FightClub.lt - Fiodoras Emelianenko. Paskutinysis šių laikų Imperatorius... I dalis

Fiodoras Emelianenko. Paskutinysis šių laikų Imperatorius... I dalis (2)

fedor_emelianenko_1000984.jpg
Prieš daugelį metų, mes vargiai turėjome iš ko valgyti. Dabar aš uždirbu daug daugiau pinigų nei tada, o kiekvieną priešininką matau, kaip žmogų, kuris stengiasi mane sugrąžinti į tą patį, skurdų  periodą.. Tas žmogus turi būti pašalintas“. Šie žodžiai yra iš Fiodoro Emelianenko lūpų, ir jie atstovauja milžiniškai “varomąjai“ jėgai, žmogaus, kuris yra visuotinai pripažintas, kaip geriausias visų laikų mišrių kovos menų (MMA) kovotojas visame pasaulyje.. Tačiau kas ištikrųjų daro šį žmogų tokį ypatingą? Kodėl, net gi patys “kiečiausi ir pikčiausi“ kovotojai apie jį  atsiliepia su pagarbia baime..? Kodėl jo asmeninis gyvenimas, apipintas įvairiausiais mitais bei legendomis ir yra saugomas po devyniais užraktais?.. Į šiuos ir kitus klausimus pabandysime atsakyti šiame straipsnyje, apie tikrai neeilinę asmenybę, kuria žavėjausi dar vaikystėje ir iš kurios sėkmingai sugebu pasisemti įkvėpimo dar ir dabar.. Taigi, pradėkime.

Fiodoras Vladimirovičius Emelianenko gimė 1976m. Rugsėjo 28d. Rubižnės mieste, Luganske (dabartinė Ukraina). 1978m, kai Fiodorui buvo tik tai dveji metai, jo šeima persikėlė gilyn į Sovietų Sajungą, į Staryj Oskolą. Jo mama, Olga Fiodorovna, buvo mokytoja, o tėvas, Vladimiras Aleksandrovičius Emelianenko, suvirintojas. Fiodoras yra antrasis vaikas šeimoje ir turi vyresniąją seserį, bei du jaunesniuosius brolius, Aleksandrą Emelianenko (kuris taip pat yra profesionalus MMA kovotojas) ir Ivaną Emelianenko (dažnas Fiodoro treniruočių partneris, kovinio sambo atstovas, planuojantis sekti brolių pėdomis ir tapti profesionaliu MMA kovotoju).

emel_brothers.jpg 

Nuo pat vaikystės Fiodoras demonstravo savo susidomėjimą kovos menais bei sportu. Kiek jo mama Olga pamena Fediai tiesiog patikdavo kovoti.“ Jis mušdavosi su visais tiek darželyje, tiek namuose. Jis tiesiog mėgo kovoti “. Taip pat moteris prasitaria jog prieš pasišvenčiant kovos menams Fiodoras taip pat lankė ir menų mokyklą : „  Menų mokykloje jis grojo akordeonu,  piešė, dirbo su moliu bei šoko“. Tačiau Fiodoro menai netraukė ( ir ačiū Dievui). Kaip jis pats šypsodamasis yra sakęs viename interviu: „ Kai kurie žmonės nuo gimimo sutverti groti akordeonu, o kiti tam kad klausytusi. Aš manau, kad man priklauso klausytis, o ne groti.. “.  Tad ilgai nedvejojęs Emelianenko pradėjo rimtai sportuoti. Nors tuo metu jam buvo tik vienuolika, bet jau tada jis turėjo vieną, rodos beprotišką svajonę - tapti didžiu čempionu... „Pamenu jog nuo vienuolikos metų, vos tik pradėjęs sportuoti, užsiminėti imtynėmis  aš visą šį laiką svajojau ir troškau tapti didžiu čempionu... “. Reikia pabrėžti jog Emelianenko kovos menų kelias  prasidėjo nuo sambo ir dziudo, kuom jis domėjosi dar vaikystėje. Iš pradžių jis treniravosi pas Vasilijų Ivanovičių Gavrilovą, o vėliau, pas dabartinį trenerį Vladimirą Michailovičių Voronovą. Voronovas pamena, kad tada, vienuolikmetis Fiodoras buvo gana silpnas fiziškai ir neturėjo jokio įgimto talento imtynėms. Vietoje to, didžiausia Fiodoro stiprybė buvo jo atkaklumas ir stipri valia. Nuo 1995 m. iki 1997 m., Emelianenko tarnavo Rusijos kariuomenėje. Jo oficialioje biografijoje klaidingai nurodoma, kad jis buvo apmokytas sambo, karinės tarnybos metu. Kaip teigė pats Emelianenko 2005m.  Amsterdamo interviu, jo sportiniai užsiėmimai kariuomenėje buvo apriboti iki bėgiojimo bei jėgos ugdymo treniruočių jo pačio įrengtoje, nedidelėje sporto salėje. Visą savo laisvą laiką armijoje jis atiduodavo sportui.  Grįžęs po tarnybos Fiodoras ne tik ištobulėjo fiziškai, bet ir dvasiškai. „ Aš daug treniravausi su svoriais, atlikinėjau prisitraukimus jėgai. Armijoje sustiprėjau ne tik  fiziškai, bet ir dvasiškai. Man grįžus po tarnybos, aš jau nebebuvau tas jaunas vaikinas, kuris kadaise išvyko. Aš tapau vyru“.

