FightClub.lt - Teddy Atlas: "Tiesa ir melas bokse"

Teddy Atlas: "Tiesa ir melas bokse" Komentuoti

teddya.jpgTedis Atlas (Teddy Atlas), vienas garsiausių šiuolaikinių bokso trenerių, jaunystėje dirbęs ir su žymiuoju Constantine "Cus" D'Amato, bei prisidėjęs prie tada dar "neapsiplunknavusio jauniklio" Maiko Taisono kilimo karjeros laiptais. Tedis yra išleidęs autobiografinę knygą "From the Streets to the Ring: a SON's Struggle to Become a MAN", kurioje jis išdėsto kas, jo nuomone, yra viena svarbiausių pamokų bokse - skirtumas tarp tiesos ir melo, kaip pavyzdį pateikdamas dar jauno "Geležinio Maiko" dvikovą.

"Tam tikru momentu, jei boksininkas nusiteikęs pasiekti profesines aukštumas, jis turi suprasti skirtumą tarp tiesos ir melo. Melas yra tai, kad atsisakyti tęsti kovą - priimtina. Tiesa slypi tame, jog jei tu pasiduosi, vėliau suprasi - kiekvienas iš tų smūgių, kurių rodės nebegalėjai atlaikyti, ar kiekvienas momentas, kurio rodės nebegali iškęsti, buvo tik MOMENTAS. Iškentėti juos nebuvo taip jau sunku, kaip jausti savyje kitą dieną, mėnesį, po metų, kad tu pasidavei, nebesugebėjai.


Trenerio užduotis - leisti boksininkui suprasti skirtumą, suprasti, kad lemiami kovos momentai tęsiasi tik keletą sekundžių, sekundžių kuriomis tu turi įveikti save ir neleisti tokioms mintims kaip - "per daug pavargau", ar " jau nebegaliu", "man to nereikia", užvaldyti kūną. Kartais tai nėra taip sunku, nes jei tu pasiduosi, kitą dieną bus dar sunkiau. Greičiausiai tai ir yra svarbiausia bokso pamoka".

"... Iš karto supratau, kad su tuo vyruku Skrentone bus tikras išbandymas. Jis buvo tvirtas, netechniškas, bet fiziškai galingas. Taisonas puolė jį iš kart po gongo skelbiančio kovos pradžią. Kaip visada galingai pradėjo ir pasiuntė varžovą į nokdauną. Tačiau vietoj to, kad šis liktų ant grindų, priešininkas stojosi. Tokio dalyko su Maiku dar nebuvo. Po jo smūgių visi paprastai likdavo gulėti. Tai buvo naujiena. Taisonas sunerimo ir ėmė jausti nuovargį.

P pirmojo raundo grįžęs į ringo kampą susmuko ant kėdės ir rodėsi, kad tai jau ypatingai sunkios kovos paskutinis raundas. Taisonas du kartus pasiuntė tą vyruką į nokdauną. Tas jau buvo pusiaukelėje į nokautą, apkvaitęs nuo smūgių, o Maikas praleido vos porą kepštelėjimų. Tačiau jis atrodė "išsunktas". "Manau susilaužiau ranką" - tarė jis. Jau žinojau, jog su jo ranka viskas tvarkoje, bet privalėjau įsitikinti. Apglėbiau pirštinę - Taisonas žiūrėjo kažkur į tolį - ir stipriai sugniaužiau. Jokios reakcijos.

Pasakiau: "Niekas nelūžo. Vienintelis sulūžęs dalykas, esi tu". Išrėkiau jam į veidą: "Tu nori būti boksininku? Baik taukšti niekus. Viskas ką turi tavo varžovas, tai yra kvailumas stotis. Kiekvienas tavo smūgis jį tiesiog triuškina".

Maikas pažiūrėjo į mane. Pamačiau jo akyse ugnelę ir tai jau buvo gerai. Nustūmiau jį į ringo vidurį, nes prasidėjo antrasis raundas. Taisonas vėl dusyk parklupdė priešininką, bet šis ir vėl atsistojo. Po raundo Maikas vos "atšliaužė" iki ringo kampo. "Nebegaliu tęsti", - tarė jis.

