FightClub.lt - Dolph Lundgren: "visada buvau labai užsispyręs"

Dolph Lundgren: "visada buvau labai užsispyręs" (17)

 

Ivanas Dragas. Turbūt pats žinomiausias tų laikų (1985 m. pabaiga) TSRS „rusas“. Kas jis? Jis protingas (IQ virš 160). Jis drovus. Dėl savo kino karjeros jis turi būti dėkingas Greis Džouns (Grace Jones). Jis buvęs karate čempionas. Galiausiai, per filmavimus jis buvo pridaręs bėdos Silvesteriui Stalonei (Sylvester Stallone). Į jo namus Ispanijoje įsilaužę plėšikai ir pamatę jo nuotraukas su šeima, bėgo iš ten nieko nepaėmę.


 

Jis Hansas Dolfas Lundgrenas (Hans Dolph Lundgren). Gimė 1957 m. lapkričio 03 dieną (kai kurių šaltinių duomenimis, gimimo metai įvardinami 1959) Stokholmo priemiestyje Spanga, Švedijoje. Tėvas Karl Johan Hugo Lundgren inžinierius ir ekonomistas, motina Sigrid Birgitta užsienio kalbų mokytoja. Šeimoje augo dar dvi sesės ir jaunesnis brolis. Pasak Dolfo, tėvas savo pyktį išliedavo ant jo ir motinos, jį dažnai vadindavo nevykėliu. Bet būtent dėl sunkių santykių su tėvu Dolfas pradėjo užsiiminėti sportu. Nežiūrint to, Dolfas vis tiek myli savo tėvą „Aš vis dar myliu savo tėvą, nesvarbu, kas buvo. Yra daug dalykų jame, kurie mane žavi. Vaikystėje turbūt aš buvau per daug panašus į jį, labai užsispyręs, ir su tuo jis negalėjo taikstytis“.

Puikiai baigęs mokyklą, Dolfas trumpai mokėsi JAV Vašingtono valsijos Universitete ir Klemsono Universitete, nes netrukus turėjo tarnauti Švedijos kariuomenėje. Atlikęs dviejų metų privalomą karinę tarnybą Švedijos jūrų pajėgose, Dolfas įstojo į Karališkąjį Technologijų Institutą Stokholme, studijavo chemijos inžineriją. Apie studijas JAV Dolfas sakė: „Mano tėtis visada sakydavo, jai nori ką pasiekti gyvenime, turi vykti į Ameriką. Jis sakė, kad Europoje žmogus užstringa savo socialinėje grupėje ir neturi galimybių pažangai. Jis buvo teisus.“ Baigęs Karališkąjį Technologijų Institutą, mokslus tęsė pagal mainų programą Sidnėjaus Universitete, Australijoje. Čia įgijo Chemijos inžinerijos magistro laipsnį. Tokiu būdų Dolfas gavo galimybę pagal Fulbraito (Fulbright) stipendiją studijuoti Masačiuseto Technologijų Institute Bostone, JAV.

Vaikystėje Dolfas buvo ramus, bet dėl alergijos dažnai sergantis vaikas. Dėl pastoviai blogos savijautos nepasitikėjo savimi. Nesportavo, nes buvo silpnas ir gėdinosi savo silpno kūno. Bet jis turėjo tikslą būti tokiu, kaip kiti sportuojantys vaikai. Dolfas sakė „Aš norėjau būti toks, kuris galėtų atlikti kažką pats – tokiu būdu nebūčiau nevykėlis, kaip kad sakydavo tėtis.“ „Yra žinomas faktas, kad berniukai, turintys sunkius santykius su tėvu, yra linkę į kontaktines sporto rūšis, tokias kaip boksas, imtynės ar karate. Tai buvo skirta man.“ Pradžioje Dolfas užsiiminėjo Dziudo, Goju-ryu karate, bet greitu laiku perėjo treniruotis kietesnį Kyokushinkai karate stilių. Būdamas 19 jis pradėjo dalyvauti bekontaktėse karate varžybose, paremtose „taškų rinkimu“ ir pralaimėjo 4 kovas iš 5. Kaip jis pats sakė „Buvau per daug nervingas ir neatsargus, pats save per daug spaudžiau.“ Tuo metu jį treniravo Mokytojas, o po to ir draugas, Brianas Fitkinas (Brian Fitkin), 4 danas. 1979 metais, tarnaudamas kariuomenėje, Dolfas buvo atrinktas kovoti Antrame Atvirame Karate Pasauliniame Čempionate Tokijuje, viename pirmųjų pilno kontakto turnyrų. Tuo metu Dolfas turėjo žalią diržą, o kad dalyvauti varžybose reikėjo bent jau rudo diržo. Todėl rudą diržą jam teko skolintis. Nepaisant to, pirmus du savo priešininkus jis nokautavo.

