FightClub.lt - Karate lyga "7 samurajai"

Karate lyga "7 samurajai" Komentuoti

ki-tei_kompozicija.jpg2010 m. kovo 6 d. Trakuose įvyko II-asis Karate lygos „7 samurajai“ etapas. Į šias tradicinio karate varžybas susirinko 7 išties garsūs Lietuvos ir Lenkijos kovotojai, tarp jų pasaulio ir Europos čempionas Daniel Iwanek, Europos čempionas ir pasaulio vicečempionas Bartosz Skwarski, pasaulio vicečempionas Rytis Bublevičius ir pasaulio čempionas Arnoldas Šarkis.

Šiose sekinančiose varžybose kovotojams per dvi su puse valandos teko atlaikyti po 12 rungčių - kiekvienas 6 kartus atliko a. a. sensėjaus Hidetaka Nishiyama fuku-go rungčiai sukurtą kompoziciją Ki-tei ir 6 kartus po kartą kovojo su visais kitais kovotojais jiyu kumite rungtyje. Pagal lygos taisykles du kovotojai atlikdavo Ki-tei, tada iškart eidavo kautis kumite rungtyje, juos pakeisdavo kita pora.

Toks lygos principas leido maksimaliai tiksliai nustatyti tikrąjį nugalėtoją bei padėjo atsiskleisti tikrajai kovotojo dvasiai. Nors kartais kovotojai, nužengę nuo tatamio, atrodydavo išsekę, ant tatamio išsekimo nebuvo matyti nė žymės - iki pat paskutinių minučių vyko veržlios kovos ir tarsi kontrastas jiyu kumite rungčiai buvo atliekamos susikaupimo, švarių technikų, tinkamo kvėpavimo ritmo reikalaujančios kompozicijos.

 Nors jau antroje ar trečioje kovoje vienam iš sportininkų iš prakirstos lūpos pasipylė kraujas, laimei, šįsyk rimtų traumų nepatyrė nė vienas sportininkas. Na, o akylesni žiūrovai galėjo pastebėti, kaip labai smarkiai neapsimoka dengtis nuo smūgių ar spyrių į korpusą alkūnėmis.

 Kadangi, kaip minėta, Trakuose susirinko tradicinio karate elitas, žiūrovai galėjo mėgautis išraiškingomis skirtingo pobūdžio kovomis. Kovos skyrėsi jau vien todėl, kad kai kurie kovotojai renkasi atakuojantį, kiti - gynybinį stilių. Perspektyvus jaunas kovotojas Arnoldas Šarkis, kaip lygus su lygiais grumdamasis su vyresniais ir kur kas didesnę patirtį turinčiais sportininkais, džiugino žiūrovų pamėgtais greitais spyriais į galvą, Rytis Bublevičius provokavo priešininkus daryti klaidas, o Daniel Iwanek pademonstravo visą universalaus kovotojo arsenalą - sumaniai gynėsi, dinamiškai atakavo, efektyviai smūgiavo kumščiais ir atlikinėjo stiprius taiklius spyrius. Gaila, kad užklupęs peršalimas šįsyk sukliudė kaip įprasta gerai pasirodyti dar vienam Lietuvos sportininkui Giedriui Švetkauskui. Kompozicijose dažniausiai pirmavo lenkų sportininkai, greičiausiai mūsiškiams šioje srityje teks dar pasitempti.

 Trakuose vykusi karate šventė neapsiribojo vien karate lyga. Kovo 7 d. dar įvyko 9-ą kartą klubo „Karate akademija“ suorganziuotas turnyras vaikams ir jaunimui „Žiemos taurė 2010“, pasižymėjęs rekordiniu dalyvių skaičiumi - dalyvavo 175 sportininkai iš Baltarusijos, Lenkijos ir Lietuvos. Dalyviai buvo suskirstyti į amžiaus grupes nuo 6 iki 21 metų, o jauniausiam dalyviui buvo 4-eri metukai. Pirmąsyk šiame turnyre įvesta En-bu (parodomosios kovos) rungtis.

Galutiniai II-ojo Karate lygos „7 samurajai“ etapo rezultatai:

1. Daniel Iwanek (Liublinas) - 17 tšk. 2. Bartosz Skwarski (Varšuva) - 16 tšk, Rytis Bublevičius (Vilnius) - 16 tšk. 3. Robert Malec (Liublinas) - 13 tšk. 4. Sebastian Batorski (Liublinas) - 10 tšk. 5. Arnoldas Šarkis (Vilnius) - 9 tšk. 6. Giedrius Švetkauskas (Vilnius) - 4 tšk.

Video fragmentai iš karate lygos:

http://www.youtube.com/watch?v=6yVuaTddNsg

http://www.youtube.com/watch?v=gcZlsJ50ccc

http://www.youtube.com/watch?v=heLW5_sal_w

Šias varžybas fotografavo Vladimiras Ivanovas. Jo nuotraukas galite pamatyti čia:

http://picasaweb.google.com/vladimiras.ivanovas/ZIEMOSTAURE2010KARATEMEISTRULYGA7SAMURAJAI#

http://picasaweb.google.com/vladimiras.ivanovas/ZIEMOSTAURE2010KARATEMEISTRULYGA7SAMURAJAIIID#  

 

 

 

Atnaujinta 2010 kovo 08, Pirmadienis. 14:26

Komentuoti

Perspėjame, jog už komentarų turinį atsako komentatoriai įstatymuose numatyta tvarka.


Apsaugos kodas
Atnaujinti

Naujausi komentarai

Populiariausia per mėnesį

Draugai

smauglys jb dubuklis jb
asia jb produktaisportui jb
dojo jb plungesriteris jb
budora jb boksopasaulis jb
pantera jb grappling jb
   

Hostingas Serveriai.lt

Atsiųsk naujieną!