FightClub.lt - Maikas Taisonas: "bandau išgyventi tame pasaulyje, kuriame gyvenu"

Maikas Taisonas: "bandau išgyventi tame pasaulyje, kuriame gyvenu" (2)

mike-tyson-sweating.jpg
Buvęs absoliutus pasaulio čempionas, daugelio laikomas geriausiu visų laikų sunkiasvoriu boksininku Maikas Taisonas (Mike "Iron" Tyson) šiuo metu gyvena visiškai kitokį gyvenimą, nei anksčiau. Britų dienraščiui GQ, "Geležinis Maikas" papasakojo apie tai koks jis buvo tada ir, kokiu stengiasi būti dabar.

-Panašu, kad Maikas Taisonas pasikeitė. Kas atsitiko?
"Pasaulis panašus į boksą. Tą supranti tik su amžiumi. Žmonės žiūri į bokso kovas ir galvoja, kad tai "kietų vyrukų" sportas. Tai netiesa. Tai mąstančių žmonių sportas. "Kietiakams" greitai ateina galas. Pasaulis pasikeitė. 80 - ųjų, 90 - ųjų metų pradžios "kietuoliai" nesugebėjo išgyventi. Jie dinozaurai. Dabar žmonės tapo jiems pernelyg protingi. Kada skaitau knygas apie didžius karvedžius, filosofus, vienintelis dalykas man ateinantis į galvą yra Briuso Li (Bruce Lee) žodžiai: "Gyvenimas - tai mokėjimas būti lanksčiam, mokėjimas adaptuotis". Tai kova už būvį.


- Būdamas trylikos metų patekote į pataisos namus, kur susidūrėte su boksu. Norėjote tada pasikeisti?
"Norėjau, bet turėjau tiek daug neigiamų savybių ir ydų... Net kai atsikrausčiau pas Kasą ("Cus" D'Amato - Taisono treneris ir įtėvis) į namus ir pradėjau treniruotis, vis tiek eidavau vogti. Galėdavau nuvažiuoti į Niu Jorką ir apiplėšti kokį namą, o tada sugrįžti ir vaidinti gerą vaiką.

article-1220014-00ef2bdf00000191-921_468x361.jpg- Jūs pats norėjote tapti geriausiu pasaulio boksininku, ar to norėjote, nes taip norėjo treneris D'Amato?
- "Ir taip ir kitaip. Tiek Kasas, tiek aš troškome to pačio. Būdamas vaiku nesuprasdavau, koks jis įdomus, kaip asmenybė. Man buvo trylika, kai jo paklausiau, ką reiškia būti didžiu. Jis atsakė: "Tai reiškia daryti patį sunkiausią dalyką pasaulyje, ir daryti tai su nepaprastu lengvumu". panašu, kad Kasas suplanavo visą mano gyvenimą: "Tu praeisi regionines varžybas, tada nacionalines. Turnyrą po turnyro. Laimėsi olimpinę atranką, o po to ir Olimpiadą". Nepatekau į Olimpines žaidynes, tačiau jis vis tiek mane gyrė, puoselėjo, taip didindamas mano pasitikėjimą savimi. Jis pavertė mane tigru. Man nereikėjo pinigų. Tiesiog norėjau naikinti žmones. Tapau žudymo mašina".

- Jis treniravo jus būti panašiu į senuosius boksininkus. Turėjote manieringumo kaip Džekas Džonsonas, nuo jūsų sklido grėsmė kaip nuo Sony Listono, bet baisiausia, kad turėjote šaltakraujiško žiaurumo kaip Džekas Dempsis. Jūs tapote didžių boksininkų įsikūnijimu...
- "O taip. Mėgau Dempsį, mėgau Listoną. Jie buvo nuostabūs. Tačiau man patikdavo ir protingi boksininkai -  Šugar Rėjus Robinsonas, Muhamedas Ali, Rėjus Leonardas. Nesenai patekau į Bokso Šlovės Salę ir man teko dar kartą žvilgtelėti į savo karjerą. Kas gaunasi - uždirbau daugiau pinigų, nei tie į kuriuos lyginausi. Gavau tiek šlovės, kiek jie ir nesvajojo, bet pasiekimų plane, esu nykštukas palyginus su jais".

tyson1_1365732c.jpg 

- Ir kaip dėl to jaučiatės?
"Tiesiog džiaugiuosi būdamas šios brolijos dalimi. Atėjau ten be jokios didybės jausmo. Kada tie didieji boksininkai žiūri į mane, tai turbūt galvoja: "Na ir kas. Važinėjai Rols Roisu? Buvai jauniausias pasaulio sunkiasvorių čempionas? Tai nieko nereiškia. Buvai per metus pasiekęs 15 pergalių nokautais? Na ir kas? Aš tiek pat nokautų per savaitę padariau". Palyginus su jais, mano pasiekimai niekiniai. Tai tas pats kaip vaikas prieš Oksfordo profesorių. Kai ateina realybė, tau geriau eiti į Šlovės salę ant kelių".