1997 m. grįžęs po karinės tarnybos, Emelianenko gavo oficialų sambo ir dziudo disciplinų “Sporto Meistro“ vardą, bei tais pačiais metais sugebėjo iškovoti aukso medalį Rusijos dziudo čempionate (svorio kategorijoje virš 100 kg.). Vėliau sekė pergalės: 1998 metų Rusijos dziudo čempionate (bronzos medalis), 1998 m. Rusijos kariuomenės kovinio sambo čempionatas (I vieta), 2000m. Rusijos kovinio sambo čempionatas (I vieta), 2002m. Rusijos kovinio sambo čempionatas (I vieta), 2002 m. Pasaulio kovinio sambo čempionatas (I vieta), 2006m. Rusijos kovinio sambo čempionatas (I vieta)...  Čia paminėta tik dalis jo pergalių iš galybės čempionatų ir turnyrų. O, kur dar jo stulbinanti, drįsčiau teigti, netgi unikali MMA karjera, atnešusi tarptautinę šlovę bei pripažinimą šiam didingam kovotojui?.. Įdomu būtų apie tai išgirsti, tiesa?..  Pritariu, bet išsamią Fiodoro MMA karjerą  galėsime aptarti kitoje dalyje...jei atlaikysiu kritikos dozę po šio straipsnio.

Visiems žinoma jog su pasauline šlove ateina ir milžiniški turtai. Dažni asmenys, kurie iš pažiūros būdavo tikrai nuoširdūs bei kuklūs, netikėtai pasikeičia iš pagrindų, sugriaudami savo senai įsišaknijusias vertybes, dėl besaikio godumo jausmo, kuris užklumpa su netikėtai atėjusia prabanga.  Jų tikrosios vertybės, tokios , kaip šeima, draugai, tikėjimas ar ištikimybė tiesiog dingsta, apsvaigus nuo staiga atėjusios finansinės sekmės. Besivystanti arogancija bei laipsniškas pasitraukimas iš buvusios asociacijos ar firmos yra  natūralus reiškinys tarp žmonių, kurie  staiga "sužvaigždėja". Nesvarbu ar tai būtu verslo, aktorystės, ar sporto sritis. Tačiau yra vienas žmogus , kuris neleido staiga užgriuvusiai sėkmei neigiamai savęs paveikti , bet kokiu būdu (o šiais laikais tai  yra ištikrųjų labai retas reiškinys). Ir tas žmogus yra Fiodoras.

Fiodoras Emelianenko nepaisant to, jog pasiekė savo, kaip sportininko  karjeros viršūnę, bei sukaupė gausius turtus ir toliau išliko kukliu, nuoširdžiu bei paprastu žmogumi su dora širdimi, kitaip sakant puikiu, tikrojo krikščionio pavyzdžiu. (Apie religijos sąsajas bus išsamiai aprašyta kitoje dalyje).

