FightClub.lt - „Baltasis liūtas“ Damienas Alamosas – prancūzas, nustebinęs muay thai lopšio Tailando gyventojus (video)

„Baltasis liūtas“ Damienas Alamosas – prancūzas, nustebinęs muay thai lopšio Tailando gyventojus (video) Komentuoti

 

Muay thai sporte, Tailando sostinėje Bankoke įsikūręs Lumpinee stadionas yra tarsi Meka, kurioje susitinka geriausi pasaulio muay thai kovotojai. Muay thai lopšyje Tailande, kur šis kovos stilius yra daugiau nei krepšinis lietuviams, vietiniams sunku patikėti kaip atvykėlis iš Prancūzijos, tapo jų Lumpinee čempionu. Šis pasakojimas seks Damieno Alamoso – „Baltojo liūto“ kelią link čempiono titulo.


Savo sportinę karjerą D.Alamosas pradėjo būdamas aštuonerių – tuomet jis pradėjo užsiiminėti prancūziškuoju boksu – Savatu. Nuo dešimties pradėjo mokytis muay thai paslapčių savo dėdės Rodrigo Alamoso klube „Impact Aquitane“ Bordo mieste. Damieno dėdė tapo ir pirmuoju jo treneriu.

Jau keturiolikos jaunasis Damienas turėjo savo pirmąją profesionalią muay thai kovą Tailande. Iki septyniolikos metų prancūzas kovodavo savo šalies mėgėjiškose varžybose, kuriose buvo kaunamasi su apsaugomis, bei kontroliuojamu kontaktu. Taip pat dažnai vykdavo į užsienį kur turėdavo galimybę kautis pilno kontakto kovose.

Sukakus aštuoniolikai, Damienas laimėjo pirmąjį savo titulą – tapo Prancūzijos profesionalų muay thai čempionu. Sekančiais metais (2010) laimėjo pirmąjį pasaulinį titulą – WPMF (Pasaulio profesionalų muay thai federacija) laimėdamas kovą prieš stiprų iranietį – Abassą Ahmadi. Greitai po to buvo iškovotas ir WPMF Europos čempiono titulas. Kovoje Damienas nugalėjo ispaną Nico Barbero Racamorą.

Nuo keturiolikos metų Damienas Alamosas dažnai lankydavosi Tailande bei ten treniruodavosi įvairiose stovyklose. Pirmoji iš jų buvo legendinė „Por Pramuk“ stovykla, išauginusi gyvą legendą Buakawą Por Pramuką (šiuo metu Buakawas Banchamekas). Po to sekė: „Jocky gym“, „Lukbanyai“, „Baan Muay Thai“. O taip pat dar vieno legendinio muay thai kovotojo Somrako Khamsingo stovykla, kurioje jis treniravosi keturios mėnesius ir per tą laiką du kartus laimėjo kovas Lumpinee stadione.

Nuo 2009 Damienas visam laikui perkėlė savo treniruotes bei kovotojo karjerą į Tailandą. Šiuo metu jis treniruojasi „Singpatong“ stovykloje ir darbas joje atneša tik gerus rezultatus. Nuo šios stovyklos pavadinimo kilo ir Damieno pravardė „Sing Khao“ - baltasis liūtas. Sing – tailandiečių kalboje reiškia liūtą, o Patong – žymus kurortas Pukete. „Baltasis liūtas“ – jaunasis prancūzas besistengiantis užkariauti Tailando ringus!

2010 metais jis grįždavo į Prancūziją kovoms, tačiau visą likusį laiką treniruodavosi Tailande. Balandį, jis buvo pakviestas kautis į Italiją, kur kovojo prieš legendinį Orono Wor Petchpuną (Pasaulio čempionas pagal WMC ir WPMF versijas). Šią kovą jis pralaimėjo ir patyrė keletą įpjovimų.

Grįžęs į „Singpatong“ stovyklą jis dar stipriau treniravosi, kartu su tokiais kovotojais kaip: Penaiku (Omnoi, Lumpinee ir TV7 čempionas), Pentaium (TV7 čempionas). „Singpatong“ taip pat treniruoja ir buvęs legendinio muay thai kovotojo Anuwato Kaewsamrito treneris. Tad kompanija ten labai rimta.

Pirmasis didelis išbandymas Tailando ringuose Damienui teko 2011 metų Kovo 6 dieną, kuomet jis turėjo susitikti su Aphisaku KT gym, dėl TV7 čempiono titulo. TV7 yra laikomas ketvirtuoju pagal prestižą kovų stadionu Tailande, o kovos jame prie televizijos ekranų sutraukia dešimtmilijoninę auditoriją. Paskutinę minutę kova buvo padaryta netituline. Damienas kovėsi įsimintinai, dominavo prieš tailandietį techniškai ir fiziškai, ko pasekoje laimėjo kovą taškais.

