FightClub.lt - Bas Rutten: Sėkmės istorija

Bas Rutten: Sėkmės istorija (13)

Bas Rutten istorija šiame jo interviu.


Blood&Sweat internetinis portalas ir žurnalas mielai sutiko pasidalinti savo interviu su Bas Rutten, kuriame jis pasakoja apie save, kelią į MMA, jo nuomonė apie dopingą ir TRT, mitybą, svorio metimą, muštynes ir kitą.

Kai jis gimė, niekas negalėjo įsivaizduoti, kad šis mažylis, kenčiantis nuo egzemos ir astmos priepuolių, ateityje taps pavojingiausiu planetos kovotoju. Bas Rutten ne tik nugalėjo savo silpnybes, jis pasiekė didelių laimėjimų kovose, o vėliau, dėka įgimto žavesio ir nepakartojamo jumoro jausmo, tapo vienu harizmatiškiausiu MMA kovų komentatoriumi, užkariaudamas MMA mėgėjų simpatijas ir pripažinimą visame pasaulyje.

Pilietybė: Olandas

Ūgis: 185 cm

Svoris: 97 kg

Pravardė: Gražuolis

MMA rezultatas: 28–4–1

Paskutinės trys kovos:

Ruben Villareal

(pergalė TKO),

Kevin Randleman

(pergalė teiėjų sprendimu),

Tsuyoshi Kohsaka

(pergalė TKO)

- Laba diena, Bas! Kaip savijauta? Pernai Jums buvo atlikta kaklo stuburo operacija. Jaučiate pasekmes?

- Ne! Dabar viskas tiesiog puiku. Man pasisekė su chirurgu, labai geras specialistas. Pas mane buvo užspausti 5, 6 ir 7 diskai, ir jis viską sutvarkė.

- Jūs dažnai imate interviu, turbūt tarp jų yra ir tokių, kurie Bas labiausiai įsiminė?

- Žinoma! Pavyzdžiui, istorija su Mirko Cro Cop ir komentatoriumi Mauro Ranallo. Ranallo Ranallo visada bijojo Cro Cop, todėl su kroatu bendraudavau tik aš. Kartą, kai Mirko turėjo kovoti prieš Ron Waterman, mes, pagal tradiciją, turėjom iš jų paimti interviu prieš kovą. Žinoma, Mauro manęs paprašė pakalbėti su Cro Cop, tuo tarpu jis būtų klausinėjęs Waterman. Bet aš apsimečiau, kad pamiršau apie mūsų susitarimą ir pats pakalbėjau su Waterman, o Mirko paprašiau paerzinti mano kolegą. Ir nors Mauro bijojo net prisiartinti prie Cro Cop, jam tiesiog neliko kitos išeities. Jie pradėjo kalbėtis, kai po eilinio klausimos, Mirko „užvažiavo“ ant Ranallo dėl jo neigiamų komentarų. Reikėjo matyti Mauro reakciją ir kaip persimainė jo veidas (juokiasi). Tai buvo labai juokinga!

- Dažnai nutinka, kad kovotojai nesutaria tarpusavyje. Ar kas panašaus buvo Jūsų karjeroje?

- Ne, aš lyg tai su visais sutardavau. Tiesa, kai kas galvojo, kad mano tokiu „priešu“ buvo Rickson Gracie, bet tai netiesa. Aš tiesiog norėjau kovoti su su vienu geriausių savo laiko kovotojų, todėl jam mesdavau iššūkius. Bet konfliktų su kitais kovotojais, ko gero, pas mane nebuvo. Aš iš vis stengiuosi būti ramus ir niekada nepykti, kad neprarasti savitvardos. Tai blogai tiek kovose, tiek gyvenime.

- Šiandien kai kurie kovotojai sąmoningai išpučia konfliktus, kad gautų titulines kovas, pavyzdžiui Nick Diaz, Chael Sonnen. Kaip Jūs į tai žiūrite?

- Na, iš vienos pusės, tai linksma stebėti, bet iš kitos pusės... titulinė kova turi priklausyti nuo sportininkų sugebėjimų, o ne nuo to, kaip gerai mala liežuviu.

- Ar šiandienos „nešvarios“ kalbos skiriasi nuo tų, kurios buvo Jūsų laikais?

