FightClub.lt - Naujas profesionalų turnyras žada kraują stingdančias kovas

Naujas profesionalų turnyras žada kraują stingdančias kovas (5)

Balandžio 23-ą dieną Vilniuje, „Compensa” salėje, pagal K-1 taisykles vyks tarptautinis profesionalių kovotojų turnyras „Collision”. Jį organizuoja „Sparta Fight Gym” ir Lietuvos mėgėjų K-1 federacija. Apie renginį ir pasiruošimą jam pasakoja Tailando bokso ir kikbokso treneris, klubo „Sparta Fight Gym” atstovas Andrius Šipaila, išugdęs tokias Lietuvos kovos sporto žvaigždes kaip Sergejus „Kuvalda” Maslobojevas, Julius Mocka, Henrikas Vikšraitis ir nemažai kitų, kuriuos bus galima pamatyti šiame turnyre.


 Panašaus lietuvių organizuoto renginio profesionalams dar nebuvo – ar sudėtinga Lietuvoje surengti tokį turnyrą?

Žinoma, nėra lengva. Tačiau remiamės sėkminga Lietuvos bušido federacijos ir mūsų pačių organizuotų renginių, čempionatų, varžybų patirtimi, taip pat esame matę daug prestižinių užsienio turnyrų virtuvių, kur irgi daug ko išmokome. Ketiname visas per metus sukauptas žinias bei patirtis pritaikyti ir organizuodami „Collision”.

Kokį vaidmenį šis turnyras atliks bendrame kovos sporto kontekste?

Turnyras bus tikrai aukšto lygio, todėl jis sutvirtins Lietuvos pozicijas pasauliniame kovos menų kontekste, taip pat prisidės prie šių sporto šakų populiarinimo mūsų šalyje. Čia tiek kovotojai, tiek treneriai, tiek kiti profesionalai turės daug galimybių užmegzti naujas pažintis, pasisemti aktualios bei naudingos patirties, o kovotojus stebės įtakingi šios srities atstovai tiek iš Lietuvos, tiek iš kitų šalių.

Ar skiriasi sportinis pasiruošimas šioms varžyboms nuo įprasto pasiruošimo kitiems turnyrams ar čempionatams?

Iš esmės beveik nesiskiria – mūsų darbas yra stabilus, nuoseklus ir kasdienis. Jeigu sportininko siekis yra visada būti pačioje geriausioje fizinėje ir psichologinėje formoje, tuomet jis privalo visą save atiduoti kiekvienoje treniruotėje.

Kaip atrodo profesionalaus kovos sportininko diena ruošiantis tokiam renginiui?

Pripažinsiu, jog diena atrodo pakankamai sunkiai. Neabejotinai alinančios treniruotės vyksta dukart per dieną: jos suskirstytos pagal ciklus, tarkime, ištvermės treniruotė, vėliau greičio-ištvermės treniruotė ir taip toliau. Galite daugmaž įsivaizduoti – pavalgai pusryčius, leki į pirmąją treniruotę. Po jos grįžti namo, pietauji, greitai bandai susitvarkyti kelis smulkius reikalus, atgauti kvapą ir vėl skubi į salę. Po antrosios treniruotės, vakare grįžęs namo, dažnai sugebi tik iki lovos nueiti. Turnyrui jau visai priartėjus, kovotojai kone visą laiką būna pavargę, irzlūs, dažniausiai be nuotaikos, su jais tampa sunkiau susišnekėti ir dirbti. Tai visiškai natūralu, toks jau jų pasirinktas kelias. Tačiau būtent tokiais periodais svarbiausia yra draugiškas, pasitikėjimu ir supratingumu grįstas santykis tarp mūsų komandos narių.

Kaip nusprendžiamos prizinės sumos panašiuose turnyruose?

Na, kai profesionaliose kovose lygiaverčiai varžovai kovoja vienas prieš kitą, jų honorarai priklauso daugiausiai nuo jų reitingo. Pradedantis aštuoniolikmetis negali už kovą uždirbti daugiau nei gerą reitingą turintis profesionalas, netgi jei jaunuolis laimės. Taigi, profesionalams svarbiausia užsitarnauti savo tarptautinį reitingą, kuris keičiasi nuo kiekvienos kovos; reitingui taip pat įtakos turi ir turnyro šalis, kovotojo ankstesnė patirtis, pasirinkta kovos menų sritis, taisyklių kategorija bei daug kitų veiksnių.

Dažnai mėgėjai kovotojai lipdami į ringą galvoja, kaip kuo geriau atstovauti savo klubui, kiti nori tinkamai reprezentuoti savo šalį, treti rūpinasi tik savo įvaizdžiu ar garbe. O koks profesionalų nusiteikimas lipant į ringą?

Nusiteikimas visada yra daugiau mažiau panašus, tačiau profesionalams ypač svarbus savojo reitingo kėlimas, kadangi jų kovas stebi žymiau daugiau žmonių nei mėgėjų varžybas. Profesionaliu kovotoju domisi ne tik kiti klubai ir organizatoriai, bet ir agentai, vadybininkai, rėmėjai, žurnalistai, o dažnai ir visiškai kovų sporto nepažįstantys žmonės.

Daug kas teigia, jog profesionalų dvikovos ramesnės, kadangi jie viską atsargiau vertina ir daugiau galvoja apie tolesnę karjerą, o mėgėjų aršesnės, nes pastarieji siekia pergalės bet kokiu atveju, labiau rizikuoja. Kaip buvęs kovotojas ir esamas treneris, ar pritariate šiam teiginiui?

