FightClub.lt - "Joniškį užpuolė bobos boksininkės"

"Joniškį užpuolė bobos boksininkės" (5)

Tęsiame senų laikraščių straipsnių ciklą. Šiandien jūsų dėmesui straipsnelis "Joniškį užpuolė bobos boksininkės", kuris buvo išspausdintas 1934 metų birželio 3 dieną "Šiaulių žiniose". Autorius P. Laurinavičius. Kalba netaisyta. Straipsnis prasideda apie boksą, o baigiasi...


Visokių baikų žmogui begyvenant " tenka matyti, ale kad tokiu, palyginti, žiauriu sportu, kaip boksas, užsiimtų moterys, nemačiau. Ir dargi boksą padarytų savo profesija! O joniškiečiai laimingi — jie turėjo garbės matyti net septynias moteris šaulių salės ringe (scenoj). Atvyko tos bobos, sakosi iš Kauno, kokio tai svetimtaučio vadovybėj. Ringe pasispardė, apdaužė sau snukius, (atleisk, gražioji lytis už terminą, bet taip). Bet kai reikėjo atsiskaityti su "Komercijos" viešbučio savininku ir valgyklos savininke p. Opulskaite už nakvynę ir maistą, pasirodo, kad pinigų nėra, nes iš bokso meno gastrolių Jonišky tesurinkta vos 70 litų — tik už salę užsimokėti. Tada, žinoma, tuojau buvo uždėtas areštas ant panelių boksininkių suknelių, kelnaičių ir kt. atributų.

Daug vargo su tuo arešto vykdymu turėjo ir polic. virš-kas p. Miškinis, kurį smarkiai puolė mielos boksininkės, bet jo taktiškas elgesys ir didelė kantrybė bei susilaikymas visą reikalą išvedė iki galo puikiai — kūno kultūros menininkės apleido Joniškį be šventadieniškų papuošalų.

Šia proga pravartu visiems saugotis įvairių nežinomų gastrolierių, nes tokie perėjūnai atvykę prisidaro išlaidų, o išvyksta neužsimokėję. Beveik tas buvo ir dabar — 29 V. Jonišky, jei ne skubus teismo ir policijos įsikišimas.

Kągi daugiau į akį krintančio iš Joniškio? Tiesa, miesto galvos turėtų pasirūpinti, kad rinkoj ar kur nuošaliau būtų įrengtos išvietės, nes suvažiavę ūkininkai j turgų neturi kur gamtos reikalą atlikti, nes privačios išvietės užrakintos, o jei nori jomis pasinaudoti — turi pinigus mokėti. Tai tuojau tvarkytinas reikalas, p. burmistre.

Malūnu joniškiečiai tikrai gali didžiuotis, kurį įrengė p. Narunskas. Tai didelis, moderniškai įrengtas malūnas ir kito tokio sau lygaus aplink neturi. Malūnas kaštavęs apie 200.000 litų.

28 V. Joniškio gelžk. stoty buvo bekonų priėmimas. Bekonų buvo suvežta apie 2000. Suvežė ūkininkai net iš už 30-ties kilometrų. Priimta tik apie 200 bekonų, ūkininkai tiesiog su ašaromis akyse skundžiasi, kad neturi ką daryti — bekonus auginti skatino, o kai pristatai — tai per lėsas, tai per riebus ir taip ūkininkas gabena bekoną nepriimtą atgal 30-tį kilometrų! Šiaip žmonės neperka, o jei ir perka, tai siūlo už 100 klgr. svorio bekoną apie 45 litus. Sunkus šiandien ūkininko gyvenimas. Iš suvažiavusiųjų tik ir girdėjosi aimanos, skundas. Tada ateina galvon iš poeto Tilvyčio poemos "Dičius" posmelis:

"Kaunas skamba, Kaunas žėri
Ir naujų namų stogais
Varo kraštą ubagais".

 

P. Laurinavičius.

Atnaujinta 2012 balandžio 26, Ketvirtadienis. 21:57

Komentarai   

+1 #5 RG 2015-08-24 16:48
Įdomu kur tas p. Narunskio malūnas buvo, ar ne Latvių g. kur dabar laidojimo namai?
Cituoti
0 #4 Jack 2014-03-10 23:05
Malūnas kaštavo 200 000 lt :-O kaip tiems laikams, tai nežmoniški pinigai, turint omenyje, jog darbo jėga tais laikais sąlyginai pigi buvo.
Cituoti
0 #3 Jack 2014-03-10 23:02
Pradėjo apie boksą, baigė viešaisiais tualetais ir bekonais :D Geruliai žurnalistai buvo tais laikais :D
Cituoti
+6 #2 tikras joniškietis 2014-03-10 00:25
Įdomiausia,
kad ir dabar - po 80 - ies metų Joniškyje viešojo tualeto nėra.
Cituoti
0 #1 shw 2012-04-26 14:01
Tada, 1934, nelengvas gyvenimas ukininkams buvo. Butu zinoje, kad kolektyvizacija uzh keliu metu bus ivykdyta tai butu dziaugesi kai gali.
Cituoti

Komentuoti

Perspėjame, jog už komentarų turinį atsako komentatoriai įstatymuose numatyta tvarka.


Apsaugos kodas
Atnaujinti

Naujausi komentarai

Populiariausia per mėnesį

Draugai

smauglys jb dubuklis jb
asia jb produktaisportui jb
dojo jb plungesriteris jb
budora jb boksopasaulis jb
pantera jb grappling jb
   

Hostingas Serveriai.lt

Atsiųsk naujieną!