- Kai aš kovojau, „nešvarioms“ kalboms daugiausiai buvo skirta televizija, ir tik nedidelė dalis interneto. Bet dabar, plintant socialiniams tinklams, tereikia paskelbti nedidelę žinutę, ir apie tai jau žino visas pasaulis. Ir nors kovotojai gan dažnai naudoja „nešvarias“ kalbas, kad atkreiptų didesnį dėmesį į savo kovas, nutinka taip, kad vieno žodžiai tikrai įžeidžia kitą, ir tada priešprieša tampa tikra. Žinoma, „nešvarios“ kalbos atkreipia dėmesį į dvikovą, bet tai niekada nebuvo mano metodu.

- Savo laiku komentavote Invicta FC turnyrą. Ką galvojate apie moteris MMA?

- Man patinka. Komentavau turnyrą, kuriame dalyvavo 24 moterys kovotojos, ir visos jos buvo puikios formos, kovojo dideliu tempu iki paskutinės sekundės. O juk net vyrams baigiasi jėgos dar nepasibaigus kovai. Visos to turnyro kovos buvo įdomios, nors ir baigdavosi teisėjų sprendimais. Žinoma, ne visiems patinka žiūrėti, kaip kovoja moterys, bet kai į narvą išeina tokios, kaip Ronda Rousey, Cris Cyborg ar Miesha Tate ir nuoširdžiai kovoja, niekas negali likti abejingu.

- Dabar keičiasi Bellator struktūra, jie atsisakė nuo Grand Prix. Kaip Jums atrodė tas priešininko atrinkimo formatas?

- Jis mane pilnai tenkino. Mano nuomone, taip ir turi viskas vykti, nes tokiu atveju visi žino, ką reikia nugalėti, kad tapti čempionu.

- Per savo karjerą kovojot su daug priešininkų. Gal su kai kuriais užsimezgė draugiški santykiai?

- Taip, Kevin Randleman tapo mano geru draugu, jis net kvietė mane į vestuves. Manau, kad su juo suartėjom labiausiai. Taip pat pas mane geri santykiai ir su Frank Shamrock. Mes puikiai praleidžiame laiką, kai susitinkame, bet su aš su juo niekada nevažiuočiau, pavyzdžiui į Las Vegas, bet geriau jau su Kevin...

- Kas iš kovotojų buvo rimčiausias Jūsų priešininkas?

- Turbūt Masakatsu Funaki. Pirmą mūsų kovą laimėjo jis, ir nors revanšinėje kovoje aš jį nokautavau, tai buvo labai sunku, jį penkis kartus siunčiau į nokdauną. Aš jį tiek mušiau per galvą, kad pas mane buvo pamėlę kumščiai. Kiekvieną kartą jis krito ir vėl stojosi. Buvau šokiruotas. Galų gale man pavyko sėkmingai sugriebti jo galvą ir tada jam keliu smogiau triuškinantį smūgį, po kurio jis galiausiai išsijungė. Niekada gyvenime, nei prieš, nei po šios kovos, taip stipriai nepavargau, bet manau, kad labiau pavargau psichologiškai, nei kad fiziškai. Kitas sunkus išbandymas buvo kova prieš Randelman. Toje kovoja aš buvau ne visai sveikas. Ir jis man kovos pradžioje sulaužė nosį, be to pamečiau kontaktinį lęšį. Kraujas užliedavo mano veidą ir akis. Pertraukėlėse stengiausi atgauti kvėpavimą ir nuvalyti nuo veido kraują. Laimei, toje kovoje Randleman visada buvo arti, tad problemos su rega mane mažiausiai jaudino (šypsosi).

- Niekam ne paslaptis, kad Jūs visada palaikėte Fiodorą Emelianenko. Kokie jūsų santykiai?

- Aš tiesiog jam simpatizuoju. Fiodoras geras žmogus ir puikus šeimos žmogus, ir kažin, ar atsiras kas nors, kas galėtų jį pavadinti šikniumi. Be to, jis labai mielas pašnekovas. Asmeniškai aš labai nusiminiau, kai Fiodoras Emelianenko pralaimėjo. Manau, kad niekas nenorėjo tikėti, kad toks legendinis kovotojas irgi gali pralaimėti. Manau, kad karjeros pabaigoje jis tiesiog neteko aistros kovoms. Vietoje to jis norėjo būti su šeima, todėl ir išėjo iš sporto.Bet aš vis tiek laikau jį vienu geriausių kovotojų planetoje.

