FightClub.lt - Junior dos Santos gyvenimo istorija

Junior dos Santos gyvenimo istorija (3)

 

Kai būsimąjam UFC sunkaus svorio čempionui Junior dos Santos buvo septyni metai, jo tėvas, Sebastianas, kiekvieną sekmadienį sukviesdavo šeimą į kiemą, padengdavo stalą ir pradėdavo šventinius pietus. Tai bene maloniausias Junior vaikystės prisiminimas.


Kai dos Santos buvo vienuolika, jis parėjo namo iš mokyklos ir pamatė virtuvėje verkiančią mamą. Ji skolon paėmė maisto produktų iš vietinės parduotuvėlės, bet negalėjo už juos atsiskaityt nes gavo labai mažą algą. Šių pinigų neužteko padengti skolai, nekalbant apie maitinimąsi artimiausias savaites. Tas visam laikui įstrigo Junior į atmintį. Tuo metu tėvas-alkoholikas paliko jų šeimą ir itin retai aplankydavo juos ir dar rečiau padėdavo materialiai.

Junior mamai teko įsidarbinti valytoja baldų fabrike Kakadore (Brazilija). Tai buvo sunkus darbas ir jai tekdavo ilgai užtrukti darbe, norint išmaitinti tris savo vaikus.

"Mamos rankos pastoviai būdavo apdraskytos ir randuotos nuo chemikalų su kuriais ji dirbo. Tačiau tai jai nerūpėjo. Ji galvojo tik apie mus." - Pasakoja Junior. Tada jis tvirtai nusprendė tapti turtingu, kad galėtų atsilyginti mamai už jos prarastą sveikatą.

Būsimąjam čempionui, skirtingai nuo kitų Kakadoro gyventojų, niekada nestigo optimizmo. Jis nenorėjo visą gyvenimą likti varguoliu. Jis tik nežinojo kaip tai padaryti. Kartą Junior pasakė mamai, kad taps gydytoju ir vien tik tam, jog išgydytų jos išsiplėtusias kojų venas. Tačiau jis niekada nestojo į medicinos institutą. Juk jo laukė visai kitas likimas.

Prieš patenkant į UFC, dos Santos teko nemažai kur padirbėti. Brazilijos mąstais, jis buvo pakankamai suaugęs, kad dirbtų. Junior rinko obuolius, pupeles, nešiojo laikraščius, pardavinėjo ledus, vaisius, vairavo sunkvežimį.

17-kos metų kovotojas metė mokyklą ir išėjo dirbti kroviku į baldų fabriką. Jis niekada nenusiminė nes turėjo ateities planą. Aštuoniolikos metų jaunuoliai privalėjo tarnauti Brazilijos kariuomenėje ir ten Junior matė savo galimybę.

Kai tik dos Santos sukako aštuoniolika, jis patraukė į didelį miestą - Kuritiba, bet jam nepakako pinigų norint tinkamai praeiti medicininį patikrinimą ir taip patekti į kariuomenę. Apžiūra vykdavo didelėje salėje, kur būsimieji šauktiniai stodavo į eilę ir nusirengdavo viršutinius rūbus. Jei kuris apsirengdavo, tai reiškė, kad jam metas namo. Jaunuolius apžiūrėdavo keli gydytojai, įskaitant ir stomatologą. Ir štai, visi daktarai teigiamai įvertino Junior būklę, bet jis užkliuvo dantistui.

"Man trūko kelių dantų, kurie iškrito dėl karieso, kurį sukėlė infekcija. Stomatologas liepė apsirengti ir tai mane visiškai sugniuždė. Aš norėjau tapti karininku, kad galėčiau aprūpinti šeimą."

Junior susirado viešbučio kambarį už dešimt dolerių ir visą naktį graužėsi dėl prarastos progos. Jam teko grįžti į senąjį kroviko darbą. Po kelių mėnesių dos Santos išvyko į Salvadorą ir ten rado oficianto vietą, gan neblogame restorane. Ten jis ir sutiko būsimą žmoną - Vilsaną Picolli.

Kai ji pirmą kartą išvydo "Cigano" (Junior pravardė), tai nebegalėjo atitraukti nuo jo akių. Vilsana užėjo į restoraną papietauti kartu su savo draugu ir jų staliuką aptarnavo kitas oficiantas, bet vėliau ji išsireikalavo, kad jiems saskaitą atneštų būtent Junior. Kartu su arbatpinigiais ji paliko jam savo telefono numerį. Vilsana buvo žaislų parduotuvės savininkė ir jai reikėjo gero pardavėjo. Dos Santos idealiai tiko šiam vaidmeniui ir visi apylinkės gyventojai ėjo tik į šią parduotuvę nes nebuvo matę geresnio ir dėmesingesnio vyruko nei Junior dos Santos.

Vaikai taipogi labai pamėgo parduotuvę ir dėdę Junior. Verslas klestėjo ir jis, kartu su Vilsana, atidarė dar dvi parduotuves. Dos Santos patiko visą dieną stovėti už prekystalio bei aptarnauti žmones, bet jis nusprendė pasirūpinti savo figūra ir nuėjo į treniruočių salę. Ten užėjus, jį sudomino braziliškojo Jiu Jitsu sekcija. "Cigano" užsimanė išbandyti jėgas šiame sporte, o sekcijos treneriu buvo Jurijus Karltonas (Yuri Carlton), juodas BJJ diržas.

