FightClub.lt - “Išgyvenimas” atakos peiliu momentu

“Išgyvenimas” atakos peiliu momentu (1)


Juokinga, kad šiais laikais dar yra žmonių, kurie mano, jog peiliu ginkluotas žmogus ar jų grupė yra jokių įgūdžių neturintys klounai, kurie pernelyg neturtingi ar per durni, kad naudotų kitus ginklus. Neįtikėtina kiek daug ginkluotų vyrukų pasijuoks iš namų šeimininkės, bijančios jų pistoleto, bet patys pavirs į šūdo krūvą, kai tik sublizgės peilis. Neįtikėtina ir kiek daug egzistuoja žmonių, tikinčių mitu, kad šaunamasis ginklas visuomet pranašesnis už peilį.

Visi ginklai yra nišiniai. Kai kurios nišos yra didesnės nei kitos, tačiau savo pasauliuose atskiri ginklai yra stipriausi. Trijų metrų atstumu susidūrus su atletišku ir įgudusiu šauliu, peilis nepadės. Jei šaulys lėtas ir storas, svarstyklės svyra į peiliu ginkluoto asmens pusę. O jei atstumas 6,5 metro (taip, mačiau video. Video: https://www.youtube.com/watch?v=J_KJ1R2PCMM), sveikas, atletiškas, įgudęs šaulys laimės kaskart. Tebūnie susidūrimo vieta liftas, tualetas ar kita uždara erdvė ir peilis tampa pranašesnis už patį galingiausią, nesvarbu, paruoštą ar ne, pistoletą.

Dažnai girdime apie “išgyvenimą atakos peiliu metu”. Pirmiausia tai klaidingas požiūris. Žmonės išgyvena mirtinas ligas, pusnuogis klaidžiodami naktį, kai temperatūra žemiau nulio ar lėktuvų avarijas. Kova yra tai, į ką žmogus patenka, norom nenorom, su išgyvenimu mintyse, tarsi apsėstasis, ir su tiek pat blogų ketinimų, nukreiptų į atakuojantį, kad žodžiai “kontroliuojamas įniršis” yra tik terminas, apsakantis psichinės būsenos pradžią.

Tuo metu ne laikas jaudintis dėl legalių detalių ar malonybių. Bus sulaužytas bet koks įstatymas ar bet kokios socialinės normos tam, kad apsigintum. Kitaip tariant, ribų nėra.

Trumpai papasakosiu savo biografiją peilių pasaulyje, kad skaitytojas suprastų kodėl taip rašau. Tai buvo mano pirmasis tikras ginklas ir jį nešiojausi prieš savo tėvų norus ir, ko gero, prieš įstatymą. Būdamas ilgametis kovos menų specialistas, treniravausi su peiliu dar jaunystėje. Studijavau gražius tanto justsu veiksmus, kadangi tai buvo viskas, ką tuo metu galėjau rasti tik bepradedančioje vystytis Amerikos kovos menų srityje. Vėliau treniravausi su džentelmenu, kuris buvo „tunnel rat“ Vietname (pastaba: tunnel rats - amerikiečių, australų ar Naujosios Zelandijos kariai, atlikę slaptas misijas Vietname). Jo mokyme nebuvo jokių gražių, plaukiančių judesių – vien tiesmukas smurtas. Jo pirmi žodžiai man buvo „Čia tau ne kovos menai“.

Praėjus daugeliui metų studijavau Filipino sistemas ir treniravausi su tokiais žmonėmis kaip Mike Janich (kurio sistema yra pati organizuočiausia ir kartotiniausia), Tom Sotis (žmogus, kuris norėčiau, kad būtų greta, jei kada tektų įsivelti į kovas peiliais ir kurio studentai dalyvavo gausybėje su kovomis peiliais susijusių renginių) bei James Keating (tikras klasikinio stiliaus meistras ir valstybinis turtas). Taip pat mokiausi su žmonėmis, kurie buvo ir, tikriausiai yra, nusikaltėliai. Vienas ponų, kurio vardą tamtyč pamiršau, buvo gana patyręs gatvės bei kalėjimų pjautynėse. Jo mokymai man priminė „tunnel rat“ sistemą.

Laikui bėgant turėjau šansų patirti kovas peiliais tiek iš puolančiojo, tiek iš besiginančiojo pusės su Gang Unit (pastaba: spec. pajėgos) ir keliose kitose vietose. Taip, aš žinau ką reiškia ką nors nudurti. Laimei pats niekada dūrių nepatyriau savo kūnu.

Neteisingos prielaidos apie peilį

1.      Peiliu ginkluotas žmogus yra nemokša. Tai susiję su mitu, kad peilis yra durniaus, skurdžiaus ar netalentingo vagišiaus ginklas. Be abejo, yra kvailių, bomžų ir mėgėjų plėšikų, ginkluotų peiliais, bet tą patį galima pasakyti apie ginklų pasaulį... gal net daugiau. Užtenka žvilgsnio į p. Sotį ir jo studentus ir toks mitas išgaruoja lyg dūmas. Visuomet darykite prielaidą, kad peiliu ginkluotas asmuo įgudęs ir patyręs.