Trečioje kovoje jis turėjo susikauti su pretendentu į čempionus Makato Nakamura. Dolfas (žalias diržas), 93 kg. prieš Nakamura (antras danas) 110 kg. Po labai įtemptos, kelių pratęsimo pareikalavusios kovos ir abejotinų teisėjų sprendimų, laimėtoju buvo pripažintas Makato Nakamura.

1980 ir 1981 metais Dolfas laimėjo Britanijos atvirą čempionatą (British Open Knockdown Heavyweight title). Kai kurie šaltiniai mini, kad Britanijos čempionatas buvo tas pats Europos čempionatas.

1982 metais tapo Australijos čempionato nugalėtoju individualiose ir komandinėse varžybose.

Buvo Švedijos Nacionalinės Karatė komandos kapitonas.

Buvo Švedijos karatė čempionas.

Treniravosi pas Mas Oyamą. Viename savo interviu (1992 metais), paklaustas apie Mas Ojamą, jis sakė „Treniravausi pas jį 1989, kai buvau Japonijoje. Tiesą sakant, žadu jį sutikt Singapūre, spalio mėnesį, kur vyks „Commonwealth Games for Knock Down Karate, kur su Brian Fitkin dalyvausiu pasirodymuose. Bet kai aš treniravausi pas jį, jis paliko nusimanančio žmogaus įspūdį, ne „kietakakčio“, kaip kad aš maniau. Jis nevaikščiojo visą laiką rėkaudamas ir šūkaudamas. Jis kalbėdavosi su tavimi iš esmės apie įvairius judesius, žingsnis po žingsnio. Net kai užsiėmimai vyko japonų kalba, jo metodai buvo labai netradiciniai, platūs. Kartą užsiėmimuose, kai dar nebuvau aktorius ir jis nežinojo kas aš esu, visą užsiėmimą mes darėme „Ura“... Mes darėm viską „Ura“, kas reiškia suktis. Darėm visą laiką, 2 valandas. Taigi, po to, aš nežinojau kur esu dvi dienas... Tokie dalykai buvo labai įdomūs.“

1996 metais buvo JAV Olimpinės penkiakovės kapitonu Atlantos olimpinėse žaidynėse.

Bėgant metams, Dolfas visada buvo arti kovos menų. 1997 metais, po trijų varginančių valandų technikos egzaminavimo, po 20 pilno kontakto kovų, Dolfas gavo Kyokushin karatė III daną .

2007 metais Dolfas Lundgrenas (50 metų) dalyvavo rusų laidos „Ringo karalius“ parodomojoje bokso kovoje su Oleg Taktarov (40 metų). Teisėjų sprendimu pergalė paskirta buvo Oleg Taktarov.

Taip pat jo aistra yra fitnesas. Neilgai trukus po filmo „Rokis IV“ pasirodymo, Dolfas išleido treniruočių video „Maximum Potential“. Šiuo metu jis dirba prie fitneso knygos, skirtos vyrams ir kuria DVD treniruočių diską.

