FightClub.lt - Mano pirmoji kova. Džeisonas Mileris

Mano pirmoji kova. Džeisonas Mileris Komentuoti

Džeisonas Mileris (Jason "Mayhem" Miller 24-7-0). 30 metų buvęs organizacijų DREAM ir Strikeforce kovotojas, dabar pasirašęs sutartį su UFC ir dalyvauja trenerio amplua 14 - ame realybės šou The Ultimate Fighter sezone. Daugeliui jis asocijuojasi su "blogiuku" ir turbūt visiems įstriga jo įspūdingi pasirodymai prieš dvikovą, tačiau niekas negali nuneigti, jog Mileris puikus kovotojas. Jūsų dėmesiui nedidelis straipsnelio vertimas, kuriame Džeisonas pasipasakojo apie savo pirmąją dvikovą MMA arenoje.


1998 metais, kai jo klasiokai šventė mokyklos baigimą, Džeisonas grūmėsi prieš kovotoją Al Supermen" Deall už 300 dolerių honorarą.

Jo mergina tuo metu sėdėjo tarp žiūrovų ir jai buvo nesvarbu, kad praleido išleistuves. "Mes vaikystėje buvome keistoki"- sako Mileris.

Džeisonas jau senai norėjo tapti kovotoju. Nuo tada kai sužinojo, jog galima tuo užsiimti ir nesėsti į kalėjimą. Greičiausiai vaikystėje prisižiūrėjo filmų su Jean Claude Van Damme, o gal patiko muštis? Taip patiko, kad galų gale jį išmetė iš mokyklos.

"Vaikystėje buvau idiotas. Jei kas "užvažiuodavo" ant manęs, aš eidavau ir mušdavausi. Net dėl mažiausių priežąsčių".

Kai Milerį už muštynes pašalino iš mokyklos, jo šeimai teko persikraustyti į kitą rajoną. Dėl šito, kaip jis pats pripažįsta, reiktų šeimos atsiprašyti. Tiesiog tada tai tapo geriausiu, kas galėjo įvykti. Mileris kitoje mokykloje atrado kovinio sporto sekcijas.

"Vaikščiodavau į karate treniruotes ir bandžiau muštis su kitais mokiniais. Suprantu, kad buvau kvailys, bet galvojau, jog visų karatistų tikslas - tapti kovotojais ir kautis su žmonėmis. Nesuprasdavau, kad kiti to nenori".

Pasirodė, kad vietiniai karate treneriai nenorėjo veltis į peštynes su ilgšiu paaugliu paklaikusiomis akimis, kuris atėjo iš gatvės ir pareiškė: "užsidėkite savo "pričindalus" ir smokite man". Vietinės dziudo salės lankytojai buvo sukalbamesni, tačiau iki tam tikro laiko.

"Dziudo treniruotėse problema buvo ta, kad visuomet norėjau sparinguotis. Vis laužydavau tiems idiotams nosis ir panašiai. Jie bandė sekti šio kovos meno tradicijomis, o aš norėjau "nurauti visiems galvas". Maniau, jog turime žiūrėti į tai kaip į muštynes. Ir tiesą sakant, juk taip ir yra?".

Nežiūrint į tai, kad Džeisonas mokėjo nario mokęstį, galų gale treneris nusprendė, jog geriau prarasti vieną išprotėjusį mokinį, nei visą grupę normalių. "Jis pasivedė mane į šoną ir pasakė: "Džeisonai, žinau tavo norą tapti kovotoju. Gretimoje gatvėje yra salė. Eik tenai". Aš atsakiau tipo: Ką? Kodėl anksčiau to nesakėte?".

Mileris nuėjo tenai jau tą patį vakarą. Salė buvo užrakinta. Tačiau kai jis pro stiklą pažvelgė ir išvydo plakatus su Royce Gracie, Frank Shamrock atvaizdais, ištraukas iš straispnių apie MMA, iškart suprato suradęs savo namus.

"Lankiau treniruotes kas dieną ir nesiruošiau sustoti. Tai buvo puikūs laikai"

Kaip sakė Mileris, ta salė buvo kaip priedanga "norint nurašyti" vieno veterinaro mokesčius. Tačiau ten buvo viskas ko reikėjo, jei žiūrėsime į tai filosofiškai. Jį treniruodavo bokso treneris pravarde "Bu-bu". Sparingai su juo būdavo sunkūs. Tekdavo net užsidėti krūtinės apsaugas, norit atlaikyti smūgius. Buvo ten ir kitas žmogus - skausmingų veiksmų, kuriuos išmoko žiūrėdamas kasetę "Gracie Ju Jitsu praktikoje", instruktorius. Kartais užeidavo riebus, tarnavęs armijoje, vyrukas. Kitais žodžiais tariant, tikra "svajonių komanda".