Junior pirmąjį treniruočių mėnesį pukiai pasirodė ir Jurijus pasiūlė jam užsiimti mišriaisiais kovos menais, bet dėlto jam tektų važinėti į salę naktimis. Dos Santos sutiko. Karltonas supažindino sportininką su bokso treneriu Luiz Carlos Dorea, kuris treniravo tikras MMA žvaigždes, tokias kaip Anderson Silva ar Lyoto Machida. "Buvau maišu rimtesniems ir labiau patyrusiems vaikinams. labai norėjau nutraukti šį procesą, bet kiekvieną mielą dieną man tekdavo tai kentėti vėl ir vėl."

"Prisimenu, kai pradėjau treniruotis, žmona tikėjo manimi ir ji pati mane įkalbinėjo nemesti šio reikalo. Ji tvirtino, kad privalau pilnai, visu kūnu ir siela atsiduoti sportui. Nebegalėjau pasukti atgal. Tai buvo gatvė su vienpusiu eismu."

Karlton ir Dorea matė Junior didelį potencialą. Tai retas atvejis, kai sunkiasvoris taip nuostabiai juda. Dos Santos puikiai "laikė" distanciją, stipriai smūgiavo ir Dorea nusprendė pabandyti jį bokso varžybose. Junior laimėjo visas aštuonias turėtas kovas, kol 2006-tais nedebiutavo MMA. Debiutinėje dvikovoje jis nokautavo savo varžovą pirmame raunde (tik tai buvo smūgis koja).

Neužilgo, po pirmos kovos, atėjo naujiena iš Kakadoro. Jo tėvas, baldų fabriko mechanikas, sunkiai sirgo. Alkoholizmas darė savo ir Sebastianas, galų gale, patyręs insultą pateko į vietos ligoninę. Junior buvo už beveik 2000 kilometrų nuo namų ir negalėjo parvykti. Jis tegalėjo telefonu šnekėti su tėvu, kol šis dar išgalėjo kalbėti. Vieną dieną tėvas paprašė dukters duoti jam popieriaus lapelį, kad ši vėliau perduotų jo žodžius broliams. "Jis parašė, kad visi blogi darbai vėliau grįžta pas žmogų atgal ir už visas nuodėmes šiame gyvenime reikia mokėti" - pasakojo Junior. Po kelių dienų tėvas mirė.

"Mama paskambino ir pasakė, kad tėvo nebėra. Tą girdėti buvo labai sunku. Man buvo sunku. Man 23 metai ir mano MMA karjera tik prasidėjo. Manęs laukė antroji kova. Deja, bet dos Santos neturėjo pinigų nuvykti į tėvo laidotuves.

Junior nebepyko ant tėvo ir prisimena jį gerais žodžiais. "Man labai gaila, kad mano tėvas taip ir neišvydo ko pasiekiau, kuo tapau. Man labai to gaila." Tėvas didžiuotusi sūnumi, kuris "pervažiavo" visą sunkiasvorių divizioną ir tapo UFC čempionu.

Besidomintys MMA puikiai žino Junior dos Santos MMA karjerą. Po sėkmingų pasirodymų, jis galėjo sumokėti už mamos gydymą, apgyvendinti ją komfortabiliai bei materialiai padėti savo artimiausiai giminei. Pasiekęs viršūnę, jis nepamiršo šeimos. "Pamenu iš kur atėjau ir kaip buvo sunku. Nebenoriu grįžti į tuos laikus, į tas sąlygas. Man patinka kai po laimėtos kovos pakelia ranką ir žmonės su susižavėjimu šaukia mano vardą. Man patinka jausti, kad mane vertina ir mano dvikovos kažką įkvepia. Jaučiu nepaprastą jausmą - aš tai padariau, aš tapau Kažkuo."

Junior dos Santos, nepaisant nieko, pasiekė savo tikslą. Jis savo pavyzdžiu parodė, kad dėka darbo ir pozytyvaus mastymo, kiekvienas mūsų gali pasiekti svajonę.

Parengta pagal vk.com/po mopde publikaciją.

Atnaujinta 2013 liepos 16, Antradienis. 14:31

Susiję įrašai (pagal žymę)

Komentarai   

+3 #3 boyka 2013-07-17 11:26
pritariu, daugiau tokiu straipsniu! :)
Cituoti
+5 #2 sfs 2013-07-16 18:07
Good!
Cituoti
+5 #1 dg4rse 2013-07-16 17:43
Labai idomus straipsnis! Daugiau tokiu noretusi.
Cituoti

Komentuoti

Perspėjame, jog už komentarų turinį atsako komentatoriai įstatymuose numatyta tvarka.


Apsaugos kodas
Atnaujinti

Naujausi komentarai

Populiariausia per mėnesį

Draugai

smauglys jb dubuklis jb
asia jb produktaisportui jb
dojo jb plungesriteris jb
budora jb boksopasaulis jb
pantera jb grappling jb
   

Hostingas Serveriai.lt

Atsiųsk naujieną!