- Jūs taip pat simpatizuojate Alistai Overeem, bet kai jis išėjo iš Golden Glory komandos, Jūsų požiūris į jį kažkodėl pasikeitė.

- Na, tiesiog reikia pasakyti, kas buvo Overeem ši komanda. Jį ten sukūrė tiesiog nuo nulio, treniravo apie 12 metų. Nuo 2005 iki 2007 metų kovojo 7 kartus, 5 kartus pralaimėjo, iš kurių net 4 kartus nokautu. Po to PRIDE organizacijai jis tapo nebeįdomus. Tada jo komanda pareiškė, kad jei jie nepaims Overeem, tai pas juos nekovos ir Semmy Schilt ar Gilbert Yvel. Tai jūs suprantat, kad jie dėjo visas pastangas, kad Overeem turėtų kovų. Taip pat Golden Glory pakeitė jo kovos stilių, o tai buvo svarbu jo karjerai. Kai komandoje suprato, kad pas jį yra „krištolinis smakras“ (8 iš 13 pralaimėjimų baigėsi nokautais), jį išmokė ginti smakrą, jis visada dirbo taip, kad viena ranka  visada būdavo prie smakro, niekada nedirbdavo kombinacijomis. Nenoriu menkinti Overeem nuopelnų, jis geras kovotojas, tiesiog žvėris. Bet kaip asmenybė... Man nepatiko, kaip jis pasielgė.

- Dabar daug olandų kovotojų paliko šalį ir treniruojasi JAV. Kaip Jūs į tai žiūrite?

- Turite omeny, kad jie bando papulti į UFC? Bet tai puiku. Žinote, aš pirmas ir kol kas vienintelis UFC čempionas europietis. Manau, kad laikas ir Europos kovotojams kovoti dėl didžiausios MMA organizacijos čempiono diržo. Tarp kitko, manau, kad Gegard Mousasi yra tas, kuris gali tai padaryti.

- Ką galite pasakyti apie steroidų naudojimą MMA?

- Asmeniškai aš, per visą savo karjerą niekada nevartojau steroidų ar kokį kitą dopingą. Visada buvau formoje ir nuoširdžiai treniravausi. Ir vis dėl to, pasiekus tam tikrą amžių, kai organizmas be išorinės pagalbos jau nebesusitvarkė su įprastomis treniruotėmis, aš susimąsčiau... Mano nuomone, tokiais momentai ir laikas baigti karjerą. Visada sakydavau, kad steroidai yra skirti tik nevykėliams. Žinoma, yra atitinkamos disciplinos – sunkioji atletika, kultūrizmas, kur be to niekur nenueisi, bet kovose kūnas ne svarbiausia. Čia kur kas svarbiau technika ir charakteris. Tam, kad duoti atgal tuo metu kai tave muša, reikia turėti geležinius kiaušus. Bet kai esi galingas, o pasiduodi jau po pirmo smūgio, kokia nauda iš tavo geros formos? Be to 80% kovotojų, pagautų vartojančius steroidus, pralaimėjo savo kovas. O tai dėl to, kad steroidai niekaip neįtakoja technikai. Tai, kad geriau iki tobulybės šlifuoti savo techniką, o ne gudrauti ir būti blogu pavyzdžiu vaikams ir pradedantiems kovotojams.

- Su steroidais viskas aišku, o kaip su hormonų terapija?

- Žinoma, būna atvejų, kai patys gydytojai išrašo hormonus kovotojams atsigauti. Jei jau taip nutinka, kovotojas turi būti 100% tikras, kad preparatų veikimas baigsis iki tada, kai jis pradės treniruotis. Priešingu atveju tai jau sukčiavimas. Kas liečia TRT, tai 30-mečiams kovotojams, kuriems reikalinga tokia terapija, 98 % atvejų anksčiau naudojo draudžiamus preparatus. Žinau tokių, kurie buvo 10 kg sunkesni, o kai „išsileisdavo“, iš karto pradėdavo verkti, kad reikalingas gydymas (šypsosi). Pagal idėją, TRT turi padidinti testosterono kiekį iki normalaus lygio. Bet kodėl taisyklės Las Vegas leidžią tą normą viršyti 6 kartus? Ar tai ne sukčiavimas? Pats kvailiausias dalykas, kurį teko man girdėti, tipo „aš vartoju dopingą, nes visi jį vartoja“. Ne, toli gražu ne visi. Pavyzdžiui aš niekada nevartojau to. Žiūriu į veidrodį ir matau žmogų, kuris niekada neapgaudinėjo, kad taptų čempionu, ir tai man pakelia nuotaiką.

