FightClub.lt - Pirmoji Maiko Taisono kova

Pirmoji Maiko Taisono kova Komentuoti

taisonas.jpg 

Jau esame įkėlę nedidelį vertimą iš žinomo trenerio Tedžio Atlaso (Teddy Atlas) autobiografinės knygos "From the Streets to the Ring: a SON's Struggle to Become a MAN". Šioje dalyje Tedis užsimena apie pačią pirmąją tada dar visai vaiko, o vėliau tapusio absoliučiu pasaulio sunkiasvorių čempionu, Maiko Taisono (Mike "Iron" Tyson) mėgėjiško bokso dvikovą.

Priešistorė:
Tedžio Atlaso tėvas buvo žinomas gydytojas, tačiau nepaisant šito, jo jaunystė mažai kuo skyrėsi nuo tos, kurią pergyveno Taisonas. Būsimąjam treneriui teko dalyvauti ir muštynėse (net su peiliais), plėšimuose. Tedis pergyveno brolio mirtį, motinos problemas su alkoholiu, areštus, tėvo dėmesio stoką ir netgi močiutės žūtį nuo jos pačios anūko (Atlaso brolio) rankos. Ieškodamas išeities jis pateko, į tada jau garsaus bokso trenerio, Kaso D'Amato (Constantine "Cus" D'Amato) namus Ketskile (JAV, Niu Jorko valstija).


Kaso namuose tuo metu gyveno ir treniravosi nemažai paauglių, kurie turėjo įvairių problemų su teisėsauga. Tedis tapo vienu iš jų. Jis turėjo talentą ir buvo daug žadantis boksininkas. Tačiau chroniška nugaros trauma neleido jam tęsti kovotojo karjeros. D'Amato pasiūlė Atlasui likti pas jį namuose ir padėti treniruoti, bei auklėti jaunuolius. Tuose Kaso namuose ir įvyko pirmasis Tedžio susitikimas su dvylikamečiu Maiku Taisonu. Pastarąjį atsivežė pirmasis vaikino treneris Bobis Stiuardas (Bobby Steward). Stiuardas praeityje pats buvo profesionaliu boksininku ir "ištraukė" Taisoną iš mažamečių nusikaltėlių kolonijos. Bobis suprato, kad jo rankose tikras deimantas, bet jam buvo aišku, kad tolimesniam Maiko progresui reikia labiau patyrusio trenerio. Jis atvežė būsimą čempioną Kasui, kaip atneša brangakmenį juvelyrui, kad šis suteiktų jam tikrąją vertę. Taisonas atrodė žymiai vyresnis, nei 12 - ka metų ir turėjo ypatingą fizinę jėgą. Po dviejų raundų spraringo tarp 12 - mečio Maiko ir 28 - rių Stiuardo, Kasas D'Amato suprato, kad prieš jį stovi nepaprastai talentingas vaikas su didele ateitimi. Jis numatė, jog Maikas - būsimasis pasaulio sunkiasvorių čempionas. Taisonas pasiliko Ketskile ir Tedis Atlasas pradėjo jį treniruoti.

 4436346740_e02746fc6d.jpg

Tedis suprato, kad kai treniruoji jaunus boksininkus, svarbu surasti jiems tinkamus sparingo partnerius. Ketskilo apylinkėse tokių praktiškai nebuvo. Atlasas sužinojo, kad Pietų Bronkse yra toks Nelsonas Kuevas, kuris išlaikė pusiau legalią bokso lygą. Tiksliau tai buvo baras, kuriame šeštadieniais vykdavo jaunų boksininkų dvikovos. Tai buvo vaikai kilę iš Lotynų Amerikos ir gyvenantys artimiausiuose rajonuose. Žiūrovai ateidavo ne tik "paryti" ir pagerti, bet ir pažiūrėti į jaunuosius kovotojus, bei pastatyti pinigų už jiems patikusį sportininką. Suprantama, jog ten kur pinigai ir statymai, ten ir bandymai sukčiauti, "pamažinti" amžių ir boksininko patirtį. Pagal nerašytas to klubo taisykles, į ringą stodavo du, maždaug vienodo amžiaus, svorio ir patirties atletai. Dar iki pažinties su Taisonu, Atlasas ten veždavo savo auklėtinius. Jis žinojo, kad surasti Maikui tinkamą varžovą bus nelengva, tačiau nepaisant šito, vieną 1979 metų šeštadienį, jis pasiėmė Taisoną su savimi.

Štai kaip aprašo savo knygoje Tedis Atlasas pirmąją Maiko Taisono kovą:

"Tai buvo juokinga ir tuo pačiu metu galėjau šitą numatyti. Prieš sudarant kovotojų poras, aš ir Nelsonas svėrėme jaunuolius, bei užsirašinėjom rezultatus į jų korteles.

- Gerai, Maikai, stokis ant svarstyklių, - tariau jam.

