FightClub.lt - Tikrovė apie peilius

Tikrovė apie peilius (14)

Jūsų dėmesiui, Gabe Suarez straipsnio "Realities of Knife" lietuviškas variantas.


Fredas buvo laikinai įkalintas apskrities kalėjime iki galiausia atsidūrė ligų kontrolės ir prevencijos centre, greičiausia Soledade, Kalifornijoje. Jis buvo nusikaltėlis, o tatuiruotės ant  rankų atstojo jo žmogžudysčių bei kitų žiauraus gyvenimo akimirkų trumpą aprašymą. Pasakysiu tiek, Fredas dirbo man, ir daugiau nebesigilinkim. Pagrindinis jo tikslas gyvenime tuo metu buvo turėti galimybę rašyti savo žmonai bei vaikams, leidžiant laiką izoliuotam nuo jų. Juokinga, pagalvojus kiek popierinis blanknotėlis, keli pieštukai bei vokai kartais gali duoti.

Sykį, būnant netoliese, aš jį užkalbinau. Jis nudūrė daugybę priešų savo gyvenime ir už didelę aukų dalį niekada neatsakė pagal įstatymą.

„Paimi peilį va taip“ jis laikė geležtę atsuktą į priekį, rankena palei kūną. „Kerti jiems per veidą šitaip... ir tada suvarai stipriai ir greitai iki jis nukrenta. Smeigi į vidurius ir kiaušus“.

Jis man paaiškino, kad toks metodas gerai veikė prieš vieną priešininką... Ypač jei jis buvo didesnis. Nebuvo jokio santykių aiškinimosi, tiesiog gryna pasala.

„Jei jų trys ar keturi, peilį paimi va šitaip“, jis paėmė peilį atvirkščiai, į save atsukta geležte, „atakuoji veidą, tada kai jie blokuoja, pagauni ranką ir stipriai smeigi į kaklą... tada palieki jį ir pereini prie kito“.

Didžioji dalis geriečių, kurie mokosi peilių technikos, žiūri iš „gynybos nuo peilio“ perspektyvos. Tokie žmonės daro prielaidą, kad štai jie beginkliai, o blogietis juos puola su peiliu. Realybėje nuo to pradėti sudėtingiausia ir mažiausia šansų tikėtis sėkmės. Palyginimui - tai yra taip pat sudėtinga kaip ir atsidurti priešais talentingą šaulį, kuris stovi už pusės metro, nutaikęs ginklą tau į galvą ir pirštą paruošęs ant gaiduko, kai pats beginklis.

Kodėl taip yra? Jei kovos pradžioje galvojate „o Dieve... o Jezau... Va dabar tai jau tiesiai į kalėjimą“, tai jau pralaimėjimas. Ir, deja, būtent iš tokios perspektyvos didžioji dalis geriečių pradeda kovą.

Gal laikas pakeisti požiūrį į šią temą ir palikti visas nesąmones ir kvailystes nuošaly. Jei pakeičiame beginklio požiūrio tašką į „žmogus, ginkluotas peiliu“, visos kortos pasikeičia. Gal laikas atsisveikinti su „neginkluotas gerietis, kovojantis prieš peiliu ginkluotą blogietį“ iliuzija ir pažvelgti į realybę pro kitokius, tamsesnius ir žiauresnius akinius.

Keletas punktų iš tamsiosios pusės. Jei reikia panaudoti peilį tam, kad apsaugotum savo gyvybę, popieriai jau pakankamai prasti. Tu jos neapginsi, todėl reikia mesti tokias mintis iš galvos. Prisiminkime Reginald Denny dieną prieš LA riaušes. Jei jam būtume parodę dvi skirtingas alternatyvias ateitis kitus du gyvenimo dešimtmečius, kaip manote kuri jų būtų pasirinkta? Pirmoji – jis apskustas ir raumeningas, nors nusikaltėlis, bet gyvenantis gana sėkmingą gyvenimą, nes nesileido suspardomas ant šaligatvio trijų 52 Hoover Crips‘ų (Los Andželo, Kalifornija, nusikaltėlių grupuotės padalinys, vert.past.). Antroji – Reginald Denny, drambliažmogis su sužalotais smegenimis, aplopytu veidu ir sugniuždyta sąmone, bet besilaikantis įstatymo iki pat kaulų šaknų. Tai kuri visgi ateities perspektyva atrodo geresnė?