Būdamas 23 metų ir juodo diržo savininku jis mokėsi Australijoje. Turėjo savo karatė klubą Sidnėjaus universitete. Uždarbiaudavo dirbdamas apsaugininku koncertuose Sidnėjuje. Ten jis ir sutiko dainininkę Greis Džouns. „Mano geras draugas, taip pat Kyokushin karatė mokinys, ir aš buvom pasamdyti saugoti asmeniškai Greis Džouns po jos koncerto. Įvykis sekė įvykį ir po kelių dienų mes jau buvom įsimylėjėliai“. Kitą kartą jiedu susitiko pakeliui į Europą. Jis tuo metu buvo Tokijuje, kur mokėsi Kyokushin pas Mas Oyama, ji filmavosi TV reklamose. Kartu jie nuvyko į JAV.

JAV Dolfas gyveno Bostone, NiuJorke. NiuJorke jis treniravosi su Tadashi Nakamura ir Shigeru Oyama, ruošėsi Trečiajam Atviram Karate Pasauliniam Čempionatui Tokijuje. Kaip pasakojo pats Dolfas „Šį kartą aš pasirodysiu geriau, žymiai geriau. Noriu laimėt. Kiekvieną rytą, 5 valandą bėgdavau 5 mylias, treniruodavausi karate 2 valandas. Kiekvieną popietę kilnodavau svorius ar sparingavausi po 2-3 valandas. Buvau geriausios formos savo gyvenime“. Dažnai jis treniruodavosi žinomame klube „Gleason's Gym“. Ten jį pastebėjo bokso vadybininkai ir siūlė tapti boksininku. Dolfas atsisakė.

Dėl savo išvaizdos modelio darbui jis netiko. Todėl užsidirbdavo dirbdamas apsaugininku klube „The Limelight“. Ten dirbo kartu su Čazu Palminteriu (Chazz Palminteri). Vėliau tęsė studijas Masačiuseto Technologijų Institute Bostone. Paskatintas draugų nutarė mokintis aktorystės pas Warren Robertson Theatre Workshop Manhetene. Metų laikotarpyje jis gavo nemažai pasiūlymų filmuotis kine. Jo debiutas kine įvyko 1985 metais, filme apie Džeimsą Bondą „Žvilgsnis į žmogžudystę“ (A View To Kill). Tiesa, vaidmuo buvo epizodinis, ir kaip išsireiškė Dolfas „Ekrane pasirodau dešimčiai sekundžių, jei tu sumirksėsi, gali ir nepastebėti manęs“.

Bet čia buvo tik pasiruošimas. Pasiruošimas šlovei, pasiruošimas pripažinimu.

Įveikęs 5000 priešininkų jis buvo parinktas Ivano Drago vaidmeniui filme „Rokis IV“. Jo vaidmuo, sukurtas įvaizdis tiek įtikinamas, kad dar ir dabar kartais jis pavadinamas rusu. Pradžioje šiam vaidmeniui Dolfas buvo per aukštas. „Koks Jūsų ūgis? 197 cm. Atrankos vadybininkai nė nepažiūrėję pasakė – Kitas!“ prisimena jis. Už paskutinius pinigus nusifotografavo apsirengęs kaip boksininkas, ir nusiuntęs nuotraukas, Dolfas pabandė laimę dar kartą. Ir jis buvo atrinktas vaidmeniui, kuris jį iškėlė į įžymybes. 

Ivano Drago personažas, kaip ir to meto TSRS, buvo didžiulis, galingas ir bejausmis. Troško būti geriausias. Jo smūgis triuškinantis – 3 kartus galingesnis nei profesionalaus boksininko. Jo pasiruošimas kovai – pagal geriausią to meto technikos įrangą.

Atrinktas rolei, Dolfas turėjo „priaugti“ raumenų. Po to sekė sunkios treniruotės su Silvesteriu Stalone, kurios truko 5 mėnesius, 6 dienas per savaitę. Ryte darbas su svoriais, po pietų – boksas, kovų choreografijos atidirbinėjimas. Jų bokso treneris buvo Ričardas Giačetis (Richard Giachetti)., Filmavimo metu Dolfas svėrė 111 kg. (prieš pradedant treniruotis – apie 97,5 kg.), daugiausiai nei bet kada iki tol. Tiesa, pačiame filme jis „svėrė“ visus 118 kg. Realus Silvesterio Stalonės svoris buvo apie 78,5 kg (ūgis apie 177,5 cm).

