgoną, atskleistą išradingojo austro mokslininko Vilhelmo Raicho.
Tam, kad žmogaus kaip besivystančios asmenybės bendravimo poreikiai vystytųsi ir pereitų į ilgalaikius santykius, Midzuke turi gauti konkrečius nurodymus iš kitos aukštesnės jėgos, kuri jai vadovautų ir nurodytu kryptį.
4. Kuki
Ki forma, padedanti būtybei formuoti tam tikrus santykius su kitomis Kūrinijos būties dalimis, vadinama Kuki. Šis žodis verčiamas kaip „dujų Ki“ arba „oro Ki“. Kuki – tai asmeninių sugebėjimų realizacija, savęs suvokimo ir asmeninio sąmoningumo augimas, įsitraukimas į gyvenimą. Šios Ki formos galia pasireiškia, kai juntame ir pripažįstame savo individualumą, taip pat formuojant savo asmeninį pasaulį. Ši Ki rūšis glaudžiai susieta su Trečiąja čakra, kuri randasi ties „saulės rezginiu“. Kuki, be viso kito, palaiko gebėjimą mąstyti taip pat suvirškinti maistą. Tai toji jėga, kurią karatistai naudoja betono plytai kumščiu suskaldyti, beje, ji yra viena iš tų energijų, kurių pagalba filipiniečių gydovai operuoja plikomis rankomis.
Kuki formuoja motyvacijas ir įtakoja troškimus susijusius su musu individualybe, būtent ji užgarantuoja, kad nepasuksim iš savojo kelio, įtakojami kitų žmonių.
Tam, kad judėjimas ir augimas vyktų ne egoistiniu pasaulio eksplotavimu, o atitinkamos grupės naudai, Kuki reikia jėgos, kuri padėtų jai orientuotis natūraliuose žmogaus asmenybės ir kitų su juo susietų būtybių poreikiuose. Tai - bendro ritmo suradimas šokyje, nemindant vienas kitam kojų.
5. Denki
Ki forma, nuo kurios priklauso mūsų pastangos, mūsų santykis su savuoju ego ir atkaklus siekimas augti, tuo pat metu rūpinantis kitais žmonėmis, vadinama Denki. Jis reiška „griaustinio Ki“. Šiame kontekste įdomu pažymėti, kad kinų išminties ir pranašysčių knygoje („51-oji I Czino Heksagrama“), pasakyta, kad griaustinio jėga sujungia žmogiškąsias būtybes su kuriančiąja visatos jėga. Nors griaustinis ir pradžių ir gąsdina, šis pergyvenimas iš tikro yra apvalantis, ir jis gali mums padėti atskleisti teisngiausią požiūrį į gyvenimiškas problemas ir elgtis, vadovaujantis etikos ir moralės supratimu.
Šis gyvybinės energijos tipas mumyse formuoja suvokimą, kad mūsų asmenybės vystimasis neturi alinti ne tik mūsų asmeninės gerovės bet ir kito žmogaus gerovės. Denki, sukuria meilės, užuojautos, pakantumo ir tikėjimo Dievu emocinį modelį – bet tik su sąlyga, kad, tai pačiai Denki beveikaint, neivyks nieko kito, kas nuo to atitrauktų dėmesį.
Norėdami suprasti šį dėsnį, prisiminkim, kad griaustinis gydo ir apvalo, mus išgąsdinęs. Jei užgniaužiame šią reakciją, perkeldami savo dėmesį į kokius nors „saugius“ dalykus, Denki veikimas bus ne pilnutinis.
Denki sustiprina mūsų savisaugos siekimą - ne iš baimės, o dėka meilės jėgos, kuria mes ir esame. Ši gyvybinės energijos energijos savybė suteikia mums blaivumą bendravime su žmonėmis, pakantumą ir prieštaringų gyvenimo reiškinių supratimą.
Mūsų rūpestingumas, taip pat turi būti kontroliuojamas, kad mūsų vystymasis nesustotu susitapatinus su visuomene ir Denki suteikto pasitenkinimo savimi rezultate. Tam būtina papildoma energijos rūšis.
Denki susieta su Ketvirtąja čakra, širdies centru.
6. Dziki
Ki energija, kuri mums esant gyvenimo situacijose atveria matymą leidžiantį pamatyti šešėlinius mūsų esybės aspektus, kurie iš esmės yra mums kenksmingi, tuo pačiu metu, ji mums suteikia galią vystiti neišvystitas savybes. Ji veikia pastoviai telkdama mūsų dėmesį į įvairiausius taisytinus aspektus – tokia energija yra vadinama Dzinki.
