FightClub.lt - Lamont Peterson. Trumpa šiuolaikinio "Peleniaus" istorija

Lamont Peterson. Trumpa šiuolaikinio "Peleniaus" istorija (4)

lamont-peterson-814684579

27 metų amerikietis Lamont Peterson (30-1-1, 15KO). 2011 metų Gruodžio mėnesio 11 dieną jis gavo šansą - susigrūmė su atrodytu vienu geriausiu pasaulyje lengvasvoriu boksininku britu Amiru Khanu ir įveikė pastarąjį nevienbalsiu teisėjų sprendimu. Ši pergalė "padovanojo" Lamontui organizacijų IBF ir WBA (Super) pasaulio pirmo pusiau vidutinio svorio čempiono titulus. Tik ar kas žinojo, kad paauglystėje Petersonui tekdavo miegoti gatvėje...


Lamontas gimė 1984 metų sausio mėn. 24 dieną daugiavaikėje amerikiečių šeimoje. Jo tėvas buvo parduotuvės vadybininku, tačiau gaunamos algos neužteko išmaitinti visų burnų. Tad jis pradėjo prekiauti narkotikais už ką 1992 metais pateko į kalėjimą. Nuo tada ir prasidėjo didieji Petersono vargai. Mama, pati būdama prastos sveikatos, neišgalėjo tinkamai pasirūpinti visais vaikais. Pradžioje už skolas atjungtos dujos, vėliau elektra. Petersonų šeimyną ketinta išskirti ir vaikus perduoti globėjams. Iškilo dilema ir Lamontas, kartu su jaunesniuoju broliu Antoniu (Anthony Peterson 31-1-0, 20KO) "išėjo" į gatvę. Toks pasirinkimas buvo mamos "palaimintas", nes jos manymu vyrukai turėjo daugiau šansų "išgyventi", nei jų seserys..

Broliai gyveno gatvėje, nakvojo kur papuola - parkuose, traukinių stotyse, apleistuose automobiliuose... Ne kartą jiems teko susidurti su smurtu, prekiautojais narkotikais, elgetomis. Randai ant Lamonto kūno byloja, kad jam ne kartą teko kautis už savo gyvybę. Maža šito, Petersonų šeimą iškeldino iš namų, tad Lamontui reikėjo pasirūpinti ir jais, o jis juk buvo dar visai vaikas.

1994 metais likimas atvedė Lamontą ir Antonį į bokso salę. Jie pamatė pas trenerį Barį Hanterį (Barry Nunter) besisparinguojančius sportininkus ir nusprendė išbandyti savo jėgas šioje sporto šakoje. Ambicingi, gyvenimo užgrūdinti vaikinai, išnaudojo savo galimybes. Jų dvasia, troškimas ir alkis pergalėms patiko treneriui. Broliai ne tik sportavo, bet ir padėjo Bariui įvairiuose darbuose. Šis atsidėkodamas po treniruočių nusivesdavo juos į Taco Bell (greito maitinimo užkandinė), kur boksininkai ne tik "prisikimšdavo pilvus", bet ir pasiimdavo maisto į namus, kad galėtų pamaitinti gimines. Lamontas ir Antonis niekada negalvojo tik apie save - atsimena Hanteris, kuris ir šiandien yra jų treneris.

Ta gyvenimo mokykla užgrūdino Petersoną. Jis turėjo motyvaciją. Praėjo "pragarą". "Užeidavo silpnumo minutės. Užmerkdavau akis ir pamatydavau, kad vėl grįžtu į gatvę. Tada vėl puldavau treniruotis" - prisimena Lamontas.

Ir štai gruodžio 11. Įveiktas Amiras Khanas, kuriam į priešininkus jau buvo siūlomi legendiniai Floyd Mayweather Jr, ar Manny Pacquiao. Už šią dvikovą Lamontas gavo 650 tūkstančių dolerių. Nuo dabar jo honorarai stirpiai išaugs. Pats Petersonas sakosi turintis ir kitų tikslų. Jis nori padėti vargšams vaikams, atsidūrusiems Vašingtono gatvėse. Nori būti jiems tuo, kuo kažkada buvo treneris Hanteris. Užsijuosus čempiono diržą, tą įvykdyti bus tikrai lengviau.

Parengta pagal boxingnews.pl

 

Atnaujinta 2011 gruodžio 17, Šeštadienis. 21:18

Komentarai   

0 #4 Anonym 2011-12-29 13:30
Gal kas zinote tinklapi kur galeciau sekti naujienas butent apie si kovotoja?
Cituoti
0 #3 kingpin 2011-12-16 10:42
nezinau nezinau, as pergale amirui buciau atidaves, jei iki 9 raundo dar galima sakyt rezultatas buvo apyligis tai paskutinius 3 roundus vienareiksmiska i prakniso Petersonas, beveik nebesmugiavo jis o tik rinkosi blynus. Cia kaip sako padejo namu sienos ir teisejas atemes 2 taskus is amiro uz stumdymasi.... Jis net pats po kovos netikejo kad laimejo, nuejo nuleides galva, o po to oba presentas.. Taip jau buna kai anglas atvaziuoja i amerika, turbut dar nepamirso jie kolonijos komplekso, vis stengiasi ikasti buvusiam seimininkui.
Cituoti
0 #2 Saunuolis 2011-12-15 14:27
Pagarba
Cituoti
0 #1 Nonam3 2011-12-15 14:27
Respect.
Cituoti

Komentuoti

Perspėjame, jog už komentarų turinį atsako komentatoriai įstatymuose numatyta tvarka.


Apsaugos kodas
Atnaujinti

Naujausi komentarai

Populiariausia per mėnesį

Draugai

smauglys jb dubuklis jb
asia jb produktaisportui jb
dojo jb plungesriteris jb
budora jb boksopasaulis jb
pantera jb grappling jb
   

Hostingas Serveriai.lt

Atsiųsk naujieną!