FightClub.lt - Interviu su MMA kovotoju Sergej Juškevič

Interviu su MMA kovotoju Sergej Juškevič (8)

 

Vienas aukščiausiai vertinamų Lietuvos MMA kovotojų Sergej Juškevič (MMA kovų santykis: 13-7-2) šiuo metu gyvena ir treniruojasi Toronte (Kanada). Čia jis laikomas vienu pavojingiausių pusvidutinio svorio kovotojų. Nors karjeros pradžia nebuvo įspūdinga (3 pergalės, 5 pralaimėjimai ir 1 lygiosios), nuo 2006 metų S. Juškevič iškovojo 10 pergalių, patyrė 2 pralaimėjimus ir 1 kovą baigė lygiosiomis. Gyvendamas Kanadoje jis iš 4 kovų laimėjo 3. Paskutinėje dvikovoje, sausio 17 dieną, S. Juškevič pergalę prieš labai pajėgų kanadietį Brandt Dewsbery (10-3-1) iškovojo vos per 57 sekundes, atlikdamas pėdos sukimą, po kurio varžovas negalėjo net paeiti.


S. Juškevič sutiko duoti išskirtinį interviu portalui Fightclub.lt. Kalbėjomės apie karjeros pradžią, treniruotes, svorio metimą, svajonę kovoti UFC organizacijoje.

– Pirmiausia sveikiname su pergale paskutinėje tavo kovoje. Kokios nuotaikos?

– Dėkoju už sveikinimus, esu geros nuotaikos.

– Priešininkas Brandt Dewsbery buvo labai aukštai vertinamas, tačiau sutriuškinai greičiau nei per minutę. Po dvikovos, tarsi, atrodei nustebęs. Pačiam buvo netikėta tokia greita baigtis?

– Iš tikrųjų nebuvau nustebęs, tai buvo emocijos, nes mačiau prieš kovą jo interviu, kur jis šnekėjo, kad susidoros su manimi, bet jis neatsilaikė nė minutės. Aš žinau savo lygį ir esu finišuotojas. Brandt tikrai aukštai vertinamas kovotojas, jis prieš mūsų kovą pasirašė sutartį su organizacija World Series of Fighting.

– Papasakok apie save. Nuo ko prasidėjo tavo kelias į MMA?

– Mano sportinis kelias prasidėjo nuo vaikystės. Kai man buvo 12 metų, mama atvedė mane į imtynių mokyklą, kad po mokyklos turėčiau užsiėmimą ir neleisčiau veltui laiko. Lankiau sambo ir dziudo, pirmieji treneriai buvo D. Čelpanov ir A. Jefišov. Sambo duoda gerą pradžią, nes yra metimai ir skausmingi veiksmai. Kai turėjau šiokį tokį supratimą apie imtynes, susidomėjau kikboksu, lankiau treniruotes pas Dmitrij Baranovskij. Esu jam dėkingas už tai, kad pastatė man smūginę techniką.

Taip pat esu dėkingas Ričardui Piepoliui, kuris pakėlė mano parterio lygį. Važinėdavau treniruotis pas Ričardą iš Klaipėdos į Vilnių, treniravomės po 6-8 valandas per dieną. Po treniruotės veiksmų techniką užsirašinėdavau į sąsiuvinį. Iki šiol jį turiu ir kartais pasižiūriu. R. Piepolis tikrai geriausias parterio meistras Lietuvoje.

Taip ir sumaišiau smūginę techniką su imtynėmis. Pamatęs per televiziją Pride kovas, susidomėjau MMA sportu. Susipažinau su Mariumi Mažuliu, kuris ir atvėrė man duris į MMA pasaulį. Nuo 19 metų pradėjau kovoti profesionaliose MMA kovose.

juskevic4– Kaip į tavo pasirinkimą reagavo tėvai, draugai?

– Tėvai palaiko mano sportinį pasirinkimą ir mane. Jie domisi kovomis. Prisimenu, kai gyvenau dar su tėvais, kartais su visa šeima sėsdavom prie televizoriaus ir žiūrėdavom K-1 kovas per Eurosport kanalą. Mano tėvai yra dideli K-1 gerbėjai.