- Tarp kitko, mes pamiršome apie marihuaną. Juk ją taip pat kai kas vartoja...

- O štai čia aš neturiu nieko prieš. Nežinau, tu bandei ar ne, aš bandžiau. Ir galiu pasakyti vieną – vartojęs tu negalėsi kovoti. Jokių šansų (juokiasi). Manau, kad reikia papildomai apdovanoti tuos, kurie pavartoję galės normaliai kovoti, be to dar ir laimėti (juokiasi). Žinote, niekaip negaliu suprasti, kodėl už steroidų vartojimą bauda 3.000 $, o už marihuanos vartojimą, kuri ne tik kad negerina kovotojo savybių, o dar ir blogina, bauda 30.000 $. Ar tai normalu?!

- Jei įsivaizduoti, kad Jums dabar 30 metų, su kuo norėtumėt kovoti?

- Ohhhhh... Sunku taip staigiai atsakyti, bet vieną galiu pasakyti tiksliai, nekovočiau sunkaus svorio kategorijoje (šypsosi). Dabar sunkiasvoriuose tikri monstrai. Mano svoris visada laikėsi apie 93 kg, tai kad manau, kad kovočiau pussunkio svorio kategorijoje, ir susitikčiau pavyzdžiui su Jon Jones. Nors niekada nebuvau geras imtynininkas, ir mano gynyba nuo pargriovimo galėjo būti ir geresnė. Žinoma, norėčiau susitikti su čempionu, tai normalus kovotojo noras – išeiti prieš geriausią priešininką. Juokinga būtų, jei pasakyčiau, kad noriu kovoti su kovotoju, esančiu 10-oje reitingų eilutėje (šypsosi). Tarp kitko, didžiajai daugumai savo kovų ruošiausi tik su vienu sparingo partneriu. Dabar mūsų sporte yra daug kovotojų. Matėte, koks geras buvau po pasiruošimo tik su vienu sparnigo partneriu, o kokiu būčiau, jei jų turėčiau 40?! Bet aš, greičiausiai, iš pradžių važiuočiau į Ohio ir mokinčiausi imtyniauti, du kartus per dieną, pusę metų, ir tik po to sutikčiau kovoti.

- O galėtumėt kovoti vidutinio svorio kategorijoje?

- Ne, aš prieš svorio metimą. Juk iš tiesų svoris krenta dėl skysčių netekimo, o be vandens žmogus gali išgyventi tris dienas. Ką tai reiškia? Tai reiškia, kad vanduo yra labai svarbus mūsų sveikatai ir gyvenimui. Ir manau, kad sveikatą reikia saugoti, o gyvenimu mėgautis. O gaunasi, kad ardaisi treniruotėse, o po to dar "damuši" organizmą troškuliu. Manau, tai neprotinga. Todėl visada ir kovojau sunkaus svorio kategorijoje.

- Alistair Overeem savo laiku tvirtino, kad sustambėjo vartodamas arklieną. Ką reikia valgyti, norint tapti Bas Rutten?

- Na ne, kad tiek priaugti svorio, vien arklienos tikrai nepakanka. Olandijoje tai paplitęs produktas. Kas liečia mane,  tai aš labiausiai „užaugau“ vartodamas įprastus produktus. Mano nuostabi žmona man visada ruošdavo įprastas bulves, kepsnius ir treji ketveri daržovių variantai. Kiekvieną dieną viskas šviežia ir įprasta. Viena, ką vartoju be maisto ir vandens – aminorūgštys ir proteinas. Kai kada tai būtina, norint atsistatyti. Bet jokių multivitaminų. Tarp kitko, dabar vartoju argininą, tai geriausia aminorūgštis pasaulyje.

