FightClub.lt - Shotokan karatė organizacijos. 2 dalis

Shotokan karatė organizacijos. 2 dalis Komentuoti

 

Tęsiame straipsnių ciklą apie shotokan karatė organizacijas.


Pirmą dalį skaitykite čia.

International Japan Karatė-do Association 

ijka logoAsociacija įkurta 1990 m. Jos įkūrėju laikomas Tetsuhiho Asai (1935–2006 m.) ir kitas žinomas Meistras, dabartinis vadovas Sadashige Kato (9 DAN).

Asociacija pasižymi tuom, jog joje aukštas pareigas, postus užima ne japonai, o kitų šalių atstovai.

Techniniam komitetui vadovauja rusas A.Dormenko ( 7 DAN). Ten taip pat daug atstovų iš Europos šalių, tame tarpe ir Lietuvos.

Net ir būdamas 70 metų, Meistras pats aktyviai keliauja po įvairias šalis ir moko karatekas to meno, kurio išmoko treniruodamasis pas T.Asai.

Asociacija vienija beveik 50 šalių narių ir yra plati savo geografija- Europos, P. Amerikos, Azijos šalys, Australija. Vykdomi įvairūs čempionatai, tame tarpe ir Pasaulio čempionatas.

Asociacijoje taip pat praktikuojamos T.Asai sukurtos kata, kurios praktikuojamos ir JKS federacijoje.

 

Nihon Shotokan Karatė-do Federation

nskf

Šios Federacijos įkūrėjas Pemba Tamang (8 DAN). Gimęs Nepale, karatė mokėsi pas žymius karatė meistrus, baigė žymiuosius kentshusei kursus. Reikia pabrėžti tai, kad Meistro federacija, vienintelė ne japono shotokan karatė Federacija, įkurta Japonijoje... Tai nemažai pasako apie pačių japonų požiūrį į šį Meistrą.

Šio Meistro mokoma karatė konsepcija labai paprasta – viskas kas paprasta ir efektyvu. Daugelis Jo mokinių, ypač užsieniečių, teigia, jog Meistras yra paprastas ir atviras. Būdamas ne japonas, jis puikiai supranta karatė meną tokį, koks jis yra iš tikrųjų, nes mokėsi kartu su Japonijos elitu vadinamais meistrais – K.Abe, M.Yahara ir kt.

Federacija jungia apie 20 pasaulio šalių ir yra beisvystanti ir plečianti savo veiklą. Pats Meistras daug keliauja ir moko, tačiau mokytis karatė meno galima ir nuvykus pas Meistrą į honbu Japonijoje. Meistras taip pat atvyksta ir į mūsų šalį, rengia Gasshuku stovyklas.

10126-5 Kobuchisawa-cho,Hokuto-city,
Yamanashi-ken 408-0044 Japan
Phone: +81(0)551-36-6440
FAX: +81(0)551-36-6330
 

skif logoShotokan Karatė-Do Internetional Federation

Šios federacijos įkūrėjas – H.Kanazawa ( 10 DAN). Pirmojo Japonijos karatė čempionato nugalėtojas, 1978 m. įkūrė savo Federaciją, kuri dabar vienija apie 130 viso Pasaulio šalių. Tai-viena didžiausių shotokan karatė Organizacijų iš visų esančių.

Vyksta pasaulio (jau praėjo 12 čempionatų), įvairių kontinentų, šalių čempionatai. Federacijoje labai skiepijamas karatė, kaip budo, principas. Vien Japonijoje veikia 137 šios Federacijos dojo. Karatė moko paties Meistro užauginta karta, kuri savo puikia technika, treniruočių kokybe nenusileidžia paties Meistro reikalavimams iš kitų, kurie ateidavo į jo dojo. Tarp Jo mokinių ir sūnus N.Kanazawa (6 DAN). Taip pat federacijoje dirba tokie meistrai kaip S.Sawada (8 DAN),M.Murakami (7 DAN), R.Suzuki (6 DAN), S.Tanaka (6 DAN) ir kiti.

Shotokan karatė-do International Federation:
2-1-20 Minami-Kugahara OTA-KU Tokyo JAPAN
Phone: 03-3754-5481 FAX: 03-3754-5483


International Shotokan Karatė Federation 

iskf logo

Federacija įkurta 1977 m. Meistrų T.Okazaki ( 10 DAN) ir Y.Taguchi (9 DAN).

1981 m. meistras T.Okazaki sukūrė ir patvirtino kursus, analogiškus JKA, savo federacijos Instruktoriams. Iš viso yra įkurti 5 tokie mokymo centrai. Federacija vienija apie 70 Pasaulio šalių karatekas. Federacijoje didelis dėmesys skiriams rašytiniams G.Funakoshi karatė principams – Dojo Kun ir Niju Kun. 1987 m. įvyko pirmais PanAmerikos čempionatas.

iskf1Kiekvieną vasarą vykdomos Meistrų stovyklos, į kurias suvažiuoja žymiausi Pasaulio Meistrai ne tik iš ITKF, bet ir iš kitų federacijų. Stovyklose dalyvaudavo ir M.Nakayama. Ten treniruotes vedė tokie meistrai kaip H.Kanazawa, H.Oichi, M.Ueki ir kiti.

Iki 2007 m. ši federacija buvo tarsi JKA Federacijos antrininkė. Būtent tais metais ISKF buvo atskirta nuo JKA ir tapo savarankiška federacija. Nuo 2007 m. vyksta Pasaulio čempionatai ShoTo. Sekantis, 2016 m. vyks Pietų Afrikos Respublikoje.

222 South 45th Street
Filadelfija, Pensilvanija 19104 JAV
Tel: 215-222-9382
Faksas: 215-222-7813
 

 Japan Shotokan Karatė Association 

jska logo

1999 m. Federacija įkurta vieno žymiausių JKA Meistrų – Keigo Abe (9 DAN).

jska1Meistro požiūris į karatė nusakomas Jo sekančiais žodžiais: "Aš jaučiu, kad šiandien Karatė centre yra tik laimėjimas varžybose ir visi traukiniai juda šia linkme. Bet tai yra labai toli nuo tikrojo karatė tikslo. Aš manau, kad tikrasis karatė tikslas slypi kasdieniniame jo mokymosi procese".

Vykdomi Pasaulio čempionatai (sekantis vyks Italijoje 2014 m. gegužės mėn.). Federacija vienija apie 50 šalių karatekas. Pagrindinė būstinė ir dojo įsikūrusios Japonijoje.

Federacijoje dirba tokie Meistrai kaip M.Matsunami (8 DAN), T.Sato (7 DAN), T.Naito (6 DAN).

272-0034 - Chiba Ken - Ichikawa Shi - Ichikawa 3-10-18
Phone/FAX: +81- 473-26-7352, JAPAN

 

 

Atnaujinta 2014 vasario 19, Trečiadienis. 13:52

Komentuoti

Perspėjame, jog už komentarų turinį atsako komentatoriai įstatymuose numatyta tvarka.


Apsaugos kodas
Atnaujinti

Naujausi komentarai

Populiariausia per mėnesį

Draugai

smauglys jb dubuklis jb
asia jb produktaisportui jb
dojo jb plungesriteris jb
budora jb boksopasaulis jb
pantera jb grappling jb
   

Hostingas Serveriai.lt

Atsiųsk naujieną!