FightClub.lt - Konten sukūrimo istorija

Konten sukūrimo istorija Komentuoti

Tai kas gi yra KONTEN?
Tai mano sistema. Aš taip kaunuosi. Tai ir dėstau.

Nors galiu dėstyti ir klasikinį hapkido, ir taekvondo, ir dziudo, ir kovą lazdomis. Atskirai ar kompleksiškai. Ir niekas nepasakys, kad aš neteisus, nes mano technikos veikia ir mano rekomendacijos yra pagrįstos dvidešimties metų kovos patirtimi.

Kodėl Konten? Todėl, kad „hap“ reiškia „kontrolė, koncentracija, rinkimas, sujungimas“, „ki“ – „jėga, energija, būdas, veiksmas“. „Hap Ki“ – ENergijos KONTrolė, ENergijos KONcentracija, KONTEN. 

Kodėl būtent korėjetiškas „hapki“? Visiškai ne dėl to, kad tai hapkido, nors hapkido yra pagrindas. Tiesiog vieną kartą, besitreniruodamas su savo Čantun stiliaus treneriu Andrejumi Ananenko, aš staiga SUPRATAU, kaip sujungti šiam stiliui būdingą gynybos pralaužimą su hapkido metimais ir sugriebimais. Hapkido aš tuo metu treniravausi jau apie trejus metus, ir jis mane baisiai siutino – jis neveikė, aš nuolat praleisdavau smūgį, kartais net nepavykdavo padaryti užgriebimo. Bet aš toliau mokiausi šių metimų. Gal dėl kolekcijos…

Ir staiga – PYKŠT!

Aš supratau, kaip reikia griebti! Andrejus mušė – ir, tikiuosi, iki šiol muša – taip greitai, kad fechtuoti rankomis su juo buvo pavojinga. Tai buvo geriausias būdas susirinkti tokią spalvotų paakių kolekciją, kuria galėtu didžiuotis visas pionierių būrys, apsilankęs kaimo diskotekoje. Atmušti buvo neįmanoma, tačiau galima buvo sučiupti. O pačiupus ranką, ją galima buvo išsukti – ką aš ir pradėjau daryti. Metimas turi būti staigus, greičiu nenusileidžiantis smūgiui ir kuo paprastesnis. Smūgis turi būti staigus ir atliekamas tokia trajektorija, kad nutrauktų priešininko atakas ir turėtų galimybę akimirksniu pereiti į sugriebimą.

Po to susidūriau su technikų neatitikimo problema. Rankos trukdė viena kitai, painiojosi, dažnai būdavo nudaužomi pirštai. Pradėjau čiupti alkūnės vidine puse, pažastimi, tiesiog kabinti ranką „maldininko kabliu“. Pradėjau keisti smūgių trajektorijas pagal čantuno „pagrindinės technikos“ principą. Šį pagrindą radau „suktuko“ smūgiuose. Po to sistema apsitrynė ir pradėjo veikti. Bet, sutikit, tai jau buvo ne visai hapkido ir ne visai čantun. Bet ji veikė! Ir ne tik konkrečiai prieš Andrejų Vitaljevičių – ji stabiliai veikė prieš visus. Andrejus pažiūrėjo, išbandė ir pasakė, kad tai veikia, bet jis mane mokė ne to, ir todėl aš negaliu pavadinti savo kūrinį čantunu. Ju Pat Sitas, kuris mokė mane hapkido, irgi negalėtų pasakyti, kad tai hapkido. Teko sugalvoti pavadinimą. Iš pradžių tai buvo „Čžou-I“, nuo „čžou“– „alkūnė“ ir „i“ – „variantas, pakeitimas“. Alkūnė todėl, kad mano sistemoje alkūnės – vienas svarbiausių elementų. Aš net knygutę tokią išleidau - mažytę brošiūrą. Bet pasirodė, kad „Permainų knyga“ – „I-Tzin“ - turi antrą pavadinimą – „Čžou-I“. Teko sukti galvą dėl įvairių sąryšių, kažką aiškinti. Pagaliau aš tą reikalą pamažu baigiau ir pradėjau galvoti apie naująjį pavadinimą. Buvo daugybė variantų, pavyzdžiui, „smulkių žingsnių stilius“ bet kiniškai tai bus „Jė Bu Ciuan“, kas rusiškai ausiai skamba... chm... per daug viliojančiai.

Pagaliau pasirinkom energijos kontrolę, Konten, nes tai tikrai pagrindinis sistemos principas; nes hapkido technikos tikrai sudaro nemažą jos arsenalo dalį; nes šis raidžių derinys yra lengvai ir be iškreipimų tariamas beveik visose kalbose.