- Kuo dar domitės be kovų?

- Na, kažkada grojau būgnais, gitara, netgi galiu kažką sugroti pianinu. Visa mano šeima vienaip ar kitaip susijusi su muzika. Tarp kitko, aš parašiau kelias dainas, tiesa, tekstas ten paprastas, bet gavosi linksmai. Kažkada man pasirodė, kad galiu tapti geru dailininku, bet praktika tai paneigė. Aš iš tiesų siaubingai piešiu (juokiasi). O dar, prieš kelis metus šokau su parašiutu, man tai buvo įdomu. Manau, kad galėčiau užsiimti bet kuo. Jei būtų nepasisekę su kovomis, būčiau galėjęs pardavinėti automobilius. Įsitikinęs, kad ir ten galėčiau užsidirbti, nes moku bendrauti su žmonėmis, man patinka žmonės. Kai važiuoju visuomeniniu transportu, tai visada su kuo nors bendrauju. Mane daugelis atpažįsta, ir nors kalbėti apie kova jau pavargau, man visada pavyksta rasti temą pokalbiui.O jei manęs neatpažįsta, niekada nesakau savo profesijos. Sakau, kad aš vedėjas.

- Yra kas dar, ką norėtumėt išbandyti?

- Taip, su malonumu užsiimčiau aktoryste. Atvykau į Ameriką, kad filmuotis kokiame nors filme, situacijų komedijose ar pokalbių šou. Žinote, juk aš jau nusifilmavau filme „Storulis ringe“. Filmas gavo puikius atsiliepimus, agentai mane pastebėjo. Noriu pastebėti, kad „Storulis ringe“ – puikus filmas, kuris patiks ne tik MMA gerbėjams. Kai filmo prodiuseris Kevin James susitarė dėl UFC ženklo naudojimo, tai jį iš karto perspėjo, kad tai neturi būti buka komedija. Taip kad filmas turi rimtą scenarijų: žiūrovams duodama suprasti, kad visi kovotojai geri vyrukai, tiesiog kiekvienas turi savas priežastis, kad kovoto kovose.

- Kaip manote, kuris labiau plikas – Jūs ar Dana White?

- Oho, niekada apie tai nesusimąsčiau. Manau, kad abu esame vienodai pliki. Kitą kartą, kai susitiksime, aš būtinai gerai įsižiūrėsiu (juokiasi). Taip ir pasakysiu: „Nagi, gerbiamasai, patikrinsiu tavo plikę (juokiasi)

- Kuo norėjai tapti, prieš stodamas į kovotojo kelią?

- Ko gero tai ir buvo mano pasirinkimas nuo pat pradžių. Norėjau būti toks, kaip Bruce Lee. Įsivaizduojate, du metus įkalbinėjau tėvus, kad leistų užsiimti kovos menais. O jau po dviejų mėnesių turėjau rudą diržą. Su laiku tapau labiau pasitikintis, išmokau duoti atkirtį skriaudikams. Pirmą kartą susimušiau, kai prieš mane buvo 7 ar 8 žmonės. Tai buvo vietiniai baikeriai. Jie bandė mane suvažinėt, juokėsi iš manęs, bet vieną jų aš sustabdžiau. Tokio įvykių posūkio niekas nesitikėjo. Pats didžiausias grupės vyrukas bandė ant manęs „važiuoti“, bet aš jį nokautavau vienu smūgiu. Dėka šio įvykio, mane žinojo visas miestas, nes tas vyrukas jau buvo visiems įkyrėjęs. Deja, ne su visais galima normaliai kalbėtis konflikto metu, kiti supranta tik jėgos kalbą. Todėl visą laiką sakau, jei matai, kad muštynių neišvengti, pradėk pirmas!

- Galite papasakoti apie paskutines savo muštynes gatvėje?

- Tai buvo Švedijoje, mušiausi iš karto su penkiais. Mane labai sunku įtraukti į muštynes. Net jei ir ant manęs „važiuoja“, visada stengiuosi kalbėtis, būti pozityviu, būti atsipalaidavusiu. Bet jei žmogus perlenkia lazdą, aš prie jo prieinu ir ramiai pasakau, kad esu profesionalus kovotojas, treniruojuosi du kartus per dieną, kad galėčiau mušti žmones. Po to klausiu: „Tu tikrai nori muštis?“. Ir kol kas nei vienas neatsakė teigiamai (šypsosi).

