FightClub.lt - Lietuvos kiokušin karatė meistrams - dar viena proga nukarūnuoti V. Dimitrovą

Lietuvos kiokušin karatė meistrams - dar viena proga nukarūnuoti V. Dimitrovą (1)

Lietuvos kiokušin karatė rinktinė išvyko į Bulgrijos sostinę Sofiją dalyvauti 2016 metų Europos absoliučios svorio kategorijos suaugusiųjų čempionate bei Senojo žemyno jaunimo (iki 22 metų) ir jaunučių (iki 16 metų) turnyruose.


Suaugusiųjų varžybose Lietuvai atstovaus 4 moterys ir 7 vyrai: Inga Mikštaitė, Gabija Gudeliauskaitė, Nora Vaznelytė, Diana Balsytė, Jonas Eimontas, Vytautas Cėpla, Kęstutis Radvila, Juras Sokolovas, Edgardas Sečinskis, Eventas Gužauskas ir Antanas Klibavičius.

Be stipriausių konkurenčių

Tikimasi, kad lietuviai Sofijoje kovos dėl aukščiausių vietų, nes šį čempionatą praleis keletas garsių sportininkų.

Moterų varžybose nedalyvaus tituluota vengrė, 2015 metų absoliučios svorio kategorijos pasaulio čempionė Csenge Szepesi ir prieš 2 metus Kaune absoliučios svorio kategorijos Europos čempione tapusi rumunė Viviana Chirila. Pastaroji sportininkė varžybų Sporto halėje finale įveikė I. Mikštaitę.

Trečiąją vietą tuomet pasidalino su I. Mikštaite pusfinalyje dėl rankos traumos negalėjusi kovoti G. Gudeliauskaitė ir lenkė Agata Kaliciak.

Mintyse – ne vien bulgaras

Vyrų varžybose, lyginant su prieš 2 metus vykusiomis Kaune, labiausiai trūks dar vieno lietuvio - Valdemaro Gudausko. Šių metų Europos čempionate gyvą kiokušin karatė legendą rumuną Mariusą Ilasą nugalėjęs vilnietis visą dėmesį skiria pasirengimui kitais metais vyksiančiam pasaulio čempionatui. Dėl absoliučios svorio kategorijos čempiono titulo, kaip ir prieš 2 metus, nekovos ir pats M. Ilasas.

Didžiausias vyrų varžybų favoritas vėl bus Europoje jau daugelį metų pralaimėjimų nepatyręs bulgaras Valerijus Dimitrovas. Vis dėlto jo, kaip nenugalimo kovotojo, įvaizdis ėmė klibėti būtent prieš 2 metus Kaune. Tuomet jau pirmajame etape (aštuntfinalyje) A. Klibavičius privertė bulgarą rimtai prakaituoti, bet po pratęsimo vis dėlto turėjo pripažinti varžovo pranašumą. Ketvirtfinalyje V. Dimitrovas gerokai lengviau įveikė Domą Sutkų, pusfinalyje vėl turėjo vargo kovodamas su Vytautu Cėpla, o finale nesulaukė rimtesnio pasipriešinimo iš Andriaus Draugelio.

„Pirma kova ir pusfinalis man buvo sunkiausi, - po varžybų Kaune kalbėjo bulgaras. - Pirmasis vaikinas (A. Klibavičius) buvo sunkesnis, aukštesnis, o dar reikėjo laiko įsivažiuoti. Pusfinalyje priešininkas (V. Cėpla) buvo labai patyręs, pasirinko gerą taktiką, gerai smūgiavo rankomis.“

Vis dėlto rimčiausią iššūkį V. Dimitrovui metė E. Sečinskis, šių metų Europos čempionato svorio kategorijos per 85 kg pusfinalyje privertęs žiūrovus patikėti, kad netrukus jie gali išvysti sensaciją. Deja, teisėjai ir po pagrindinio kovos laiko, ir po pirmojo pratęsimo, ir po antrojo paskelbė lygiąsias. Tad nugalėtoją lėmė geresnis pasirodymas per lentelių skaldymo rungtį, o ją 14:11 laimėjo bulgaras.

„Esu labai patenkintas, kad spėjau su juo susitikti, nes V. Dimitrovas gali bet kurią akimirką baigti karjerą. Man tai buvo didelė garbė, džaugiausi kiekviena kovos akimirka, - po turnyro Tbilisyje kalbėjo E. Sečinskis. – Kovos metu jaudulio nebuvo. Ant tatamio lipu, kad laimėčiau, todėl nuo pirmos sekundės tikėjau, kad galiu jį įveikti. Dabar žinau, ką dar reikia pakeisti, kad jį nugalėčiau.“

Proga Gruzijos sostinėje pasakytus žodžios pagrįsti darbais gali pasitaikyti jau šį savaitgalį Sofijoje.

„Sportinė forma - gera, jaučiuosi gerai pasirengęs turnyrui, o kaip viskas bus - pamatysime ant tatamio, - prieš kelionę į Bulgariją sakė E. Sečinskis. - Be abejo, dėl V. Dimitrovo buvo daug minčių, tačiau šis čempionatas yra kitoks nei kiti. Jis primena pasaulio čempionatą, kai nežinai, kaip susiklostys burtai ir ką gausi pirmuose etapuose. Todėl daug dėmesio skyriau ir kitų priešininkų analizei. Manau, vien iki V. Dimitrovo kelias bus tikrai nelengvas.“

B. Gustaitytė gins čempionės titulą

Iš viso į Sofiją iš Lietuvos išvyko 11 suaugusių sportininkų, 26 jaunučiai ir 18 jaunimo rinktinės narių. Tikimasi, kad lietuviai pelnys apdovanojimų ir jaunųjų atletų turnyruose.

Jaunimo kiokušin karatė čempionatuose pastaraisiais metais čempionais tapo Arnoldas Grevas (Sofijoje dalyvaus svorio kategorijos iki 80 kg varžybose), Brigita (virš 65 kg) ir Magdalena (iki 65 kg)  Gustaitytės.

B. Gustaitytė  yra neabejotina šių metų Europos čempionato favoritė, o tarp pretendentų į apdovanojimus, be jau minėtų sportininkų, taip pat minimi Lukas Rickevičius (iki 75 kg), Rūta Dobilaitė (iki 65 kg) ir Erika Žeburtunovič (iki 55 kg).

Jaunučių amžiaus grupė yra mažiausiai nuspėjama, nes 16-mečiams tai bus pirmasis rimtas išbandymas tarptautinėje arenoje. Vis dėlto tikimasi, kad ir jauniausieji Lietuvos kiokušin karatė atstovai namo grįš su medaliais.

Dalius Matvejevas

Atnaujinta 2016 lapkričio 25, Penktadienis. 10:06

Komentarai   

+1 #1 Transliacija 2016-11-25 17:55
tiesiohinė transliacija https://www.youtube.com/watch?v=-RTFO62YX5A
Cituoti

Komentuoti

Perspėjame, jog už komentarų turinį atsako komentatoriai įstatymuose numatyta tvarka.


Apsaugos kodas
Atnaujinti

Naujausi komentarai

Populiariausia per mėnesį

Draugai

smauglys jb dubuklis jb
asia jb produktaisportui jb
dojo jb plungesriteris jb
budora jb boksopasaulis jb
pantera jb grappling jb
   

Hostingas Serveriai.lt

Atsiųsk naujieną!