2.      Tave visuomet sužeis. Tai tas pats, kas sakyti susišaudyme, kad tave vis tiek pašaus. Tai netiesa ir lygiai tas pats galioja kovose peiliais. Ar įmanoma? Ar tikėtina? Žinoma, bet tai nėra neišvengiama. Žinant šansus, kovingumo laipsnis turėtų išaugti dramatiškai ir smarkiai. Egzistuoja niekuo nepagrįsta išvada, kad kuo tu kovingesnis ir žiauresnis, tuo daugiau šansų tau laimėti. Kuo ilgiau trunka kova, nepaisant to, kokie ginklai naudojami, tuo daugiau šansų, kad būsi sužalotas.

3.      Užpuolikas peiliu atakuos kaip filmuose... arba (ech...) kaip mokyklose. Kai vedu šaunamųjų ginklų apmokymus, svarbiausia mokau išlaikyti didesnę nei ištiestos rankos ilgio distanciją. Mokome kaip greitai ir dinamiškai judėti. Priežastis paprasta. Šaunamasis ginklas gali suprojektuoti galią per atstumą, o su peiliu būtina priliesti. Mokiniai paneigia 6,5 metro taisyklę ties 2 metrais!

Bet jei apmokyčiau kaip kovoti peiliu prieš šaunamąjį ginklą, svarbiausias dalykas užpuolikui peiliu būtų nerodyti peilio. Liepčiau suprojektuoti kovą tokioje vietoje, kur šaunamuoju ginklu ginkluoto žmogaus judesiai būtų apriboti, kaip kad koridoriuje, kavinės prieangyje, lifte ar pan. Tada patarčiau slapta prisiartinti ir staiga užpulti. Negalvokite, kad kiti jau to nesugalvojo.

Sprendimai:

1.      Berniukai ir mergaitės, tai lengva. Mokykitės iš peilių, kad apsigintumėte nuo peilio. Kai pradėjau mokytis, nebuvo Google, nebuvo interneto. Šiais laikais peilių treniruotės yra prieinamos visur. Nereikia būti Sotis ar Janich tam, kad būtų laimėta kova... tačiau būti analfabetu su peiliais ir tikint, kad mitai yra faktai, yra mirties nuosprendžio pasirašymas.

2.      Išmokite beginklių savigynos įgūdžių 0-1,5m atstumu. Žmogus, per sekundę gebantis išsitraukti ginklą, bet neturintis jokių įgūdžių be ginklų, mirs, nesvarbu kad ir koks geras šaulys būtų ar kaip greitai išsitrauktų ginklą, jei jis nežino kaip atremti ar anuliuoti ataką. Nesutinkate? Ateikite į salę. Gerai, kad šiais laikais viską galima patikrinti.

3.      Judėkite. Be jokių kompromisų. Artimo nuotolio peilio ataka nėra kažkokios varžybos, kur kiekvienas gauna medalį, kad nebūtų pralaimėjusių ir niekas nebūtų įskaudintas. Jei esi per storas, kad pajudėtum, tu jau pralaimėjai. Tai pataisoma su šiek tiek disciplinos ir dietos, tuo tarpu perpjauta arterija ar nupjauta galūnė nėra taip lengvai pataisoma. Jei gali judėti, gali išvengti atakos ir susikurti aplinkybes išsitraukti savo ginklą (peilį ar pistoletą). Jei negali pajudėti, joks šaunamasis ginklas neišgelbės.

4.      Vieta kur nešioji ginklą. Kur gali pasiekti savo ginklą greičiausiai? Kur jį reikia turėti, kad galėtum nusitaikyti į taikinį su mažiausia paruošiamųjų darbų? Kur gali jį išsitraukti esant susikabinus, ant nugaros ar prispaustam prie sienos, tuo pačiu išlaikant atstumą iki užpuoliko peilio? Kur gali jį nešiotis, kad galėtum išsitraukti ir nužudyti bet kuria ranka? Aš nesakysiu... Kiekvienas atsakymą privalo rasti pats.

Peilis kaip ir kova ant žemės yra realybės galimybė. Ignoruoti jį dėl baimės ar išsisukinėti dėl tingėjimo yra tiesus kelias į nesėkmę. Studijuokit. Rinkit savo žinias ir duomenis. O tada tobulinkite įgūdžius taip, kad peiliu ginkluotas užpuolikas būtų tokiame pačiame pavojuje kaip ir jūs nuo jo.

 

Vertė Levas

šaltinis: http://blog.suarezinternational.com/

 

Komentarai   

+1 #1 Gintaras Petrauskas 2015-03-29 22:28
Geri teiginiai
Cituoti

Komentuoti

Perspėjame, jog už komentarų turinį atsako komentatoriai įstatymuose numatyta tvarka.


Apsaugos kodas
Atnaujinti

Naujausi komentarai

Populiariausia per mėnesį

Draugai

smauglys jb dubuklis jb
asia jb produktaisportui jb
dojo jb plungesriteris jb
budora jb boksopasaulis jb
pantera jb grappling jb
   

Hostingas Serveriai.lt

Atsiųsk naujieną!