FightClub.lt - Šį savaitgalį vyksiančių bokso kovų apžvalga

Šį savaitgalį vyksiančių bokso kovų apžvalga Komentuoti

Šiandien, Sausio 16 dieną, vyks netgi trys intriguojančios sunkiasvorių bokso kovos, tad apžvelgsime jų dalyvius, bei paprognozuosime galimas jų baigtis.


Deontay Wilder (35-0, 34 KO) prieš Artur Szpilka (20-1, 15 KO)

Turbūt bene įdomiausia šio savaitgalio bokso kova, vyksianti tarp vieno iš perspektyviausių šiandienos boksininkų laikomo - Deontay Wilder, bei pirmuoju iš Lenkijos kilusiu sunkiasvorių čempionu sieksiančio tapti Arturo Szpilkos. Kova vyks dėl Wilder turimo WBC pasaulio sunkiasvorių čempiono diržo. Trečios sėkmingos titulo ginybos sieksiančiam amerikiečiui ši kova tikrai neturėtų būti tik pasivaikščiojimas, nors ir Szpilka ne Aleksandras Povetkinas (su kuriuo visi ringe norime pamatyti Wilderį) vis vien šis kovotojas bus vienas iš aukčiausios klases priešininkų, su kuriais Deontay yra kada nors tekę kovoti. 26-erių metu amžiaus Szpilka, buvęs futbolo chuliganas, už gatvės muštynes netgi sėdėjęs kalėjime, nėra pats maloniausias žmogus šiandieniniame bokse. Pergale prieš garsųjį tautietį Tomasz Adamek galintis pasigirti kovotojas, šiuo metu treniruojasi su legendiniu amerikiečių bokso treneriu - Ronnie Shields, kuris praeityje yra dirbęs su tokiais kovotojais kaip - Mike Tyson, Arturo Gatti, David Tua, ar Pernell Whitaker. Nors ir kovos favoritas bus D.Wilder, šis susirėmimas jam bus kaip niekad sunkus, fiziškai puikiai sudėtas Szpilka nuo paskutinio ir vienintelio savo pralaimėjimo (B.Jennings'ui), yra smarkiai patobulėjąs. Tad visiškai galima tikėtis pakankamai artimos, konkurencingos kovos.

Viačeslavas Glazkovas (21-0-1, 13 KO) prieš Charles Martin (22-0-1, 20 KO)

To pačio Wilder-Szpilka kovų vakaro metu vyksianti kova, bus dėl Tyson Fury atlaisvinto IBF pasaulio sunkiasvorių titulo. Netikėtai W.Klitschko įveikęs britas užuot kovojęs revanšinėje kovoje, turėjo atlikti privalomąją (mandatory) IBF titulo gynybą prieš Glazkovą. Tačiau Fury atsisakius, iš jo šis diržas buvo atimtas, bei paskelbtas laisvu. Tad dabar pagal visus organizacijos nuostatus, privalomąją gynybą pernai pergale prieš S.Cunningham išsikovojęs Glazkovas, turės šansą kovoti dėl šio titulo. Iš Ukrainos kilusio kovotojo priešininku bus, menkai kam žinomas amerikietis Charles Martin. Itin vėlai, tik 19-iolikos metų boksą pradėjęs sportuoti amerikietis, kol kas nėra įveikęs nė vieno garsesnio varžovo, tad iš tiesų keista kaip jam pavyko atsidurti IBF organizacijos reitingų viršūnėje, taip gaunant proga kautis dėl laisvo titulo. Neabejotinas dvikovos favoritas bus Luhanske (Ukraina) gimęs ir šiuo metu Floridoje (JAV) besitreniruojantis Viačeslavas Glazkovas. Daug labiau patyręs, 31-erių metu amžiaus boksininkas turėtų būti girdėtas ir daugeliui Lietuvos bokso fanų, kadangi mėgėjų ringe net du kart yra įveikęs mūsų tautietį Jaroslavą Jakšto. Pasaulio mėgėjų bokso vice čempionas, bei Pekino olimpinių žaidynių bronzos medalių laimėtojas, Glazkovas kol kas sėkmingai kovoja ir profesionalų ringe. Pergalėmis prieš T.Adamek ir S.Cunningham tarptautinėje arenoje išgarsėjęs boksininkas yra vienas geriausių šiuo metu kovojančių sunkiasvorių, bei turėtų tai šiandien tik dar kartą patvirtinti.

David Haye (26-2, 24 KO) prieš Mark De Mori (30-1, 26 KO)

Be dviejų titulinių sunkiasvorių kovų, šiandien taip pat turėsime proga pamatyti ir vieno garsiausių paskutinio dešimtmečio boksininko sugrįžimą į ringą. Buvęs pirmojo sunkaus (Cruiserweight) ir sunkaus (heavyweight) svorio pasaulio čempionas, kovos po trejų metų pertraukos, kai 2012 metais įveikė skandalingąjį Derrick Chisora. Prieš šią kovą, 35-erių metų amžiaus Haye teigė dar tebesijaučiantis jaunas, bei vis dar turintis tą patį greitį bei smūgio jėgą kaip ir anksčiau. Esmine sugryžimo į ringą priežastimi, Haye įvardina norą vėl tapti pasaulio sunkiasvorių čempionu. Kiek šie norai realūs, greičiausiai galėsime pasakyti tik po šiandienos kovos. Davidą pastaraisiais metais nuolat kamuoja traumos, 2013 metais jis dėl traumos atšaukė planuotą kovą su Manuel Charr, vėliau net du kartus, vėlgi dėl traumų buvo atšauktos kovos su Tyson Fury. Nors ir tada daktarai patarė Haye baigti profesionalo karjerą, jis apie pasitraukimą iš bokso oficialiai niekada taip ir nebuvo pranešęs. Tuo, kad šiandien pergalė švęs patyręs britas, turbūt niekas nedrįsta abejoti, vos 106-oje vietoje Boxrec.com pasaulio sunkiasvorių boksininku reitinguose esantis Mark De Mori neabejotinai buvo pasirinktas tik kaip ,, patrankų mėsa''. Vienintelis klausimas į kurį ši kova turėtų atsakyti, bus tik ar David Haye vis dar tebeturi tai ko reikia sėkmingui sugrįžimui į prestižinės bokso svorio kategorijos elito gretas.

Atnaujinta 2016 sausio 17, Sekmadienis. 01:01

Komentuoti

Perspėjame, jog už komentarų turinį atsako komentatoriai įstatymuose numatyta tvarka.


Apsaugos kodas
Atnaujinti

Naujausi komentarai

Populiariausia per mėnesį

Draugai

smauglys jb dubuklis jb
asia jb produktaisportui jb
dojo jb plungesriteris jb
budora jb boksopasaulis jb
pantera jb grappling jb
   

Hostingas Serveriai.lt

Atsiųsk naujieną!