– Kokia buvo savijauta, pirmą kartą išėjus į MMA ringą?

– Atsimenu pirmą kovą, labai jaudinausi, buvo per daug emocijų, neturėjau patirties. Tai buvo daugiau kova su savimi. Dabar viskas kitaip, išeinu į ringą ramus kaip smauglys.

– Vaikystėje, jaunystėje buvai peštukas? Ar teko kovoti gatvėje, panaudoti įgūdžius, kad apgint ką nors?

– Vaikystėje tekdavo už save pastovėti. Lietuvoje tai neretas dalykas. Aš žinau, kad esu ginklas ir specialiai nenaudosiu savo technikos gatvėje, bet jeigu reikės, tai pastovėsiu ir už save, ir už savo draugus.

– Nuo 2012 metų pabaigos iki 2014 pradžios nekovojai MMA arenose. Kodėl buvo tokia ilgoka pertrauka?

– Buvo pertrauka tarp kovų, bet tarp treniruočių pertraukos nebuvo. Organizacija, kurioje kovojau, Score Fight Series, užsidarė. Tai buvo viena geriausių Kanados MMA organizacijų. Po to kitų pasiūlymų nebuvo, tai ir teko pailsėti nuo kovų.

– Kanados spaudoje teko skaityti, jog tau sunku surasti priešininką, kovotojai atsisako kautis, nes bijo tavo smūgių. Tai tiesa?

– Tiesa, kad nelengva man surasti priešininką. Aš turiu 22 profesionalias kovas, tad ir varžovas turi atitikti mano patirtį. Apie mano smūgius irgi eina kalbos. Kai kovojau prieš UFC veteraną Forest Petz, mūsų kova buvo geriausia metų kova Score Fight Series organizacijoje. Tai buvo tikras smūgių karas, iki šiol žmonės primena man apie tą kovą.

– 2011 metais buvai pasirašęs sutartį su Bellator organizacija. Kodėl taip ir neįvyko tavo debiutas?

– Taip, turėjau kovoti Bellator turnyre prieš Daron Cruickshank (nuo 2012 metų Cruickshank yra UFC kovotojas, iš 6 kovų laimėjo 4 – red.). Kanadoje yra labai griežtas medicininis patikrinimas, prieš kovą reikia praeiti labai daug medicininių testų ir pateikti rezultatus Atletikos komisijai. Vienas gydytojas laiku neišsiuntė elektroencefalografijos (EEG) testo ir be šio testo rezultato Atletikos komisija neleido man kovoti.

– Kokios yra gyvenimo ir treniruočių sąlygos Kanadoje?                          

– Kanadoje tikrai yra geros gyvenimo ir treniruočių sąlygos. MMA yra labai populiari sporto šaka, yra daug galimybių, viskas priklauso tik nuo kovotojo, svarbiausia netingėti.

– Jei palyginti treniruočių sąlygas Lietuvoje ir Kanadoje, metodus, trenerius, ar yra didelis skirtumas?  Ką galėtum išskirti?

– Skirtumas yra, Kanadoje labai daug dėmesio skiriama imtynėms prie narvo sienos, kaip panaudoti sieną, kad apsiginti nuo imtynių arba kaip perversti besiginantį priešininką ant žemės. Sužinojau labai daug technikos. Taip pat yra daug MMA sparingų su bokso bei MMA pirštinėmis, sparingų, kuriuose maišyti smūgiai su imtynėmis. Labai daug dėmesio skiriama fiziniam pasiruošimui, vyksta taip vadinamos condition training bei crossfit treniruotės. Džiudžitsu (BJJ – red.) taip pat skiriasi, ten labai daug dėmesio skiriama pervertimams (priešininko numetimas nuo savęs ir atsisėdimas ant jo – red.) ir gardos apėjimui.

juskevic5– Kiek kilogramų svorio meti prieš varžybas? Kokias taikai metodikas?

