FightClub.lt - Kaip apsiginti nuo šuns

Kaip apsiginti nuo šuns (7)

dogs_killer.gif {xtypo_dropcap}K{/xtypo_dropcap}aip šunų dresuotojas ir prižiūrėtojas dažnai gaunu klausimą, kaip apsigint nuo atakuojančio šuns.

Tai labai įdomus klausimas, bet nėra jokio aiškaus atsakymo. Bet gal šis straipsnis padės ir nurodys tinkamą kelią. Pirmiausia, prieš pereidami prie technikos ir taktikos,  pakalbėkime apie šunų priežiūrą ir dresavimą.


  Yra skirtingi šunų tipai, skirtingi šeimininkų tipai. Kai kurios šuns ir šeimininko kombinacijos dera puikiai, kitos ne. Nederančios sukelia problemų. Jei dera, galima dirbti kartu - tada šeimininkas pažįsta savo šunį, jo poreikius, temperamentą. Priežastys, dėl kurių nedera šuo ir šeimininkas:

  • laiko šunį tik tam, kad pasirodytų.
  • neturi supratimo apie šuns poreikius.                 
  • mano, kad šuo yra žmogus.
  • šuo reikalingas tik tam, kad patenkintų šeimininko ego.
  • pasirenka sau netinkamą šunį.

 suniukas.jpg

Taip pat turiu pakalbėti ir apie šunis. Šunys yra skirtingų veislių, kiekviena iš jų turi skirtingą įgimtą elgseną. Terjerai niekada nepuola kaip senbernaras . Jų elgsena skiriasi kaip ir dydis.

Ne tik veislės skirtingos: kiekvienas šuo turi savo charakterį ir temperamentą. Kai kurie draugiški, kiti nervingi, kiti mėgsta loti, o kiti tiesiog puola be lojimo.

Pirkdamas šunį, turi žinoti, kam tau jis reikalingas. Ar tu nori, kad jis saugotų tave, ar kad pultų įsibrovėlius, ar tau reik tiesiog draugo.

Kai skaitome laikraščius ar klausome žinių,  mes visad sužinome apie pavojingas veisles. Valdžios instancijos bando uždrausti tas veisles ar uždrausti tų veislių šunų veisimą. Mano nuomone, tai yra visiškai neteisinga. Daugeliu atvejų šuo turi sumokėti už šeimininko kvailumą ir jo ego. Keletas pavojingų šunų pavyzdžių: rotveileriai, vokiečių aviganiai, pitbuliai, dobermanai ir t. t.

Pažiūrėjus į šiuos šunis lengva suprasti, kodėl jie yra juodajame sąraše. Jie visi pasižymi dideliu svoriu ir dydžiu. Bet pažiūrėję į statistiką pamatysime, kad žmonės dažniau užpuolami terjerų nei šunų iš juodojo sąrašo. Vienintelis skirtumas būti užpultam šuns yra toks, kad šuo, sveriantis 45 kg ir kandantis 750 kg į kvadratinį centimetrą, padaro daug daugiau žalos nei 10 centimetrų ūgio ir 3 kg svorio šunelis.

Na, dabar kalbėsime, kaip apsiginti nuo šuns, kuris puola jus. Pirmiausia, jei tai tarnybinis policijos šuo, stovėk ramiai ir nejudėk. Jie išdresuoti kąsti tik tada, kai bėgama arba priešinamasi. Atsigulk veidu į žemę arba ramiai stovėk pakeltomis rankomis. Jie treniruojami atpažinti šiuos ženklus. Su šiais šunimis lengviausia susitarti.

Kitas atakuojančių šunų tipas – tai šunys, kurie visai nedresuoti. Atsižvelgiant į šuns veislę, jis puls prie vieno arba kito taško.

Apsivyniok ranką švarku ir pakišk jam. 60 %, kad šuo puls aprištą ranką. Kai jis kąs, pasipriešink truputį, priversk jį įsikibti stipriau, užgulk šunį, įmobilizuok jį su dilbiu (ranka vis dar šuns burnoje), nykštį smeik į šuns akį. Jokiu būdu nebandyk smūgiuoti į nosį - tai tik dar labiau jį suerzins. Išdurk abi akis. 45 kg rotveilerį sunku suvaldyti, taigi nedvejok - jis neduos tau antro šanso. (Aš nemėgstu to, bet parašysiu tam, kad apginčiau nekaltas aukas nuo kvailų šeimininkų šunų.) Jeigu tai didelis sunkus šuo, pavyzdžiui, rotveileris, yra šansas, kad jis kėsinsis į kojas. Jie nelabai noriai griebia už rankos.  Jei jis tai mėgins, tiesiog reikia spardyti jį ir neatsukti nugaros, nebėgti. Tai tik dar labiau suerzintų ir pažadintų medžioklės instinktą. Šaukis pagalbos, rėk, ieškok akmenų, pagalių ir mesk į jį.

Jeigu esi „kietas vyrukas“, nebijai, gali pamėginti kitką. Tuo atveju, kai šuo loja ir bėga į tave, bėk į jį, mosuodamas ranka virš galvos ir rėkdamas. Taip atrodysi didesnis, ir yra 73% tikimybė, kad jis tavęs išsigąs, bet tik 23% tada, jeigu šuo neloja.

