FightClub.lt - Tailando „Max Muay Thai“ ringe – antroji iš eilės Sigito Gaižausko pergalė

Tailando „Max Muay Thai“ ringe – antroji iš eilės Sigito Gaižausko pergalė (11)

Kauno sporto klubo „Titano“ auklėtinis Sigitas Gaižauskas švenčia dar vieną pergalę. Tailande ne pirmą mėnesį viešintis kovotojas sausio 10 dieną ir vėl lipo į žymiojo „Max Muay Thai“ turnyro ringą, kuriame su degančiu užsispyrimu įveikė vietinę žvaigždę. Tai jau trečia lietuvio pergalė, pasiekta tailandietiško bokso gimtinėje.


Pasiruošimas penktajai „Max Muay Thai“ kovai jo karjeroje buvo itin sudėtingas. Lapkričio 15 dieną atšventęs pergalę, vėliau S.Gaižauskas buvo priverstas gydytis atsinaujinusią riešo traumą.

„Treniruotėje atlikinėjau 300 stiprių smūgių į mašinos padangas. Pradėjo mausti riešą, tai kitą dieną su skaudžia ranka vėl 300 smūgių padariau ir išvykau pas daktarą. Kurį laiką šiai kovai ruošiausi smūgiuodamas tik viena ranka“, – dar prieš dvikovą pakalbintas 15min teigė kovotojas.

Šįkart itin sudėtingas jam buvo ir svorio metimo procesas. Per keletą dienų Sigitas turėjo atsikratyti dešimties papildomų kilogramų – tam, kad galėtų kautis kategorijoje iki 70 kg.

„Svorį pradėjau mesti pirmadienį, likus šešioms dienoms iki kovos. Ryte prieš treniruotę valgiau bananą. Pietums – virtą vištienos krūtinėlę su papajos salotomis, vakare – sriubą su vištienos krutinėle arba žuvimi. Ir gėriau labai daug vandens.

Ketvirtadienį nustojau gerti. Pradėjau bėgioti su sauna kostiumu. Laukė du 35 minučių trukmės bėgimai, kaitinant 32 laipsnių karščiui. Kostiumo nenusiimdavau dvi valandas – po bėgimo dar sportuodavau ir salėje. 8 kg greit nukrito. Prakaitas bėgiojant su sauna kostiumu kūnu sruvena kaip vanduo iš čiaupo“, – pasiruošimo procesą nupasakojo lietuvis.

Po 5 valandų kelionės į Patajos miestą, kuriame ir vyksta garsieji „Max Muay Thai“ turnyrai, prieš pat šeštadienio svėrimą, Sigitas prisipažino besijautęs gyvu lavonu.

„Taip sunku nebuvo jau seniai, neturiu jėgų net sėdėti. Iki tualeto nueinu ir galva svaigsta. Bet vis vien kažkas varo į priekį. Kas? Kai jį sutiksiu – duosiu iškart į veidą“, – apie tai, kad didžiausia motyvacija sunkią akimirką – būsimas varžovas, dar penktadienį prisipažino Sigitas.

Iškart po svėrimo jo laukė ligoninė bei lašelinės. Per likusią parą iki kovos tenka priaugti tiek svorio, kiek buvo numesta per savaitę.

Tačiau lemtingąją dieną, sausio 10-ąją, Sigitas jautėsi guvus kaip niekad. Dvikova su tailandiečiu varžovu, kuris paskutiniąją savo kovą baigė nokautu, prasidėjo žvalgybiniais veiksmais. Pirmajame raunde dominavo smūgiai kojomis. Paskutinėmis sekundėmis Sigitas puolė priešininką talžyti kumščiais. Tailando atstovas prasileido keletą smūgių į veidą.

Antrajame raunde lietuvio bandymai nokautuoti varžovą tęsėsi. Šis vis siekė apsisaugoti nuo apgaulingų smūgių alkūnėmis – kabinosi į Sigitą. Parteryje prasidėdavo kelių smūgiai, kuriuos akylai skaičiavo gausiai arenoje susirinkę žiūrovai.

