AutoriusTema: O vat kas tas tradicinis karatė?  (Skaityti 43255 kartai)

0 narių ir 1 Svečias žiūri šią temą.

Atsijungęs stripulis

  • Nanadan (7 dan)
  • *
  • Registracijos data: Lap 2006
  • Žinutės: 4046
  • Amžius: 45
  • Vieta: Vilnius
  • Šalis: 00
  • Karma: +95/-22
  • Lytis: Moteris

  • Aktyvumas per savaitę
    0%
O vat kas tas tradicinis karatė?
« įjungtas: 2007 Kov 17, 18:13:08 pm »
Pas mane apmąstymų savaitgalis. Susimąsčiau, ką po velnių šiuo metu treniruojamės. Ką treniravausi didžiąją gyvenimo dalį, žinau - fudokan. O vat kas tas tradicinis karatė? Ko gero, keičiu kvietimą pažiūrėt varžybas. Ateikite pažiūrėti ne iki galo įsisąmoninto SHOTOKAN ir iki galo įsisąmoninto FUDOKAN šakų sportininkų varžybas :) Tiesa, dar trenerio paklausiu pirmadienį, grįžusio su 4 danu iš Amerikos, ką mes treniruojamės. Bet kad pats anas treniruojasi pas Shotokan stiliaus atstovą, tai faktas  :-)
« Paskutinis taisymas: 2007 Kov 18, 01:37:50 am nuo stripulis »
Stiprus žmogus ne tas, kuris visus nugali. Stiprus tas, su kuriuo niekas nenori kovoti.

Atsijungęs pitbull:)

  • Globalus Moderatorius
  • Nidan (2 dan)
  • *
  • Registracijos data: Lap 2004
  • Žinutės: 1613
  • Vieta: ------------
  • Karma: +50/-8

  • Aktyvumas per savaitę
    0%
Re: O vat kas tas tradicinis karatė?
« Atsakyti #1 įjungtas: 2007 Kov 17, 19:56:09 pm »
Stripulis pametejo gera ideja.Mes forume turim daugiau karate atstovu :clap:.Manau bus ats.:... :-D
Пиво пьете? Драться любите? Вредный характер? Вы нашли свой путь!
Pitbull's House


Jūs neturite teisės matyti nuorodas. Registruotis arba Prisijungti

Atsijungęs Dojo

  • VIP narys
  • Sandan (3 dan)
  • *
  • Registracijos data: Lie 2006
  • Žinutės: 2046
  • Amžius: 46
  • Vieta: Vilnius
  • Šalis: 00
  • Karma: +39/-4
  • Lytis: Vyras
  • -DOJO-

  • Aktyvumas per savaitę
    0%
    • Karate Goju Ryu klubas "DOJO"
  • Skype: art.dojo
Re: O vat kas tas tradicinis karatė?
« Atsakyti #2 įjungtas: 2007 Kov 17, 20:25:37 pm »
Mano galva tradiciniu karate gali vadint tokiu kuris vadovaujasi ta filosofija, ta technika kuri buvo sukurta, islaikant visas tradicijas(pagarba, etiketas, irankiai, metodika vedimo ir t.t.). kiekvianas karate stilius, o ju yra gan nemazai, tai kad ir shotokan, goju ryu, fudokan, wado ryu, kyokushinkai ir t.t. turi savo pradininka, kuris kurdamas konkretu karate stiliu turejo savo filosofine puse ir supratima apie technine puse (kata, bunkai, kumite), visa tai perdave savo mokiniams ir mokiniai tai islaikydami nieko nesistengdami keist, kad ir paimkim kata, kokia ja sukure mokytojas, tokia ji lieka iki siol, darbas su tradiciniais okinavietiskais ar japoniskais irankiais islieka, islieka ta pati kultura, etiketas, konkrecios taisykles ir poziuris - tai ir vadinciau tradiciniu. Tradicinis mano manymu siejasi su autentisku.
  prirasiau, bet tikiuos, kad suprasit mano nuomone teisingai.
Pagarbiai,
Dojo

Kovos menų teorija praktiškai - Jūs neturite teisės matyti nuorodas. Registruotis arba Prisijungti
Norintys ieško galimybių, nenorintys - priežasčių