Šis žodis yra verčiamas kaip – „sutelkianti jėga“ arba „magnetinė energija“. Ši energija mums prieinama tampa tik tada kai mes išmokstame gyvenimo pamokas, kai mes sugebame išlaikyti stabilumą gyvybiškai svarbų mūsų dvasiniam augimui. Dziki susijusi su atsakomybės jausmu.
Taip pat Dziki yra žavesio energija, per žavesį sutinkamai su gylumine mūsų dieviška esatimi, ji struktūruoja mūsų giluminę esybę ir mus supantį pasaulį. Taip pat ji formuoja visas svarbiausias kūrybines savybes – tai kas yra tikra ir kas atneša aukščiausią gėrį. Dziki atskleidžia įvairialypę – meno, estetikos, grožio, paletę. Dziki iššaukia kitas žemesniąsias energijas ir koordinuoja jų reiškimąsi, konkretaus žmogaus asmeniniame gyvenime.
Magnetinė šios gyvybinės energijos išraiška susieta su Penktąja čakra, esančia apatinėje kaklo dalyje, virš krūtinės ląstos.
Kad aukščiau aprašytos Ki energijos formos tarpusavyje suderintai veiktu, turėtu egzistuoti aukščiausio lygio visaapimanti vadovaujanti Jėga, kuri visoje sistemoje užtikrintų pastovią tekėjimo pusiausvyrą (homeostazę).
7. Reiki
Ki forma, organizuojanti teisingą visų jai pavaldžių gyvybinės jėgos formų sinergetinį veikimą, vadinama Reiki. Žodžio vertimas: „ sielos jėga“ arba „ dvasios energija“. Tai tokia gyvybinės energijos rūšis, kuri materialiajame pasaulyje pasireiškia kaip pati artimiausia dieviškajai kuriančiajai jėgai, visos gyvybės šaltiniui. Reiki suderina 3 archetipiškai nepilnas asmenybes – vidinį vaiką, vidurinįjį ir Aukštesnįjį Aš – taip, kad visi trys sujungiami į vieną sistemą, neleidžiant jiems veikti pavieniui dėl savo skirtybių.
Reiki sujungia, nesurišdama;
Reiki stimuliuoja, neįaudrindama;
Reiki atskiria, neizoliuodama;
Reiki ramina, nesukaustydama;
Reiki nukreipia mūsų dėmesį į gyvenimą ir meilę širdyje;
Reiki sukuria aiškumą, neslopindama domėjimosi;
Reiki pažadina ir palaiko visų rūšių neatskleistų galimybių vystymąsi.
Universalioji gyvybinė energija savo grynoje formoje savyje sutelkia visas energijų rūšis. Bet kad mes tai suvoktume ir pajustume turime eiti šia kryptimi, turime apsivalyti. Būtina keisti savo gyvenimo būdą, jis turi tapti sveikesnu, kūribiškesniu ir individualesniu. Reiki per prievartą nepradės keisti mūsų gyvenimo. Laisva valia – tai Dieviškosios jėgos dovana. Įvaldyti meistriškumą mūsų šventa pareiga, tai yra naudinga ne tik mums patiems asmeniškai, bet ir visam pasauliui.
Gyvybinių energijų formos, aukštesnės ir vientisesnės, nei Reiki, negali tiesiogiai pasireikšti atskirtame materialiąjame pasaulyje.
Dieviškoji Ki, iš kurios viskas susikuria ir prie kurios viskas sugrįžta savo materialaus egzistavimo pabaigoje, vadinasi Sinki. Sinki veikia Reiki pagalbos dėka už materialaus pasaulio ribų per Septintąją čakrą, esančią dviejų-trijų pirštų atstumu nuo viršugalvio.
Reiki nesvetima tiek vienybės, tiek ir atskirumo principams, įgalinantiems sukurti sritį, kurioje abi energijos tarpusavyje sąveikautų. Ši jos funkcija palaiko In ir Jan tekėjimo pusiausvyrą.
Visa, kas čia čia pasakyta, galime išreikšti viena fraze: Reiki harmonizuoja visus gyvybinių procesų tipus.
Reiki susieta su kaktos energetiniu centru, Šeštąja čakra, esančia viršnosyje tarp antakių.
Dar kartą reiktų pastebėti, kad, nors aprašytos gyvybinių energijų rūšys rezonuoja su konkrečiomis čakromis, jos nėra tų čakrų energijos. Jos tik paleidžia į darbą joms pavaldžias jėgas, tokias, kaip jau mums žinomi iš akupunktūros meridianai, ir įjungia tam tikrus elgesio tipus. Vadinasi, čia aprašytos skirtingos gyvybinės energijos išreiškia greičiau pirmines energijų rūšis, nei išeinančias iš jų gyvybines energijas, betarpiškai cirkuliuojančias pagrindinėse ir antrinėse čakrose, organuose ir meridianuose.
Paruošta pagal Frank Peter Arjava „The Spirit of Reiki