Sykį girdėjau tokią istoriją apie vyrą Centrinėje Amerikoje, kurį „sekė“ trys banditėliai. Jau iš karto aišku kaip šita istorija baigsis. Bet vyras pasakojime nusprendė pats staiga juos užpulti, pasukęs už kampo siauroje gatvelėje, pasiruošęs ir nudūręs pirmąjį „seklį“ (ko gero mirtinai... Nežinia), tada nudurdamas antrą banditą ir pabėgdamas su trečiuoju į skirtingas puses. Štai apie tokias „pasalas“ kalbame, o ne klasikinius „L“ ar Richard Ramirezo, Night Stalkerio (JAV serijinis žudikas. Vert. Past.) atvejus. Kalbama apie spurtą į priekį kovoje ir priešininko nustebinimą smurto protrūkiu, iki kurio jis nebesugebės susigaudyti kas vyksta laiku, ir išgyventi.

Dažnai kartoju žmonėms, kad jiems reikia žiaurumo programos ant savo darbo stalų... Kad bet kuriuo duotuoju momentu, jie galėtų iššaukti destruktyvią pabaisą, kuri mėgaujasi to, kurį laikote savo priešu, skausmu ir mirtimi. Kad bet kuriuo momentu galėtumėte užsiundyti žvėrį ant jo. O po akimirkos... Būti lyg nieko nebūtų įvykę. Tai emocinės kontrolės įgūdis. Sprogti ir susiturėti. Trokšti destrukcijos ir tuo pačiu laikyti ją nereikšminga. Būti plėšriu ir ramiu.

„Kiekvienas žmogus, kuris žino džiaugsmo mūšyje jėgą, supranta, ką reiškia, kai vilkas nubunda širdyje“ (Teodore Roosevelt).

Vilkui nereikia moralų ar pateisinimų, ar dar ko nors... Jis yra vilkas... Jis žudo... Jis maitinasi... Jis miega. Tai viskas. Daug kas čia jau išsakyta. Bet dar daug būtų galima kalbėti.

  1.  Peilis visada kartu su tavim. Net ten, kur negalima įsinešti ginklų. Sugebėk jį paslėpti taip, kad galėtum per akimirką išsitraukti.
  2.     Tai tampa pirmoji ginkluotės linija, kai nėra pistoleto dėl pasirinkimo, politikos, prieinamumo apribojimų ar praradus.
  3.     Jei reikalai pakankamai prasti, kad reikia panaudoti peilį, jo panaudojimas turi būti brutalus, agresyvus ir mirtinas, o ne „gynybinis“. Išmok smeigti stipriai.
  4.     Yra atvejų, kai galima naudoti peilį prieš neginkluotus priešininkus, jei priešininkas jaunesnis, stipresnis, greitesnis ar jų daugiau.
  5.     Yra atvejų, kuomet peilį reikia laikyti nusukta briauna, bet taip pat yra atvejų, kai turi pirmas priartėti ir durti. Žr. Fredo patarimą.
  6.     Peilis, kurį nešamasi į mūšį, turi galėti nudurti. Jis turi būti paprastas ir instinktyvus. Pjūviai bei kirstinės žaizdos yra chaotiškos ir bjaurios, bet retai nužudo... Dūriai... Gilūs dūriai į kaklą ir gyvybiškai svarbius organus paprastai bus mirtini.
  7.     Kuo sudėtingesnis peilis ir kuo įmantresnė jo panaudojimo sistema, tuo labiau tokio venkite.
  8.     Priešingai, kuo paprastesnis peilis ir sistema, ir kuo instinktyviau jis panaudojamas, tuo geriau ir lengviau su juo kovoje.
  9.     Fiksuota geležtė geriau negu sulankstoma.
  10.     Išmok smurtaut su savo peiliu.