Atsijungęs pitbull:)

  • Globalus Moderatorius
  • Nidan (2 dan)
  • *
  • Registracijos data: Lap 2004
  • Žinutės: 1613
  • Vieta: ------------
  • Karma: +50/-8

  • Aktyvumas per savaitę
    0%
Re: O vat kas tas tradicinis karatė?
« Atsakyti #3 įjungtas: 2007 Kov 17, 21:28:22 pm »
O,ka yra netradicinis karate?
Kaip manot,kiek aktuali karate kaip kovine sistema?
Пиво пьете? Драться любите? Вредный характер? Вы нашли свой путь!
Pitbull's House


Jūs neturite teisės matyti nuorodas. Registruotis arba Prisijungti

Atsijungęs Dojo

  • VIP narys
  • Sandan (3 dan)
  • *
  • Registracijos data: Lie 2006
  • Žinutės: 2046
  • Amžius: 46
  • Vieta: Vilnius
  • Šalis: 00
  • Karma: +39/-4
  • Lytis: Vyras
  • -DOJO-

  • Aktyvumas per savaitę
    0%
    • Karate Goju Ryu klubas "DOJO"
  • Skype: art.dojo
Re: O vat kas tas tradicinis karatė?
« Atsakyti #4 įjungtas: 2007 Kov 17, 21:45:03 pm »
manyciau, kad be tradicinio yra sportiniai, varzybiniai, nauji karate stiliai. o "tradicini" zodeli naudoja kaip prieda, bet kiek tos tradicijos like, tai neaisku.
Pagarbiai,
Dojo

Kovos menų teorija praktiškai - Jūs neturite teisės matyti nuorodas. Registruotis arba Prisijungti
Norintys ieško galimybių, nenorintys - priežasčių

Portalo FightClub.lt diskusijų forumas

Re: O vat kas tas tradicinis karatė?
« Atsakyti #4 įjungtas: 2007 Kov 17, 21:45:03 pm »

Atsijungęs denis

  • VIP narys
  • Godan (5 dan)
  • *
  • Registracijos data: Spa 2006
  • Žinutės: 3034
  • Amžius: 47
  • Vieta: München
  • Karma: +54/-3
  • Lytis: Vyras

  • Aktyvumas per savaitę
    0%
    • Systema - rusu kovos menas
Re: O vat kas tas tradicinis karatė?
« Atsakyti #5 įjungtas: 2007 Kov 17, 23:46:06 pm »
Jūs neturite teisės matyti nuorodas. Registruotis arba Prisijungti
Kaip manot,kiek aktuali karate kaip kovine sistema?

Ar karate aktuali kaip kovine sistema ? Kodel gi ne. Cia jau priklauso nuo tuo kas ir kaip desto karate ir kokius tikslus nori pasiekti.   
Iskart prisimeniau termina "Kovine karate" kuris man daugiau asocijuojasi su "A. Kochergin" negu "karate"  :angel:

Siap ir aikido gali buti "kovine sistema" ;)

Jūs neturite teisės matyti nuorodas. Registruotis arba Prisijungti
Любой бой – это вспышка, выстрел, взрыв, но управляемый взрыв, прицельный выстрел, направленная вспышка. И в основе любого боя лежат своевременность, точность и простота. А основой всей этой триады, её фундаментом, базой является спокойная, ровная психикa

Atsijungęs stripulis

  • Nanadan (7 dan)
  • *
  • Registracijos data: Lap 2006
  • Žinutės: 4046
  • Amžius: 45
  • Vieta: Vilnius
  • Šalis: 00
  • Karma: +95/-22
  • Lytis: Moteris