- Prieš kiek daugiausiai priešininkų Jums teko muštis?

- Penki daugiausiai. Iki tol mušiausi daugiausiai prieš tris, bet ten viskas greitai baigėsi. Aš puoliau pirmą, jis užsidengė rankomis veidą, tada jam vožiau į klyną. Jis iš karto išsijungė. Antram taip pat greitai išjungiau šviesą, o trečias pabėgo, nesulaukęs savo eilės. Buvo įdomu (juokiasi). Kelis kartus teko muštis vienam prieš kelis. Dauguma muštynių įvyko tada, kai dirbau apsaugoje. Tarp kitko, valdžia mane labai vertino, nes visada stengdavausi susitarti su žmonėmis . Nenorėdavau gadinti žmonėms vakaro. Ir jei kas pradėdavo bruzdėti, tai jį pirmą kartą mandagiai perspėdavau, o jei nepadėdavo, perspėdavau ir antrą kartą: „Dar kartelis, ir aš tave iš čia išmesiu, bet prieš tai sumušiu. O po to išmesiu.“. Tais laikais aš dar nešiojau akinius su nedideliais, apvaliai stiklais. Linksmi buvo laikai (juokiasi).

- Kodėl netapote treneriu?

- Sunku pasakyti. Gal todėl, kad žinau, kaip kovotojai elgiasi su savo treneriais. Tu įdedi savo mokiniams visą savo laiką ir jėgas, o po to jie tiesiog išeina. Tai ne man. Per daug dažnai aš tai mačiau. Aš konsultavau daugelį kovotojų, bet vienintelis, iš kurio aš ėmiau pinigus, tai Kimbo Slice, nes jam skyriau savo darbo laiką. Ėmiau iš jo 10%. Daugiau iš nieko neėmiau pinigų, nes manau, kad dėl jų kenčia santykiai. Nors Duane Ludwig visada mokėdavo savo iniciatyva.

- Ar bijote senatvės?

- Taip, šis procesas man visai ne prie širdies. Aš nesu senėjimo fanatas (juokiasi). Visada sakau, kad geriausias amžius – 32-33 metai, tada tu stiprus ir viskas tau sekasi. Supraskite mane teisingai, aš ir dabar mėgaujuosi gyvenimu, bet senti nesinori.

- Jūs buvote Golden Glory turnyre Rusijoje. Kaip Jums patiko šalis?

- Tiesą sakant, man nebuvo laiko jos apžiūrėti. Atskridau, pamiegojau, pažiūrėjau turnyrą ir išskridau. Bet pasakiau organizatoriams, kad kitą kartą mane pakviestų anksčiau. Mačiau puikias Rusijos nuotraukas pas tuos, kas buvo, ir aš noriu tokių!

- Gali išvardinti, Jūsų nuomone, penkis geriausius kovotojus?

- Jose Aldo, Anderson Silva, Jon Jones, Frankie Edgar ir Ben Henderson. Iš vis, dabar kovotojai puikūs tiek stovėsenoje, tiek parteryje. Tai puiku, man patinka stebėti tokius sportininkus.

- Kaip palaikote formą?

- Niekaip. Tik praeitų metų spalį pradėjau reguliariai treniruotis, iki to treniravausi gal tik kelis kartus per metus.

- Net nebėgiojot?

- Negalėjau, kelį skaudėjo. Spalį pradėjau treniruotis ir tuoj pat reikėjo gultis operacijai. Ir vienintelis ką treniravausi – kova su šešėliu, net maišo nedaužiau, bijojau traumuotis.. Laimei, pas mane gera genetika, dažnai girdžiu: „Dieve, kiek laiko tu praleidi salėje, kad taip gerai atrodai?!“. Bet viskas dėka tėvo. Mano brolis taip pat puikios formos.

- Ką patartumėt tiems, kurie nori pasiekti tiek, kiek Jūs?

