FightClub.lt - Apie J. Senčiukovą

Apie J. Senčiukovą Komentuoti

Jurijus Senčiukovas (Internetinė pravardė – „JuJu“) yra kovos menų meistras, konten stiliaus pradininkas, knygų „Da-Cze-šu – kovos nutraukimo menas“ ir „Asmens sargybinio abėcėlė“ (kartu su Sergejumi Kozlovu) autorius, parašęs ir nemažai straipsnių. 

Pagrindinė nuostata, kurią aktyviai propaguoja Senčiukovas, yra ta, kad kovos menai neturi prarasti savo kovinės prasmės  ir turi likti būtent kovos, mūšio menais. Žmogus, praktikuojantis kovos meną, turi mokėti apsiginti realioje situacijoje, net ir gatvės muštynėse su keliais priešininkais. Maža to, kovos menai turi auklėti žmogų dvasingu ir sąmoningu, paversti žmogų kovotoju ir kariu pačia geriausia šių žodžių prasme. Visi apie tai žino ir deklaruoja, bet ar taip yra iš tikrųjų? Šiuolaikinė situacija, kai kovos menai tampa sportu ir verslu, dėl to yra supaprastinami ir praranda savo praktinį turinį, kelia susirūpinimą ir protestą. Senčiukovas neapsiriboja protestu, bet siūlo savo išeities iš šios situacijos viziją bei aktyviai dirba šia kryptimi. 


Korėjietiško hapkido pagrindu Senčiukovo sukurtas stilius konten yra skirtas realiai kovai, jis turi platų smūgių ir metimų arsenalą bei moko kovoti su ginklu. Tačiau konten nėra tik iš kelių stilių perimtų veiksmų rinkinys. Tai yra tikra sistema, aiški, gerai apgalvota ir, kas svarbiausia, realiai veikianti ir išbandyta didelėje sparingų praktikoje. Pagrindinis konten stiliaus principas yra bazinių judesių universalumas. Tikra kova yra žaibiška, todėl atliekami veiksmai turi turėti vieningą pagrindą ir lengvai pereiti vienas į kitą. Taip blokas lengvai pereina į sugriebimą, smūgis virsta bloku ir nemažina kovotojo gynybinio potencialo. Plačiau apie stilių parašyta straipsniuose „Trumpas konten aprašymas“ ir „Konten – sukūrimo istorija“. Konteno strategija yra iniciatyvos perėmimas, siekiant „neleisti priešininkui varžytis su Jumis“, tai yra, ryžtingi veiksmai, kur kiekvienas priešininko veiksmas turi būti išnaudojamas savo naudai. Kova turi būti aštri, žaibiška ir baigtis kuo greičiau. Kontenas turi gerą, apgalvotą ir logišką mokymo metodiką. Didžiulis dėmesys kontene skiriamas kovotojo psichologinei parengčiai, kai kovotojas yra mokomas nebijoti priešininko ir kovos bei neprarasti blaivaus mąstymo, pasitikėti savo jėgomis.

Senčiukovo straipsniai emocingi ir gana aštrūs. Iš pirmo žvilgsnio atrodo, kad jis kritikuoja visus aplinkui. Bet taip nėra. Senčiukovas kritikuoja ne kovos menus, bet šiandien susidariusią situaciją, kai kovos menai praranda savo praktišką kovinę naudą ir dvasinę prasmę. Jis griežtai ir net šiurkščiai kritikuoja kovos menų supaprastinimą ir profanaciją bei veikėjus, paverčiančius kovos menus sportu, šou ir nešvariu verslu. Tradicinius kovos menus Senčiukovas gerbia ir nuoširdžiai rūpinasi jų išsaugojimu. Bet kuris kovos menas turi savo stiprias puses, kurias reikia pamatyti, atskleisti, įsisavinti ir tobulinti. Tai yra visų neabejingų šio meno ateičiai sekėjų, užduotis. Geras treneris turi to išmokyti mokinius, geri mokiniai turi atkakliai ir kūrybiškai dirbti. Vienas iš pagrindinių Senčiukovo šūkių yra dirbti būtent kūrybiškai. Galvokite, kam yra skirtas vienoks arba kitoks veiksmas ar judesys, išbandykite skirtingus jo variantus. Pagrindinis kovos meno kriterijus yra praktinė nauda, todėl apmąstykite ir supraskite kiekvieno veiksmo kovinę prasmę. Tik atkaklus darbas, kūrybiškas požiūris ir trenerio bei mokinio entuziazmas leis pasiekti aukštumas šioje įdomioje veikloje, vadinamoje kovos menais. Esu tikras, kad mūsų šalyje yra nemažai žmonių, pritariančių Jurijaus Senčiukovo idėjoms ir siekiams.
Atnaujinta 2011 rugsėjo 10, Šeštadienis. 20:42

Komentuoti

Perspėjame, jog už komentarų turinį atsako komentatoriai įstatymuose numatyta tvarka.


Apsaugos kodas
Atnaujinti

Naujausi komentarai

Populiariausia per mėnesį

Draugai

smauglys jb dubuklis jb
asia jb produktaisportui jb
dojo jb plungesriteris jb
budora jb boksopasaulis jb
pantera jb grappling jb
   

Hostingas Serveriai.lt

Atsiųsk naujieną!