FightClub.lt - Interviu su Antanu Jazbučiu

Interviu su Antanu Jazbučiu (1)

 Tęsiame interviu ciklą su užsienyje gyvenančiais Lietuvos kovotojais. Jau daugiau nei 10 metų Anglijoje gyvenantis uteniškis Antanas Jazbutis neseniai tapo Made4TheCage organizacijos čempionu lengvo svorio kategorijoje. Kalbamės su Antanu apie jo sportinę karjerą, pergales, pralaimėjimus bei ateitį.


 – Sveikiname laimėjus Didžiosios Britanijos lengvo svorio čempiono titulą. Kaip jautiesi?

– Sveiki. Ačiū, kad susisiekėt su manimi. Su malonumu pasidalinsiu savo patirtimi ir įspūdžiais! Tikrai smagus jausmas nugalėti anglą, jau čempioną M4TC, jo paties šalyje UK, mieste (New Castle) ir dar apsuptam jo pačių ištikimiausių fanų... :) Made4TheCage turnyre tą vakarą buvo apie 1800 sirgalių, taip kad atmosfera buvo įkaitusi... :) 

10003048 10203572349497327 520928276 n

– Papasakok, kaip vyko pasiruošimas kovai prieš Paul Cook?

– Na, prieš šį kovotoją kažkaip specialiai nesiruošiau, viskas vyko nuosekliai, įprastu ritmu ir reguliariai. Treniravausi 2 kartus per dieną, 2 val. ryte sparingai ir vakare 2-3 val. technikos treniruotės, muay thai, kikbokso, laisvųjų imtynių ir braziliško džiu džitsu.

– Ką labiausiai akcentavai treniruotėse ruošdamasis kovai?

– Laisvąsias imtynes ir brazilišką džiu džitsu.

– Tai jau ne pirmas MMA diržas tavo karjeroje. Kokius dar esi iškovojęs?

– Taip, iškovojau šioje šalyje viso 3 Pro MMA diržus skirtingose federacijose: 2006 m. – Grapple&StrikeIX, 2012 m. – Staydown FC, 2014 m. – Made4TheCage.

1964759 10203572350217345 1474414607 n

– Kuri pergalė tavo karjeroje tau buvo įsimintiniausia?

 – Visos įsimintinos :-). Labiausiai įsimintiniausios kovos prieš UFC veteranus Vaughn Lee Harwey, Brad Picket, Andy Ogle, Robert Withford. Na o įsimintiniausios pergalės, žinoma, tai kovos dėl MMA čempiono diržų... :)

– MMA karjera tau nesiklostė visuomet labai sėkmingai, patyrei ir nemažai pralaimėjimų, tačiau paskutinėse kovose matomas akivaizdus teigiamas pergalių-pralaimėjimų balansas – iš 9 kovų laimėtos 6, turint omenyje, jog kovoji gana aukštame lygyje su pajėgiais varžovais. Kas įtakojo tokį pasikeitimą?

– Na, nuo 2004-2006 m. treniravausi per keletą klubų ir, kaip sakoma, niekaip nesuradau savo... Tai, žinoma, įtakojo pilnavertišką pasiruošimą MMA kovoms. Nuo 2006 m., kai  iškovojau čempiono diržą, perėjau į kitą klubą Trojan Free Fighters, ten buvo pasiruošimas labai geram lygyje ir treneris nuspręsdavo mane išstatyti į kovas dėl čempiono diržo, nes tikrai atrodydavau puikios formos. Turėjau galimybę net 6 kartus kovoti del MMA diržų, bet visos tos kovos buvo nuteisėjautos... Kaip mėgstama liaudyje sakyti, namų sienos ir teisėjai padeda :-) Na, o mes, lietuviai, čia UK visada būsime svetimšaliai...

– Kovojant Anglijoje dažnai jaučiamas savų kovotojų palaikymas iš teisėjų pusės? Ar dažnai pasitaiko kontraversiškų sprendimų?

– Taip, labai jaučiamas... Turiu savo fanų ratą, yra nemažai draugų anglų. Jie patys nustebę būdavo, kad kai kurias kovas, fanų ir mano Trojan Free Fighters komandos nuomone, laimėdavau, bet teisėjai atiduodavo tašką ir pergalę anglų kovotojui, ypatingai titulinėse kovose.