Filmuojant „Rokis IV“ kovos scenas, Stalonė reikalavo, kad smūgiai būtų realistiški, ypač kai buvo sulėtintos scenos. Po vieno tokio filmavimo, Stalonė atsidūrė ligoninėje. Jis gavo tokį stiprų smūgį į krūtinę nuo Dolfo, kad jo širdis atsitrenkė į krūtinės ląstą ir dėl to pradėjo tinti(kitais duomenimis, kad buvo lūžę šonkauliai).

Į filmo „Rokis IV“ jis atvyko kaip Greis Džouns vaikinas, po filmo jis išėjo kaip Dolfas Lundgrenas.

Po filmo „Rokis IV“, Dolfas filmavosi dar ne viename filme, bet didelio pripažinimo nesulaukė. Buvo sakoma, kad dėl savo nepaslankumo, susikaustymo jis netinkamas vaidinti pagrindiniuose vaidmenyse.

1991 metų filmas „Kautynės mažąjame Tokijuje“ (Showdown in Little Tokyo) ir 1992 metų filmas „Universalus karys“ („Universal Solder“) sugrąžino jam šlovę. Nors dėl vaidybos vis susilaukdavo kritikos. Žurnalas „Varjete“ („Variety“) rašė „Lundgrenas galėtų pasiekti Van Damo pardavimus, jei skirtų tiek laiko aktorystei, kiek skiria laiko krūtinės raumenų lavinimui“.

Bet po šių filmų ir vėl nieko nebuvo tokio, kas primintų visiems apie jį. Taip, dauguma žavėjosi jo fiziniais duomenimis, bet rolės ir pati vaidyba linkėjo geresnio...

Dolfas ir pats bandė savo jėgas kaip režisierius. Pirmą kartą jis parodė savo filmą 2004 metais, tai buvo „Gynėjas“ („The Defender“). Nors jis sukūrė ne vieną filmą, pripažinimo jie taip pat nesulaukė.

Paskutiniu laiku Dolfas Lundgrenas nusifilmavo keliuose filmuose, kurie vėl priminė apie jį. Tai ir „Universalus karys. Kita karta“ („Universal Soldier: Regeneration“), Universalus karys. Atpildo diena“ („Universal Soldier: Day of Reckoning”),Nesunaikinami” ir “Nesunaikinami 2” (“The Expendables”, The Expendables 2”).

Asmeniniame gyvenime, be Greis Džouns, buvo dar tokios moterys, kaip Paula barberi (Paula Barbieri), Dženys Dikson (Janice Doreen Dickinson), Stefani Adams (Stephanie Adams), Samanta Filips (Samantha Phillips), Lesli Vudvard (Lesli Ann Woodward). Kol galiausiai, 1990 metais jis sutiko juvelyrinių dirbinių dizainerę Anetę Kviberg (Annette Qviberg). Su ja, 1994 metais, jis susituokė. Būtent Anetė ir pastūmėjo Dolfą tapti režisieriumi. Pora turi dvi dukras Ida Sigrid (Ida Sigrid Lundgren (gimė 1996 metais)) ir Greta Evelina (Greta Eveline Lundgren (gimė 2001 metais)). Lundgrenų šeima gyveno tokiose vietose kaip Los Andželas, Niu Jorkas, Londonas. Šiuo metu pagrinde gyvena Marbeloje, Ispanija. Šeima nenorėjo gyventi Holivude dėl vaikų ir jų auklėjimo.

Vietoje epilogo. Dar 1992 metai Dolfo Lundgreno interviu, kuriame jo klausė

„S.M. Ir paskutinis klausimas. Jūsų supratimas apie kovos menus, ir kur eina kovos menai?

D.L. Oho! Čia tai klausimas.

