FightClub.lt - Steven Seagal: "aštuonkampyje iš karto pamatai, kuri technika veiksminga"

Steven Seagal: "aštuonkampyje iš karto pamatai, kuri technika veiksminga" Komentuoti

steven-seagal-lawman-600x398_crop_340x234.jpgŽmogus, kuris per pastaruosius kelis mėnesius tapo vienu iš idėjinių komandos Black House kovotojų vadu. Jo vardą daugelis ėmė linksniuoti su didele pagarbą, tačiau atsiranda ir tokių, katrie ėmė kurti apie jį anekdotus. Stevenas Seagalas trumpame inteviu žurnalui Fight bando išdėstyti savo požiūrį į MMA.

- Laikai save mišrių kovos menų atstovu?
"Taip. Greičiausiai esu vienas iš tų kovotojų, kuris treniravosi pagal klasikinę schemą, būdamas tam tikro kovos meno meistras. Tačiau galiu vadinti save ir MMA atstovu, netgi vienu iš pirmųjų. Maišiau viską ko išmokau per pastaruosius 40 metų ir visa tai išbandydavau. Mokiausi kardo valdymo meno ir Ju Jitsu, Aikido, Karate - įvairius jos stilius, Kung-Fu, Tai Chi, Judo. Derindavau šiuos stilius, kad galėčiau savo žinias panaudoti gatvėje".


- Prieš daugel metų tą patį kalbėjo Bruce Lee.
"Taip. Žinai, tame ir reikalas. Tais tais laikais, kad tapti MMA kovotoju, tau reikėjo sumaišyti viską, ką išmokai su savo mokytojais ir tada sukurti stilių, kuris būtų pakankamai efektyvus".

- Per tuos 15 - ka MMA vystymosi kaip atskiros sporto šakos metų, buvo periodai kada vieno kurio nors kovos meno atstovai dominuodavo prieš kitus: džiu džitsu, boksas, imtynės. Dabar matome, kad MMA randa vietos ir kiti stiliai - karate, dziudo...
"Tai dvasinis tobulėjimo kelias. Tai nėra tik sporto šakos vystymasis. Tuo pačiu metu daugelis žmonių treniruojasi ne tik tam, kad tapti nugalėtojais, ar būti stipresniais. Jie nori ir tobulinti savo vidinį "aš". Yra sportininkų, kurie mokosi visko ir iškart ir jie nenori būti vieno kurio nors stiliaus meistrai. Dabar MMA populiarumas didėja masinių informacijos priemonių dėka ir jų pagalba galima greitai suprasti kas efektyvu, o kas ne".

- Tavo manymu MMA galėjo pašalinti nuo kai kurių kovos menų stilių paslaptingumo šydą ir padaryti juos artimesnius realybei?
"Taip. Aštuonkampyje ne taip jau ir daug taisyklių. Jos aišku yra, tačiau juk visumoje galima ten bandyti bet kurią techniką ir iš karto matai - ji veiksminga, ar ne. Pavyzdžiui man asmeniškai pagrindinis kovos tikslas yra neleisti jai pereiti į parterį. Tą tvirtinu ir savo mokiniams, nes realiame gyvenime tai labai svarbu. Jei tikrose muštynėse veiksmas persikelia ant žemės, tai visada atsiras tikimybė, kad ant tavęs užšoks dar vienas, du, o gal visi dešimt žmonių ir paprasčiausiai tave sutryps.

- Kada Helio Gracie tik pradėjo Brazilijoje populiarinti džiu džitsu, tai jis išbraukė iš savo mokymo kelis, mirtinai pavojingus veiksmus, kad šis kovos menas taptų pakankamai saugus kovotojams. Kas nors panašaus įvyko su Karate, ar Aikido?
"Kada mūsų kovos menais užsiima paprasti žmonės, tai reikia slėpti vadinamąsias "mirtinas technikas" ir sugalvoti sistemą, kuri būtų praktiška ir efektyvi visiems besimokantiems ir jiems nereikėtų norint apsiginti būtinai sutraumuoti, ar užmušti priešininką.

