FightClub.lt - Mano pirmoji kova: Frank Shamrock

Mano pirmoji kova: Frank Shamrock Komentuoti

frank-shamrock.jpg
Kai praėjusio amžiaus 90 - tais metais Frenką Šemroką (Frank Shamrock 23-10-2) išleido iš Folsono kalėjimo (JAV), tai žvelgdamas į ateitį jis turėjo pasirinkti vieną iš trijų kelių.

"Galėjau tapti fizioterapeutu, striptizo šokėju, arba pabandyti sudalyvauti tuose mišrių kovos menų turnyruose, kur kovojo vyresnėlis Kenas (Ken Shamrock). Visiškai nieko apie juos nežinojau".
 


Tada, didžiąją savo paskutinio dešimtmečio dalį, Frenkas praleido pataisos kolonijose. Tai ir vaikų namai, sunkiai auklėjamų paauglių centras, ir kalėjimas. Jo patėvis Bobas Šemrokas nurodė kelią į tuo metu niekam nežinomą Lion's Den sporto salę, kurioje niekam nežinomą sporto šaką kultivavo vyresnysis įbrolis Kenas Šemrokas (Ken Shamrock 28-15-2).

bob_shamrock1_001.jpg 

"Darote 250 atsispaudimų, 500 pritūpimų, 500 atsilenkimų, 500 kojų pakėlimų gulint ir dar po visko 20 minučių kovojate prieš Keną. Po pirmosios treniruotės praėjo 4 dienos, kol sugebėjau savarankiškai nusileisti laiptais. Paprasčiausiai gaudavau traumas ir net nežinojau, kad galima pasiduoti. Kenas išsukinėdavo man kojas, kelius, o aš tiesiog kentėdavau. Norėjau būti "kietas", todėl kentėjau. Štai kokia mano pirmoji pažintis su MMA". 

Frenkui nesuprantama iki šiol - ko jis vis sugrįždavo į tas treniruotes. Tuomet Kenas pakvietė jį pagyventi ir pasitreniruoti Japonijoje. 

"Trejus metus praleidau paauglių kolonijose ir kalėjimuose, ir staiga še tau - aš Japonijoje, treniruočių salėje. Tai nerealu. Buvau visai jaunas vyrukas, ir niekas nesuprato, ką ten veikiu".

Vėliau paaiškėjo, kad ten ruošiamasi turnyrui King of Pancrase, kuris turėjo įvykti 1994 metų gruodį. Kartu su broliu Kenu 22 metų Frenkas įsiliejo į MMA "pionierių" komandą. Maurice Smith, Jason de Lucia, Vernon White, Matt Humme irgi ruošėsi tam turnyrui Tokijuje.

Jau pačioje pirmoje kovoje jaunąjį Frenką likimas suvedė su olandu Basu Rutenu (Bas Rutten  28-4-1).

hqdefault.jpg 

"Puikiai pamenu, kad buvau labai išsigandęs ir nervinausi. Tiesiog jaučiau arenos šviesą, mano kūnu lakstė elektros iškrova. Pats keisčiausias jausmas pasaulyje. O tada prasidėjo kova".

Rutenas buvo labiau patyręs mišriuose kovos menuose. Iki šios kovos jis jau 8 kartus dalyvavo dvikovose pagal Pancrase versiją. Pačioje susitikimo pradžioje Frenkas pajuto, koks fiziškai stiprus yra Basas. 

"Jis turėjo subrendusio vyro jėgą. Buvo labai universalus ir "išmušė man iš galvos visą mėšlą" penkis ar šešis kartus paeiliui."

Kažkuriuo momentu Rutenas pataikė aukštą spyrį koja Frenkui į nosį. Tas išgirdo trakštelėjimą ir suprato, kad greičiausiai nosis lūžo. Šemrokui tapo aišku, jog reikia pervesti kovą į parterį.