Nepritariu. Profesionalus kovos sportininkas tikrai stengiasi labiau, kadangi jam be galo svarbi absoliučiai kiekviena kova – kaip ir minėjau, nuo kiekvieno pasirodymo keičiasi kovotojo reitingas. O mėgėjams vienos varžybos gali būti pakankamai nesvarbios, kadangi kitąmet atvykę jie gali turėti lygiai tokią pačią galimybę pasirodyti geriau ar blogiau, ir didesnės įtakos jų karjerai tai gali neturėti. Būtent dėl šių ir panašių priežasčių profesionalai turi gerokai mažiau kovų, nes kone kiekviena jų yra lemiama.

Ar tokie turnyrai Lietuvoje bus rengiami ir ateityje?

Tikrai taip – tai bus turnyrų ciklas, ir renginiai vyks ne tik Vilniuje, bet ir Klaipėdoje, ir kituose miestuose.

Turnyro organizatoriai bei kovotojai kviečia tiek šiuo sportu besidominčius, tiek su juo dar nesusipažinusius žmones atvykti pasižiūrėti elitinių kovų iš arti – pajusti adrenalino pliūpsnį, užuosti prakaito bei kraujo kvapą, pasigrožėti įspūdinga profesionalų technika, energija, aršumu bei palaikyti į nokautą priešininkus siųsiančius kovotojus. Turnyras „Collision” balandžio 23-ą dieną vyks Vilniuje, Kernavės g. 84, koncertų salėje „Compensa”.

 

 

Komentarai   

0 #5 Albins 2016-04-02 08:34
Cituoja fuc:
as verkiu? kazin. tik issakau nuomone ir ptirty, pasirinkau mokslus gilintis,trenerio dirbti,kad visokiems vaikams is gatves galeciau papasakoti-kaip yra realybej,kokie faktai parodo kitus veiksmus ir pan. buvo remyga,skliaudys,zaromskis,oborotovas-va cia galejo sneketi,nes ringe matesi rezultatai, o dabartiniai kur tie elitiniai kovotojai? 'laikykis japonija as atvaziuoju'? ar kur atrenka kovotojus don simonas? pats dalyvavau ir puikiai zinau uz kokius pinigus ir kaip is anksto parenkami priesininkai,galit cia nepasakoti.

Sklaiudys geras buvo, atsimenu... daug potencialo, o gavosi kaip gavosi, dabar dauguma pamirsti...
Cituoti
+7 #4 fuc 2016-03-06 08:25
as verkiu? kazin. tik issakau nuomone ir ptirty, pasirinkau mokslus gilintis,trener io dirbti,kad visokiems vaikams is gatves galeciau papasakoti-kaip yra realybej,kokie faktai parodo kitus veiksmus ir pan. buvo remyga,skliaudy s,zaromskis,obo rotovas-va cia galejo sneketi,nes ringe matesi rezultatai, o dabartiniai kur tie elitiniai kovotojai? 'laikykis japonija as atvaziuoju'? ar kur atrenka kovotojus don simonas? pats dalyvavau ir puikiai zinau uz kokius pinigus ir kaip is anksto parenkami priesininkai,ga lit cia nepasakoti.
Cituoti
+7 #3 ba 2016-03-05 23:47
VJ, tau su galva negerai ar šiaip neatsigavęs po paskutinio atbaksnojimo? Neverkia tas "tamsta fuc". Bet kai keliasi kaimo Jurgiai į aukštumas - tikrai nekaip atrodo. Nesutinktu, kad "BETKOKS promautingas" - šiam sportui tik į naudą.
Cituoti
+2 #2 VJ 2016-03-05 21:21
Cituoja fuc:
jeigu jau tokie profesionalai, tai kodel nedalyvauja UFC lygoje? tailando arenose,o tik siemense zvaigzdes vaidina? snekuciai blyn,kas per sporto vardo tersimas,jei nesi rimtas elitas,tai ir ripazinkit sita,as nepasiekiau aukstumu,bet del to neverkiu,einu per gyvenima toliau,bet niekada nesakiau,va as koks profas ar pan,verciau tylekit ir parodykit klase-o visokie sviestamusiai,barysai,tai blyn nesamones ir tiek

Tai tamsta ir parodai šiuo komentaru, kad nieko nepasiekei, eini per gyvenimą galvą nuleidęs ir verki...
Cituoti
-6 #1 fuc 2016-03-05 21:01
jeigu jau tokie profesionalai, tai kodel nedalyvauja UFC lygoje? tailando arenose,o tik siemense zvaigzdes vaidina? snekuciai blyn,kas per sporto vardo tersimas,jei nesi rimtas elitas,tai ir ripazinkit sita,as nepasiekiau aukstumu,bet del to neverkiu,einu per gyvenima toliau,bet niekada nesakiau,va as koks profas ar pan,verciau tylekit ir parodykit klase-o visokie sviestamusiai,b arysai,tai blyn nesamones ir tiek
Cituoti

Komentuoti

Perspėjame, jog už komentarų turinį atsako komentatoriai įstatymuose numatyta tvarka.


Apsaugos kodas
Atnaujinti

Naujausi komentarai

Populiariausia per mėnesį

Draugai

smauglys jb dubuklis jb
asia jb produktaisportui jb
dojo jb plungesriteris jb
budora jb boksopasaulis jb
pantera jb grappling jb
   

Hostingas Serveriai.lt

Atsiųsk naujieną!