 – Savo karjeroje turėjai net 3 atvejus, kai iš eilės patyrei po 3 pralaimėjimus. Tokiais atvejais nekildavo minčių mesti MMA? Kaip rasdavai jėgų atsitiesti?

– Kas keisčiausia, kad tikrai negalvodavau mesti sporto ir toliau praktikuotis, o dar labiau analizuodavau pralaimėtas kovas (daugumą jų, kaip matote, pralaimėta teisėjų sprendimu) ir padariau išvadą, kad reikia mesti pilno etato darbą ir pradėti normaliai sportuoti, ir pažiūrėti, kas iš to išeis. Na štai, 2 paskutinius metus treniruojuosi pats po 4-5 val. kasdien ir treniruoju kitus :-)

1555642 10203572346857261 747644272 n

– Jau daug metų gyveni ir kovoji Anglijoje. Galbūt teisėjai bei žiūrovai kaip vietinį jau pradeda priimt?

– Galbūt ... Cha cha :-), kaip pas mus senoliai sako, lašas po lašo ir akmenį pratašo... Turbūt ir aš savo kantrybe, atkaklumu ir sunkiu darbu nusipelniau anglų MMA teisėjų pripažinimo...

– Pakalbėkim apie tavo sportinės karjeros pradžią. Nuo ko prasidėjo tavo kovotojo kelias, nuo kelių metų sportuoji?

– Šiaip ganėtinai labai anksti, sakyčiau kokių 6-7 metų, neprofesionaliai žinoma, cha cha :-). Tuo  metu, kai pirmą kartą pamačiau rusišką filmą apie karatistą “Fanat“, po to su Bruce Lee „Drakono Kelias“, Van Damme „Kikboksininkas“ ir kitus to meto žymius aktorius koviniuose filmuose... Bandydavau juos pamėgdžioti..:) Pradinėje mokykloje vadindavo karatistu, nes padarydavau virvutę, špagatą ir keletą spyrių iš apsisukimo, kaip Van Damme. Na, o rimčiau pradėjau kažkur 16 metų, kaip tik 1997 metais Kastytis Stankevičius atidarė savo Karate Shotokan klubą (dabar ir „Impulsas“) Utenoje.

– Kaip susidomėjai MMA? Kur sportavai?

– Susidomėjau MMA gana atsitiktinai, kai sportavau pas trenerį Kastytį Stankevičių, Utenoje, klube „Impulsas“. Berods buvo 2000 vasara ir treneris turėjo kovoti Hibrid MMA turnyre Elektrėnuose,  bet treniruotės metu gavo traumą ir paklausė, ar nenorėčiau vietoje jo sudalyvauti? Na, žinoma, aš ir sutikau :-). Taigi pradėjau labai jaunas, 19 metų būdamas. Pagrindai buvo tik karate. Prieš 33 metų dziudo veteraną ir Lietuvos čempioną. Žinoma pralaimėjau teisėjų sprendimu po keleto metimų ...:) Na, po tos kovos ir supratau, kad MMA kažkas ypatingo, kažkas daugiau nei vien tik smūgiai rankomis,  alkūnėmis, keliais ir kojomis... Nusprendžiau mokytis metimų, laužimų, smaugimų.

– Kiek metų jau gyveni Anglijoje?

– Į Angliją atvažiavau 2004 m. su idėja 3-6 mėnesius padirbėti ir grįžti į Lietuvą. Grįžus žiemą atgal, čia kažkaip pasirodė niūroka, pinigėliai greitai išsileido ir nusprendžiau grįžti, toliau tęsti darbus ir tobulintis kovos menuose čia, Anglijoje.

– Kokios treniruočių sąlygos? Geresnės nei Lietuvoje?

– Na, nežinau, tiksliai pasakyti negaliu kur geriau, ypač dėl Lietuvos, nes negyvenu čia jau daugiau nei 10 metų, bet  tikrai manau, kad viskas keičiasi į gerą, na o čia, Anglijoje, jei esi darbštus ir sieki savo tikslo, tikrai būsi pastebėtas ir nesvarbu, iš kokios šalies. Į daugumą treniruočių tenka važinėti į kitus miestus... Tai bene labiausiai varginantis dalykas, nes užtrunka labai daug laiko ir finansų.