  • Aktyvumas per savaitę
    0%
Re: O vat kas tas tradicinis karatė?
« Atsakyti #6 įjungtas: 2007 Kov 18, 01:37:23 am »
Matot, esmė ir yra tokia: tradicinio karatė terminas buvo sukurtas 1975 metais, kai Nišijama panoro atskirti sudvasintąjį karatė nuo smūgio-spyrio sporto. Bet mes atseit irgi treniruojamės tradicinį karatė, ir techniškai gaunasi nesąmonė. Tradicinis karatė yra dvasinis terminas, ir jis neapibrėžia treniruočių sistemos. Bet kažką mes per treniruotes gaminam. Pagal kažką laikom diržus, danus. Pagal ką? Aš sakau, gal pagal Shotokan, šiandien dar sykį prasiėjau per Nišijamos biografiją, akurat, žmogus mokėsi Shotokan ir nieko kito... Tai vat klausimai būtų Smaugliui, kaip Shotokan atstovui, nes bandau išsiaiškint, ką mes iš savęs laužiam:
1. Kokios stovėsenos vyrauja Shotokan - žemos ar aukštos?
Nes: kai mokiausi Fudokan, (šio stiliaus atstovai dar treniruoja, niekur nedingo), stovėsenos buvo žemos. Dabar pas mus jos kažkodėl paaukštėjo. Tipo patogiau vaikščioti. Bet jos, kaip žinome, yra mažiau stabilios ir mažiau tvirtos.
2. Kokie blokai yra Shotokan - kiek procentų jėgos jiem skiriama?
Nes: Fudokan blokai yra stiprūs, kieti, traumuojantys, ir su kontrataka bloko santykis yra 50:50. Mes dabar blokui skiriam maždaug 10 -20 procentų jėgos ir laiko. Skaitosi, kad blokas skirtas tik dėmesiui nukreipti, smūgiui į šoną nuvesti, bet žalai daryti jis neskirtas.
3. Kokia yra kovinė stovėsena kovų metu Shotokan?
Nes: Fudokan kovojantis žmogus nieku gyvu nešokinėja, nespyruokliuoja, iš esmės perėjimai vyksta pažeme, stengiantis kuo minimalesnį laiką skirti tam perėjimui, kad kuo ilgiau būtų stovima ant žemės abiem kojom, ir būtų sunkiau tave parversti. Šiuo metu pas mus prasidėjo šuoliukai, strikinėjimai, priešininko ritmo laužymai, bet, mano galva, jie yra nesaugūs, nes tave parversti - pigiau grybo.

Nu vot va taip va bandau išsiaiškint, kas mes tokie esam. Nes turi būt kažkoks stilius, kitu atveju bus jovalas. O jis šiuo metu kažkiek ir vyksta, tik aš kažkaip galvojau, kad gal treneris savo kelio ieško, ir tas nesmerktina ir natūralu yra, ir gal net taip ir yra, tik tiek, kad kai visi klausinėjot, kas tas tradicinis karatė, iš pradžių putojausi aiškindama, o dabar galvoju: o kas anas yra iš tiesų? Bent pagal varžybų taisykles - grynas Shotokan. Bet šiaip jau Lietuva turi savo Shotokan federaciją, tai man galai su galais pradeda nesueit...
Fudokan tai yra, ten viskas normaliai (Shotokan, Wado-riu ir Godziu-riu derinys)... Ir Fudokan būtent ir buvo sukurtas 1980 metais kaip atsvara sportiniam karatė stiliui, kaip tradicinis karatė...
Ai, karoče, reiks trenerio kaip nors mandagiai užklaust pirmadienį, o ką gi mes treniruojamės :) Geras klausimas, ne? Treniruojiesi žmogus tris metus, ir staiga - obac, o šitą, treneri, o ką mes čia darom?
Stiprus žmogus ne tas, kuris visus nugali. Stiprus tas, su kuriuo niekas nenori kovoti.

Atsijungęs Saxum

  • Administratorius
  • Kudan (9 dan)
  • *
  • Registracijos data: Bir 2004
  • Žinutės: 9378
  • Amžius: 50
  • Vieta: Vilnius
  • Šalis: lt
  • Karma: +172/-3
  • Lytis: Vyras

  • Aktyvumas per savaitę
    0%
    • fightclub.lt
  • Skype: zaksenas
Re: O vat kas tas tradicinis karatė?
« Atsakyti #7 įjungtas: 2007 Kov 18, 01:48:53 am »
Kiek mano žinios leidžia, tradicinis karate tai grynai shotokano atmaina. Bet toliau patylėsiu, nes ne mano kompetencijoje tai...

