FightClub.lt - Shotokan karatė organizacijos. 1 dalis

Shotokan karatė organizacijos. 1 dalis (15)

 

Pradedame straipsnių ciklą, kuriame bus apžvelgiamos shotokan karatė organizacijos, jų istorija, žymiausi meistrai.


Japan Karate Associaton (JKA)

logoG. Funakoshi suvaidino svarbų vaidmenį įvedant karatė iš Okinavos į Japonija, tačiau Jo mokiniai sukūrė Organizaciją, kuri tapo pačia didžiausia shotokan karatė Organizacija Pasaulyje – JKA. Prie jos kūrimo prisidėjo pirmieji Mokytojo mokiniai – Isao Obata, Masatoshi Nakayama ir Hidetaka Nishiyama. M. Nakayama buvo paskirtas vyriausiuoju Asociacijos instruktoriumi.
JKA glaudžiai bendravo su Japonijos Universitetais, daugiausia – Tokijo regione. Vienas garsiausių iš jų – Takushoku universitetas, kuris buvo tarsi kalvė karatė instruktorių, kurie vėliau tapo neatsiejamu JKA veidu. Tai – M. Nakayama, H. Nishiyama, T. Okazaki, T. Asai, H. Kanazawa ir K. Enoeda.

Daugelio jų keliai vėliau išsiskyrė, tačiau jie buvo ta varomoji JKA jėga, kuri organizavo pirmuosius shotokan karatė Pasaulio čempionatus, sukūrė instruktorių apmokymo programą – kenshusei, kuri pradėjo veikti dar 1956 metais. Pirmosios karate varžybos Japonijoje buvo suorganizuotos 1957 m., o pirmasis Pasaulio čempionatas – 1970 m. taip pat Japonijoje, Tokijuje.

Pati Asociacija oficialiai įkurta 1949 m. gegužės 27 dieną. Ir dabar tai didžiausia shotokan organizacija, kuri vienija apie 150 šalių visame Pasaulyje. Mokymosi pagrindu tapo Meistro Nakaymaos išleistos dvi knygų serijos „Best karate“ ir „Dynamic Karate“, bei Jo mokinių sukurtas mokomasis filmas. Jame nusifilmavo „auksine“ vadinama karate Meistrų karta – M. Yahara, M. Tanaka, M. Kagava ir kiti.

Asociacijos adresas Tokijuje:

2-23-15 Koraku, Bukyo-ku, Tokyo, Japan 112-0004

 jka2

jka3

Karatenomichi World Federation (KWF)

kwf logoŠios federacijos įkūrėjas – Mikio Yahara (8 dan). Pati federacija oficialiai įkurta 2000 m., būstinė yra Tokijuje.

M. Yahara galvojo, jog sportinis karatė nutolino pačią karatė idėją – pergalė vienu smūgiu „ikken hisacu“, todėl Jis savo technika ir idėjomis grįžo prie tradicinės karatė – karatė kaip kovos meno, o ne sporto šakos. Kiek Jam tai pavyko turbūt labai sunku atsakyti, nes pati federacija taip pat organizuoja varžybas, tad nedideli pakeitimai taisyklėse, matomai nelabai nutolina vieną ir tą patį stilių nuo pradinės idėjos... Prie Yaharos prisijungė tokie žymūs Meistrai kaip N. Kawasaki (6 dan), A. Isaka (8 dan).

Noriu pakalbėti apie paties Meistro biografiją, paskaityti Jo minčių apie karatė iš Jo duotų įvairių interviu spaudai. Kada Meistras pradėjo treniruotis karatė, Jis neturėjo ką valgyti ir dažnai Jo maistas buvo druskos, cukraus ir sojos mišinys, kuris padėdavo nugalėti alkį. Šeimoje buvo ketvirtas vaikas, tėvas buvo samurajų palikuonis, o motina – iš jūrų piratų giminės. Toks derinys negalėjo neatsiliepti ir Mikio vaikystei – Jis buvo veržlus, greitas, ieškantis nuotykių padauža. Kaip vėliau sakė pats Meistras – „Nedaug trūko ir aš būčiau tapęs nusikaltėlių gaujos vadu.“ Tačiau netapo... Užsiiminėjo karatė, tačiau dėl problemų su širdimi, teko treniruotes nutraukti. Tada, paslapčiomis, užsirašė į dziudo klubą ir ten pradėjo aktyviai treniruotis.