Trečiajame raunde ir vėl ėmė labiau dirbti abiejų kovotojų keliai, skaudžiai pliekę šonkaulius. Supykęs Sigitas kartą numetė varžovą ant ringo grindų. Galiausiai nuaidėjo gongas.

Teisėjai nusprendė, jog papildomo raundo nebus. Į viršų kilo lietuvio ranka. Tai – jau antrojo iš eilės Sigito pergalė „Max Muay Thai“ turnyre.

„Kova sunki, bet po varginančio pasiruošimo ir svorio metimo labai norėjau laimėti. Pergalę pasiekti padėjo mano užsispyrimas ir sunkus darbas treniruotėse“, – iškart po pergalės 15min iš Tailando informavo S.Gaižauskas.

Pirmą kartą į Tailandą kovotojas išvyko praėjusių metų pavasario pradžioje. Svečioje šalyje jis išbuvo pusmetį. Kovojo ir Kinijoje bei Vietname. Vasaros pabaigoje trumpam sugrįžo į Lietuvą, o spalio mėnesį vėl persikėlė į Tailandą. Šioje šalyje, kurioje Muaythai – sporto šaka numeris vienas, jis žada būti iki balandžio.

„Max Muay Thai“ ringe Sigitas po kartą pralaimėjo ir išplėšė lygiąsias bei tris kartus šventė pergalę.

Atnaujinta 2016 sausio 15, Penktadienis. 12:08

Komentarai   

+4 #11 Metes 2016-01-13 16:40
Cituoja gym:
Tai sutinku,kad kelis kg,bet ne tiek! Pats siekiau max,tai nualinau organizma ir visa sav lovos rezimas buvo,nes power nothing...ka jau kalbeti apie veikla(varzybas). Cia jokia psichologija nepades: "Masina su tusciu baku nevaziuoja":) beje,snekejau/skaiciau su prof atletais ir ka sako zinios-mesti galima 2 ar 3% svorio,kai esi formoj, kai after sezon-tada daugiau. Bet kas labiausiai domina,10 kg taip greit reguliariai sportuojant,o po paros i varzybas, nebent pirmas zmogus zemej tai sugebejo,nes tikrai per 15m. Stazo nei girdejau,nei skaiciau toki stebukla:D

2-3 Proc :D Juokauji tu gal, kas cia per stazas tavo, bulviu kasimo nebent. 2-3 proc nuo 80kg yra 1,6-2,4kg :D Pro atletai meta po 15kg ir labai ramiai atsistato 90proc visko per 24 valandas. Lietuvoj MMA megejai meta po 7kg ir ta pacia diena kovoja po sverimu. Jei skaitai angliskai tai info pilna. Taip tai nera gerai ir yra pavojina. Bet su 15 metu stazu sakyt, kad cia nesirisa galai.. :D
Cituoti
+1 #10 balvonas 2016-01-13 10:58
Cituoja gym:
Bet,tarkim as reguliariai sportuoju,sveriu 72kg, riebalinis sluoksnis mazas ir max ka pasiekiau 67 kg, daugiau nei nevalgant nekrito svoris, jau tada prasideda raumens irimas-sita zinau,nes medicina studijuoju. Cia nesiginciju tikrai,kvaila butu paciam. Tik smalsu is kur mesti svori,jei tik vanduo yra? Tarkim formoj prof kulturistas numete 3kg iki varzybu,kaip cia paaiskinti? Nekalbu apie svorio prieaugi ne sezono metu,bet aktyviai uzsiimant veikla. Kaip jie sake-2trenkes po 3.5 val,tada 7 val paroj,juk tai aukstas lygis,ir po tokiu keliu men nusprendziu mesti tiek svorio,ar imanoma? Kazin. Cia nesirisa galai. Juk pats analizuoju/studijuoju/daug metu sportuoju ir tokio drastisko metimo nesu girdejes,nes nlb itikima. Bet us Jusu atsakus labai laukiu:)

esme tame,kad jei tau nesirisa galai,tai dar nereiskia,kad taip nera. Ir dar,paziurek sportininkus,ku rie meta daug svorio,per sverimus ir kovos metu,po dvieju dienu,jau buna plius penki kg. tai mokslas,zinios ir t.t.
Cituoti
0 #9 123 2016-01-13 08:18
Cituoja regis:
ar tik ne po tokio itempto riezimo ir luzta kojos kaip tyron spong ar silva?

