FightClub.lt - Jujutsu seminaras Valmieroje

Jujutsu seminaras Valmieroje Komentuoti

Šių metų rugsėjo 30 – spalio 1 dienomis Latvijos mieste Valmieroje buvo organizuojamas tarptautinis jujutsu seminaras. Seminarą organizavo Latvijos jujutsu ir kobudo federacija su prezidentu Sergėjumi Kolmakovu priešakyje bei jujutsu klubas „Satori“, kuriam vadovauja Lietuvoje šią vasarą Kovos klubo sąskrydyje lankęsis Eduards Vagalis. Broliai latviai, susižavėję Kovos klubo sąskrydžiu, į šį seminarą pakvietė ir visus norinčius lietuvius. Tačiau lietuvaičiai išdidūs... Rugsėjo 29 d. vakarą į Latviją pajudėjo vos vienas automobilis su 5 keleiviais – vienas seminarų vedėjų Smauglys, jo mokinys Kestuxas, Asia, Rolis ir aš, Saxum... 


Po ilgokos turiningos kelionės, įvairių aplinkkelių, keistų pervažiavimų per raudonas šviesas, vilkimosi per nepermatomą rūką, susidūrimų su Latvijos policija Valmierą pasiekėme gerokai neįtilpę į planus, maždaug 3 valandą 30 minučių. Čia mus pasitiko bičiuliai Andreas ir Eduards. Sugužėję į Eduardo namus trumpam prisėdome prie lengvo užkandžio ir puikaus latviško brendžio Bonapart. Valandžiukę pabendravę sukrutome miegot, juk seminaro pradžia 10 valandą ryto.

Image

Ryte keltis nebuvo lengva, juk tiek mažai miego, tačiau kitos išeities nebuvo. Nuvykę į salę pradėjome ruoštis. Vietinių latvių buvo per 30,  tarp jų nemažai ir vaikų. Oficialiai į renginį buvo pakviestas ir Valmieros meras, po kurio kalbos pirmą seminarą pradėjo Smauglys. BJJ technika – taip oficialiai vadinosi pirmas seminaras. Tema – kova parteryje viršuje. Su dideliu susidomėjimu praėjo Smauglio seminariukas, technikų pasisėmė net ir patyrę meistrai. Seminaro pabaigoje buvo surengtos parterio kovos su besikeičiančiais priešininkais. Vos 65 kg tesveriantis Kestuxas be vargo sutvarkė visus prieš jį stojusius 25-35 kg sunkesnius priešininkus.

Image

Kitas seminaras buvo technikos su javara. Seminarą vedė Latvijos jujutsu ir kobudo federacijos prezidentas 7 dano meistras Kolmakovas. Javara - toks visai įdomus ginkliukas, kurį nešiotis nedraudžia joks įstatymas, o nuveikti su juo tikrai daug ką galima. Technikos labai skausmingos, jei atlikinėsite jas neatsargiai. Kolmakovui kažkaip patiko demonstruoti jas su manimi, tad kūnas kitą dieną buvo nusėtas mėlynėmis, kaip po kokios dvikovos vėzdais. Supažindinęs su javaromis, Kolmakovas perėjo prie nunčakų technikos. Tie, kas jau neblogai mokėjo dirbti su nunčakais, šia seminaro dalimi nesusižavėjo, tačiau tokių daug nebuvo.

Po nunčakų buvo paskelbta pietų pertrauka, ir mes, lydimi latvių meistrų, patraukėme ieškot užkandinės. Apėję keletą, apsistojome Bistro tipo valgyklėlėje, kurios Latvijoje itin populiarios. Vilniuje tokių kažkaip nelabai rasta, turbūt McDonaldas rinką užkariavo...

Image

Image

Po pietų buvo sunku įsivaizduoti seminarus, visus traukė pogulio. Daryti pietų pertrauką, manau, buvo klaidelė, nes po jų buvo likę tik du seminarai,  trukę maždaug po valandą. Visgi niekur nesidėsi, teko susiimti ir nuo minčių apie miegą pereiti prie shotokan sparingo technikos seminaro, kurį pravedė Smauglys. Lengva nebuvo, nes, kai skrandis pilnas, atlikinėti smūgius sudėtinga.

