FightClub.lt - Don "The Dragon" Wilson: "turiu viską ko troškau"

Don "The Dragon" Wilson: "turiu viską ko troškau" Komentuoti

don_dragon.jpgDon "The Dragon" Wilson – turbūt pirmasis žmogus, kuris pradėjo savo kovotojo kelią nuo kung-fu mokyklos (jis yra Pai lum kung fu Sifu) ir tapo pasaulio kikbokso čempionu. Tuo jis tik patvirtino taisyklę, kad kovoja ne stiliai, o žmonės. Jo kovų sąrašas įspūdingas - 69 pergalės, iš jų 46 nokautai. Vienuolika metų Donas karaliavo kikbokso ringe, niekam neužleisdamas čempiono sosto.


Savaime suprantama, mes labiau  jį žinome iš vaidmenų kine, kur kadaise Wilsonas buvo didelė žvaigždė. Tokių žmonių, kurie puikiai suderina profesionalaus sportininko ir šou verslo atstovo profesijas, galima suskaičiuoti ant vienos rankos pirštų.
Don Wilson gimė 1954 metais Floridoje (JAV) kaukaziečių kilmės amerikiečio ir japonės šeimoje. Rajonas, kuriame augo būsimasis čempionas, nepasižymėjo pavyzdingumu. Ten padėtį valdė afroamerikiečių ir rasistiškai nusiteikusios baltųjų gaujos. Tad nuo vaikystės Donui teko mosuoti kumščiais, kad neliktų pastumdėlio vietoje. Reikia pasakyti, kad jam tai neblogai sekėsi, ypač po to, kai 1976 metais Vilsonas ėmė studijuoti "drakono" stilių. Iš ten ir jo pravardė - "Dragon".
Mokykloje Donui sekėsi puikiai.  Jis gerai žaidė krepšinį, užsiiminėjo lengvąja atletika, amerikietišku futbolu. Universitete Vilsonas buvo imtynių komandos narys. Dėl savo pasiekimų (Amerikos studentų čempionate užėmė 4 vietą) netgi gavo stipendiją. Jo siekis buvo tapti inžinieriumi, bet vistik sportas nugalėjo. 1979 metais Don "The Dragon" nugalėjo valstijų karate čempionate, atlikdamas kata. O štai kovoti pagal bekontaktines taisykles jam ne ypač sekėsi.
don_1982_w_champ.jpgKai atsirado full- contact karate turnyrai (kikbokso atsiradimas), Don Wilson greitai suprato, kad tai ateitis, ir nesuklydo. Šie pasirodymai tapo labai populiarūs Amerikoj ir greitai užkariavo Europą. Kovų sąlygos buvo nekokios. Sportininkai kaudavosi ant betoninių grindų, pusrūsiuose, be jokių svorio kategorijų ar bokso pirštinių. Tais laikais kikboksas buvo panašesnis į dabartinius MMA turnyrus, tad Vilsonui buvo nelengva. Jis eidavo į kovas kelis kartus per mėnesį ir gaudavo už jas ne daugiau 50 dolerių. Pinigų, aišku, neužtekdavo pragyvenimui, tačiau Donas neverkšleno ir kaudavosi toliau.
Likimas jam buvo palankus. Kartą kažkoks vietinio laikraščio žurnalistas parašė, kad Vilsonas yra ne daugiau nei "valandinis valdovas" ir kad jo kieto vyruko įvaizdis greitai sprogs kaip muilo burbulas.
"Drakonas" nerado sau vietos iš pykčio, ir tai jam tapo stimulu įrodyti visiems, kurie juo abejojo, kad jie labai klysta.
1979 metais Don laimėjo PKA (Professional Karate Asociation) Amerikos čempionatą, o 1980 metais spalio 13 dieną Don "The Dragon" Wilson tapo WKA (World Karate Asociation) pasaulio čempionu. Atsirado sponsoriai, kurie patikėjo jaunuolio ateitimi. Taip Donas išsprendė savo materialines problemas.
donwilson.gifbill-wallace190x266.jpgTuo pačiu metu jis susipažino su legendiniu Bill "Superfoot" Wallace, kuris šešerių metų laikotarpyje neturėjo sau lygių kikbokso ringe. Jis ėmė Doną treniruoti, perdavė savo žinias. Bilas netgi supažindino Vilsoną su profesionaliais boksininkais, kurie išmokė jį taisyklingai smūgiuoti rankomis.
Vėlesnius vienuolika metų Donas net dešimt kartų tapo pasaulio čempionu. Jis kovojo trijose svorio kategorijose, penkiose pagrindinėse to meto kovų organizacijose (IKF, WKA, KICK, ISKA, STAR). Vilsonas nugalėjo vienuolika pasaulio čempionų ir dvylika pretendentų į titulą. Jam teko netgi pabuvoti Tailande, kur kovojo pagal muay thai taisykles ir pelnė vietinių kovotojų pagarbą, nors žinia, kad šie nemėgsta atvykėlių.
don_with_chuck.jpg1980 metais Vilsonas susipažįsta su garsiuoju Chuck Norris'u, kuris patarė Don "Dragon" pabandyti savo jėgas kinematografijoje. Ir tiesa, Donas laimėjęs galybę titulų, nesimaudė piniguose. Už pergalę prieš žymųjį Branko "The Kroatian Tiger" Cikatic, jis gavo rekordinę tais laikais kikbokse piniginę sumą - 60 tūkst. Dolerių. Tačiau ką tai reiškė palyginus su honorarais kad ir profesionaliame bokse? Kur sumos siekdavo ir kelis milijonus. Tad Vilsonas nusprendė išbandyti save kino industrijoje, kur greitai pasijuto kaip žuvis vandenyje.
Tiesa, ir čia viskas nesiėjo kaip sviestu patepta. Kai režisieriai ir prodiuseriai pamatydavo azijietiškos išvaizdos Doną, jie atsisakydavo duoti jam pagrindinio atlikėjo vaidmenį. Holivude azijiečiai tradiciškai vaidino "blogiukus". Tačiau Vilsono tai nesustabdė, ir netrukus jis pelnė vietinių verteivų pripažinimą. "Bloodfist", "Bloodfist II", "Ring of Fire", "Black Belt", "Red Sun Rising", vaidmenys pasipylė kaip iš gausybės rago.
black_belt.jpgJau už pirmuosius keturis filmus Donas uždirbo 500 tūkst. dolerių. O kikbokse tuo metu jam už tokius pinigus būtų tekę arti ne mažiau trejų metų. Tačiau į kiną Vilsonas žiūrėjo kaip į verslą, o jo sieloje buvo sportas. Tik 1991 metų sausį Don "The Dragon", eilinį kartą apgynęs savo titulą, oficialiai paskelbė apie savo pasitraukimą iš didžiojo sporto. Jis pasiekė viską, ko troško. Dabar atėjo laikas  pasirūpinti savo ateitimi.
Šiandien galima teigti, kad Dono Vilsono aktorinė karjera susiklostė puikiai. Ne veltui sakoma, kad talentingas žmogus yra talentingas visur. Drakonas ir dabar aktyviai treniruojasi, susitikinėja su Holivudo įžymybėmis bei buvusiais sportininkais. Jo nesugadino šlovė. Donas mielai padeda visiems, kurie prašo jo pagalbos. Jis dalyvauja seminaruose, labdaringuose renginiuose.
don_with_family.jpgVilsonas 1996 m. sėkmingai vedė televizijos aktorę Kathleen Karridene. Kartu augina du sūnus: Johnathan ir Drayden, bei dukrą Aubrianna.
Donas yra nugalėjęs daugelį to meto įžymybių: James Warring, Denis Alexio, Maurice Smith.
Don "The Dragon" Wilson po šiai dienai yra puikus, nuoširdus žmogus, kurio pavyzdžiu sekė milijonai žmonių. Daugeliui, ypač mano kartos atstovams, jis tapo stimulu užsiiminėti rytų kovos menais.