Kai aš pradėjau treniruotis prieš 20 metų, jaunuoliai mano metų neturėjo didelio pasirinkimo, kur sportuoti, nebuvo tokio pasirinkimo, kokį dabar turi vaikai. Nebuvo jokių aerobikų, nebuvo per daug sporto salių ir pan. Žmonės buvo pasirengę šlifuoti pagrindus, mokintis katas, sunkiai dirbt, kietai sparinguotis ir po to vėl sugrįžti daugiau. Ką girdžiu dabar, vaikai ne tokie kantrūs, ir jei jų treniruotės bus sunkios, ar bus sumušti sparinge nors kartelį, jie nebegrįš... Vietoje to jie rinksis kažką lengvesnio.

Žmonės mažiau kantrūs ir ne tokie atsidavę, klubų skaičius pakankamas. Su tuo turi susitaikyti šiuolaikinis kovos menas.

Iš kitos pusės, gal turi apsisukti visas ratas, kas panašu dabar ir vyksta Švedijoje. Dabar gali užsiimti kovos menais vien tik turėdamas gi, tau nereikia jokios kitos įrangos. Yra ir dvasinė pusė, kurią gali tobulinti, kur daugelis žmonių savęs apie tai klausia. Klausia. Aš manau, kad yra pavojinga prarasti kata įgūdžius, prarasti technikas. Manau, kad tai neteisingas kelias. Manau, kad geriau yra laikytis tradicijų, galbūt pridėt naujų dalykų, bet laikantis tradicijų, nes anksčiau ar vėliau, žmonės sugrįš prie jų.“

Filmografija:
1985 A View to a Kill
1985 Rocky IV
1987 Masters of the Universe
1989 Red Scorpion
1989 The Punisher
1990 I Come in Peace
1991 Cover-Up
1991 Showdown in Little Tokyo
1992 Universal Soldier
1993 Joshua Tree
1994 Pentathlon
1994 Men of War
1995 Johnny Mnemonic
1995 The Shooter
1996 Silent Trigger
1997 The Peacekeeper
1998 The Minion
1998 Sweepers
1998 Blackjack
1999 Bridge of Dragons
1999 Storm Catcher
2000 Jill Rips
2000 The Last Warrior
2001 Agent Red
2002 Hidden Agenda
2003 Detention
2004 Direct Action
2004 Fat Slags
2004 Retrograde
2004 The Defender
2005 The Mechanik
2006 The Inquiry
2007 Diamond Dogs
2007 Missionary Man
2009 Direct Contact
2009 Command Performance
2009 Universal Soldier: Regeneration
2010 The Expendables
2010 Chuck
2011 In the Name of the King 2: Two Worlds
2012 Small Apartments
2012 Stash House
2012 Universal Soldier: Day of Reckoning
2012 One in the Chamber
2012 The Expendables 2
2013 The Package
2013 Legendary: Tomb of the Dragon
2013 Battle of The Damned
2013 Repeater
2013 Skin Trade
2013 Rescue 3
2013 Rush
2014 Without You I'm Nothing
2014 The Expendables 3

Dolfas Lundgrenas režisierius:

2004 The Defender
2005 The Mechanik
2007 Diamond Dogs
2007 Missionary Man
2009 Command Performance
2010 Icarus
2014 Skin Trade

Šaltiniai:

http://en.wikipedia.org/wiki/Dolph_Lundgren

http://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%9B%D1%83%D0%BD%D0%B4%D0%B3%D1%80%D0%B5%D0%BD,_%D0%94%D0%BE%D0%BB%D1%8C%D1%84

http://www.imdb.com/name/nm0000185/

http://www.omg-facts.com/Celebs/During-The-Filming-Of-Rocky-IV-Dolph-Lun/52012#E73oUhg4X78rWIAM.99

http://www.bodybuilding.com/fun/dolph_lundgren_interview1.htm

http://www.bodybuilding.com/fun/dolph_lundgren_interview2.htm

http://www.superkarate.ru/k_s_lundgren.htm

http://www.sylvesterstallone.com/film-tv/rocky-iv/

http://www.sylvesterstallone.com/health-fitness/four/

http://www.sylvesterstallone.com/health-fitness/five/

http://www.obuolys.lt/kinozona/asmuo/3381/http://www.dolph-ultimate.com/articles/blitz.html

