FightClub.lt - Konten. Trumpas stiliaus aprašymas

Konten. Trumpas stiliaus aprašymas Komentuoti

Bendrai konteną galima apibūdinti kaip atakuojantį stilių, ne tiek šiurkštų, kiek negailestingą. Jame svarbiausia artima kova, kurioje greita smogiamoji rankų technika  suderinta su metimais, skausmingais ir smaugimo veiksmais. Vidutinės ir ilgos distancijos kovos pagrindas yra „toliašaudė" kojų technika ir kontratakos, pačiupus atakuojančią priešininko galūnę. Blokų, analogiškų taekvondo ar karatė, kontene nėra, jų vietoje yra atkišami alkūnės ir keliai, traumuojant smogiančias galūnes, arba atliekami sugriebimai, pereinant į smūgių seriją, skausmingą veiksmą ar metimą. Savotiška konteno „vizitinė kortelė” yra galinga ir originali alkūnių technika bei neįprasti sugriebimų būdai, kurie palieka kovotojų rankas laisvas kitiems veiksmams. Stiliaus stovėsenos yra žemos, bet siauros, atstumas tarp sulenktų kojų pėdų yra nedidelis, tai suteikia tam tikrų privalumų. Rankų ir kojų technika remiasi keliais baziniais judesiais, iš kurių kovos eigoje yra sukuriami reikalingi techniniai elementai. Šie judesiai – tai skirtingi apskritimai ir kilpos, kurių derinius galima pritaikyti bet kuriam veiksmui. Detaliai jie buvo nagrinėjami knygoje „Da-cze-šu – kelio užkirtimo kovai menas”. 


Konteno pagrindas yra traumuojančių metimų ir užlaužimų technika iš aikido ir hapkido arsenalo. Rankų smogiamoji technika yra panaši į Filipinų mokyklas – pavyzdžiui, į arnis, bei į kai kurias baguačžan ir sinjiciuan technikas; ji leidžia dideliu greičiu ir tiksliai kautis tiek tuščiomis rankomis, tiek turint ginklą. Kojų smūgių technika didžiule savo dalimi taip pat buvo kuriama hapkido pagrindu, tačiau buvo patobulinta technikomis, skolintomis iš seno korėjetiško stiliaus tekkion. (Nors iš pradžių hapkido kojų technika rėmėsi būtent tekkion, todėl į tai galima žiūrėti kaip į sugrįžimą prie ištakų. Ginklų technika apima kovą su kardu, kirviu, porinėmis lazdomis, viena trumpa lazda (tanbon), nunčaku, peiliu. Yra akmenų, peilių bei kirvių metimo technikų.

Pagrindiniu konteno privalumu galima laikyti tai, kad jo sukūrimo metu pavyko neprarasti ryšio tarp smūgių ir metimų technikų: mokėdamas bendruosius pagrindinius judesius kovotojas gali bet kurioje situacijoje laisvai ir harmoningai rinktis labiausiai tinkančią techniką, lengvai paversdamas nepavykusį užlaužimą smūgių serija; netikslų smūgį – metimo pradžia, praleistą priešininko smūgi - jo rankos sugriebimu. 
© J. Senčiukovas, www.conten.ru
© Snark, vertimas į lietuvių kalbą, 2005
Visos teisės saugomos. Cituojant privaloma nurodyti autorių ir šaltinį.
Atnaujinta 2011 rugsėjo 10, Šeštadienis. 20:38

Komentuoti

Perspėjame, jog už komentarų turinį atsako komentatoriai įstatymuose numatyta tvarka.


Apsaugos kodas
Atnaujinti

Naujausi komentarai

Populiariausia per mėnesį

Draugai

smauglys jb dubuklis jb
asia jb produktaisportui jb
dojo jb plungesriteris jb
budora jb boksopasaulis jb
pantera jb grappling jb
   

Hostingas Serveriai.lt

Atsiųsk naujieną!