- Jūs dar savyje jaučiate tą Maiką - boksininką?
"Aš jau nebe jis. Jis neišgyventų šiame pasaulyje. Ta asmenybė 21 amžiuje neišliktų. Jis buvo "kietuolis", dabar mąstančių vyrukų laikai. Dabar viskas kitaip. Jis turi būti kukliu".

- Jums visada buvo sunku atskirti savo aš, nuo aš boksininkas?
"Na, boksininkas yra energija. Ji pilnai mane apėmė. 19, 20 metų buvau kupinas visai kitos energijos. Padarysi viską, kad ją "maitinti", nes tai puiku".

- D'Amato kalbėjo apie žiežirbą bokse, kurią reikia paversti ugnimi, o po to siautėjančia liepsna. Jūs iki šiol jaučiate tą ugnį savyje?
- Sunku ją užgesinti savį. Ji įsiliepsnoja ir įsiliepsnoja. Dabar ją bandau užgniaužti, nes kitaip tapsiu nesuvaldomas. Kai tai tai įvyks, spjausiu į vaikus, žmoną. Kartais maišau save su dievu, nes taip mane mokino kai buvau paauglys. Žinote, kartais taip norisi pamaloninti savo ego. Dabar, kai gyvenu vedybinį gyvenimą, susilaikau nuo viso šito. Privalau taip daryti, kitaip sunaikinsiu save".

- Laikėte save nenugalimu?
"O, taip. Reikia tikėti, net jei tai netiesa. Privalėjau laikyti save stipresniu, nei buvau. Maikas Taisonas, "kietas vyrukas" iš Bruklino, nebūtų tapęs pasaulio čempionu. Kad būtum juo reikia tikėti tuo, kad esi nenugalimas gladiatorius. Reikia save nuteikti, susirasti idėją, svajonę. Tapti tos svajonės dalimi".

- Ar jautėtės pasitenkinęs, kai iškovojote titulą?
"Nežinau. Turbūt. Svajojau apie tai nuo trylikos metų, bet būti čempionu pasirodė visai ne tai, ko aš tikėjausi. Buvau labai pažeidžiamas. Buvau visiškas bukagalvis. Jokio sveiko proto, jokio sugebėjimo mąstyti. Man tai nieko nereiškė. Turėjau sugebėjimų tapti čempionu, bet su mano gyvenimiška patirtimi ir gyvenimo būdu, neturėjau teisės juo būti. Iš niekingo vagišiaus aš tapau pasaulio bokso čempionu. Suprantate, kas atsitiko?

- Kaip jautėtės po pirmojo pralaimėjimo?
"Norėjau kuo greičiau atgauti sportinę formą ir vėl grįžti į ringą. Žinojau, kad vėl privalau kautis. Nesijaučiau blogai, nes žinojau, kad tą patyrė visi didieji. Jie nesiliaudavo kautis ir grįždavo. Todėl, kad kiekvienas bandymas tapti geriausiu yra susijęs su nesėkmėmis. Tu nekreipi į tai dėmesio ir nepasiduodi, kovoji toliau".

-  Akivaizdu, kad gyvenime gavote pamoką, jog neverta susidėti su tokiais žmonėmis kaip Donas Kingas (Buvęs Taisono vadybininkas)?
"Nežinau. Jis man pasiūlė puikią sutartį... Suprantate jis ne vienas toks. Paprasčiausiai jis daugiau išsiskiria iš kitų. Ilgi plaukai, garsiai kalba. Todėl ir pastebimesnis. Boksininkai skundžiasi Kingu. Greičiausiai jis moka geriau nei kiti apvaginėti (boksininkus) ir verstis savo reikalais".

- Kai jus apkaltino išprievartavimu ir pasodino už grotų, pagalvojote, kad jūsų karjera baigta?
"Nežinau. Greičiausiai tai išgelbėjo man gyvybę. Iki kalėjimo buvau kaip pamišęs. Dariau beprotiškus dalykus su beprotiškais žmonėmis... gyvenau nekontroliuojamą gyvenimą, kuris labai kenkė sveikatai".

