FightClub.lt - “Kaunas Strikers”: lietuviai smūgiuotojai žengia į Latviją

“Kaunas Strikers”: lietuviai smūgiuotojai žengia į Latviją (1)

Neseniai bokso treneris bei "Kaunas Strikers" klubo bendraturtis Vytautas Binkis davė pažadą iki savo 40-ojo gimtadienio atidaryti penkis sporto klubus. Neseniai jis "metė pirštinę" latviams – kovo pradžioje kauniečiai atidarė trečiąjį klubą – šįkart filialą Rygoje.


 Pažadas įrašytas rėmeliuose

 – Kuo ypatingas "Kaunas Strikers"? – klausiame žinomo

bokso trenerio bei "Kaunas Strikers" bendraturčio Vytauto Binkio.

– Vieną žinomą bokso specialistą tikinau, kad galima išgyventi ir iš kovinių sporto šakų. Per penkis metus tam treneriui pažadėjau atidaryti penkis sporto klubus, kurie nebus išlaikytiniai ir sugebės užsidirbti pinigų patys. O sau pasakiau: jei to padaryti nepavyks, aš iš šio sporto išeinu.

Beje, jis paprašė užrašyti pažadą ant lapo popieriaus. Užrašą įdėjo į rėmelius ir žadėjo man padovanoti 2017 metais – lažybų pabaigos ir mano 40-ojo gimtadienio proga.

– Kas klubo "Kaunas Strikers" vinis?

– Teikiame profesionales paslaugas. 17 metų dirbau paslaugų sferoje – nuo padavėjo iki vadybininko ir direktoriaus. Tą patį modelį naudoju kurdamas sporto klubus.

Treneriai skundžiasi, kad jiems trūksta vaikų. Tačiau praėjusį mėnesį mūsų pirmajame, KTU įrengtame sporto klube studentų gatvėje, buvo jau 110 sportuojančiųjų. Po to atidarėme antrą "Kaunas Strikers" klubą – Kauno Technikos kolegijoje.

– Kaip kilo mintis ateiti į Latvijos kovų rinką?

– Latvijoje pažinojau du pažįstamus trenerius  Jurijų Pavlovičių Platonovą ir Aleksandrą Glazunovą, kurie ieškojo išsinuomoti sporto salę. Jiems siūliau atvažiuoti dirbti į Lietuvą.

Darbas emigracijoje jų neviliojo ir jie nepanoro važinėti po 250 kilometrų. Be to, Latvijoje gyvenantys bokso specialistai, norėjo dirbti, kur gyvena jų šeima – vaikai, anūkai. Radome puikų kompromisą: jiems pasiūlėme rasti sporto salę Latvijos sostinėje. Bokso treneriai sutiko Latvijoje garsinti „Kaunas Strikers“ vardą ir prasidėjo mūsų bendradarbiavimas.

Komandoje – žinomas treneris

– Jurijus Platonovas – žinoma asmenybė. Berods, praeityje garsus, vienas iš SSRS rinktinės trenerių komandos narių?

– Jis – puikus treneris, išugdęs ne vieną Pasaulio bei Europos čempioną, olimpinių varžybų dalyvį. Tačiau jis nėra išreklamuotas. Jurijus – kuklus žmogus, neprisitaikęs prie šių laikų rinkos.

Jurijaus Platonovo devizas – "Protas ir kūnas". Mūsų klubo – "Gyvenime stipriems lengviau. Ypač jei turi smegenų."

– Pradžia Latvijoje sunki?

– Taip, nelengva. Tačiau jau didiname komandą, kuri visuomeniniais pagrindais padeda mums įgyvendinti šį projektą.

Šiuo metu su muay thai treneriu Tomu Vosyliumi renkame norinčius sportuoti žmones į įvairias sporto grupes – boksą, muay thai (Tailando boksas), K-1, BJJ, MMA, todėl daug laiko praleidžiame Latvijoje.

Beje, neseniai vienas latvių klubas, sužinojęs, kad atsidarėme Rygoje, pasiprašė dirbti po "Kaunas Strikers" vėliava. Tad netrukus oficialiai turėsime jau keturis klubus.

– Ar sporto salės Rygoje atitiko lūkesčius?