Mileris stengėsi išmokti visko, tačiau žinojo, kad norint "pereiti į kitą lygį" jam reikia tikros kovos su realiu varžovu. Taip jis ir pateko į tą MMA kovų vakarą, kur jo priešininku tapo "Superman" Deall.

"Jis buvo suaugęs vyras, o aš 17 - metis vaikinukas" - pasakoja Džeisonas. Tačiau tai mažai jį jaudino. Deall pasirodė apsivilkęs kimono ir užsijuosęs spalvotą diržą, kas bylojo apie pastarojo patirtį Ju Jitsu. Apie šį kovos meną Mileris nežinojo beveik nieko.

"Man atrodė, kad jis koks burtininkas. Rodos turėjo mėlyną, ar violetinį diržą. Truputį pergyvenau. Šalia manęs niekada nebuvo tokių diržų. Tada dar nežinojau, kad tie diržai iš tiesų nieko nereiškia".

Kai tik kova prasidėjo, kimono ir diržo spalva, jį jaudino mažiausiai. Mileris buvo paliegęs vyriukas, su "Afro-blondinas" šukuosena. Tačiau pasirodė, kad Deall savo išvaizdai skyrė daugiau dėmesio.

"Kai trenkiau jam į galvą, supratau, kad ant pakaušio jam nupieštas supermeno ženklas. Tekėjo raudonas skystis. Iš pradžių pamaniau, jog tai kraujas. Vėliau supratau - varžovas visas išsipaišęs dažais".

Kova truko visas jai skirtas aštuonias minutes. Minutes, per kurias Mileris bandė pritaikyti savo imtynių sugebėjimus. Jis parversdavo Deall į parterį ir retsykiais suduodavo kelis smūgius.

Kai viskas baigėsi, Džeisonas pats pakėlė sau ranką. Vėliau tą padarė ir teisėjas. "Pajutau palengvėjimą. Grįžęs į savo nemokamo viešbučio kambarį su savo mergina, kuriai visai nepatiko profesionalaus kovotojo karjeros idėja, supratau, jog kažką ne taip padariau. Pats sau pasakiau, kad niekada nebelaimėsiu nuobodžios kovos. Rizikuosiu ir bandysiu elgtis savo galva, kad ir kas benutiktų".

"Žinojau manęs laukia ilga karjera. Tada JAV MMA tik pradėjo savo kilimą, tačiau buvau įsitikinęs, kad ši sporto šaka ilgainiui labai išpopuliarės. Tėvas vadino mane idiotu ir tuo metu jis buvo teisus. Jis siūlė man eiti į informatikos pamokas, į ką aš atsakiau: "pabučiuok man į subinę, būsiu kovotojas". Tėvas tepasakė: "ką gi, tu idiotas. Dink iš mano namų".

Mileris išėjo. Jis patraukė į Kaliforniją, kur gyveno namelyje ant ratų aikštelėje šalia sporto salės ir pradėjo ilgą tapimo kovotoju, kokiu yra šiandien, kelią.

Kas liečia merginą, kuri praleido dėl jo išleistuvių vakarą norėdama pamatyti profesionalų Milerio debiutą? Džeisonas sako, kad ji gyvena San Franciske ir iki šiol jai nedaro įspūdžio jo pasiekimai.

"Ji visada galvojo, kad kovos, kuriomis aš užsiminėjau, yra kvailystė. Ji mylėjo mane tik dėl puikios šukuosenos :). Na, kaip Džastino Timberleiko (garsus pop dainininkas).

Atnaujinta 2011 spalio 29, Šeštadienis. 22:54

Komentuoti

Perspėjame, jog už komentarų turinį atsako komentatoriai įstatymuose numatyta tvarka.


Apsaugos kodas
Atnaujinti

Naujausi komentarai

Populiariausia per mėnesį

Draugai

smauglys jb dubuklis jb
asia jb produktaisportui jb
dojo jb plungesriteris jb
budora jb boksopasaulis jb
pantera jb grappling jb
   

Hostingas Serveriai.lt

Atsiųsk naujieną!