1984 metais kovos menų organizacija STAR, vedanti savo reitingus, paskelbė, kad pagal jų skaičiavimus Don Wilson yra geriausias visų laikų kovotojas, aplenkęs tokias žvaigždes kaip Beny "The Jet", ar Bill Wallace.

Don "The Dragon" kovojo ringe 76 kartus. 69 sykius šventė pergalę, 5 pralaimėjo ir 2 kartus pasiekė lygiąsias. 46 kartus jis nokautavo savo varžovus. Titulai:
 

2000 - ISKA Šiaurės Amerikos čempionas

1999 - IKF Pasaulio čempionas  

1989 - PKO Pasaulio čempionas

1988 - ISKA Pasaulio čempionas

1984 - STAR Pasaulio čempionas

1984 - WKA Pasaulio čempionas

1983 - STAR Pasaulio čempionas 

1983 - WKA Pasaulio čempionas

1983 - KICK Pasaulio čempionas

1982 - WKC Pasaulio čempionas

1980 - STAR Pasaulio čempionas

1980 - WKA Pasaulio čempionas

1979 - PKA JAV čempionas

1978 - PKA Floridos valstijos (JAV) čempionas

Apdovanojimai:
 

1988 - STAR Metų kovotojas

1985 - STAR Metų kovotojas

1984 - STAR Metų kovotojas

1984 - STAR Geriausias visų laikų kikboksininkas

1984 - žurnalo "Black Belt" Šlovės salė

1984 - Oficiali karate  "Šlovės salė"

1983 - žurnalo "Official Karate Magazine's" Metų kovotojas

Filmografija:
"The Last Sentinel" (2007), "Soft Target" (2006), "Sci-Fighter" (2004), "Stealing Harvard" (2002), "Redemption (2001), "Moving Target" (2000), "Capitol Conspiracy" (1999), "Whatever It Takes" (1999), "Inferno" (1997), "Hollywood Safari" (1997), "Papertrail" (1997), "Bloodfist VIII: Trained To Kill" (1996), "Virtual Combat" (1996), "Bloodfist VII" (1995), "Cyber-Tracker 2" (1995), "Night Hunter" (1995), "Power Man" (1995), "Terminal Rush" (1995), "Batman Forever" (1995), "Bloodfist VI: Ground Zero" (1994), "Cinema of Vengeance" (1994), "CyberTracker" (1994), "Ring of Fire 3: Lion Strike" (1994), "Bloodfist V: Human Target" (1993), "Magic Kid" (1993), "Out for Blood" (1993), "Ring of Fire II: Blood and Steel" (1993), "Red Sun Rising" (1993), "Blackbelt" (1992), "Bloodfist IV: Die Trying" (1992), "Bloodfist III: Forced to Fight" (1991), "Future Kick (1991), "Ring of Fire" (1991), "Bloodfist II" (1990), "Bloodfist" (1989), "Say Anything..." (1989)

Atnaujinta 2011 rugsėjo 12, Pirmadienis. 23:19

Komentuoti

Perspėjame, jog už komentarų turinį atsako komentatoriai įstatymuose numatyta tvarka.


Apsaugos kodas
Atnaujinti

Naujausi komentarai

Populiariausia per mėnesį

Draugai

smauglys jb dubuklis jb
asia jb produktaisportui jb
dojo jb plungesriteris jb
budora jb boksopasaulis jb
pantera jb grappling jb
   

Hostingas Serveriai.lt

Atsiųsk naujieną!