Atsijungęs stripulis

  • Nanadan (7 dan)
  • *
  • Registracijos data: Lap 2006
  • Žinutės: 4046
  • Amžius: 45
  • Vieta: Vilnius
  • Šalis: 00
  • Karma: +95/-22
  • Lytis: Moteris

  • Aktyvumas per savaitę
    0%
Re: O vat kas tas tradicinis karatė?
« Atsakyti #8 įjungtas: 2007 Kov 18, 02:19:53 am »
Jūs neturite teisės matyti nuorodas. Registruotis arba Prisijungti
O,ka yra netradicinis karate?
Netradicinis - tai tas, kuriame svarbūs TIK sportiniai pasiekimai, ir nesvarbu, ar karate studijuojantis mokinys stengsis gyvenime būti kuklus, kovoti už teisybę, būti nesavanaudiškas, ko turėtų siekti tradicinį karate studijuojantis mokinys.
O kas dėl to, ar karatė gali būti kovinė sistema - kodėl ne? Bet žodžiais šio dalyko neišspręsim... Reik matyt praktiškai išbandyt ir pasakyt - tiko ar netiko? Galiu pasakyt tik istoriją, kaip Nišijama atsidūrė Amerikoje ir jaukiai įsikūrė Kalifornijoje. Jį kaip instruktorių pakvietė Amerikos karinės pajėgos, ir joms patiko karatė demonstracinė versija, ir jie ėmė treniruotis tą karatė... Tas lyg rodytų, kad karatė gali būti kovinė sistema, ne? Bet iš kitos pusės, tai irgi vyko seniai, aš nežinau, ar dabar amerikiečių kariai praktikuoja karatė kaip kovinę sistemą. Spėju, yra prikurta sistemų, labiau tinkančių kovai.

 




 



   
     
Stiprus žmogus ne tas, kuris visus nugali. Stiprus tas, su kuriuo niekas nenori kovoti.

Atsijungęs stripulis

  • Nanadan (7 dan)
  • *
  • Registracijos data: Lap 2006
  • Žinutės: 4046
  • Amžius: 45
  • Vieta: Vilnius
  • Šalis: 00
  • Karma: +95/-22
  • Lytis: Moteris

  • Aktyvumas per savaitę
    0%
Re: O vat kas tas tradicinis karatė?
« Atsakyti #9 įjungtas: 2007 Kov 18, 02:23:24 am »
Jūs neturite teisės matyti nuorodas. Registruotis arba Prisijungti
Kiek mano žinios leidžia, tradicinis karate tai grynai shotokano atmaina. Bet toliau patylėsiu, nes ne mano kompetencijoje tai...
Vadinas, man belieka išsiaiškinti, kokia tai atmaina... Viską darom kaip Shotokan, tik atseit esam "kietesni", nes dar ir dvasiškai tobulėjam? Nežinau, kaip kam, man tas visas nelabai skaniai skamba, kai susimąstau. Buvau Fudokane, viskas buvo aišku: sistema turėjo savo pranašumų prieš Shotokan, nes buvo įtraukta į Shotokan sistemą kovą pagerinantys dalykai iš Vado-riu ir Godziu-riu. Ir buvo aišku, kodėl treniruojuosi Fudokan - nes tai "pagerinta" sistema, šiek tiek, aišku, ir su humoro doze, bet vis viena. O dabar... et...  Pradeda pamažiukais dašusti, kad ne mano stilius tas Shotokan, tik niekaip nesuprantu, kaip taip ilgai nedašuto, kad būtent Shotokan ir treniruojamės :angel:
« Paskutinis taisymas: 2007 Kov 18, 02:24:59 am nuo stripulis »
Stiprus žmogus ne tas, kuris visus nugali. Stiprus tas, su kuriuo niekas nenori kovoti.