Su 33 pergalėmis, 2 pralaimėjimais  Fiodoro pranašumas MMA pasaulyje yra plačiai pripažintas ne tik kolegų kovotojų ar analitikų, bet ir daugelio kitų žmonių, susijusių su sportu:

Frankas Trigg, MMA analitikas: "Jis gali pereiti nuo 0 iki 60 nė nemirktelėjęs".

Josh Gross, "Sports Illustrated": "Jis gali pereiti iš stovėsenos į parterį greičiau nei bet kas kitas ... Jūs  galite jį pastatyti rungtis  su bet kokiu kitu gladiatorium, bet kokiu konkurentu , arba bet kokiu boksininku bet kokioje kovos formoje kokią jūs tik norite išvysti, o aš vistiek statyčiau pinigus už Fiodorą, jog jis  laimės kovą."

Randy Couture, 5 metu UFC čempionas: "Jis labai staigus smūgiavimo technikoje".

fedor-randy.jpg 

Kevin Randleman, Fiodoro oponentas kovojęs su juo du kartus: "Siekiant įveikti Fiodorą, tu turi būti pasirengęs pamiršti apie bet kokią problemą kurią turi, nes vienintelė tavo problema stovi priešais tave ...  Geriausias kovotojas kada nors įžengęs į areną yra Emelianenko Fedoras. Nėra geresnių. Jis yra geriausias kovotojas, kurį aš kada nors mačiau, prieš kurį kovojau, bei treniravausi kartu." John McCarthy, MMA analitikas ir arbitražas: "Žinot, jis yra absoliučiai toje pačioje kategorijoje kartu su Wayne Gretzky, Michael Jordan, Jonas Elway ir kitais".

Tim Sylvia, buvęs UFC sunkaus svorio čempionas: (iš karto po kovos su Emelianenko) "Man niekada niekas nebuvo taip smarkiai smogęs. Šis vyrukas eržilas. Aš net nemanau , kad jis žmogus..".  (Matyt neveltui Fiodoras yra kartais vadinamas “The Russian Cyborg“ (rusų kiborgas) ).

fedor_emelianenko_1000873.jpg 

Pagal Worldextremefighter.com "Kai vyrukai, tokie kaip Kevin Randleman, Georges St.Pierre, Bas Rutten, Frank Mir, ir Tim Sylvia kalba apie Fiodorą Emelianenko, jie tai daro  su neįtikėtina pagarba. Tai kovotojai, kurie žino, ką  kalba ir vienintelis dalykas, ką jie turi pasakyti apie Fiodorą Emelianenko yra tai koks  „kietas“  bei tai, kad nėra geresnio MMA kovotojo pasaulyje bet kurioje svorio kategorijoje."

Tikriausiai viena iš unikaliausių Fiodoro savybių, lyginant su visais kitais kovotojais, yra jo ramus elgesys ir visiškas emocijų nebuvimas nei prieš nei po kovos (kaip jis tai sugeba?!). Visi matėme jog jis retai kada leidžiasi į akių kontaktą su savo varžovais tuo metu, kai teisėjas eina aiškina taisykles prieš kovą (to nebūtų galima pasakyti apie garsųjį Wanderlei Silva, tiesa?). Jo akys dažniausiai būna nuleistos žemyn, o veido išraiškos svyruoja nuo visiškai šaltos iki beveik "liūdnos" mimikos , bet po jomis matosi plieninis ryžtingumas pasiekti savo tikslą bet kokia kaina.

Fiodoro, kaip kovotojo neeiliniai techniniai įgūdžiai kartu su jo "hyper" ramiu elgesiu  vykstant kovai gali būti grėsminga kombinacija priešininkui. Čia labai tiktų Shawne Merriman pasakyti žodžiai,kad : "Baisiausi žmonės prieš kuriuos tenka kovoti yra tie tylieji. Jie nekalba daug. Jie neturi ką pasakyti. Viskas, ką jie turi pasakyti  bus jums esant ringe, vienas prieš vieną“.

