FightClub.lt - Masahiko Kimura "Mano dziudo". I dalis

Masahiko Kimura "Mano dziudo". I dalis Komentuoti

masahiko-kimura1.jpgMasahiko Kimura buvo japonų dziudo meistras. Dabar jis tituluojamas vienu geriausių visų laikų dziudoistų. Šis straipsnis yra jo pasakojimas apie tai, kodėl jis pradėjo užsiiminėti šiuo sportu, ir apie tai, koks buvo jo kelias iki geriausio visų laikų dziudoisto titulo.

Kas mane paskatino užsiiminėti dziudo? Viskas prasidėjo tada, kai mokiausi ketvirtoje klasėje. Kartą visa mūsų mokykla tvarkė mokymosi patalpas. Su mumis nebuvo mūsų klasės vadovo Tagawos. Tai pastebėjęs, aš nubėgau į artimiausią parduotuvę, kur nusipirkau keturis ar penkis „Mantos“ (sausainiai), suvalgiau juos ir patenkintas grįžau į mokyklą. Tuomet pamačiau kaip mano bendraklasiai neša mokytojo stalą. Įsibėgėjęs užšokau ant jo. Viršutinė stalo dalis išsilenkė ir suvirpėjo. Šokinėdamas su pasitenkinimu rėkiau „banzai, banzai“. Staiga kažkas sugriebė mane iš užpakalio už apykaklės ir nutempė nuo stalo. Pasukau galvą ir pamačiau klasės vadovą Tagawą, kuris žiūrėjo į mane baisiu žvilgsniu. Jis riktelėjo „idiotas“, trenkė man antausį ir nustūmė ant grindų. Pagriebęs mane pakėlė ir vėl numetė ant žemės. Po to mokytojas mane nuvedė į mokytojų kambarį, kur stipriai išbarė.

Po šio įvykio nusprendžiau atkeršyti Tagawai. Savaitę mąsčiau apie tai, kaip su juo susidoroti, o po to išsiaiškinau, kad Tagawa yra dziudo pirmo dano sąvininkas. „Hm, negi toks didis tas dziudo sportas? Turbūt jei aš turėsiu antrą daną, tai galėsiu nusviesti skriaudėją kaip priklauso!“.

Greitai įstojau į dojo netoli savo mokyklos. Aš buvau penktokas, kai pirmą kartą sudalyvavau varžybose. Tai buvo susirėmimas su kovotojais iš Nakajamos dojo, kuri buvo įsikūrusi už šešių kilometrų nuo mūsiškės. Mano priešininkas buvo vaikinukas iš aštuntos klasės, daug už mane aukštesnis. Pabandžiau atlikti Tai-otoshi ir Osoto-gari, bet jis net nesujudėjo. Tada pabandžiau padaryti Ouchi-gari, bet jis pats mane parbloškė ir prispaudė prie žemės, atlikdamas išlaikymo veiksmą Kami-shiho-gatame. Nesugebėjau išsilaisvinti iš išlaikymo ir pralaimėjau kovą.

Kai mokiausi septintoje klasėje, mano vyresnysis brolis pasirodė namuose verkdamas ir pasakojo, kad jį sukandžiojo šunys. Kitą vakarą išėjau keršyti. Radau tris vidutinio dydžio šunis būdoje prie geišų namo, kuris buvo nutolęs nuo maniškių per kokius 50 metrų. Man jie buvo priešai. Švilpimu pakviečiau šunis po vieną ir iš visų jėgų trenkiau kiekvienam po porą smūgių sunkiu geta (tradicinis medinis japonų apavas). Vėliau, eidamas pro šalį, mačiau tuos tris šunis aprištus bintu. Iš šios „kovos“ išsinešiau svarbios patirties - drąsos ir pasitikėjimo jausmą kovoms su žmonėmis.