Taip viskas ir buvo. O po to aš keletą metų vaikščiojau – ir sparingavau, sparingavau, sparingavau.

Konten sistemą  sukūriau sujungdamas hapkido, baguačžan, tanlancuan, sin-i ir čantun technikas ir principus. Ir tai man ne šiaip sau į rankas nukrito – tam prireikė daugiau nei penkerių metų darbo, ir tas darbas tęsiasi. Jei kažkam reikia, tegu atvažiuoja priimti ataskaitos – kas iš kur atsirado, kodėl daroma būtent taip ir kodėl tai yra naudinga. Esu objektyvių įvertinimų ir konkrečių metodų šalininkas. Užginčykite, jei sugebėsite. Jūsų pasiūlymai bus maloniai priimti. Che-che…

Konten – tai ne tiek stilius, kiek požiūris į stilių. Aš galiu dėstyti konteną, remdamasis karatė judesiais, remdamasis taekvondo, tailando boksu, taitziciuan, remdamasis …

Neišsigąskite – aš juk ne Tarasas (Anatolijus Tarasas – knygos „Kovinė mašina“ ir kitų knygų ir straipsnių autorius. Jo kūriniai iš esmės yra kitų knygų bei straipsnių kompiliacija. – vert. past.). Prikrauti net ir „pačių efektyviausių veiksmų“ krūvą visiškai nereiškia sukurti sistemą. Net jei tu nusirašai iš pačių geriausių meistrų.

Konten – tai ne tiek technikos, kiek gebėjimas jas naudoti pačiu efektyviausiu būdu. T. y., iškart perimti iniciatyvą ir atimti iš priešininko galimybę „varžytis“ su jumis. Ir tai galima daryti sugriebimais, perėjimais, išvedimais iš pusiausvyros ir skausmingais veiksmais, skaldančiais blokais – bet kuo, kas taptų jūsų mėgstama technika! Spyriai, metimai, sugriebimai, pagaliau ginklų technika ir maža dar kas.

Ir visa tai atliekama vieningo judėjimo pagrindu. Tai reiškia, kad su ginklu aš judu taip pat, kaip ir be ginklo. Su bet kuriuo ginklu, kuri paimčiau į rankas. Tiesa, šaudau kol kas blogai. Bet šaltąjį ginklą valdau pilnai. Ateikite patikrinti. Su fechtuotojais jau dirbome.

Taigi aš turiu sistemą, aiškią ir veikiančią. Todėl būtų kvaila tvirtinti, kad visi aikido ar hapkido metimai įeina į konteno arsenalą – daugeliui tai reikštų paprastą skolinimąsi. O taip nėra. Metimai analogiški, tačiau daug kuo skiriasi, be to, turime daug metimų, nežinomų aikido ar hapkido – bent jau šių technikų nėra tarp klasikinių, nors jos labai efektyvios kovoje. Vadinasi, aš ne tik galiu atlikti bet kurį metimą, naudojamą aikido ar hapkido, bet ir turiu krūvą savų, jiems nežinomų.

Kojų technikoje yra panaši situacija – savas judėjimo pagrindas, leidžiantis mokytis spyrių ne atskirai, bet kurti juos vieną iš kito. Taigi, lavindami vieną smūgį, tobulinsite visus. O blokuojanti kojų ir kelių technika? O rankų technika, kurios pagrindas yra tik DU judesiai, ir kuri leidžia daryti viską, ką nori – painioti priešininko rankas, sugauti smūgius, pereiti prie bet kurių sugriebimų, neprarandant gynybinio potencialo ir GALIMYBĖ SM≈™GIO ATLIKIMO METU KEISTI JO TRAJEKTORIJĄ – ar dar kas nors taip daro?

Taip, daug kur esu savamokslis, tai tiesa. Bet aš mačiau labai daug tradicijų, ir be dziudo, taekvondo ir hapkido dar mokiausi tailando bokso ir praktikavau keturis ciuan-fa stilius su labai gerais kovotojais. Ir jūs manot, kad man nėra kuo papildyti hapkido? Nėra kuo pasidalinti su žmonėmis?

Be to, atkreipkite dėmesį – aš labai vertinu tradicinius stilius ir nuolat bandau įtraukti į savo darbą jų atstovus. Bet aš nieko nenorių permokyti be jo noro. Man nereikia blogai permokyto karatisto, prisirinkusio kažko kontene. Man reikia gero karatisto, kuris kovotų su mano vaikinais ir MUŠT≈≤ JUOS. Tai jiems yra labai geras stimulas. Visas abejotinas situacijas aš sprendžiu svečio naudai – man negaila. Kaip sakoma – kiekvienam savo, o aš tiksliai žinau, ko reikia mokiniams. Jei kažkas trokšta pergalių, tai mums visiškai pakaks gautos patirties. Juk kitaip jūs kitą kartą neateisite.