Kojos luzta po to kai pataikai stipru low kicka is blauzdikaulio i daug tvirtesni kelienio kaula :D
Cituoti
+1 #8 regis 2016-01-12 21:41
ar tik ne po tokio itempto riezimo ir luzta kojos kaip tyron spong ar silva?
Cituoti
-4 #7 gym 2016-01-12 14:56
Tai sutinku,kad kelis kg,bet ne tiek! Pats siekiau max,tai nualinau organizma ir visa sav lovos rezimas buvo,nes power nothing...ka jau kalbeti apie veikla(varzybas ). Cia jokia psichologija nepades: "Masina su tusciu baku nevaziuoja":) beje,snekejau/s kaiciau su prof atletais ir ka sako zinios-mesti galima 2 ar 3% svorio,kai esi formoj, kai after sezon-tada daugiau. Bet kas labiausiai domina,10 kg taip greit reguliariai sportuojant,o po paros i varzybas, nebent pirmas zmogus zemej tai sugebejo,nes tikrai per 15m. Stazo nei girdejau,nei skaiciau toki stebukla:D
Cituoti
+1 #6 VJ 2016-01-12 09:49
Cituoja gym:
Bet,tarkim as reguliariai sportuoju,sveriu 72kg, riebalinis sluoksnis mazas ir max ka pasiekiau 67 kg, daugiau nei nevalgant nekrito svoris, jau tada prasideda raumens irimas-sita zinau,nes medicina studijuoju. Cia nesiginciju tikrai,kvaila butu paciam. Tik smalsu is kur mesti svori,jei tik vanduo yra? Tarkim formoj prof kulturistas numete 3kg iki varzybu,kaip cia paaiskinti? Nekalbu apie svorio prieaugi ne sezono metu,bet aktyviai uzsiimant veikla. Kaip jie sake-2trenkes po 3.5 val,tada 7 val paroj,juk tai aukstas lygis,ir po tokiu keliu men nusprendziu mesti tiek svorio,ar imanoma? Kazin. Cia nesirisa galai. Juk pats analizuoju/studijuoju/daug metu sportuoju ir tokio drastisko metimo nesu girdejes,nes nlb itikima. Bet us Jusu atsakus labai laukiu:)