"Kovos eigoje turėjau du ar tris "prašviesėjimus". Pirmas - kai nuverčiau Basą į patrerį ir pajaučiau, tarsi plaukčiau ore. Kitas - kada jis pradėjo smaugimo veiksmą ir tarė man: "Aha, štai ir pagavau tave!". Tarė tokiu keistu balsu. Būtent Rutenas išmokino mane, kaip reikia šnekėti su varžovais kovoje".

Nepaisant to, kad Rutenas, pradėjęs smaugti Frenką, jau ėmė švęsti pergalę, šis nė minutei nesuabejojo, jog gali išsisukti iš Baso gniaužtų. Kampe Kenas šūkaliojo nurodymus, tačiau tuo metu Frenkui pasirodė, kad brolis šneka jam nesuprantama kalba. 

21dfr55.jpg 

"Pamenu, kaip porą kartų pažiūrėjau į viršų ir galvojau: o, Dieve, dabar kovoju su tuo plikiu, Japonijoje, į mus žiūri minia žmonių. Kaip iš viso tai atsitiko? Tos dešimt minučių pralėkė kaip 40 sekundžių (Pancrase raundo trukmė 10 min.). Ir tada nuskambėjo gongas. Viskas baigėsi".

Kai po kovos teisėjas pakėlė Frenko ranką, tai nustebino publiką ir patį sportininką. Tada Šemrokui reikėjo sugrįžti į rūbinę ir pradėti ruoštis kitai dvikovai, kuri įvyko tą patį vakarą, nepaisant to, kad tuo momentu jam dar nepavyko nugalėti savo baimės ir neryžtingumo.

"Pirmos dešimt mano kovų tokios ir buvo. Jaučiausi išsigandęs. Jei pasižiūrėtumėte senuosius įrašus, pamatytumėte, kaip kovos eigoje paprasčiausiai traukiuosi, dairausi į šalis, tarsi nesuprasdamas - kas čia vyksta".

"Reikėtų prisiminti, kad iki ateinant į šį sportą mano gyvenimas buvo nelengvas. Su manimi nelabai gerai elgėsi, todėl mintis, kad reikia kautis tik todėl, jog tai sportas, nelabai tilpo galvoje. Kova man visų pirma yra būdas išgyventi. Užmušti, ginti kitus, ar ginti save norint išlikti. Todėl pradžioje lipdavau į ringą, kaudavausi, o man atrodė, kad varžovas nori mane nužudyti". 

Tą vakarą kitoje kovoje Frenkas susitiko su japonu Manabu Yamada (22-15-7). Pirmasis pralaimėjimas įkandin pirmosios pergalės. Tai kėlė sąmyšį Šemroko galvoje, bet jis jau žinojo, kad taps šio sporto dalimi. Jam jau nebeliko kito kelio, kuriuo vėliau jis ėjo 15 metų. 

"Maniau, kad tai beprotiškas sportas, kaip ir aš pats. Todėl visa tai man primena svajonę. Pažiūrėjau kovos įrašą po turnyro ir tariau: "Velnias, mes tiesiog išprotėjome".

 

parengta pagal Ben Fowlkes, mmafighting.com

P.S. Frankas Šemrokas dar kartą susikovė su Rutenu 1996 metais ir tada pralaimėjo jam nokautu bei nebeteko turėto King of Pancrase titulo. Vėliau Frankas tapo organizacijų WEC ir UFC pusiau sunkaus, bei Strikeforce vidutinio svorio čempionu. Dauguma MMA gerbėjų taip ir nesulaukė "amžiaus dvikovos" - brolis prieš brolį. Frank Shamrock vs. Ken Shamrock.

shamrocks_crop_340x234.jpg  

Atnaujinta 2011 rugsėjo 10, Šeštadienis. 20:42

Komentuoti

Perspėjame, jog už komentarų turinį atsako komentatoriai įstatymuose numatyta tvarka.


Apsaugos kodas
Atnaujinti

Naujausi komentarai

Populiariausia per mėnesį

Draugai

smauglys jb dubuklis jb
asia jb produktaisportui jb
dojo jb plungesriteris jb
budora jb boksopasaulis jb
pantera jb grappling jb
   

Hostingas Serveriai.lt

Atsiųsk naujieną!