Atnaujinta 2013 balandžio 03, Trečiadienis. 08:25

Komentarai   

0 #17 Kathryn 2018-11-12 10:16
Hi. I see that you don't update your website too often. I know that writing articles is time consuming and boring.
But did you know that there is a tool that allows you to create new articles using existing content (from article directories or other websites from your niche)?
And it does it very well. The new posts are unique and
pass the copyscape test. Search in google and try:
miftolo's tools

Check out my homepage ... DellJuicy: https://LelandBad.wix.com
Cituoti
0 #16 Kenneth 2018-10-30 19:55
Hello. I see that you don't update your page too often. I know that writing posts
is time consuming and boring. But did you know that there is a tool that allows you to create new posts using existing content
(from article directories or other pages from your niche)?
And it does it very well. The new posts are unique and pass the copyscape
test. Search in google and try: miftolo's tools

My site ... GarryJuicy: https://LiliaBad.wix.com
Cituoti
0 #15 Kate 2018-10-23 16:59
I have noticed you don't monetize your page, don't waste your traffic, you can earn extra bucks every month.
You can use the best adsense alternative for any type of website
(they approve all websites), for more details simply search
in gooogle: boorfe's tips monetize your website

Also visit my homepage BestSue: https://FollowAundrea.blogspot.se
Cituoti
0 #14 Malinda 2018-10-19 12:29
I see you don't monetize your website, don't waste your traffic, you can earn additional cash every month.

You can use the best adsense alternative for any type of website
(they approve all websites), for more details simply search in gooogle: boorfe's tips monetize your website

Also visit my weblog: BestDebbra: https://CleverVicki.blogspot.com
Cituoti
0 #13 Josef 2018-05-20 23:58
I have checked your blog and i have found some duplicate
content, that's why you don't rank high in google, but there is a
tool that can help you to create 100% unique content, search for:
SSundee advices unlimited content for your blog

my web site; PearlineBold: https://MylesSick.wix.com
Cituoti
0 #12 Johnie 2018-05-16 18:10
I have checked your page and i've found some duplicate
content, that's why you don't rank high in google, but there is a tool that can help you to create
100% unique articles, search for; SSundee advices unlimited content
for your blog

Feel free to surf to my blog: AlishaBold: https://ShaunSick.wix.com
Cituoti
0 #11 Charla 2018-03-25 21:13
I have checked your page and i've found some duplicate content,
that's why you don't rank high in google's search results,
but there is a tool that can help you to create 100% unique content, search for;
boorfe's tips unlimited content

My web blog: ArielleChief: https://StephanTalks.jimdo.com
Cituoti
0 #10 Maddison 2018-03-18 12:37
I have checked your website and i have found some duplicate content, that's why you don't rank high in google, but there is a tool that
can help you to create 100% unique articles, search for; boorfe's tips unlimited
content

My web page - LesliChief: https://RosalieTalks.jimdo.com
Cituoti
0 #9 Greg 2018-03-07 22:19
I have checked your page and i have found some duplicate content,
that's why you don't rank high in google, but there is a tool that can help
you to create 100% unique articles, search for; Best article rewritwer Ercannou's essential tools

Feel free to surf to my weblog: LoreenChief: https://BobbyeTalks.jimdo.com
Cituoti
0 #8 naujas 2013-04-01 00:07
Seis laikais labai lengva pasiziuret dokumentini filma , o pasimokint galima audioknygas klausant arba ziurint video taip pat.
Cituoti

Komentuoti

Perspėjame, jog už komentarų turinį atsako komentatoriai įstatymuose numatyta tvarka.


Apsaugos kodas
Atnaujinti

Naujausi komentarai

Populiariausia per mėnesį

Draugai

smauglys jb dubuklis jb
asia jb produktaisportui jb
dojo jb plungesriteris jb
budora jb boksopasaulis jb
pantera jb grappling jb
   

Hostingas Serveriai.lt

Atsiųsk naujieną!