Rusiškai vartojamas terminas yra сушка, t.y. sausinimas. Kiek skaičiau, tai iš pradžių geriami beprotiški kiekiai vandens, o po to beveik nebegeriama ir vanduo nyksta iš organizmo. Po o vėl atstatinėja vandens balansą. Tai šituo dalyku tuos kelis kilus ir gauni...
Cituoti
0 #5 gym 2016-01-11 22:14
Bet,tarkim as reguliariai sportuoju,sveri u 72kg, riebalinis sluoksnis mazas ir max ka pasiekiau 67 kg, daugiau nei nevalgant nekrito svoris, jau tada prasideda raumens irimas-sita zinau,nes medicina studijuoju. Cia nesiginciju tikrai,kvaila butu paciam. Tik smalsu is kur mesti svori,jei tik vanduo yra? Tarkim formoj prof kulturistas numete 3kg iki varzybu,kaip cia paaiskinti? Nekalbu apie svorio prieaugi ne sezono metu,bet aktyviai uzsiimant veikla. Kaip jie sake-2trenkes po 3.5 val,tada 7 val paroj,juk tai aukstas lygis,ir po tokiu keliu men nusprendziu mesti tiek svorio,ar imanoma? Kazin. Cia nesirisa galai. Juk pats analizuoju/stud ijuoju/daug metu sportuoju ir tokio drastisko metimo nesu girdejes,nes nlb itikima. Bet us Jusu atsakus labai laukiu:)
Cituoti
+7 #4 ilari 2016-01-11 15:31
Labai labai gerai One FC padare tvarka po to kovotojo mirties metant svori. Dabar visus kovotojus sveria menesy pries kova ir nuo tada reguliariai iki kovos ir jie visa laika tures islikti toje kategorijoje, kurioje kovos. Tada visi kovotojai gris i savo 'naturalias' svorio kategorijas (kad ir 10kg aukstesnes) ir niekam nebeliks privalumu del to drastisko svorio metimo. Visi palips i virsu ir del to nekentes istverme kovos metu, ziurovai matys geresnes kovas.
Cituoti
+3 #3 123 2016-01-11 08:33
Cituoja gym:
Sorry,bet toks svorio metimas kvailas,kitas dalykas-daug sjysciu ir riebaku vadinasi buvo,nes 10kg reguliariai sportuojant isvis nlb imanoma,juk jei raumenys,tai kelie kg gali,bet daugiau vargiai

Tai kad pvz ufc yra ir tokiu kur po 20 kg meta (johny hendricks, rampage jackson, diego sanchez, gleison tibau, gray maynard ir t.t.). Anthony johnson savo laiku net apie 30 ligi welterweightu mesdavo ir aplamai praeitais metais vis pasitaikydavo atveju kai nuo svorio metimo net mirdavo kovotojai bet cia jau ne ufc. Nors aisku yra ir tokiu kaip anthony pettis, frankie edgar ar tj dillashaw, kuriems uztenka numest kelis kilogramus ir nors buna mazesni kovos metu uz varzovus bet nebuna issekine organizmo del ko niekad nepavargsta kovodami ir buna geros fizines bukles.
Cituoti
+8 #2 xxxBrawlerxxx 2016-01-11 08:29
Cituoja gym:
Sorry,bet toks svorio metimas kvailas,kitas dalykas-daug sjysciu ir riebaku vadinasi buvo,nes 10kg reguliariai sportuojant isvis nlb imanoma,juk jei raumenys,tai kelie kg gali,bet daugiau vargiai

biciuli ne visai teisus esi, taip toks metimas organizmui nieko gero is tiesu, bet patikek reguliariai sportuojant pilnai galima svert 10kg daugiau nei kategorija kurioje zadi dalyvauti. Viskas priklauso nuo zmogaus kompleksijos. Plius nepamirsk, kad sitoks svorio metimo budas pagrinde paremtas dehidracijos principu, ne kai naturaliai palaipsniui nutirpsta reibalinis sluoksnis per ilgesni "normalu" laikotarpi, bet kai isvarant greitai skyscius is saves nukrenta svoris. Pats esu metes 11kg per tris su trupuciu savaites, tai stadija panasi budavo, sunku nueiti iki tualeto. Tas nera gerai, bet nemazai kovotoju ta daro del to, kad jiems sunku savo naturaliame svoryje kovoti. Kaip pvz duosiu koki Hendriksa ar GSP , kurie ne varzybu metu naturaliai palei 90 kg vaiksto. Bet tu pats isivaizduok, tokio ugio ir reacho zmogu, kovojanti pvz kokio JJ ar Cormierio divizione :) Tai va todel taip ir buria su tais svorio metimais.
Cituoti

Komentuoti

Perspėjame, jog už komentarų turinį atsako komentatoriai įstatymuose numatyta tvarka.


Apsaugos kodas
Atnaujinti

Naujausi komentarai

Populiariausia per mėnesį

Draugai

smauglys jb dubuklis jb
asia jb produktaisportui jb
dojo jb plungesriteris jb
budora jb boksopasaulis jb
pantera jb grappling jb
   

Hostingas Serveriai.lt

Atsiųsk naujieną!