- Kalėjime buvo blogiau nei tikėjotės?
"Galėjo būti ir geriau, bet galėjo būti ir blogiau. Skaičiau knygas, treniravausi. Atvykau tenai 120 kg svorio, o išėjau 98 - ių. Manau, kad skaitymas keičia žmogų. Gyvenimas keičiasi, nes tu įgauni žinių, o žinios yra viskas. Norint gyventi atsakingiau, reikia mokytis".

- Po išsilaisvinimo norėjote grįžti į ringą?
"Nelabai. Man paprasčiausiai reikėjo pinigų".

article-1187609-051a102e000005dc-203_468x610.jpg- Kiek pamišęs tapo jūsų gyvenimas, baigus boksininko karjerą?
"O, buvau pamišęs. Pastoviai apsvaigęs nuo narkotikų ir tokiam stovyje konfliktuodavau su žmonėmis. Galėdavau galvoti, kad kas nors nori mane nužudyti, suprantate? Vos neužsimušiau važinėdamas motociklu. Džiaugiuosi, jog sugebėjau save perauklėti. Kaip tai padariau? Aš nežinau... Netekau keturmetės mažylės dukters. Kiekvieną dieną apsiuostydavau kokaino. Ir aš tiesiog žinojau, kad atėjo laikas. Visą tą mėšlą reikia užbaigti. Norėjau išsiugdyti normalaus gyvenimo įgūdžius. Turėjau ties tuo susikaupti. Iki jos ž9ties klaidžiojau kaip rūke, dariau ką norėjau ir visa tai buvo labai blogai".

- Ką padarėte, kad pasikeistumėte?
"Paprasčiausiai nusprendžiau, kad noriu pats valdyti savo gyvenimą. Norėjau, kad senasis Maikas Taisonas mirtų. Norėjau pasikeisti ir tapau veganu. Tai buvo ne mano natūra, juk mėgau mėsą. Aš buvau mėsėdis".

- Ilgitės viso to?
"Nė sekundės. Kartą užstrigęs Floridoje suvalgiau gabaliuką mėsos. Naktį mane supykino. Aš tada nevalgiau mėsos kažkur metus. Pasitenkindavau sriuba su pomidorais, baziliku. Įdėdavau ten ryžių. Numečiau 45 kilogramus".

- Jums rūpi ką aplinkiniai galvoja apie jus?
"Rūpi tik kai kurių žmonių nuomonė".

- Tai šeima? Jūs dabar geras tėvas?
"Bandau tokiu būti. Stengiuosi praleisti laiką su vaikais, su savo šeima tiek, kiek galiu. Nežinau, gal reikia mane nušauti, kad vaidinu gerą tėvą. Aš tik noriu juos gerbti ir kad jie gerbtų mane. Nesiruošiu parėjęs šaukti: "Ei, aš čia viršininkas, klausykitės manęs". Aš noriu, kad mes viską ramiai aptarinėtume".

mikekids.jpg 

- Ka esate numatęs daryti ateityje?
"Gyventi, tikiuosi". Teikti pramogą pasauliui. Tą aš mėgstu".

- Buvot laikomas pavojingiausiu planetos žmogumi. Kas jūs dabar?
"Dabar aš tiesiog žmogus, kuris žiūri Nick Jr (vaikiškas tv kanalas), rūpinasi vaikais ir mėgaujasi šou. Nežinau, ar esu mieliausias planetos žmogus, bet bandau išgyventi pasaulyje, kuriame gyvenu. Kol kas to užtenka".

Atnaujinta 2011 rugsėjo 10, Šeštadienis. 20:42

Komentarai   

0 #2 dominykas 2014-04-30 13:51
hai mike tyson
Cituoti
+2 #1 minda 2012-03-11 15:59
sitas zmogus mate sudo savo gyvenime buvo ir benamis ir ringo karalius
Cituoti

Komentuoti

Perspėjame, jog už komentarų turinį atsako komentatoriai įstatymuose numatyta tvarka.


Apsaugos kodas
Atnaujinti

Naujausi komentarai

Populiariausia per mėnesį

Draugai

smauglys jb dubuklis jb
asia jb produktaisportui jb
dojo jb plungesriteris jb
budora jb boksopasaulis jb
pantera jb grappling jb
   

Hostingas Serveriai.lt

Atsiųsk naujieną!