FightClub.lt - UFC debiutanto mintys

UFC debiutanto mintys Komentuoti

ufc_arena.jpg
"Kam viso šito reikia? Kam reikalingas tas stresas, jaudulys? Štai kokios mintys plūdo man į galvą, sėdint UFC turnyro rūbinėje, likus kelioms valandoms iki kovos pradžios. Taip jaučiuosi visada, kai manęs laukia pasirodymas. Ir nesvarbu, ar tai būtų MMA, ar Ju Jitsu turnyras. Kai dar ryšėjau mėlyną diržą, maniau, kad kada nors tas jaudulys praeis... Palaimintas tas, kuris tiki. Kuo didesniu profesionalu daraisi, tuo didesnė atsakomybė ir savaime suprantama, didesnė įtampa."

"Dabar, kai kovoju didžiausioje MMA organizacijoje pasaulyje, spaudimas milžiniškas. Tačiau jis nėra didesnis, nei mano džiaugsmas nuo minties, kad esu čia. Visą gyvenimą ruošiausiu tam, juk ėmiau kovoti MMA ne dėl pinigų, ar kad patenkinti savo ego. Nuo vaikystės svajojau būti geriausiu kovotoju pasaulyje. Viskas prasidėjo devynerių metų. Pirkdavau knygutes apie Karate, bandžiau imituoti savygynos veiksmus su savo draugais. Metus pasimokiau Dziudo. Vėliau, dvylikos, ėmiau lankyti Kung - Fu ir Karate, nes buvau susižavėjęs to meto kinematografija.
Troškau atsidurti turnyre, tokiame, kurį mačiau filme "Blood Sport" (Kruvinasis sportas) su Jean Claude Van Damme pagrindiniame vaidmenyje. Tačiau tai buvo kine, kažkur toli ir greičiausiai egzistavo tik giliai pogrindyje... Taip maniau iki lemtingo 1992 - ųjų metų vakaro. Tą dieną atsidūriau reikiamoje vietoje, Mauro Pineiro sporto salėje San Paule. Trys nežinomi Ju Jitsu kovotojai (nežinomi bent jau man), ruošėsi dvikovoms su vyrukais įvaldžiusiais smūginį kovos meną. Tai buvo sutriuškinimas! Ju Jitsu atstovai, be didelio vargo ir greitai susidorodavo su savo oponentais. Tokia štai buvo mano pirmoji pažintis su šiuo, garbingu kovos menu, ir būtent tada ėmiau galvoti apie tokias treniruotes.
A, tiesa. Tie "nežinomieji" vyrukai buvo - Marcelo Behring, Ralph ir Renzo Gracie.
Ir štai aną vakarą UFC, prisiminiau šią istoriją: žinau, kad gimiau kovoti ir sunkiai dirbau, ruošdamas savo protą ir kūną šiam momentui. Visas jaudulys dingsta, kai einu koridoriumi. Praktiškai man, tai geriausias vakaro etapas. Tiesą sakant, jaučiuosi taip, kaip jaučiasi žmogus nuoširdžiai juokdamasis. Daugelį gali imti purtyti drebulys, vien tik nuo tokios minios vaizdo. Tą vakarą Cincinatyje, arenoje susirinko apie 15 tūkstančių žiūrovų, bet aš jaučiausi gerai ir didžiavausi, kad atstovauju kovos meną, sukurtą paprastų brazilų. Tai kovos menas, kuris leidžia nugalėti varžovą jo nenokautuojant, ar sunkiai traumuojant.
Ten aštuonkampyje manęs laukia dar vienas džiaugsmas. Teisėju bus "Big" John McCarthy. Pirmasis UFC turnyras - su besikaunančiu Royce Gracie ir teisėjaujančiu John'u, kurį mačiau - nulėmė mano ateitį. Dabar UFC - jau mano scena. Aštuonkampis narvas, tas pats koks ir Royce Gracie laikais ir kuris privertė mane užsimanyti tapti kovotoju, dabar yra aikštelė jau mano varžovams.

Laimėjau ir grįžau atgal į rūbinę. Vaikščiojau po koridorių, bandydamas pamatyti likusias kovas. Labai norėjau išvysti Anderson'ą Silva (tądien šis kovojo prieš Rich Franklin), nes jis man labai patiko ir už jį sirgau. Silva dvikova tapo technikos demonstracija. Jis geriausias kovotojas pasaulyje, bet yra problemėlė - jis čempionas mano svorio kategorijos divizione. Ir, stovėdamas tame koridoriuje, pasislėpęs nuo pašalinių akių, galvojau, kad jei norėsiu tapti vidutinio svorio čempionu, turėsiu susikauti su Anderson'u. Ir nors man dar toli iki to momento ir tada galiu pralaimėti, bet tą dieną mano veidas švies iš džiaugsmo".

Šis straipsnis yra vertimas iš rusų kalbos. Originalas išleistas 2007 metų lapkričio mėnesį, žurnale Nocaute. Tai interviu su juodojo BJJ diržo savininku Demian Maia (14-2-0), kuris tada laimėjo pasaulio čempiono titulą ADCC turnyre, svorio kategorijoje iki 88 kg. Kova, kurią mini Maia, vyko 2007 metų spalį, UFC 77 turnyre. Tada Demian'as smaugimo veiksmu įveikė Ryan'ą Jensen'ą (15-7-0).  

demian-maia1.jpg 

P.S. Maia susikovė su Silva 2010 metų balandį. Penkių raundų titulinėje dvikovoje, teisėjų sprendimu, pergalę šventė Anderson'as.

Atnaujinta 2011 rugsėjo 10, Šeštadienis. 20:44

Komentuoti

Perspėjame, jog už komentarų turinį atsako komentatoriai įstatymuose numatyta tvarka.


Apsaugos kodas
Atnaujinti

Naujausi komentarai

Populiariausia per mėnesį

Draugai

smauglys jb dubuklis jb
asia jb produktaisportui jb
dojo jb plungesriteris jb
budora jb boksopasaulis jb
pantera jb grappling jb
   

Hostingas Serveriai.lt

Atsiųsk naujieną!