Lik karatistas, dalyvauk savo varžybose, bet muštis ateik pas mane. Aš sukursiu tau visas sąlygas – šarvuotę, partnerius, sparingų sesijas, seminarus ir susirinkimus. Man net naudinga, kad tu liktum karatistas, kad tie, kas mokosi pagal konteno bazę, galėtu sparinguoti su tikru stiliaus atstovu, be to, su kovotoju, o ne su sportininku. Šios patirties nenupirksi už jokius pinigus! Tačiau aš nesiruošiu naudotis apkirptomis sportinėmis metodikomis, atvirkščiai, aš duosiu tau ištobulinti visas tradicines, nevaržybines, mirtinas tavo mokyklos technikas, kurios yra laidojamos jos „saugotojų“.

Ir tai ne tik karatistams – visus, visus kviečiu – dirbkime! Be kovos su kitais stiliais patirties niekas negali vadinti savęs kovotoju. Nei aš, nei jūs.

Aš nenoriu įrodinėti, kad mano stilius yra geresnis. Stilius be žmogaus – niekas. Kaunasi vis tiek žmogus. Aš tai ir savo vaikinams ne kartą rodžiau, įkrėsdamas jiems proto pagal paprastas dziudo, bokso, taekvondo ar to paties karatė technikas. Bet kuri technika gali būti efektyvi, ypač esant dideliam pasiruošimo lygių skirtumui. Tačiau dabar esančios dėstymo ir treniruočių sąlygos duoda labai mažai galimybių patirčiai įgyti. Todėl aš noriu sukurti ne stilių, bet tikrą MOKYKLĄ. Tokią, kur visi galėtų įgyti patirties dirbdami vieni su kitais. Tokia, kuri būtų panaši į normalią vidurinę mokyklą, kur biologija nebando įrodyti, kad ji yra „geresnė“ už istoriją ar matematiką. Kad mokiniai galėtų pagaliau gauti VISAS žinias. Ir tobulinti savo technikas be sportinių apribojimų. Aš noriu sukurti vietą, kur aikidoka galėtų sparinguoti su laisvųjų imtynių atstovu, o siotokano kovotojas paimtu į rankas kardą. Be to, aš net pritarsiu jūsų dalyvavimui tradicinėse stiliaus atestacijose, nes pats atestuoti nei pagal karate, nei pagal ušu programas nesiruošiu.

Tie, kas mokysis būtent konten stiliaus, bus atestuojami pas mane. Atkreipkite dėmesį – aš visiškai nesiruošiu vilioti mokinius iš, sakykim, siotokano. Tegul tęsia treniruotes ten. Aš tik kviečiu norinčius„į svečius“. Apmokysiu tuos siotokaniečius „paslapčių“, po to žiūrėsiu, kaip man dirbti su REALIU siotokanu. Arba kung-fu. Arba dziudo. Tada mano tyrimai galės vystytis toliau ir bus derlingesni. Apie kokių nors technikų efektyvumą galima bus kalbėti ne vien tik asmeninės patirties pagrindu, bet remiantis plačiąja statistikos baze. O jei tie vaikinai po to daužys nosis savo sensėjams – tai man dzin. Pagaliau tiems reikės daugiau treniruotis, o iš to ir jie, ir aš tik laimėsime. Gana rūgti savo sultyse!

Taigi pabaigai – hapkidokos man mano kontene reikalingi ne mažiau nei karatistai. Bent jau mūsų technika turi žymiai daugiau bendro. Bet tai tik tuo atveju, jei hapkido, nepaisant visos diplomuotos publikos pastangų, liks kovos stiliumi. Dėl to aš ir rūpinuosi.
© J. Senčiukovas, www.conten.ru
© Snark, vertimas į lietuvių kalbą, 2005
Visos teisės saugomos. Cituojant privaloma nurodyti autorių ir šaltinį.
Atnaujinta 2011 rugsėjo 10, Šeštadienis. 20:38

Komentuoti

Perspėjame, jog už komentarų turinį atsako komentatoriai įstatymuose numatyta tvarka.


Apsaugos kodas
Atnaujinti

Naujausi komentarai

Populiariausia per mėnesį

Draugai

smauglys jb dubuklis jb
asia jb produktaisportui jb
dojo jb plungesriteris jb
budora jb boksopasaulis jb
pantera jb grappling jb
   

Hostingas Serveriai.lt

Atsiųsk naujieną!