Portalo FightClub.lt diskusijų forumas

Re: O vat kas tas tradicinis karatė?
« Atsakyti #9 įjungtas: 2007 Kov 18, 02:23:24 am »

Atsijungęs Smauglys

  • Auksinis VIP narys
  • Rokudan (6 dan)
  • *
  • Registracijos data: Rgs 2004
  • Žinutės: 3753
  • Amžius: 53
  • Vieta: Vilnius
  • Šalis: 00
  • Karma: +128/-9
  • Lytis: Vyras
  • smauglys

  • Aktyvumas per savaitę
    0%
Re: O vat kas tas tradicinis karatė?
« Atsakyti #10 įjungtas: 2007 Kov 18, 03:06:41 am »
Jūs neturite teisės matyti nuorodas. Registruotis arba Prisijungti
Pas mane apmąstymų savaitgalis. Susimąsčiau, ką po velnių šiuo metu treniruojamės. Ką treniravausi didžiąją gyvenimo dalį, žinau - fudokan. O vat kas tas tradicinis karatė? Ko gero, keičiu kvietimą pažiūrėt varžybas. Ateikite pažiūrėti ne iki galo įsisąmoninto SHOTOKAN ir iki galo įsisąmoninto FUDOKAN šakų sportininkų varžybas :) Tiesa, dar trenerio paklausiu pirmadienį, grįžusio su 4 danu iš Amerikos, ką mes treniruojamės. Bet kad pats anas treniruojasi pas Shotokan stiliaus atstovą, tai faktas  :-)
Nesinori bet ką rašinėti, nes senokai nemačiau tradicinio karate varžybų. Pasistengsiu apsilankyti  balandžio 7 d., V–ajame Lietuvos tradicinio karate čempionate. Tada gal plačiau parašysiu. Mūsų shotokan klubas Vilniuje veikia nuo 1979 metų. Tad šiokių tokių tradicijų ir klube turim. O lyginant su tradicinio karate federacija esam lyg ir seneliai ;-)
Jūs neturite teisės matyti nuorodas. Registruotis arba Prisijungti  Jūs neturite teisės matyti nuorodas. Registruotis arba Prisijungti

Atsijungęs pitbull:)

  • Globalus Moderatorius
  • Nidan (2 dan)
  • *
  • Registracijos data: Lap 2004
  • Žinutės: 1613
  • Vieta: ------------
  • Karma: +50/-8

  • Aktyvumas per savaitę
    0%
Re: O vat kas tas tradicinis karatė?
« Atsakyti #11 įjungtas: 2007 Kov 18, 08:32:22 am »
Denis,Kochergino sistema tai "Sovetskoje karate" :teisejas:.
Пиво пьете? Драться любите? Вредный характер? Вы нашли свой путь!
Pitbull's House


Jūs neturite teisės matyti nuorodas. Registruotis arba Prisijungti

Atsijungęs stripulis

  • Nanadan (7 dan)
  • *
  • Registracijos data: Lap 2006
  • Žinutės: 4046
  • Amžius: 45
  • Vieta: Vilnius
  • Šalis: 00
  • Karma: +95/-22
  • Lytis: Moteris

  • Aktyvumas per savaitę
    0%
Re: O vat kas tas tradicinis karatė?
« Atsakyti #12 įjungtas: 2007 Kov 18, 21:17:17 pm »
Jūs neturite teisės matyti nuorodas. Registruotis arba Prisijungti
Nesinori bet ką rašinėti, nes senokai nemačiau tradicinio karate varžybų. Pasistengsiu apsilankyti  balandžio 7 d., V–ajame Lietuvos tradicinio karate čempionate. Tada gal plačiau parašysiu. Mūsų shotokan klubas Vilniuje veikia nuo 1979 metų. Tad šiokių tokių tradicijų ir klube turim. O lyginant su tradicinio karate federacija esam lyg ir seneliai ;-)
Labas, seneli  :angel: Šiaip lyginant su tradicinio karate asociacija, tai jūs net ir proproseneliai, nes ji gyvuoja ar tai trejus ,ar tai ketverius metus, dabar ant greičio nepasakysiu. Užtat pagalvojau, kokia aš dūrų dūra, kad vaikščiojau vaikščiojau ir taip ilgai nesidomėjau, ką treniruojuosi. Gal todėl, kad vaikščiojimą buvau kažkiek užmetusi? Pažėjau, treneris išsilaikęs daną pagal SHOTOKAN reikalavimus, jokių ten variacijų nėra.
Bet: Smaugly, Jūsų šiaip prašiau ne info apie mus (o prašysiu, jei į čempionatą ateisit, nes baisiai būtų įdomu žmogaus, o ypač žmogaus su patirtimi, kaip Jūs, nuomonė iš šalies), o info apie patį Shotokan - būtent tais trim užduotais klausimais. Kiek supratau, Jūs šį stilių daugiau kaip 15 metų treniruojatės, ir jei būtų nesunku, atsakykit, turėdamas laiko  :respect: Būčiau labai dėkinga.
Stiprus žmogus ne tas, kuris visus nugali. Stiprus tas, su kuriuo niekas nenori kovoti.