kwf 1

Tačiau, būdamas 18-os metų Jis vis tik atvyko į Tokiją, pas patį M. Nakayamą treniruotis karatė. Baigęs Universitetą Jis užsirašo į instruktorių kursus kenshusei. Kada Yaharos paklausė „iš kur tiek jėgos jo stiliuje?“, Meistras atsakė: „Iš kichon. Baziniai judesiai padeda panaudoti mūsų jėgos stiprumą. To moko sena karatė, karatė, kuri užgimė šimtus metų atgal, o dabar yra pamiršta.“ „Kokia svarbi yra kata, kumite ir kichon visuma?“. Meistras atsako: „Kata – dėl kumite. Kichon – dėl kata. Kichon tai pat svarbus kumite atlikime. Kata ir kumite – du pagrindai, tačiau be kichon jie – neįmanomi.“

Viename interviu, paklaustas kas yra shotokan karatė, Meistras atsake: „Karate – tai ippon – mirtis.“

Federacija vykdo savo Pasaulio čempionatus, įvairius turnyrus ir yra įkurta apie 50-yje Pasaulio šalių.

 kwf 2

 

Japan Karate Shoto Federation (JKS)

jks logoFederacijos įkūrėju laikomas Meistras Tetsuhiko Asai (10 dan). Federacija laikoma įkurta 2000 m. ir dabar vienija 62 Pasaulio šalis. Pagrindiniu federacijos veidu buvo, žinoma, pats Meistras Asai ir M. Kagava, kuris ir dabar yra pagrindinis Federacijos Instruktorius ir siela.

jks 1

 Be M. Kagavos yra daug gerų, jaunų Meistrų, kurie keliauja po pasaulį ir moko tų metodikų, kurios yra priimtinos šioje Organizacijoje. Vienu žymiausių tokių Meistrų yra T. Yamaguchi (6 dan). Kartais naujos, ne visai tradiciškai atidirbinėjamos technikos ir jų būdai nesuprantami „tradicinių“ karatė mokyklų karatekoms. Tačiau... Paskutiniame WKF (didžiausia sportinio karatė organizacija Pasaulyje) Pasaulio karatė čempionate komandinę kata rungtį laimėjo būtent M.Kagavos mokiniai . Organizacija praveda ir savo Pasaulio čempionatus. 2013 m. vasarą, Tokijuje buvo surengtas jau 3-asis JKS Pasaulio čempionatas.

Organizacijoje jaučiamas Meistro T. Asai įnašas, nes Jo sukurtos karatė kata yra būtinos siekiantiems aukštesnių siekių šioje Organizacijoje. Be šios Organizacijos egzistuoja dar viena labai artima šiai organizacijao-IJKA (International Japan Karate Asociation). Joje taip pat egzistuoja T. Asai sukurtos kata.

 

T.Asai sukurtos kata, kurios praktikuojamos JKS Organizacijoje:

* DAI I KEN * DAI NI KEN * DAI SAN KEN * DAI YONKEN

* JUNRO SHODAN, NIDAN, SANDAN, YONDAN, GODAN

* JOKO ISSEI, NISEI,SANSEI, YONSEI,GOSEI

* HACHIMON

*KAKYOKU SHODAN, NIDAN, SANDAN

* MEIKYO NIDAN * RANTAI * KASHU * SUISHU * ROSHU * KIHOKEN * SENCHO * SHOTEI * RAKUYO

* HIKIOSHI NO KATA

 

Pagrindinė Organizacijos būstinė ir dojo įsikūrusi:

2-12-3-503, Sugamo, Toshima-ku, Tokyo, 170-0002, Japan
Tel +81-(0)3-5972-1225 Fax +81-(0)3-5972-1226

jks 2

jks 3

 