- Kuris kovos menas, tavo nuomone, yra pats efektyviausias?
"Tikiu, kad nėra atskiro kovos meno, ar mokyklos, kuri būtų geresnė už kitas. Viskas priklauso nuo žmogaus ir jo kultivuojamo kovos meno. Skaitau, kad bet kuri sistema yra gera, o išmintingi kariai ima iš kitų stilių tai, kas gali jiems padėti. Ir tai turėtų tikti ne tik kūnui, bet ir jo asmenybei, jo dvasiniam pasauliui.

anderson-silva-training-steven-seagal.jpg- Kaip atsitiko, kad ėmei dirbti su komanda Black House?
"Andersonas Silva atsiuntė man laišką, kuriame apart įvairios kitos informacijos buvo parašyta: "Prašau, išmokink mane savo slaptosios technikos". Buvau labai jam dėkingas už tą laišką, tad nutariau padėti. Mūsų bendras draugas padėjo mums susitikti Kalifornijoje ir aš ėmiau jį mokyti".

- Neskaitan tų smūgių kojomis, kuriuos tu sėkmingai atidirbai su Silva ir Mačida, ko dar juos pamokei?
"Dirbau ties jų moraliniu pasiruošimu. Mokiau Lijoto - skaitau jį vienu geriausių šiuolaikinių kovotojų- įvairių judesių, kurie reikalauja iš sportininko labai didelio greičio. Tas buvo labai nustebintas, kad aš sugebu judėti greičiau už jį.
Tu mokinies tam tikrų veiksmų su savo mokytoju, bet be šito kiekvienas turi savo talentų, kuriuos jam davė Dievas. Tai genuose. Tokiu gali tiki gimti.
Pavyzdžiui, Bilas Geitsas - labai gerais susigaudo kompiuteriuose, o aš šiame reikale visiškas kerėpla. Neturiu talento šiuose reikaluose, nieko juose nesuprantu. Tačiau jei pažiūrėtume į kovos menų Šlovės Salę, į įvairius kovotojus, kurie tapo žymiais meistrais ir čempionais, tai pamatytume, kad jie turėjo įgimtą polinkį jų reikalui, greičiausiai nuo pat gimimo. Jie ėmėsi kovos menų, nes juos prie jų traukė ir jų dėka jie tobulėjo.
Tad greičiausiai jie kitose gyvenimo srityse nėra tokie geri. Pažiūrėkite į mane: mokiausi kovos menų nuo vaikystės. Kažkur aš puikus meistras, o kažkur tiesiog pasibaisėtinas. Trumpai tariant mokiau Silva ir Lijoto to, kaip patobulinti save tose srityse, kuriose ir taip esi geras".

- Kaip giliai tu įsitraukei į MMA?
"Esu paprastas kaimietis. Dabar dirbu policininku Arizonoje, daug treniruojuosi su spec. padaliniais. Mane į jų gretas kviečia gana dažnai. Tenka ir gyvybe parizikuoti. Nors, žinai, rizikuoji kiekvieną kartą, kai paimi policininko ženklelį ir pistoletą. Darau tai, nes noriu padėti žmonėms ir gelbėti jų gyvybes. Tai šiuo metu man yra svarbiausia".

Atnaujinta 2011 rugsėjo 10, Šeštadienis. 20:44

Komentuoti

Perspėjame, jog už komentarų turinį atsako komentatoriai įstatymuose numatyta tvarka.


Apsaugos kodas
Atnaujinti

Naujausi komentarai

Populiariausia per mėnesį

Draugai

smauglys jb dubuklis jb
asia jb produktaisportui jb
dojo jb plungesriteris jb
budora jb boksopasaulis jb
pantera jb grappling jb
   

Hostingas Serveriai.lt

Atsiųsk naujieną!