- Kiekvienas kovotojas, kuris nori tapti čempionu, patariu perskaityti Paulo Coelho knygą „Alchemikas“. Manau, kad ji padės kiekvienam žmogui, ne tik kovotojui. Knyga pasakoja apie gyvenimo prasmę, kad pasaulyje nieko nėra atsitiktinai, kad visi žmonės, atsirandantys mūsų gyvenime, atsiranda ne šiaip sau. Pas jus visada turi būti tikslas. Visada siekite žvaigždžių, kaip galima aukščiau. Jei pavyksta įgivendinti bent 10% nuo to, ką užsibrėžėt, tai jau gerai. Žinote, kiek aš noriu užsidirbti? 200.000.000 $. Daug?! Bet jei aš užsidirbsiu bent 10% nuo šios sumos, gausis geri pinigai (juokiasi). Nori tapti čempionu? Siek to! Aš maksimalistas: viskas arba nieko, juoda arba balta. Arba aš darau ir visiškai atsiduodu, arba nedarau nieko. Bet niekada nesustoju  pusiaukelėje. Ir jei nepasieksiu užsibrėžto tikslo, man bus gėda žiūrėti į veidrodį. Taip, aš keistuolis (juokiasi). Bet aš visada pasiekiu savo. Manau, kad jei susirgčiau ir daktarai man duotų 10 mėnesių gyvenimui, aš nuspręsčiau, kad pragyvenčiau metus, tai taip ir būtų. Nes aš taip nutariau.

Šaltinis: http://www.bloodandsweat.ru/

 

Atnaujinta 2014 rugsėjo 14, Sekmadienis. 11:14

Komentarai   

0 #13 Newton 2018-11-08 07:51
Hello. I see that you don't update your
blog too often. I know that writing articles
is boring and time consuming. But did you know that there is a tool
that allows you to create new posts using existing content (from article directories or other
blogs from your niche)? And it does it very well.

The new articles are high quality and pass the copyscape test.
Search in google and try: miftolo's tools

Here is my site - AuroraJuicy: https://CodyTalks.jimdo.com
Cituoti
0 #12 Cindi 2018-11-01 00:20
I have noticed you don't monetize your site, don't waste
your traffic, you can earn additional bucks every month.

You can use the best adsense alternative for any
type of website (they approve all websites), for more info
simply search in gooogle: boorfe's tips monetize
your website

Here is my blog post - BestIla: https://MightyTawnya.blogspot.co.uk
Cituoti
0 #11 Donna 2018-10-17 17:45
Hello. I see that you don't update your page too often. I know that writing posts is
boring and time consuming. But did you know that there is
a tool that allows you to create new articles using existing content (from article
directories or other pages from your niche)? And it does it very
well. The new posts are unique and pass the copyscape test.
Search in google and try: miftolo's tools

Also visit my web blog; KermitJuicy: https://JasonTalks.jimdo.com
Cituoti
0 #10 Willy 2018-05-29 07:17
Thanks for ones marvelous posting! I quite enjoyed reading it, you
can be a great author. I will ensure that I bookmark your
blog and definitely will come back in the future. I want to
encourage one to continue your great job, have a nice holiday weekend!


Here is my homepage: hi: http://lksjflksdjf.net
Cituoti
+1 #9 nu nu 2014-09-14 10:39
Cituoja Nu:
Bas Ruten:
"Žinote, aš pirmas ir kol kas vienintelis UFC čempionas europietis"

O kaipgi Andrejus Arlovskis???

Pamiršo Arlovsksį :D Pasitaiko kovotojams... :D
Cituoti
+2 #8 Nu 2014-09-14 10:34
Bas Ruten:
"Žinote, aš pirmas ir kol kas vienintelis UFC čempionas europietis"

