FightClub.lt - Kovos peiliu mokykla "TOLPAR"

Kovos peiliu mokykla "TOLPAR" (1)

{xtypo_dropcap}T{/xtypo_dropcap}olpar baširų mitologijoje - stebuklingas sparnuotas žirgas, gimęs vandenų gelmėje. Pusiau žmogus, pusiau žirgas - jis supranta žmonių mintis ir darbus, kalba žmogaus balsu, skraido oru ir gali šuoliuoti vandeniu.


TOLPAR - unikali kovos peiliu sistema, leidžianti per trumpą laiką perprasti fechtavimosi peiliu įgūdžius.

Ši sistema atsirado sintezavus Rytų ir Vakarų patirtį. Minėtoje sistemoje nėra technikų, skirtų tam tikram peilio tipui, kas yra būdinga vakarietiškoms fechtavimo sistemoms. Nėra ir techninių veiksmų kulto, būdingo rytietiškoms mokykloms. Bazinis veiksmų arsenalas „suspaustas“ iki minimumo. Tad galima greitai perprasti visą sistemą.

TOLPAR - universali fechtavimo sistema. Iš Vakarų paimta darbo suomišku peiliu technika, iš Rytų - Bagua-ciuan mokyklos patirtis. Iš Europos sistema paveldėjo paprastumą ir efektyvumą, iš bagua - universalumą, gilią teorinę ir filosofinę bazę. Aukštas sistemos potencialas daro visapusišką poveikį žmogui-asmenybei.

Vertinant iš fizinės pusės, besitreniruojantis žmogus lavina plastiškumą, koordinaciją, greitį, puikų kūno pojūtį. Tobulinamos ir psichologinės savybės: šaltakraujiškumas, atsakingumas, ryžtas, sugebėjimas „sveikai“ rizikuoti.

Vertinant sistemą kaip visumą, ji turi ne tik kovinę, bet ir psicho-korekcinę vertę, suteikiančią žmogui įgūdžius, reikalingus kovoje ir buityje.

Pagrindinis žmogaus priešas yra ne oponentas su peiliu rankose, o tamsioji jo paties pusė. Pažinęs ją, žmogus gali pasipriešinti bet kam.

Tokiu būdu sistema:

a) visapusiškai veikia asmenybę;

b) yra universali;

c) turi aukštą kovinį potencialą.

Truputis istorijos

Išsamiai papasakoti kovos peiliu istoriją būtų labai sunku, ir vargu, ar to reikia. Noriu tik pažymėti, kad kova peiliu niekada nepakilo iki mokyklos lygio. Dėl savo ypatumų peilis niekada nebuvo karo įrankiu. Senovėje ir viduramžiais jis negalėjo konkuruoti su kardais ir ietimis, vėliau su šaunamaisiais ginklais.

Peilis - tai civilių ir padugnių ginklas. Nei vieni, nei kiti niekada nesistematizavo savo žinių (tam nebuvo reikalo). Aišku, buvo tam tikri veiksmai, bet sistemos-mokyklos nebuvo.

TOLPAR gyvuoja nuo XX a. 8-to dešimtmečio. TOLPAR sistemos įkūrėjas yra A. Askerov (tragiškai žuvęs). Jis kurį laiką gyveno ir dirbo Kinijoje, o grižęs į tėvynę apmąstė ir sistematizavo turimas žinias. Jo sukurta sistema skirta naudoti civiliams, o ne pareigūnams ar kariams.

Principai

Kovos peiliu charakteristika:

1. Kova yra greitaeigė;

2. Didelis smūgių tankumas;

3. Aukštas smūgių efektyvumas.

Paminėtos charakteristikos formuoja šiuos principus:

1. Nėra peilio paėmimo kaitos;

2. Nenaudojamas „apatinis“ paėmimas;

3. Ginkluotos rankos ataka;

4. Stovėsenos pakeitimo draudimas;

5. Judėjimas.

Yra išskirtos trys distancijos:

1. Fechtavimo;

2. Atakos;

3. Kontrolės praradimo.

Visą pagrindą sudaro trys didelės dalys:

1. Bazinė technika;

2. Fechtavimo technika;

3. Prevencinė technika.

Veiksmų arsenalą sudaro keturi veiksmai:

1. Dūrimas;

2. Pjovimas;

3. Kirtimas;

4. Kabinimas.

Tai visi veiksmai, kuriuos galima atlikti ašmenimis. Veiksmai gali būti atliekami iš išorės ir iš vidaus. Viso - aštuoni veiksmai.

Visa technika padalinta į 8 žiedus. Vieną žiedą sudaro 8-ios kombinacijos, kombinaciją sudaro du veiksmai. Viso yra 8 žiedai, 8x8=64. 64 kombinacijos ir vienas žingsnis - tai visa mokykos bazė. Mokyklos širdis - keturi paminėti veiksmai.

Mokymosi programą sudaro 64 užsiėmimai. Praktiškai tai du mėnesiai kasdienio darbo. Per tokį laiką išmokstami pagrindai. Tobulėjimas ir šlifavimas - visą likusį gyvenimą.


Atnaujinta 2011 rugsėjo 10, Šeštadienis. 20:38

Komentarai   

0 #1 Vismantas 2017-04-03 00:41
Labas, noreciau ismokti valdyti peilius.
Cituoti

Komentuoti

Perspėjame, jog už komentarų turinį atsako komentatoriai įstatymuose numatyta tvarka.


Apsaugos kodas
Atnaujinti

Naujausi komentarai

Populiariausia per mėnesį

Draugai

smauglys jb dubuklis jb
asia jb produktaisportui jb
dojo jb plungesriteris jb
budora jb boksopasaulis jb
pantera jb grappling jb
   

Hostingas Serveriai.lt

Atsiųsk naujieną!