Image

Kiek lengviau buvo galima atsipūsti per paskutinį pirmos dienos seminarą – darbas su virve. Jį vedė Kolmakovas. Pamatėme įvairių surišimo technikų, blokavimų. Kovose gal tos technikos ir nėra labai naudingos, tačiau sutramdyti kokį niekadėją tikrai praverstų.

Image

Maždaug 17 valandą pirmos dienos seminarai baigėsi, visi pasukome link poilsio bazės, kur mums buvo išnuomotas namelis su pirtimi. Susinešę daiktus patraukėme link netoliese esančio milžiniško vigvamo, prie kurio turėjo būt kepamos dešrelės. Prieš tai dar atvyko trys kariškiai, kurie vigvame pravedė kursą apie kariškių naudojamą amuniciją ir pademonstravo keletą kulkosvaidžių, naudojamų Latvijos armijoje. Po kurso visi galėjo palaikyt rankose įspūdingus kulkosvaidžius. Kariškiams palikus vigvamą buvo surengtos diskusijos apie pirmos dienos seminarą, klausimai, pasiūlymai, nusiskundimai. Tačiau daugumai jau rūpėjo lauke kepamos dešrelės...

Image

Image

Vakare prieš miegą susirinkome mūsų namelyje. Gurkšnodami lengvą latvišką alų pažiūrėjome Pride kovų, vėliau kai kurie pasigarino pirtyje. Ryt laukė seminaras, tad norėjosi pailsėti, todėl ilgai nevakarodami sugriuvome miegot.

Ryte išgėrę kavos, arbatos išvažiavome į salę. Seminarus vėl pradėjo Smauglys, pravedęs parterio seminarą, tačiau šį kartą demonstravo technikas gulint apačioje. Ši dalis tikrai buvo itin įdomi ir naudinga, nes gulint apačioje pasiekti pergalę sugeba toli gražu ne kiekvienas.

Image

Kitą seminarą vėl vedė Kolmakovas, kuris pratęsė technikas su javara bei virve. Antrą dieną jis pademonstravo kiek sudėtingesnių technikų.

Image 

Image

Na, ir paskutinis buvo antrą dieną iš Rygos į seminarą atvykęs policijos vyr. instruktorius Talis. Jis demonstravo jujitsu technikas, kurių moko policijos pareigūnus. Tvirto sudėjimo Talis gan kietai atlikinėjo technikas, net gaila buvo žiūrėt į jo rankas pakliuvusius laužomus žmones.

Pasibaigus seminarams pradėjome ruoštis namo. Kol išsiruošėme, papozavome prieš objektyvus, su visais atsisveikinome, salę palikome vos ne paskutiniai.

Image

Image

Atgal grįžti planavome greičiau nei atvykę, galbūt net šviesoje. Tačiau nuo Rygos pasukę aplinkeliais nuvažiavome kažkokiais ratais. Atrodytų, atidžiai žiūrėjome į ženklus, tačiau turbūt latvių kelininkai mėgsta pajuokauti, nes, nuvažiavę kažkur į šoną, pamatėme ženklą, kuris rodė aplinkkelių pabaigą. Toliau važiuok kaip nori... Padarėme gal 40-50 km lankstą. Muitinėje pasitaikė labai įkyrus lietuvių muitininkas, kuriam viskas rūpėjo, ilgiausiai tikrino dokumentus. Net pikta, kad išvažiuoti iš Lietuvos galima net prikrėtus čia šunybių, o grįžti jau problema, tarsi būtume nelaukiami Lietuvoje.

Image

Grįžome vėlai vakare. Pirmą naktį seminaras tęsėsi...

P.S. Atsiliepimai forume 

Atnaujinta 2011 rugsėjo 18, Sekmadienis. 21:33

Komentuoti

Perspėjame, jog už komentarų turinį atsako komentatoriai įstatymuose numatyta tvarka.


Apsaugos kodas
Atnaujinti

Naujausi komentarai

Populiariausia per mėnesį

Draugai

smauglys jb dubuklis jb
asia jb produktaisportui jb
dojo jb plungesriteris jb
budora jb boksopasaulis jb
pantera jb grappling jb
   

Hostingas Serveriai.lt

Atsiųsk naujieną!