O kaipgi Andrejus Arlovskis???
Cituoti
+4 #7 x.Brawler.x 2014-09-13 11:39
Yra tos labai svarbus dalykas genetika,nenori u kartotis ,jau komentaruose rase apie tai.Zinau 16mciu kurie sveria naturaliai 85kg ir 16meciu kurie naturaliai sveria 65kg, vieno ugis 189,kito 170,cia yra genetika.Bet su visa atsakomybe galiu pasakyt,kad atrodyt kaip pvz Overemas,ar kulturistas Ronie Coleman fiziskai an gryno neimanoma! Pats esu siek tiek susidures su farmacija, su papildais ivairiais.Va tau pavyzdys Overemas ir Rotwelas,vienas yra farmacijos padarinys,kitas yra naturaliai stambiu kaulu ir sudejimo, o Pro sporte kas varo dideliais kruviais visi kazka naudoja, tik nebutinai is draudziamu preparatu,arba moka protingai issivalyt per tam tikra laika iki kovu.Cia faktas. Senais laikais,valgyda vo "malys" pieno miltelius mases daugt ir manu kose kapojo,tai sutinku,bet siais laikais su dabartiniais kruviais,papras ciausiai nebepatempsi tokiu kruviu ir karjera truks kelis metus daugiausia. Be to nemaisyk megejisko sporto su profesionaliu ir dar aukstam lygyje. Net neimkim MMA ar bokso , pasiziurek i NBA krepsininkus, gi beveik visi sedi an TRT ar HGH. Tuo labiau , kad kai organizmas patiria tokius ekstremalius kruvius, sanariai sausgysles, raumenys, zmogus tiesiog fiziskai nespeja atsistatyt. O beveik visu chemijos kursu pagrindas yra testosteronas ir yvairios jo kombinacijos..n u cia galiu daxja parasyt, bet esme, kad mazai yra tokiu, kurie nuo prigimimo tikri tezai, kaip Valujevas, Big Foot Silva...nors patikek ir jie sedeja ant ivairiu terapiju, tik yra komisiju draudziami preparatai ir yra leidziami, tai ir balansuoja an tos ribos.
Cituoti
0 #6 steroidai 2014-09-13 09:19
pilnai sutinku,jog tikrai ne visi vartoja, is patirties galiu pasakyti,kad imanoma zveriskai sustambeti, kai jaunystej pradejau sportuoti,tikra i ardavau kaip "arklys"-2k.i diena,anksti ryte krosas,vakare fizo arba kontaktinis sportas ir taip every day, jokiu laisvadieniu,ne s ju nesinorejo,per sventes ir tai sportuodavom su draugais, jokiu tinginiavimu,ne s draugu ratas neleisdavo sitai daryti, treneris isvien gruzindavo,kad dirbti,bet ne siaip sportuoti, ir tikrai galiu pasakyti per 2m. pasiekiau nemazai(turejau vos 4praleistas trenkes), priaugau svorio nuo 42kg iki 60kg! ugis 1.60cm. toliau tesiau trenkes,ir po truputy svoris didejo,bet po keleriu metu jega labiau pasireiske,istv erme, kapodavomes be jokiu apsaugu,gryzdav au namo sudauzytas,slub uodamas,bet patiko,nes buvo noras:) ir tuo laiku niekas nieko nezinojo provincijoj apie kokius tai steroidus ar dar koky suda, neturejau nei pc,nei sulej ar draugai apie sitas kalbedavo,tad tikrai akmens amzius buvo. veliau jau subrandus teko bandyti kovoti vazineti i kitus miestus po sporto klubus ir galiu drasiai teigti,kad nereikejo jokiu papildomu vaistuku,o jega ir istverme tikrai isdirbau,nes pradzia buvo nuo 0 prisitraukimu,o nebuvo tokiu trenkiu kad neistysdavai-ir pas profus ardavau,sudauzy davo kaip obuoli,nes technika prasta,bet jegos ir istvermes ne karto nepjoviau grybo. turejau klycka "kabaciok", ten tiksliai nzn ka reiskia ar rasosi,cia rusiskai. aciu uzdemesi:)
Cituoti
+2 #5 mikis 2014-09-13 01:24
super
Cituoti
+4 #4 Alistair Overeem 2014-09-12 22:20
savo laiku tvirtino, kad sustambėjo vartodamas arklieną ?

- Na ne, kad tiek priaugti svorio, vien arklienos tikrai nepakanka :D
Cituoti

Komentuoti

Perspėjame, jog už komentarų turinį atsako komentatoriai įstatymuose numatyta tvarka.


Apsaugos kodas
Atnaujinti

Naujausi komentarai

Populiariausia per mėnesį

Draugai

smauglys jb dubuklis jb
asia jb produktaisportui jb
dojo jb plungesriteris jb
budora jb boksopasaulis jb
pantera jb grappling jb
   

Hostingas Serveriai.lt

Atsiųsk naujieną!