FightClub.lt - Magomedas Amanulajevičius Gamzatchanovas. O gal geriau – "Volkas Hanas"?

Magomedas Amanulajevičius Gamzatchanovas. O gal geriau – "Volkas Hanas"? Komentuoti

volk_han.jpg90 – ųjų praėjusio amžiaus metų pradžioje, Japonijos imtynininkai buvo tiesiog "apsėsti" šou restlingu. Jau 70 –ais metais, kada garsusis Antonio Inoki visus užkrėtė kovų tarp įvairaus stilių atstovų idėja ir susigrūmė ringe su profesionalaus bokso pasaulio čempionu Muhamedu Ali, buvo įdomu stebėti parterio atstovų dvikovas su smūginio kovos meno propaguotojais. Nors Inoki organizacijoje beveik visi susirėmimai buvo „spektakliniai“ (nugalėtojas buvo žinomas iš anksto), atsirado vienas žmogus, norėjęs ir toliau vystyti „realių kovų“ idėją, tačiau jau savo principais.

Akira Maeda. Talentingas ir populiarus savo šalyje jaunuolis įkūrė organizaciją „Rings“. Jos rengiamuose turnyruose irgi buvo laikomasi sutartų kovų taisyklės, bet Maeda stengėsi tai pateikti kaip galima brutualesne forma. Pagrindinis akcentas daromas kovų baigčiai parteryje. Norėdamas kuo realiau parodyti susirėmimus, Akira blaškėsi po pasaulį ieškodamas žinomesnių įvairių kovų stilių atstovų. Jis atvežė imtynininkų ir kikboksininkų iš Olandijos, o vėliau patraukė į Rusiją.
Taip 1991 metais Rings arenoje pasirodė Magomedas Amanulajevičius Gamzatchanovas mums ir visam pasauliui žinomas kaip Volkas Hanas


Magomedas gimė 1961 metais balandžio mėn. 15 dieną Anchilo mieste Dagestane. 1979 Tuloje jis ėmė sportuoti laisvąsias imtynes pas garsų trenerį, penkiskart pasaulio čempioną Ali Alijevą. 1981 Volkas tarnavo Rusijos armijoje, kur susidomėjo Sambo ir jo treneriu tapo Viktoras Lysenko.

Iš esmės Hanas Japonijoje darė tą patį, ką tuo metu Olegas Taktarovas JAV. Jo sukurtas bebaimio, sumanaus neemocingo kovotojo, kuris kėlė siaubą varžovams savo neeiliniais skausmingų veiksmų mokėjimais, padarė Haną vienu mėgiamiausiu to meto kovotoju.

Nors Sherdog.com, ar Wikipedia.org pateikia Volko Hano kovų statistiką 21-8-0, tačiau didžioji jų dauguma buvo sutartinės ir negalime jų laikyti tikromis dvikovomis. Tik 90 – ųjų metų gale, Maeda suprato, kad norint vystytis toliau, atsisakė „spektaklių“. Būtent Rings ir padovanojo pasauliui vieną geriausių to meto MMA turnyrų – Rings King of Kings. Pažymėtina, kad po kelių mėnesių kažką panašaus ėmė rengti PRIDE. Hanas dalyvavo antrame Rings turnyre, nors jam tuo metu buvo beveik 40 metų. Nežiūrint į jį kamuojančias traumas, Volkas laimėjo du susirėmimus ir pateko į finalistų aštuntuką.. Ten Hanas nusileido jaunam, perspektyviam brazilui Antonio Rodrigo Nogueirai. Tačiau tai buvo tikrai puikus nesenstančio imtynininko pasirodymas, juolab pirmą kartą kovojusiam pagal MMA taisykles.

Vis dėlto svarbiausias Hano nuopelnas šiam sportui buvo tas, kad jis atvedė į ringą visą plejadą kovotojų iš buvusios Sovietų Sąjungos įskaitant Michailą Maliutiną, ar tokį Fiodorą Emelianenko. Volkas ne tik rasdavo perspektyvių sportininkų, bet ir treniravosi su jais Russian Top Team komandoje.
rusian_top_team.jpg 

Daug kas pasikeitė per pastarąjį dešimtmetį. Pasaulio ir tos pačios Japonijos ekonominė situacija pablogėjo. Dabar nedažnai pamatysi jaunus rusų kovotojus, kurie skristų toli, kad pabandytų laimę užsienyje. Organizacija M-1 Global bando ieškoti naujų talentų, bet vargu ar artimiausiu metu atsiras antras toks kaip Fiodoras Emelianenko.
Kitas svarbus faktorius yra tokio pavyzdžio, kaip Volkas Hanas nebuvimas. Jis sugebėjo iš jaunuolių sukurti būsimus čempionus, padėjo jiems pasiekti tai, ko pačiam pasiekti buvo nelemta.
Galime kaip pavyzdį paimti lengviausio svorio organizacijos DREAM čempioną, mums gerai žinomą Hideo Tokoro. Juk jį neveltui vėliau ėmė vadinti „Mažuoju Vilku“.
e3faaf8d.jpg
Jūsų dėmesiui video iš Volko Hano treniruotės su Fiodoru Emelianenko, dvikova prieš būsimą UFC atstovą Brandeną Lee Hinklą (15-11-0) Rings Millenium Rombine 2 turnyre ir Hideo Tokoro interviu prieš DREAM 14 turnyrą, kuriame jis pasakoja apie savo ryšį su Hanu.

Parengta pagal Mixfight.ru tinklapio informaciją.

 

 

Atnaujinta 2011 rugsėjo 10, Šeštadienis. 20:42

Komentuoti

Perspėjame, jog už komentarų turinį atsako komentatoriai įstatymuose numatyta tvarka.


Apsaugos kodas
Atnaujinti

Naujausi komentarai

Populiariausia per mėnesį

Draugai

smauglys jb dubuklis jb
asia jb produktaisportui jb
dojo jb plungesriteris jb
budora jb boksopasaulis jb
pantera jb grappling jb
   

Hostingas Serveriai.lt

Atsiųsk naujieną!