FightClub.lt - Randy Couture: nuo kareivio iki UFC čempiono

Randy Couture: nuo kareivio iki UFC čempiono Komentuoti

 

Tai istorija apie tai, kaip kovotojas tapo kariu ir kaip karys tapo legenda.


Vyrai mėgsta kovinį sportą nes tai gyvenimo metafora. Mes visi žinome, kas yra negandos ir sunkumai ir kaip jų įveikimas kartais daro žmones žiauriais. Mes galime suduoti alkūne varžovui į veidą ir tai suprantame kaip instinktą. Instinktą, kuris atsiranda dėl agresijos įtakotos išorinių dirgiklių. Kovotojai, kuriuos dažnai vadina tiesiog kariais, sugeba įveikti visus sunkumus bei tapti nugalėtojais.

Randy Couture gali vadinti save ir kariu ir kovotoju. Buvęs Amerikos Olimpinės imtynių rinktinės narys, penkiskart UFC čempionas, o dabar sėkmingai tęsiantis karjerą kino aikštelėje. Taipogi jis yra mylintis vyras ir rūpestingas tėvas.

Ir kur jis dabar bebūtų, bet jo gyvenimo istorija prasidėjo šlovingosios JAV armijos gretose.

Nežiūrint į tai, kad Couture buvo valstijų imtynių čempionu (tarp mokinių), jis nelaimėjo nė vieno čempionato besimokindamas koledže. Tam, kad mokintusi, Randy pardavė mašiną. To užteko sumokėti mokslams už metus. Deja, bet jau pirmose varžybose, būsimas MMA čempionas patyrė pralaimėjimą. Jo komanda išvyko dalyvauti kitame etape, o Randy grįžo namo, kur puikiai praleido porą naktų su savo mergina.

"Po kelių savaičių ji man paskambino ir pasakė, kad laukiasi"- pasakoja Couture, kuris tada metė mokslus ir vedė ją. Netikėtai, sulaukęs šeimos paramos, Randy nusprendė: "Aš eisiu į armiją".

Karinis personalas buvo pasiūstas saugoti komercines avialinijas. Už tokį darbą kiekvienas rekrūtas, kurį kvalifikuodavo kaip oro linijų kontrolierių, gaudavo papildomus 5.000 dolerių. Randy Couture teko dirbti Fort Bliss bazėje El Pase (Teksaso valstija), o vėliau Fort Rucker bazėje Alabamoje ar Vakarų Vokietijoje, kuri skaitėsi kaip strategiškai svarbi Amerikai valstybė.

Tada, pačio šaltojo karo įkarštyje, Vokietija buvo kaip tiltas jungiantis Vakarų ir Rytų Europą.

Buvo manoma, jog jei rusai sumanytų pulti, jie eitų per sieną būten ten. Laimei, Couture neteko patirti karo baisumų ir virš galvos švilpiančių kulkų, tad jam pakako laiko treniruotis ir grumtis. "Nebuvau gimtinėje daugiau nei mėnesį ir ėmiau užsiiminėti imtynėmis. Maniau, kad man jų pakanka".

Su didžiausiu įkarščiu seržantas Couture sportavo salėje. Tačiau tada jis dar "neužsidirbo" savo garsiųjų ausų. Jį kviesdavo į vietinį imtynininkų klubą, kurio nariai tikėjosi sukurti amerikietišką komandą, elitinę grupę, galinčią siūsti žmones į Olimpiadą.

Armijoje varžybos daugumoje vykdavo graikų-romėnų ir laisvųjų imtynių stiliuje. Laisvose imtynėse buvo leidžiami pakirtimai ir "nuėjimas" į kojas. Graikų-romėnų imtynės ne itin populiarios JAV, bet Couture pasirinko būtent jas.

Įgimtas atletiškumas, nuoširdus darbas padėjo Randy laimėti Fight Corps Regionals čempionatą. Reiktų pažymėti, kad kitą dieną Couture nugalėjo ir laisvųjų imtynių disciplinoje, bet jis tvirtai apsisprendė tęsti treniruotės graikų-romėnų stiliuje.

