FightClub.lt - Baltijos ušu čempionate Lietuvos rinktinė iškovojo tris aukso medalius

Baltijos ušu čempionate Lietuvos rinktinė iškovojo tris aukso medalius Komentuoti

Savaitgalį Latvijos sostinėje vykusiame 2-jame Baltijos šalių ušu čempionate Lietuvos nacionalinės ušu rinktinės komanda iškovojo net tris aukso medalius. Tradicinio ušu badziciuan (bajiquan) rungties nugalėtoju tapo Aram Muradyan. Vaikų amžiaus grupėje pirmąją vietą laimėjo Elada Pučkytė. Jaunoji sportininkė auksą iškovojo nanciuan (nanquan) rungtyje, o tradicinio ušu badziciuan kategorijoje užėmė antrąją vietą. Aukso medalį vaikų ušu čangciuan (changquan) kategorijoje Lietuvai iškovojo Vlad Marševskij.


Baltijos ušu čempionate dalyvavo sportininkai iš 9 šalių. Šįkart Lietuvą atstovavusius sportininkus varžyboms ruošė treneris A. Muradyan.
Komandą lydėjusio Lietuvos ušu federacijos prezidento Tomo Lapinsko teigimu, tokie aukšti įvertinimai rodo, kad mūsų šalies ušu komandos laukia puiki ateitis: „Mūsų komandos atstovai jau nekartą įrodė, kad yra pajėgūs varžytis su geriausiais kitų šalių šios sporto šakos atstovais. Nuoširdžiai džiaugiausi, kad kartu su pasikeitimais Lietuvos ušu federacijos valdyboje bei narių gretose, ilgą laiką buvusi sąstingyje ši sporto šaka pagaliau atsigauna, daugėja entuziastų bei profesionaliai šia sporto šaką sportuojančių žmonių.“, - pasakojo T. Lapinskas.
„Šiuo metu ušu yra viena iš nedaugelio sporto šakų pretenduojančių į olimpinės sporto šakos statusą. Dar šių metų lapkričio mėnesį Lietuvoje bus surengtas antrasis Lietuvos ušu čempionatas, o jau kitais metais Lietuvai pagaliau suteikta galimybė surengti Baltijos šalių ušu čempionatą Vilniuje“, - teigė Lietuvos ušu federacijos generalinė sekretorė Vaiva Žostautė.
„Baltijos šalių čempionato metu surengti ir europinės ušu kategorijos teisėjų bei trenerių kursai, taigi nuo šiol Lietuvoje pagaliau turėsime savus europinio lygio teisėjus. Europinio lygio C kategorijos ušu teisėjų sertifikatai suteikti Egidijui Rožėnui, Mariui Butėnui, Laurynui Kublickui bei Tomui Lapinskui“, - pasakojo V. Žostautė.

Atnaujinta 2015 spalio 05, Pirmadienis. 14:59

Komentuoti

Perspėjame, jog už komentarų turinį atsako komentatoriai įstatymuose numatyta tvarka.


Apsaugos kodas
Atnaujinti

Naujausi komentarai

Populiariausia per mėnesį

Draugai

smauglys jb dubuklis jb
asia jb produktaisportui jb
dojo jb plungesriteris jb
budora jb boksopasaulis jb
pantera jb grappling jb
   

Hostingas Serveriai.lt

Atsiųsk naujieną!