Būdamas aštuntoje klasėje, dalyvavau sumo turnyre ir užėmiau antrą vietą. Finale numečiau savo oponentą O-soto-gari veiksmu, bet teisėjas pergalę atidavė varžovui, teigdamas, jog mano pėda darant veiksmą atsidūrė užribyje. Po šio įvykio ponas OgawaChinsei aukštesniosios mokyklos su savo mokiniu Nakayama apsilankė mano namuose ir pakvietė pereiti į jų mokyklą bei tapti dziudo arba sumo klubo nariu.

1932 metų balandžio mėnesį pradėjau lankyti Chinsei aukštesniają mokyklą. Tik prasidėjus mokslams, ėmiau lankyti treniruotes Kawakitos dojo tris kartus per savaitę. Tuo metu treniruodavausi po 5 valandas kasdien ir padarydavau 300 atsispaudimų. Pereidamas į Chinsei mokyklą, turėjau 1 kyu. Vieną dieną ponas Ogawa pasiūlė man laikyti kitą egzaminą. Vienas nuėjau į Butokukai, kur buvo egzaminų centras, ir permečiau penkis mokinius iš Kumamoto aukštesniosios mokyklos. Taip aš gavau 1 daną.

Kai laikiau egzaminą dėl antro dano, buvau raudonosios komandos kapitonas ir nugalėjau 4 kovotojus, kurie priklausė baltajai komandai. Visus nugalėjau švaria pergale - Ippon. Tokiu būdu 1933 metų balandį, gavau antrą daną.

Norint gauti trečią daną, reikėjo nueiti į Butokukai Kyoto mieste ir laikyti testą raštu. Gegužės mėnesį, būdamas devintokas, pirmą kartą savo gyvenime nuėjau į Kyotą ir tapau trečio dano savininku. Meistriškumo testas man nesukėlė jokių rūpesčių, bet teste raštu nieko nesupratau. Laikas grėsmingai bėgo į pabaigą. Nugvelbiau asmens, sėdėjusio už manęs, jau baigto rašyti testo atsakymų lapą, užsirašiau savo pavardę ir taip paverčiau tą lapą savu. Vis dar jaučiuosi kaltas dėl šios šunybės tam žmogui, kuris sužymėjo atsakymus.

Būdamas dešimtoje klasėje dalyvavau raudonos ir baltos komandų susitikime, kuris vyko Saga-gen mieste. Būdamas trečio dano savininku, permečiau keturis kovotojus, kurie taip pat turėjo trečią daną. Įveikiau šešis priešininkus, kurie turėjo ketvirtą daną, tarp jų buvo ir priešininkų komandos kapitonas. Už šį žygdarbį man buvo suteiktas ketvirtas danas. Dešimtokas, kuris gali pasigirti ketvirtu danu, visoje šalyje buvo retenybė. Dėl šios priežasties aš tapau visiems gerai žinomas.

Mokydamasis trečiame kurse tapau Chinsei mokyklos kapitonu. Būnant ketvirtame kurse mano mokykla dalyvavo Nacionaliniame aukštųjų mokyklų čempionate, vykusiame Kyoto mieste. Su savo mokyklos komanda nukeliavau iki finalo, kur susitikom su Kyoto pirmąja prekybos mokykla. Ši mokykla buvo gerai žinoma dėl savo griežtumo ir stiprios technikos. Kai atėjo mano, kaip kapitono, eilė kautis, Kyoto mokykla dar turėjo tris likusius kovotojus. Laimėjau prieš visus tris, visiems atlikęs tą patį O-uchi-gari veiksmą. Taip Chinsei mokykla pirmą kartą istorijoje tapo nacionaline čempione.

Atnaujinta 2011 rugsėjo 10, Šeštadienis. 20:42

Komentuoti

Perspėjame, jog už komentarų turinį atsako komentatoriai įstatymuose numatyta tvarka.


Apsaugos kodas
Atnaujinti

Naujausi komentarai

Populiariausia per mėnesį

Draugai

smauglys jb dubuklis jb
asia jb produktaisportui jb
dojo jb plungesriteris jb
budora jb boksopasaulis jb
pantera jb grappling jb
   

Hostingas Serveriai.lt

Atsiųsk naujieną!