"Nebegali tęsti? Maniau, kad nori būti boksininku. Galvojau, kad svajoji tapti sunkiasvorių čempionu. Pasakysiu tau štai ką: tai tavo titulinė kova".

Keista. Beveik visi žiūri bokso dvikovas HBO kanalu, bet retas kuris matė kovą ten, kažkur provincijoje, kai vyras savo kelyje į viršūnę susiduria su sunkumais, kurių neįveikęs jis niekada nepasirodytų HBO kanale. Dar kartą jam pasakiau: "Nenusišnekėk, tu buvai su mumis visą laiką ir kalbėjai, kad nori būti čempionu, nes lengvai įveikdavai priešininkus. Staiga atsiranda vyrukas, kuris nenori būti nokautuotas, jis turi drąsos ir kvailumo atsistoti, o tu staiga pasiduodi? Juk žinai, jei būčiau kitame ringo kampe, tai nutraukčiau kovą. Tu taip primušei varžovą ir nori pasiduoti? Stokis greičiau, po velnių". Išlupau iš po jo kėdę ir pastačiau Maiką ant kojų.

Šis susvyravo ir nukėblino į ringo vidurį. Abu apsikabino. Taisonas vėl sudavė varžovui, šis atgal. Maikui greičiausiai iš šono tai atrodė panašu į dvikovą - Šugar Rėjus Leonardas prieš Džeiką Lamotą, bet iš tiesų tai tebuvo dviejų "maišų" mosikavimasis. Jie "kalatojo" vienas kitą, apsikabindavo ir lėtai šoko. Likus kažkur 20 sekundžių iki kovos pabaigos, vyrukas užpaudė Taisoną į kampą. Pamačiau jo akyse, kad kažkas dabar įvyks. Jis pasiruošęs pasiduoti. Pasiruošęs kristi. Jei nieko nesiimsiu, jis nukris.

Surizikavau. Jei pakilsi ant ringo ir peržengsi virves, tai tavo boksininką gali diskvalifikuoti. Žinojau tai. Tačiau žinojau, kad tai mėgėjų bokso teisėjas, žiūrovai siautėjo ir aš surizikavau. Taisonas buvo grynai priešais mane, pašokau link jo ir surėkiau jam tiesiog į ausį: "Nedaryk šito, nedaryk". Jis atstovėjo tas likusias sekundes. Tada suskambo gongas. Kada mes jau buvome koridoriuje, pakeliui į rūbinę, Maikas pasilenkė ir tyliai sušnabždėjo: "Ačiū". Ir viskas. Nieko daugiau ir nereikėjo.

"Klausyk, - pasakiau aš. - Nesiruošiu "daryti iš musės dramblio". Kalbu su tavimi apie tai paskutinį kartą. Tu beveik padarei tai. Tu leidai tam atsitikti. Turi suprasti. Tai boksininko gyvenimo dalis. Svarbu, kad tu neleidai tam įvykti. Jei būtų atvirkščiai, tai sunaikintų viską. Ir vieto to, jog dabar čia kukliai man dėkotum, tu verktum kokiam kamputyje ir niekada nebetaptum tikru boksininku. Todėl dabar privalai įsisavinti pamoką ir daryti taip, kad niekada neatsidurtum tokioje situacijoje".

Atnaujinta 2011 rugsėjo 10, Šeštadienis. 20:42

Komentuoti

Perspėjame, jog už komentarų turinį atsako komentatoriai įstatymuose numatyta tvarka.


Apsaugos kodas
Atnaujinti

Naujausi komentarai

Populiariausia per mėnesį

Draugai

smauglys jb dubuklis jb
asia jb produktaisportui jb
dojo jb plungesriteris jb
budora jb boksopasaulis jb
pantera jb grappling jb
   

Hostingas Serveriai.lt

Atsiųsk naujieną!