Visi susirinkę sužiuro į Taisoną.

- Gerai, užrašykite: Maikas Taisonas, svoris 205 svarai (92,25 kg), kovų - nulis, amžius - 12 metų (kai kuriuose šaltiniuose minima, kad tuo metu Taisonui buvo 13 metų).

Pas daugelį susirinkusių ištyso veidai ir atvėpo žandikauliai. Pasigirdo šanbždesys :"Dvylika metų??"

Priėjo Nelsonas.

- Tedi, to jau per daug. Štai ŠITAS ant svarstyklių - 12 - kos metų amžiaus? Šitam pabaisai tik 12? Gana juokauti, Tedi.

- Nelsonai, jei aš parašysiu, kad jam 16, tu būsi patenkintas?

- Aaaa...16... Žinojau, kad bandai mane "išdurti".

- Tiesą sakant jam iš tiesų 12, bet aš žinojau, kad jūs nepatikėsite, todėl pasiruošęs sumeluoti ir parašyti, jog jam 16 metų. Paprasčiausiai nenoriu šokiruoti likusių.

- Tai nori pasakyti, kad jam tikrai 12?

- Taip, būtent".

Atlasui buvo vis vien koks amžius bus įrašytas kortelėje. Jis suprato, kad surasti Taisono bendraamžį su panašiu svoriu bus neįmanoma. Galų gale Maikui parinko varžovą. Tai buvo 17 - metis "latinosas", aukštas, geras kovotojas su neblogu pasiruošimo lygiu ir pompastiška, "afro" stiliaus šukuosena ant galvos.

Taisonas šioje kovoje pasirodė puikiai. Jis dirbo tarsi jo viduje būtų paslėptas "amžinasis variklis". Tačiau ir boksininkas - "latinosas" turėjo gerų įgūdžių, bei ištvermės. Pirmuosius du raundus jis pakankamai gerai "tvarkėsi" su Maiko greičiu ir galia. Trečiame raunde Taisonas užspaudė varžovą į kampą ir sudavė jam dvigubą kairį kablį (kas matė, tai firminis Taisono smūgis), iš pradžių į korpusą, o po to - BUM! - į galvą. Vyruką nubloškė atgal ir šis susmuko ant apatinės ringo virvės. Kažkuriuo momentu jis sėdėjo ant tos virvės ir nekrito, nes jo galva ir kūnas rėmėsi į viršutines virves. Taisonas prišoko ir sudavė dar vieną smūgį. Neįtikėtina jo jėga "atmetė" vaikino galvą atgal ir prakaitas, kartu su vandeniu, kuris pilamas ant boksininko pertraukose tarp raundų, nuskriejo nuo jo "a la afro" šukuosenos į salę su tokiu greičiu, kad skystis pasiekė sieną, tekštelėjo į ją taip smagiai, jog garsas girdėjosi visoje salėje. Garsas buvo toks, tarsi kas nors tėkštų atsivėdėjęs į sieną. Ir tai buvo ne smūgio garsas, o vandens ir prakaito atsimušusio į sieną. Įkandin vandens nuskriejo kapa, kuri nusileido kažkur ties šešta eile. Tuo sunku patikėti, bet tai tiesa. Tą reikėjo matyti.

Prieš važiuojant namo į Ketskilą, Atlasas užbėgo į barą ir paskambino Kasui D'Amato. Sprendžiant iš to, kaip greitai šis pakėlė ragelį, tapo aišku, jog jis su nekantrumo laukė šio skambučio. Kaso nedomino kitų kovų rezultatai, jam buvo įdomus tik Taisonas.

"- Jis nokautavo varžovą trečiame raunde. Tai buvo gera kova.

- Taisono priešininkas - geras kovotojas?

- Taip. Ir dar patyręs.

- 20 kovų?

- Tarp 10 ir 15.

- Vyresnis?

- Septyniolikos metų".

Kasas švilptelėjo.

"- Ir Maikas nenustojo judėti?

- Perpetum Mobile (amžinasis variklis (lot.)

- Smūgis, paskutinis smūgis, tai buvo kaire ranka?

- Taip.

- Po dvigubo kablio kaire?

- Taip, po jo.

- Kai jis pastebėjo, kad varžovas nokdaune, jis "pribaigė" jį?

- Taip, būtent taip".

 

Atnaujinta 2011 rugsėjo 10, Šeštadienis. 20:42

Komentuoti

Perspėjame, jog už komentarų turinį atsako komentatoriai įstatymuose numatyta tvarka.


Apsaugos kodas
Atnaujinti

Naujausi komentarai

Populiariausia per mėnesį

Draugai

smauglys jb dubuklis jb
asia jb produktaisportui jb
dojo jb plungesriteris jb
budora jb boksopasaulis jb
pantera jb grappling jb
   

Hostingas Serveriai.lt

Atsiųsk naujieną!