– Ryga – milijoninis miestas, čia galybė apleistų nenaudojamų pastatų. Tačiau mums pasisekė, nes radome jau įrengtą sporto salę su ringu, tatamiu, maišais, treniruokliais.

Mūsų rastame pastate yra trys sporto salės, kurių bendras plotas – 800 kvadratinių metrų. Jos šiuo metu pilnai nedirba, tačiau nuo rugsėjo mėnesio planuojame, kad bus galima treniruotis ir varžytis visose salėse. Beje, visos pritaikytos ne tik treniruotėms, bet ir varžyboms.

Kovo 30-ąją ten numatytos ir pirmosios varžybos – tarptautinis moterų bokso turnyras „Pigmahia Cup“, kuriame dalyvaus ir „Kaunas Strikers“ atstovė iš Lietuvos – Žydrė Martišiūtė.

Planuose sporto kubas ir D.Britanijoje

– Ar jau treniravotės naujose patalpose Rygoje?

– Taip, kaip tik šiuo metu esame komandiruotėje į kurią vežėmės ir septynis kovotojus iš Lietuvos. Čia tris dienas jiems treniruotes vedė Jurijus Platonovas, kurio didžiulė patirtis leidžia tobulėti mūsų kovotojams.

Sportininkai po trijų dienų grįžo į Lietuvą, o mes likome Rygoje užmegzti artimesnius ryšius su Lietuvos bendruomene – vietiniais verslininkais, lietuvių mokykla Rygoje, kurioje mokosi virš 400 mokinių iš lietuvių šeimų.

– Kuo skiriasi Lietuvos ir Latvijos boksininkai?

– Lietuvių lygis aukštesnis. Mes į kiekvieną Olimpiadą išsiunčiame 2-3 boksininkus. Latviai, berods, tik vieną – 1996 metais, kuris buvo dar tarybinės mokyklos auklėtinis.

– Beje, kaip latviai reagavo, kad lietuviai įkūrė klubą Rygoje?

– Dar reaguoja. Netrukus susitiksime su Latvijos bokso federacijos prezidentu. Sieksime, kad "Kaunas Strikers" klubo nariai galėtų dalyvauti šios šalies čempionate.

Latvijoje yra daug lietuviškų prekinių vardų ir latviai juokauja, kad mes, lietuviai, – jiems kaip iš kosmoso. Jie netgi juokauja: "Kur praėjo lietuvis, ten nėra ko veikti žydui."

– Beje, kodėl klubą pavadinote "Kaunas Strikers"?

– "Strikers" – iš angliško žodžio smūgiuotojai. Tai ir rankos, ir kojos. Smūgiuojama ne tik bokse, muaythai, karate, bet ir badmintone. Mes visi žinome, kas yra "straikas" boulinge.

Planuojame plėtrą ir ketiname turėti netgi savo futbolo komandą, kuri dalyvaus Latvijos kovinių sporto klubų futbolo čempionate.

Kaunas, Ryga. Gal planuojate atsidaryti klubą ir kitoje šalyje?

– Artimiausiuose planuose – Didžioji Britanija.

– Prieš kelerius metus esate boksavęsis su trimis aukšto lygio Lietuvos kovotojais. Savo 40-mečio ir pažado proga įkurti penkis klubus, gal žengsi ant "Kaunas Strikes" klubo ringo ir pabandysi susirungti su penkiais?

– (Juokiasi) Turbūt ne, nes po tos kovos žmona sakė, kad jei dar taip bus – ji pakeis namų durų spyną.

Komentarai   

0 #1 Dianne 2018-10-31 05:38
I see you don't monetize your site, don't waste your traffic, you can earn extra bucks every month.
You can use the best adsense alternative for any type of website (they
approve all websites), for more info simply search in gooogle:
boorfe's tips monetize your website

my blog post; BestLeatha: https://MightyFannie.blogspot.co.uk
Cituoti

Komentuoti

Perspėjame, jog už komentarų turinį atsako komentatoriai įstatymuose numatyta tvarka.


Apsaugos kodas
Atnaujinti

Naujausi komentarai

Populiariausia per mėnesį

Draugai

smauglys jb dubuklis jb
asia jb produktaisportui jb
dojo jb plungesriteris jb
budora jb boksopasaulis jb
pantera jb grappling jb
   

Hostingas Serveriai.lt

Atsiųsk naujieną!