FightClub.lt - Lietuviai iškovojo du sidabro medalius Pasaulio Muaythai čempionate Tailande.

Lietuviai iškovojo du sidabro medalius Pasaulio Muaythai čempionate Tailande. Komentuoti

Lietuviai iškovojo du sidabro medalius pasaulio muaythai čempionate. Šiuo metu Tailando sostinėje Bankoke, vyksta pasaulio vaikų ir jaunimo muaythai čempionatas, kuriame savo šalį atstovauja du Lietuvos kovotojai – Herkus Šetkus ir Erikas Petrovskis. Abu sportininkai iškovojo
sidabro medalius.


 Erikas ir Herkus treniruojasi Trakų Vokėje įsikūrusiame sporto klube „Lotosas“. Juos muaythai kovos meno moko treneris Andrėjus Zemitan. Jau nuo praėjusių metų rudens vyko kryptingas darbas šio čempionato link. Abu kovotojai dalyvavo begalėje įvairių turnyrų Lietuvoje ir užsienyje, taip keldami meistriškumą ir įgaudami reikalingos patirties ringe. Rugpjūčio mėnesį pasirengimas čempionatui persikėlė į Tailandą, kur lietuviai treniravosi ir gyveno kartu su Tailando rinktinės jaunaisiais kovotojais, taip pat besirengiančiais šiam čempionatui. Sunkios treniruotės du kart per dieną, poilsis ir maistas buvo Herkaus ir Eriko palydovai paskutinėmis savaitėmis prieš atsakingiausią startą jų kovotojų karjerose.

Trylikametis Erikas Petrovskis kovėsi 13-14 m. Amžiau grupėje, svorio kategorijoje iki 44 kilogramų. Ketvirtfinalio kovoje jis susitiko su čempionato šeimininkų šalies Tailando atstovu – Thatsaphon Chakaraphon ir nugalėjo vieningu teisėjų sprendimu. Pusfinalyje laukė susitikimas su kovotoju iš Indijos Samart Vikram. ŠĮ kart pilno kovos laiko neprireikė ir Erikas su savo varžovu susitvarkė jau antrajame raunde. Svarbiausioje savo karjeros kovoje – pasaulio muaythai čempionato finale mūsų jaunasis atletas susitiko su kovotoju iš Peru Micheas Lose. Labai lygioje kovoje, teisėjų sprendimu nugalėjo kovotojas iš Peru.

Vos vienuolikos Herkus Šetkus dalyvavo 10-11 m. Amžiaus grupės, svorio kategorijos iki 44 kilogramų kovose. Šioje amžiaus grupėje kovotojams draudžiama smūgiuoti į galvą, tad vaikai stengiasi įrodyti savo pranašumą smūgiais į korpusą ir kojas, o taip pat rodydami savo klinčo (kovos susikabinus) techniką. Ketvirtfinalyje Herkaus laukė susitikimas su kovotoju iš Peru – Caleb Essenwangee. Vieningu teisėjų sprendimu nugalėjo mūsiškis. Pusfinalyje, kovoje dėl patekimo į finalą, kitoje ringo pusėje stojo kovotojas iš Naujosios Zelandijos Lfan Trego. Ir šįkart stipresnis buvo mūsų šalies kovotojas. Galima tik įsivaizduoti kas dėjosi mažojo Herkaus galvoje prieš pasaulio čempionato finalinę dvikovą, kai daug mėnesių siektas tikslas taip arti. Kovotojas iš Ukrainos Filip Bachynskyi laukė lemiamame susitikime. Gaila, tačiau po kovos, nevieningu teisėjų sprendimu į viršų kilo lietuvio varžovo iš Ukrainos ranka.
                      Du sidabro medaliai yra didžiulis pasiekimas visam Lietuvos kovos menų pasauliui. Tai tik dar kartą įrodo, jog Lietuvos kovotojai yra kietas reišutėlis, nesvarbu prieš ką jiems tektų kautis.

Atėjus rudeniui Lietuvos Muaythai sąjunga pradės naująjį sezoną. Jau rugsėjo pabaigoje į mūsų šalį atkeliaus svečių iš Tailando delegacija – muaythai treneriai ir atletai. Mūsų šalyje jie dalyvaus muaythai varžybose, ves muaythai bei muay boran (kovos menas iš kurio išsivystė muaythai) seminarus. Dalyvaus susitikimuose su Lietuvos kovos menų bendruomene, neįgaliaisiais bei valdžios atstovais.

Lietuvos Muaytai mylėtojai ir visi neabejingi Tailando kultūrai žmonės turės unikalią galimybę stebėti gyvai Muaytai meistrų iš Tailando pasirodymą rugsėjo 25 dieną, Kauno Žalgirio Arenos Amfiteatre, speciliai tam startuoja "SEL PRISTATO - POWERFIGHT" tarptautinis Muaythai turnyras.

Komentuoti

Perspėjame, jog už komentarų turinį atsako komentatoriai įstatymuose numatyta tvarka.


Apsaugos kodas
Atnaujinti

Naujausi komentarai

Populiariausia per mėnesį

Draugai

smauglys jb dubuklis jb
asia jb produktaisportui jb
dojo jb plungesriteris jb
budora jb boksopasaulis jb
pantera jb grappling jb
   

Hostingas Serveriai.lt

Atsiųsk naujieną!