10012446 10203572347777284 1184306884 n

– Ruošdamasis kovoms daug svorio meti?

– Tekdavo mesti nuo 7-12 kg.

– Svorio metimas MMA sporte pastaruoju metu užima vis svarbesnę reikšmę, aukštame lygyje kovotojai, siekdami patekti į kuo lengvesnę kategoriją, meta net po 15 kg ir daugiau. Neseniai vienas brazilų kovotojas dėl intensyvaus svorio metimo prieš pat svėrimų procedūra numirė. Kaip tu pats žiūri į tuos metimus? Ar pritartum nuomonei, jog svėrimus daryti renginio dieną?

– Ne, nepritariu, nes vistiek atsiras kurie mes svorį, dažniausiai tai daro netekdami skysčių, įsivaizduokit, kaip sunku būti tuščiam, sausam ir kovoti tą pačią dieną. Geriau tada iš vis nemesti svorio ir kovoti normalioje kategorijoje, kokioje esi kiekvieną dieną. Pritarčiau geriau tirti dėl dopingo ar panašiai. Profesionalai meta labai daug svorio, bet tai nereiškia, kad visi taip turi daryti.  Yra daug pavyzdžių iš garsių kovotojų, kurie beveik nemeta svorio (aš tai vadinu 3-4 kg) ir puikiai sukovoja. Aš pats paskutinius 2 metus pasilieku tik 3-4 kg, tai normalu ir patogu be jokio diskomforto.

– Neseniai gavai rudą BJJ diržą. Kokią vietą tavo gyvenime užima BJJ?

– Taip, neseniai, sausio mėnesį, Checkmat BJJ federacijoje iš Meistro (Pasaulio BJJ ir ADCC čempiono) Leo Vieiros ir Chico Mendes. BJJ, arba braziliškas džiu džitsu, man šiuo metu labai daug reiškia. Tai daugiau nei kovos menas ar sportas, tai tampa gyvenimo būdu... :)

– Kas tau pačiam labiau prie širdies, smūgiai ar imtynės?

– 50/50. Viską mėgstu, priklauso nuo nusiteikimo. Gal labiau BJJ, vis dėl to... :-)

– Savo puslapyje rašei, kad MMA – tavo gyvenimas. Ką dar veiki be MMA?

– Be MMA sportuoju... kitas sporto šakas ir kovos menus, kaip capoeira, kung fu wingchun, eskrima. Esu kovos menų fanatas – tiesiog mane veža tai. Na, o jei visiškai neminint sporto, gal nesigautų ką paminėti... :) Vis vien gaunasi aktyvus poilsis, su žmona Rasa einame į jogos užsiėmimus, baseiną, važinėjamės dviračiais, skaitome knygas, keliaujame po Anglijos miestus, kartais išvažiuojame ir už jos ribų.

– Kokie ateities planai, tikslai?

– Turiu pasiūlimą būti vieno klubo galva–vadybininku, gan nemažą dėmesį skiriu dabar šiam pasiūlymui. Ko gero tuo neapsiribosiu ir bandysiu siekti aukštumų tiek MMA, tiek BJJ turnyruose.

– Ačiū už pokalbį.

– Visada, kai turiu laisvą minutėlę, prisėdu ir atsidarau jūsų internetinį puslapį Fightclub.lt. Malonu stebėti naujienas iš MMA ir BJJ, bokso ir kitų kovos menų lietuvių kalba. Ačiū Jums.        

 10003302 10203572349257321 1715343074 n

 

Atnaujinta 2014 kovo 08, Šeštadienis. 18:34

Komentarai   

+6 #1 Ar 2014-03-08 23:29
Šaunuolis! Taip ir toliau!
Cituoti

Komentuoti

Perspėjame, jog už komentarų turinį atsako komentatoriai įstatymuose numatyta tvarka.


Apsaugos kodas
Atnaujinti

Naujausi komentarai

Populiariausia per mėnesį

Draugai

smauglys jb dubuklis jb
asia jb produktaisportui jb
dojo jb plungesriteris jb
budora jb boksopasaulis jb
pantera jb grappling jb
   

Hostingas Serveriai.lt

Atsiųsk naujieną!