Paklaustas, kas dedasi jo galvoje prieš kovą, Fiodoras atskleidžia: "Kai aš einu į kovą, aš stengiuosi negalvoti apie nieką, aš visiškai suimu save į rankas ir  susikaupiu. Eidamas į kovą aš nejaučiu jokių emocijų, nei pykčio, nei užuojautos. Į kovą einu skaidriu protu...  Kovos metu mano pojūčiai atbunka ir iš esmės aš nejaučiu jokio skausmo." Fiodoras pripažįsta jog, "Kiekvienas jaudinasi prieš kovą! Vieni žmonės tai sugeba kontroliuoti, o kiti ne".  Įdomus faktas yra tas, jog Emelianenko aiškiai atpažįsta beprasmiškumą tų kovotojų, kurie prieš kovą pradeda beprotiškai elgtis,: "Jūs galite šokinėti ratu mušdami  sau į krūtinę kumščiais ir garbindami save, bet viskas iš jūsų gali būt atimta bet kuriuo metu. Aš manau, kad žmonės, kurie taip elgiasi paprasčiausiai apgaudinėja save..“

Verta pabrėžti jog Fiodoro aukštas brandos lygis, atsižvelgiant į jo sportinę veiklą bei gyvenimo būdą yra akivaizdus. Jis teigia: "Aš esu ramus. Aš suprantu, kad viskas, kas vyksta, vyksta pagal Dievo planą ... Aš neužsiimu jokiais prognozavimais. Tai kova, tai gyvenimas, o kova gali pakrypti bet kuria linkme."

Prie visų aukščiau minėtų Emelianenko charakterio bruožų norėčiau atkreipti jūsų dėmėsį į dar kelias, tikrai pavydėtinas šio kovotojo savybes: - disciplinuotumą bei visišką atsidavimą treniruotėms (kurios ištiesų yra uždaros ir jau spėjusios apaugti įvairiusiais gandais bei paslaptimis), nors, kaip pats Fiodoras sako : „Yra daugybė gandų, bet ištikrųjų viskas yra daug paprasčiau. Jo žodžiais : “Norint turėti nepriekaištingą techniką varžybų metu reikia save aprūpinti milžiniškomis treniruotėmis, todėl aš einu ir nepaliaujamai treniruojuos, kaip variklis. Aš daug bėgioju (Emelianenko nubėga 12-15km per dieną), imtyniauju, taip pat daug laiko skiriu stovėsenos  tobulinimui. Sparinguojuos, dirbu tikrai daug“. Turbūt niekas kitas nesitreniruoja su didesniu užsidegimu nei Fiodoras Emelianenko. Drįsčiau teigti, jog jis atstovauja  “kitokiai“ kovotojų rūšiai nei dabartiniai, šių laikų kovotojai, kurie į pagalbą pasitelkę pačias moderniausias technologijas, bei brangiausius specialistus pamiršo apie tikrąsias Kovotojo savybes... Jūs taip pat negalite lyginti Fiodoro treniruočių sezono tarkim su Manny Pacquiao (nesupraskite klaidingai, šį puikų kovotoją paminėjau tik kaip pavyzdį) treniruočių sezonu Los Andželese, kur galybė šio boksininko gerbėjų išsirikiavę už treniruočių salės durų laukia tik tam, kad galėtų žvilgtelėti į čempioną. Ne... Fiodoras atstovauja senajai kartai. Jis vis dar treniruojasi ir propoguoja tikrojo kovotojo gyvenimo būdą. To  kuris siekia minčių skaidrumo, treniruojasi  nuošaliai, atsiskyręs nuo pašalinių ir pilnai  pasišventęs savajam tikslui, negailėdamas nei jėgų nei laiko..

 

Atnaujinta 2011 rugsėjo 10, Šeštadienis. 20:42

Komentarai   

+2 #2 Rienka 2013-08-15 12:17
Puikus kovotojas, kai norisi viska mesti pagalvoji apie ji ir vel pradedi treniruotis puikus jegu ikvepejas.
Cituoti
+2 #1 regis 2011-11-12 00:52
maladiec patiko aprasymas daug domiuodi apie si kovotoja
Cituoti

Komentuoti

Perspėjame, jog už komentarų turinį atsako komentatoriai įstatymuose numatyta tvarka.


Apsaugos kodas
Atnaujinti

Naujausi komentarai

Populiariausia per mėnesį

Draugai

smauglys jb dubuklis jb
asia jb produktaisportui jb
dojo jb plungesriteris jb
budora jb boksopasaulis jb
pantera jb grappling jb
   

Hostingas Serveriai.lt

Atsiųsk naujieną!