FightClub.lt - Pirmųjų MMA (bendrąja prasme) kovų Japonijoje istorija

Pirmųjų MMA (bendrąja prasme) kovų Japonijoje istorija Komentuoti

Visus, kam įdomu, kaip kūrėsi kovinis sportas ir kur pirmą kartą sužibėjo mišrios kovos, manau, sudomins ši gana glaustai pateikta informacija.

Pirmą kartą Japonijoje mišrių kovų bumas kilo 8-tojo dešimtmečio pradžioje, ir MMA pirmą kartą buvo susidomėta masiškai. Šią pirmąją bangą paskatino būtent puroresu (Japoniškasis pro-wrestlingas). Įvykių centre buvo legendinis Antonio (Kanji) Inoki. Žiūrovų susidomėjimą MMA įtakojo 2 dalykai: komiksų serija pavadinimu „Karate Baka Ichidai“ (pagal Masutatsu Oyamos biografiją) ir filmas „Enter the Dragon“ su Bruce Lee.


1975 metų pradžioje Muhamedas Ali New York‘o laikraščiui pareiškė, kad priims bet kurio azijiečio iššūkį, kas labai supykdė Antonio Inoki, ir jis pasiuntė iššūkį Ali. Ali buvo užsukęs į Japoniją, tačiau tuomet nepavyko susitarti dėl kovos. 1976 metų pradžioje Wilhem Ruska (Olimpinis dziudo čempionas) iššaukė Inoki į dvikovą, Inoki nugali TKO: Ruską 3 kartus jį iš eilės permesdamas ant galvos (lygiai taip pat Dan Severn‘as laimėjo kažkurią UFC kovą).

1976 metų vasarį Ali priima Inoki iššūkį, tų pačių metų Japonijos bokso federacija prašo neleisti kovai įvykti. Tų pačių metų birželį derybų dėl kovos metu Ali pusė meta ultimatumą – mes nustatome kovos taisykles, iš esmės taisyklės atėmė Inoki galimybę laimėti kovą (grynam imtynininkui neleidžiama naudoti jokių skausmingų veiksmų ar metimų). Taigi kova tampa pačia nuobodžiausia pasaulyje, kuri baigiasi po 15 raundų lygiosiomis.

1976 metų rugpūtį Wilhelm Ruska nugali Brazilijoje vale-tudo čempioną Ivan Gomez, kuris niekada nebuvo pralaimėjęs devynerius metus. 1976 metų pabaigoje Inoki turi kovą Pakistane su jų galiūnu Akrum Pelwan, kurį nugali armbar‘u, sulaužydamas jo ranką, ir Pelwan po kovos nusižudo. 1977 metais kovoja su Everett Eddie (JAV profesonalaus Karate čempionu) ir laimi.

Taip Inoki iki 1989 metų (tais metais pirmą kartą pralaimėjo MMA Chota Chochoshvili) turėjo 20 MMA (mišrios taisyklės, kovojama su įvairių kovos menų atstovais) kovų. Rezultatai neprasti: 16 pergalių, 1 pralaimėjimas, 3 lygiosios. Inoki MMA kovos po 1980 metų nebuvo 100% tikros (nesu tik tikras dėl Chota Chochoshvili kovos). Taigi, Antonio Inoki padarė milžinišką įtaką Japonijos MMA istorijai 8-ame dešimtmetyje, tačiau tai jam finansiškai nebuvo itin naudinga, tad jis užbaigė NJPW organizuojamas mišrias kovas.
Atnaujinta 2011 rugsėjo 10, Šeštadienis. 20:44

Komentuoti

Perspėjame, jog už komentarų turinį atsako komentatoriai įstatymuose numatyta tvarka.


Apsaugos kodas
Atnaujinti

Naujausi komentarai

Populiariausia per mėnesį

Draugai

smauglys jb dubuklis jb
asia jb produktaisportui jb
dojo jb plungesriteris jb
budora jb boksopasaulis jb
pantera jb grappling jb
   

Hostingas Serveriai.lt

Atsiųsk naujieną!