Sakoma, kad lojantys šunys nekanda - tame yra dalis tiesos. Šuo loja arba norėdamas įspėti tave, arba norėdamas paslėpti savo baimę.

Kita, ir pavojingiausia, šunų kategorija: dalinai dresuoti šunys. Jie neatsako į komandas ir neatpažįsta ženklų. Šie šunys turi pakankamai pasitikėjimo savimi ir nebus išgąsdinti jūsų rėkimo, bet jie neturi supratimo, kad reik sustoti, kai auka nesipriešina. Šiai kategorijai priklausantys šunys padaro daugiausiai nusikaltimų. Nuo jų sunkiausia apsiginti. Reikia naudoti tą pačią taktiką, kaip ir prieš nedresuotus šunis. Bet reikia saugotis, kadangi šiuos šunis sunkiau suvaldyti ar priversti kąsti į pakištą ranką. Jie gali kąsti į petį ar į genitalijas, taigi saugokis.

Jei puola ne vienas, o keli šunys, tai belieka tik melstis. Tai tas pats, kaip būti užpultam gaujos vilkų. Tai medžioklė grupe, sužadinanti instinktus. Kai ginsiesi nuo vieno šuns, kiti  tave puls iš nugaros. Galima mėginti nugara atsiremti į sieną ar automobilį ir, jei po ranka pasitaikė lazda, ja mosuoti ir taip tempti laiką ir tikėtis, kad atvyks pagalba.

Kaip matai, labai sunku apsiginti nuo šuns. Pirmiausia reikia priskirti, kuriai grupei jis priklauso, kodėl puola, o tam reikia būti profesionaliu dresuotoju arba bent šunų augintoju, kad bent kiek juos pažinotum.

Geriausias būdas apsiginti nuo šuns, neužmušant arba nesužalojant jo bei savęs: panaudoti dujų balionėlį. Paprastas balionėlis pasitarnaus labai puikiai, užtenka ir pigaus. Jie suveiks prieš bet kokį šuns tipą. Šunį tai pakankamai sulaikys tiek, kad galėtum pasitraukti iš tos vietos. Taigi siūlau: kai kitą kartą eisi pasivaikščioti parke ar kur nors kitur, kur yra šansas, kad gali būti užpultas šuns, pasirūpink dujų balionėliu.


© Vertė Mokinys
Šaltinis http://www.wolfweb.com
Atnaujinta 2007 liepos 30, Pirmadienis. 20:43

Komentarai   

0 #7 bububu 2013-05-07 14:30
Pipirinės dujos ant visko veikia.
Cituoti
0 #6 asdaf 2013-05-06 21:58
Cituoja R:
Dujų balionėlis - mitas. Tikrai šuo net nesureaguos į jį. Galit nemėtyt pinigų. Veikia tik aprašyti veiksmai.


Duju ne bet pipirinis veikia.
Cituoti
0 #5 asdaf 2013-05-06 21:57
Cituoja Donatas:
Savo akim esu matęs, kaip būtent rotveileriui sulaužė nosį, ir tas cypdamas nubėgo. Be to - bet kuris šuo (išskyrus specialiai šunų kovoms apmokytus) paleis tave, jei plėši jam gerklę. Jiems tai yra natūralus refleksas, to moko bet kuriame šunų dresūros kurse. O realiai, jei jau reikalas rimtas, adrenalinas padarys savo: jei reikės, ir į kiaušus šuniui įkasi 8)


Greiciau pasimesi nuo to adrenalino ir uzkandzios negyvai.
Cituoti
0 #4 Donatas 2013-05-06 21:22
Savo akim esu matęs, kaip būtent rotveileriui sulaužė nosį, ir tas cypdamas nubėgo. Be to - bet kuris šuo (išskyrus specialiai šunų kovoms apmokytus) paleis tave, jei plėši jam gerklę. Jiems tai yra natūralus refleksas, to moko bet kuriame šunų dresūros kurse. O realiai, jei jau reikalas rimtas, adrenalinas padarys savo: jei reikės, ir į kiaušus šuniui įkasi 8)
Cituoti
0 #3 R 2013-05-06 13:09
Dujų balionėlis - mitas. Tikrai šuo net nesureaguos į jį. Galit nemėtyt pinigų. Veikia tik aprašyti veiksmai.
Cituoti
0 #2 migle 2013-03-03 18:46
tai parasyti lengva :-x
Cituoti
0 #1 migle 2013-03-03 18:44
visai gerai parasyta 8) :-*
Cituoti

Komentuoti

Perspėjame, jog už komentarų turinį atsako komentatoriai įstatymuose numatyta tvarka.


Apsaugos kodas
Atnaujinti

Naujausi komentarai

Populiariausia per mėnesį

Draugai

smauglys jb dubuklis jb
asia jb produktaisportui jb
dojo jb plungesriteris jb
budora jb boksopasaulis jb
pantera jb grappling jb
   

Hostingas Serveriai.lt

Atsiųsk naujieną!