Balandį ir Birželį Damienas toliau kovėsi Tailando ringuose kur nokautais nugalėjo, atitinkamai: Dejsuryia Pumphanmuangą ir Singnamountą. Rugsėjo 23-ąją prancūzas Lumpinee ringe kovėsi dėl WPMF 135 svarų čempiono titulo, kur taškais įveikė Deselleką Aodonmuangą. Lygiai po mėnesio Damienas Alamosas nugalėjo dar vieną tailandietį, taip Lumpinee reitinguose pakildamas į 4-ąją vietą. Po dar vienos pergalės 2012-ųjų pradžioje, Damienas gavo tai ko trokšta kiekvienas muay thai kovotojas pasaulyje – galimybę kautis dėl prestižiškiausio titulo šiame sporte, Lumpinee čempiono titulo!

Išaušus Vasario 10-osios 6 valandai ryto, Damienas ir jo varžovas, Lumpinee čempionas Kongfahas Auddromuaengas buvo pakviesti svėrimo procedūrai. Europietis svėrė šiek tiek daugiau nei numatytas limitas 140 svarų, tad jam teko mesti svorį bėgant. Kiek vėliau abu kovotojai atsakinėjo į žurnalistų klausimus, buvo nusiteikę draugiškai, vienas kito atžvilgiu. Abu kovotojai jautė didelę įtampą. Tailandietis neturėjo teisės pralaimėti, nes tai būtų stipriai pakenkę ne tik jo, tačiau ir jo vadybininko bei stovyklos karjeroms, tuo tarpu prancūzui toks šansas galėjo daugiau ir nepasitaikyti.

Kova tapo tikru karu, kur kiekvienas kovotojas iš visų jėgų stengėsi įrodyti savąją vertę. Trečiajame raunde pretendentui į titulą Damienui pavyko pataikyti tailandiečiui savo įžymiuoju kairės rankos šoniniu smūgiu. Kongfahas nokdaune! Čempionas nepasidavė ir visuomet stengėsi eiti į priekį bei spausti varžovą. Taip baigėsi visi kovai suplanuoti penki raundai. Po kovos teisėjų sprendimas – nugalėjo Damienas Alamosas. 21-erių prancūzas užkopė į pačią viršūnę!

Damienas tapo tik antruoju užsieniečiu kuriam pavyko laimėti titulą Lumpinee stadione. Pirmasis dar 1999 metais tai padarė, taip pat prancūzas, Mouradas Sari.

Kovo 30-ąją netitulinėje kovoje Damienas susitiko su Choku Eminentairu ir šią kovą pralaimėjo teisėjų sprendimu. Lygiai po mėnesio įvyko šių dviejų kovotojų revanšinis susirėmimas, kurio vertė WPMF čempiono titulas.

Šįkart prancūzas neleido suabejoti savo pranašumu ir įveikė tailandietį teisėjų sprendimu. Kiek vėliau sekė kovos Tailande ir Prancūzijoje kuriose Damienas įveikė varžovus. Sėkmingai baigėsi ir pirmasis Lumpinee titulo gynimas prieš Arachaijų Pran 26.

Net ir po visuotinio pripažinimo Damienas Alamosas nenustojo taip aktyviai kautis, per septynis 2013-ųjų mėnesius jis jau kovėsi 6 kartus. Didelė pergalė pasiekta Balandžio pabaigoje, kuomet įveikus Kongbengą Mor Ratanabanditą „Baltasis liūtas“ tapo ir WMC federacijos pasaulio čempionu.

Liepos viduryje Damienas Alamosas dar kartą pademonstravo savo kairio šoninio rankos smūgio jėgą, nokautuodamas Suingsuryia Mor Ratanabanditą ir antrą kartą sėkmingai apgindamas Lumpinee čempiono titulą.

Damienas dar tik švęs savo 22-ąjį gimtadienį, tačiau jo titulų ir pergalių sąrašas jau dabar, tiesiog įspūdingas. Kas žino, galbūt pergalė po pergalės įrašys šio prancūzo vardą kaip geriausią kovotoją viso muay thai sporto istorijoje. Viena aišku: „Baltąjam liūtui“ Damienui Alamosui – tik dangus yra riba!

D.Alamoso iškovoti titulai:

2013 m. WMC Pasaulio muay thai čempionas (135 svarai)

2012 m. Lumpinee Super lengvo svorio čempionas (140 svarų)

2010 m. W.P.M.F. Europos muay thai čempionas (63.500 kg.)

2010 m. W.P.M.F. Pasaulio muay thai čempionas (63.500 kg)

2009 m. FFSCDA Prancūzijos muay thai A klasės čempionas (63.500 kg.)

 

Atnaujinta 2013 liepos 25, Ketvirtadienis. 15:42

Komentuoti

Perspėjame, jog už komentarų turinį atsako komentatoriai įstatymuose numatyta tvarka.


Apsaugos kodas
Atnaujinti

Naujausi komentarai

Populiariausia per mėnesį

Draugai

smauglys jb dubuklis jb
asia jb produktaisportui jb
dojo jb plungesriteris jb
budora jb boksopasaulis jb
pantera jb grappling jb
   

Hostingas Serveriai.lt

Atsiųsk naujieną!