Atsijungęs Lonsas

  • Nanadan (7 dan)
  • *
  • Registracijos data: Lie 2004
  • Žinutės: 4094
  • Amžius: 36
  • Vieta: Kaunas
  • Karma: +61/-16
  • Lytis: Vyras

  • Aktyvumas per savaitę
    0%
Re: O vat kas tas tradicinis karatė?
« Atsakyti #13 įjungtas: 2007 Kov 19, 01:35:03 am »
Jūs neturite teisės matyti nuorodas. Registruotis arba Prisijungti
Mano galva tradiciniu karate gali vadint tokiu kuris vadovaujasi ta filosofija, ta technika kuri buvo sukurta, islaikant visas tradicijas(pagarba, etiketas, irankiai, metodika vedimo ir t.t.). kiekvianas karate stilius, o ju yra gan nemazai, tai kad ir shotokan, goju ryu, fudokan, wado ryu, kyokushinkai ir t.t. turi savo pradininka, kuris kurdamas konkretu karate stiliu turejo savo filosofine puse ir supratima apie technine puse (kata, bunkai, kumite), visa tai perdave savo mokiniams ir mokiniai tai islaikydami nieko nesistengdami keist, kad ir paimkim kata, kokia ja sukure mokytojas, tokia ji lieka iki siol, darbas su tradiciniais okinavietiskais ar japoniskais irankiais islieka, islieka ta pati kultura, etiketas, konkrecios taisykles ir poziuris - tai ir vadinciau tradiciniu. Tradicinis mano manymu siejasi su autentisku.
  prirasiau, bet tikiuos, kad suprasit mano nuomone teisingai.

bet ar negali but, kad visos tos pagarbos, etiketai, irankiai, YPAC metodikos jau pasene. Kad tai puvo sugalvota butent tam laikmeciui pagal tas salygas ir dabar tai visiskai netinka. Jei koks Taikwando buvo sugalvotas raitelius spardyt is balno, tai gal pakankamai neprotinga ji naudoti kaimo sokiuose (cia pvz, istorijos tikslios nzn) :) Gal metas butu atsigrest i siulaikines sistemas (krav maga pvz), pritaikytas siu dienu zmogui ir kriminalinei sitoacijai :)

p.s. cia gal nevisai i tema, bet pamastymas i ta dabartine forumo "Tradicinis" gaida :)
"Ne viska gyvenime gali pasiekti kumsciais, kartais i rankas reikia pasiimti didele gera lazda." Sena filipinieciu patarle :D

Atsijungęs Dojo

  • VIP narys
  • Sandan (3 dan)
  • *
  • Registracijos data: Lie 2006
  • Žinutės: 2046
  • Amžius: 46
  • Vieta: Vilnius
  • Šalis: 00
  • Karma: +39/-4
  • Lytis: Vyras
  • -DOJO-

  • Aktyvumas per savaitę
    0%
    • Karate Goju Ryu klubas "DOJO"
  • Skype: art.dojo
Re: O vat kas tas tradicinis karatė?
« Atsakyti #14 įjungtas: 2007 Kov 19, 10:03:37 am »
tobultjimas tai gerai, pvz.:kompas buvo ir isliko dizainas toks pats, patobulinta viduje niuansu kurie padeda greiciau ir efektyviau dirbt, taip ir karate, pagrindas turi likt tas pats, o tobulint tai net ir butina.
Pagarbiai,
Dojo

Kovos menų teorija praktiškai - Jūs neturite teisės matyti nuorodas. Registruotis arba Prisijungti
Norintys ieško galimybių, nenorintys - priežasčių

Portalo FightClub.lt diskusijų forumas

Re: O vat kas tas tradicinis karatė?
« Atsakyti #14 įjungtas: 2007 Kov 19, 10:03:37 am »