Vertė Levas

 

 

 

Atnaujinta 2014 rugsėjo 05, Penktadienis. 16:51

Komentarai   

+2 #14 dainius 2014-09-11 21:07
Kuo turi užsiimti,kad to prireiktų šių žinių. Žinok nešiojies peilį,jį ir panaudosi, nors to nebuvo būtinybės. Kovų menai stiprina savigarbą, savikontrolę, pasitikėjimą. Treneruodamąsis su šaltu ginklų- paranojiku, kuris išgidęs ką prieš, mato tavo paleistas žarnas
Cituoti
0 #13 nene 2014-09-10 10:12
Cituoja zzz:
nu kiek atsimenu visi visada mokindavo isvengti konflikto, arba bent jau minimalizuoti ( tarkim nevaiksciuoti skersgatviais naktimis )ir manau kad tai pilnai ivykdomas dalykas turint nora, o jeigu jau atsitiko uzpuolimas veikia klasikinis "flight or fight" mechanizmas ir geriausias variantas begti, nes cns gauna toki adrenalino kieki, kad zmogus turedamas rankose ak47 pamirstu kad turi tai apie peilius net kalbos nera, turinti cns perkrova kovoti labai sudetinga, banaliai rankos tiek dreba ir kad apie kazkokius tikslius smugius ar kazka panasau net galvoti neverta. Skirtingai nuo sociapatu kuriu cns ir endokrinine sistema veikia kitaip, jie gali islikti "saltu nervu" tokiuose situacijuose, ir destyti savo "ligota filosofija".

Eilinis žmogelis prieš 3 lochus pereulke kelnes prišika, kovotojas, 20 metų atsikalęs pilno kontakto kovose, jau tik šiokį tokį adrenalino antplūdį, kuris suaktyvins organizmą kovai. Tokiais atvejais ir visos traumos pamirštamos, ir ligos, net keista, kaip organizmas taip gali persigrupuoti.
Cituoti
-3 #12 zzz 2014-09-09 14:26
nu kiek atsimenu visi visada mokindavo isvengti konflikto, arba bent jau minimalizuoti ( tarkim nevaiksciuoti skersgatviais naktimis )ir manau kad tai pilnai ivykdomas dalykas turint nora, o jeigu jau atsitiko uzpuolimas veikia klasikinis "flight or fight" mechanizmas ir geriausias variantas begti, nes cns gauna toki adrenalino kieki, kad zmogus turedamas rankose ak47 pamirstu kad turi tai apie peilius net kalbos nera, turinti cns perkrova kovoti labai sudetinga, banaliai rankos tiek dreba ir kad apie kazkokius tikslius smugius ar kazka panasau net galvoti neverta. Skirtingai nuo sociapatu kuriu cns ir endokrinine sistema veikia kitaip, jie gali islikti "saltu nervu" tokiuose situacijuose, ir destyti savo "ligota filosofija".
Cituoti
+5 #11 x.Brawler.x 2014-09-09 09:09
Cituoja zzz:
teisingai pastebejo straipsnis is antisocialaus (zmogum as negaliu pavadinti) padaro puses, nesuprantu kai sitai galima nagrineti, zavetis, cia nera jokio "karo meno" arba kovos meno, cia yra tiesiog liga ypac gerai apibudina "sprogti ir susiturėti", padaryti ziauru veiksma ir nueiti lyg niekur nieko. O sakinys "Tai emocinės kontrolės įgūdis" yra totalus bullshit, psichopatai negali kontroliuoti savo agresijos bei afektiniu busenu todel dauguma pasodinti ant normotimiku.
Cia visi pasakotojai apie antiasocialius padarus, karo menu etika ir panasius dalykus , ar buvot kada susidure skersgatvyje su tuo kas nori tave subadyt ir ar teko kada gintis nuo to arba panaudot, kad paties kaip parso nepaskerstu ? Manau , kad daugelis cia peza apie samuraju kodeksa ir dvikovas su sekundantais vienas pries viena, atsidure tokioje situacijoje ziuretu kaip isgyvent ir dantim i gerkle kabintusi, nes veiktu isgyvenimo instinktas. Cia ne Aikido filosofija ir ne filmai su Seagalu, o realiai aprasyta, kas buna gatveje, taip kad gana moralizuot pasiskaicius knyguciu. Linkiu niekam nepapult i tokias situacijas, o kas papuoles, tas zino. P.s. ir nereikia cia man atsakinet, tipo as zinau, ar tipo is patirties sneku :) Jei rasau tai ne is oro rasau, man irgi patinka pagarba priesininkui, morale ir dvikovos etika...bet patikekit tokiais momentais zmogus sugyvuleja ir lieka vieni instinktai ir visa kita buna giliai poxui. Tai tiek ziniu is piesiniu.
Cituoti
-2 #10 zzz 2014-09-09 01:32
teisingai pastebejo straipsnis is antisocialaus (zmogum as negaliu pavadinti) padaro puses, nesuprantu kai sitai galima nagrineti, zavetis, cia nera jokio "karo meno" arba kovos meno, cia yra tiesiog liga ypac gerai apibudina "sprogti ir susiturėti", padaryti ziauru veiksma ir nueiti lyg niekur nieko. O sakinys "Tai emocinės kontrolės įgūdis" yra totalus bullshit, psichopatai negali kontroliuoti savo agresijos bei afektiniu busenu todel dauguma pasodinti ant normotimiku.
Cituoti
+3 #9 nustebęs 2014-09-08 18:38
Cituoja Idomus:
cia kam? sociaopatams skirtas straipsnis?