Toks sprendimas tapo bene didžiausiu ir pavojingiausiu ginklu Randy karjeroje."Todėl, kad kovoje stovėsena panaši. Tai liečia graikų-romėnų imtynes. Kovotojai naudojasi įvairiais veiksmais, kurie leidžia atsidurti klinče ir ten smūgiuoti. Aš moku ir galiu sutrumpinti distanciją bei kontroliuoti savo varžovą, kuris stovi priešais mane. Kai atėjau į UFC, buvau įsitikinęs, kad galiu parversti bet ką. Imtynėse treniruotės vyksta kaip varžybose. Kitose kovinio sporto šakose, treniruodamiesi, jūs tik įmituojate kovą, nenorėdami traumuotis, kai imtynėse viskas daroma iš tikrųjų".

Galų gale Randy pateko į kareivių rinktinę, prieš tai laimėjęs daugybėje nacionalinių ir tarptautinių varžybų. 1986 metais jį pasiuntė dviem metams treniruotis ir ruoštis 1988 metų Olimpiadai. Armija apmokėjo jo pasiruošimą ir rėmė šeimą. 88 metais baigęs tarnybą armijoje ir įgijęs begalę patirties imtynėse, Randy ėmėsi atstovauti Oklahomos valstijos koledžui, kur tapo triskart tapo All-American čempionu.

1997 metais Couture atrado UFC. Ten jis pradėjo MMA karjerą, kuri buvo kupina pergalių bei nuopolių. Visa tai baigėsi kai Randy sukako 47 metai.

Randy Couture tapo kareiviu 18-kos. "Manau armija lavina ypatingą discipliną. Jie viską daro laiku. Viską, pradedant dantų valymu, kojinių lankstymu ar lovos klojimu. Tai mus išmokina vertinti detales, smulkmenas visame. Tai labai padeda vėlesniame gyvenime".

Po daugybės iškovotų titulų ir apdovanojimų UFC bei pergalių prieš varžovus, kurie buvo sunkesni už Randy 10 ir daugiau kilogramų ar jų amžiaus skirtumas buvo 10 ir daugiau metų, Randy buvo disciplinuotas labiau nei bet kuris kitas sportininkas. Jis dabar eina į savo Xtreme Couture salę Las Vegase, kur mažiausiai 20 profesionalių atletų treniruojasi šalia paprastų žmonių, tiesiog palaikančių formą.

Kai Couture nesifilmuoja kino juostose, tokiose kaip pvz: "Nesunaikinami" ("The Expendables"0 ir nevažinėja drauge su Švarcnegeriu, Stalone ar Džetu Li, jis rengia MMA seminarus visuose pasaulio kraštuose. Ir suprantama, kad jo mylimiausi mokiniai yra kareiviai.

Couture patiria džiaugsmą suprasdamas, kad jo sugebėjimai gali padėti situacijose, kai ant "kortos pastatyta" žmogaus gyvybė. "Tai nėra paprasčiausios muštynės. Kareiviai yra patys kaip ginklai. Jūs gi nenorite, kad jūsų pačio ginklą panaudotų prieš jus?".

Todėl Couture ir mano, kad taryba armijoje labai padėjo jam MMA.

"Dalis karinių veiksmų mieste skirti tam, kad "išvalytų" pastatus ir leistų prisiartinti prie priešo. Štai todėl ginklai tampa trumpesniais ir labiau mobiliais. Tačiau viskas jums baigsis liūdnai jei jūs nesugebėsite panaudoti savo ginklo ir nesugebėsite apsiginti savo rankomis".

Tuo Randy santykiai su armija nesibaigia. Prieš keturis metus jis įkūrė fondą Xtreme Couture Gl, kuris rengia turnyrus ir remia pinigais kareivių šeimas. "Aš nešiojau uniformą šešis metus. Ir dabar aš galiu sau leisti padėti šiems vaikinams".

"Tarnyba armijoje paruošė mane dvasiškai, kad tapčiau kovotoju. Mes visi turime savo misiją. Mano misija yra užeiti į narvą ir sunaikinti savo priešininką. Karinės misijos panašios ir skiriasi tik tuo, kad jos nėra individualios".

 

 

Atnaujinta 2013 rugsėjo 10, Antradienis. 16:42

Komentuoti

Perspėjame, jog už komentarų turinį atsako komentatoriai įstatymuose numatyta tvarka.


Apsaugos kodas
Atnaujinti

Naujausi komentarai

Populiariausia per mėnesį

Draugai

smauglys jb dubuklis jb
asia jb produktaisportui jb
dojo jb plungesriteris jb
budora jb boksopasaulis jb
pantera jb grappling jb
   

Hostingas Serveriai.lt

Atsiųsk naujieną!