FightClub.lt - Kaune, net vaikai išbando savo jėgas Muaythai ringe.

Kaune, net vaikai išbando savo jėgas Muaythai ringe. Komentuoti

Kaune startavo Lietuvos vaikų ir jaunimo Muaythai (Tailando boksas) lyga. Jos tikslas kelti Muaythai meistriškumo lygį vaikams nuo 10 iki 15 metų imtinai. Į pirmas lygos varžybose Kaune susirinko jaunieji kovotojai iš Vilniaus, Trakų, Mažeikių, Kelmės, Kauno. Prieš prasidedant kovoms Lietuvos Muaythai sąjungos teisėjai dalyviams pravedė seminarą apie kovos etiketą, pagarbą priešininkui, pagrindines taisykles Muaythai
ringe ir elgesį pasibaigus kovoms.


 “Vaikai tai, mūsų ateitis, džiaugiuosi, kad atsirado Lietuvos Muaythai sąjungoje ši lyga. Tikiu, kad ji padės užaugins tvirtą pamainą mūsų esamiems čempionams” - kalbėjo Lietuvos Muaythai sąjungos vyriausias rinktinės treneris Marius Misiūnas.

                      Vaikų ir jaunimo Muaythai lyga vadovausis 2015 m. naujai patvirtintomis IFMA (Tarptautinė Muay Tai federacija) 10 – 11 metų vaikams kovos metu draudžiami smūgiai į galvą. 12 – 13 metų draudžiami smūgiai alkūnėmis ir keliais į galvą. 14 – 15 metų vaikams galima pilma Muaythai technika. Jaunieji sportininkai kovos metu dėvi galvos šalmus, apsaugines liemenes, kojų apsaugas bei kovoja su  10 oz kovos pirštinėmis.

„Man svarbu, kad mano vaikas yra saugus kovos metu, šie draudimai įvairiose amžiaus grupėse reikalingi ir leidžia man ramiau stebėti sūnaus kovas Muaythai ringe“ – kalbėjo tėtis Darius Povilaitis.

                      Muaythai – Tailando boksas. 1630 metais Siamo karalystės, Ajutijos dinastijos metraščiuose buvo pirmą kartą paminėtas vardas Muaythai. Muaythai, tai dvikovinė sporto šaka gimusi mušio lauke. Šiuolaikinės Muaythai taisyklės buvo ivestos valdant karaliui Ramai VI (1920-1925m.). Buvo leista naudoti bandažą, bintus iki alkūnių, buvo įvesti penki raundai. Pirmą kartą – ringas su apsauginėmis virvėmis, kurio viduje teisėjavo du referi ir du šoniniai teisėjai.

Prieš kiekvieną kovą atliekamas ritualas , Wai Khru ( Khru tailandietiškai- mokytojas), tai trys nusilenkimai klūpint ringo centre, taip atiduodant pagarbą savo Mokytojui, savo Tėvams ir Dievui kuriuo tikima. Toliau seka ritualinis šokis Ram Muay kurio metu kovotojas nusiteikia artėjančiai kovai ir apšyla savo raumenis. Muaythai galimi smūgiai kojomis, rankomis, alkūnėmis ir keliais.

                      Muaythai plačiai naudojamas JAV Jūrų pėstininkų “Jūros ruoniai” programoje, Vokietijos, Anglijos ir Norvegijos specialiųjų tarnybų bendro fizinio pasiruošimo programose. Muaythai tai ne tik kovinė sporto šaka, bet ir gyvenimo stilius. Jis padeda geriau susiorientuoti įvairiose gyvenimo situacijose.

                      Pasak Lietuvos Muaythai sąjungos generalinio sekretoriaus Nerijaus Lukšo, vaikai yra labai jautri ir didelio edukacinio darbo, bei patirties reikalaujanti sfera. Ypač, kai pasirenkama Muaythai sporto šaka:

"Džiaugiuosi matydamas pačius mažiausius, pamėgusius šią sporto šaką, kurių kasmet vis daugėja. Dar labiau smagu matyti, jog daugiau nei du dešimtmečius gyvuojančiai Muaythai sporto šakai Lietuvoje, pavyko išugdyti pakankamą kvalifikaciją turinčius trenerius bei teisėjus, kurie ugdo mūsų mažiausius ir daro tai tinkamai."

                      Sekančios vaikų ir jaunimo Muaythai lygos varžybos kitų metų sausio 23 dieną, kurios pritrauks dar labiau jaunųjų šios sporto šakos mylėtojų.

Komentuoti

Perspėjame, jog už komentarų turinį atsako komentatoriai įstatymuose numatyta tvarka.


Apsaugos kodas
Atnaujinti

Naujausi komentarai

Populiariausia per mėnesį

Draugai

smauglys jb dubuklis jb
asia jb produktaisportui jb
dojo jb plungesriteris jb
budora jb boksopasaulis jb
pantera jb grappling jb
   

Hostingas Serveriai.lt

Atsiųsk naujieną!