keista, kad neaišku - gal viso straipsnio įdėmiai neperskaitei ir net nebandei suprasti, o tik skubėjai komentuoti ir net du kartus tą patį.
Jei tokį gudrų žodį žinai - tai turėtų užtekti ir intelekto, kad suprasti apie ką šis straipsnis, ar čia tik norėjai gudrų klausimą užduoti? o gal pats nesupranti šio žodžio reikšmės ir nesi toks protingas kaip norėjai pasirodyti? Beje rašoma "sociopatas"
Cituoti
+3 #8 VJ 2014-09-08 08:07
Cituoja aivisst:
na idomus straipsnis,bet siaip labiau kiemo banditams,pamoka kaip zaloti zmogu,o galejo buti straipsnis kaip apsiginti nuo uzpuoliko su peiliu....

Manau, kad čia straipsnis teoretikams, kurie mano, kad išmoks apsiginti nuo peilių...
Cituoti
-3 #7 Idomus 2014-09-07 20:09
cia kam? sociaopatams skirtas straipsnis?
Cituoti
0 #6 Idomus 2014-09-07 20:08
cia kam? sociaopatams skirtas straipsnis?
Cituoti
+5 #5 arijas 2014-09-07 16:51
aivisst, cia pakankamai tiksliai ir suprantamai paaiskinta, kokie sansai yra apsigint. Tu arba priesinikas, kazkuris turi krist. Taip yra. Cia ne MMA ar boksas, decision nebus.
Cituoti

Komentuoti

Perspėjame, jog už komentarų turinį atsako komentatoriai įstatymuose numatyta tvarka.


Apsaugos kodas
Atnaujinti

Naujausi komentarai

Populiariausia per mėnesį

Draugai

smauglys jb dubuklis jb
asia jb produktaisportui jb
dojo jb plungesriteris jb
budora jb boksopasaulis jb
pantera jb grappling jb
   

Hostingas Serveriai.lt

Atsiųsk naujieną!