Atnaujinta 2014 vasario 04, Antradienis. 12:36

Komentarai   

0 #15 https://www.casino81 2020-05-20 08:14
Lucky for us, there are still a multitude of great marketing blogs that welcome our comments. If you’re looking for a blog where the comments are as good as the articles, you’ve come to the right place.
Thing is, this “we know what’s good for you” approach failed to take into account what their readers want – which is, to comment when they want, where they want.
바카라사이트
Cituoti
0 #14 https://www.nun777.c 2020-05-20 08:08
Have you heard about the concept of “Content Shock”? You know that because of Mark’s post Content Shock: Why content marketing is not a sustainable strategy published in the beginning of 2014.
Many marketers (including me) love him for his forward thinking, his approachability , his no-nonsense advice, and his entertaining podcast with cohost and voiceover genius Tom Webster.
카지노사이트
Cituoti
0 #13 https://ace21.net/wo 2020-05-20 08:01
he replies to nearly every one of them. Having written for his blog before, I also know he asks contributing writers to respond as well.
That one blog post has 392 comments on it. Not painful, “great post” comments either. Mark’s ideas ignite debate, foster creativity and provide a fantastic exchange of ideas that are as valuable as the posts themselves. And even on an article with nearly four hundred comments,
우리카지노
Cituoti
0 #12 https://vfv79.com/ 2020-05-20 07:52
I am trying to bump an old post on a selling page and have found it in my activity log but there doesn't seem to be any way of commenting on it from there or jumping to my post on the selling page, it just takes me to the page at the top which is no help at all really
you want to be on the leading edge of marketing trends and get the inside scoop on how industry experts are reacting to and implementing them.
카지노사이트
Cituoti
0 #11 https://www.main7.ne 2020-05-20 07:35
If you aren’t getting many comments on your blog yet, avoid drawing attention to your comment counts.
If you aren’t getting many comments (yet) or you are getting the wrong sort of people commenting on your blog, it’s worth taking a look at who you are really trying to reach.
바카라사이트
Cituoti
0 #10 Toni 2018-11-03 14:53
I see you don't monetize your blog, don't waste your traffic,
you can earn extra bucks every month. You can use the best adsense alternative for
any type of website (they approve all websites), for more info simply search in gooogle: boorfe's
tips monetize your website

Also visit my web blog :: BestConnie: https://CleverMargherita.blogspot.com
Cituoti
0 #9 Alecia 2018-08-16 03:27
Hi! I've been following your site for a while now and finally got the courage to go ahead and give you a shout out from New Caney Tx!
Just wanted to tell you keep up the great work!

Feel free to surf to my web-site: Ivey: http://computerhopenowwith.com
Cituoti
0 #8 Lanora 2018-08-03 10:13
Wonderful blog! Do you have any tips and hints for aspiring writers?
I'm hoping to start my own site soon but I'm a little lost on everything.
Would you recommend starting with a free platform
like Wordpress or go for a paid option? There are so many choices out there that I'm totally confused ..

Any suggestions? Appreciate it!

my web-site: Brigida: http://computerhopenowwith.com
Cituoti
0 #7 Tobias 2018-08-01 14:25
Awesome article.

my site Celia: http://computerhopenowwith.com
Cituoti
0 #6 Sima 2018-07-25 15:33
Attractive section of content. I just stumbled upon your weblog and in accession capital
to assert that I get in fact enjoyed account your blog posts.
Anyway I'll be subscribing to your augment and
even I achievement you access consistently rapidly.

Review my site; Summer: http://computerhopenowwith.com
Cituoti

Komentuoti

Perspėjame, jog už komentarų turinį atsako komentatoriai įstatymuose numatyta tvarka.


Apsaugos kodas
Atnaujinti

Naujausi komentarai

Populiariausia per mėnesį

Draugai

smauglys jb dubuklis jb
asia jb produktaisportui jb
dojo jb plungesriteris jb
budora jb boksopasaulis jb
pantera jb grappling jb
   

Hostingas Serveriai.lt

Atsiųsk naujieną!