– Mano normalus svoris 88,5 kg, tačiau kovoju iki 77 kg. Svoris metamas mitybos bei saunos dėka, tačiau svarbiausia yra svorio atstatymas. Kovotojai turi savo gydytojus, kurie per vieną naktį po svėrimų procedūros iki kovos padeda atstatyti natūralų svorį, su kuriuo kovotojai lipa į narvą. Svorio metimas taip pat yra kova, tik su savimi.

– Esi minėjęs, jog treneriai nori, kad dalyvautum 70 kg kategorijoje. Svarstai apie tai? Ar nebūtų sudėtinga mesti tiek daug svorio?

– Mano treneriai norėtų mane matyti svorio kategorijoje iki 70 kg. Jie teigia, jog šioje svorio kategorijoje aš būčiau kileris (žudikas – red.), huge lightweight (didžiulis lengvasvoris – red.), bet tai iš tikrųjų labai sunku padaryti, nes aš mėgstu gerai pavalgyti J Bet jei mane pakvies į UFC, tai tuomet mesiu iki 70 kg.

– Koks tavo treniruočių grafikas, kiek kartų per dieną/savaitę treniruojiesi?

– Na, kai ruošiuosi kovoms, tai treniruojuosi 2 kartus per dieną, 6 dienas per savaitę. Aišku, jeigu pavargstu nuo treniruočių, leidžiu organizmui pailsėti, nes yra labai svarbu nepersitreniruoti.

– Kiek dėmesio skiri mitybai? Turi mitybos konsultantą?         

– Pavalgyti labai mėgstu, daug ir skaniai. Bet kai ateina laikas mesti svorį, tai valgau tik daržoves, kurios neužlaiko vandens organizme ir be druskos.

– Kokios yra tavo, kaip kovotojo, stipriausios savybės ir kokios silpniausios, kurias norėtum pagerinti?

– Esu universalus kovotojas, smūgiuoju, imtyniauju, galiu kovoti tiek stovėsenoje, tiek parteryje, visur gerai jaučiuosi. Prieš kiekvieną kovą su komanda sudarom kovos planą, atsižvelgdami į priešininką. O gerinti galima visas savybes, ribų nėra.

– Jaudiniesi išeidamas į narvą? Kaip save ramini, paruoši psichologiškai?

– Yra jaudulys, bet tai normalus dalykas, man tai netgi suteikia jėgų. Dėl psichologinio pasiruošimo, tai išvalau savo galvą nuo pašalinių minčių ir pilnai įsitraukiu į kovą.

– Tavo mėgstamiausias kovotojas?

– Mėgstamiausio neturiu, labai daug yra gerų kovotojų, kuriuos įdomu žiūrėti.

– Pastaruoju metu populiarėja moterų MMA. Kaip tu žiūri į tai?

– Taip, moterų MMA populiarėja ir greitai auga. Turiu draugę profesionalią kovotoją, teko karta lydėti į narvą ir būti jos sekundantu. Nors iš tikrųjų man nepatinka, tai yra vyriškas sportas.

– Kuri kova karjeroje tau buvo įsimintiniausia ir kuri sunkiausia?

– Įsimintiniausios kovos buvo prieš ankstesnius UFC kovotojus, tai Forrest Petz, Anton Kuivanen, Gideon Ray. Sunkiausia buvo prieš Forest Petz.

– Ką patartum jauniems kovotojams, kurie tik pradeda MMA karjerą?

– Jauniems kovotojams patarčiau skirti daugiau dėmesio BJJ, imtynėms (laisvosioms/GR imtynėms – red.) ir smūginei technikai, nes tai yra trys svarbiausios šakos, kurias reikia mokėti kovojant pagal MMA taisykles.

– Kokie ateities planai? Svajoji apie patekimą į pajėgiausią pasaulyje MMA organizaciją UFC?

– Ateities planai, tai treniruotis ir kuo dažniau kovoti. Ir, žinoma, yra svajonė patekti į UFC organizaciją.

– Dėkui už pokalbį.


 

Atnaujinta 2014 vasario 07, Penktadienis. 10:54

Komentarai   

0 #8 Marie 2018-07-17 19:19
I can see that your site probably doesn't have
much visits. Your articles are awesome, you only need more new readers.
I know a method that can cause a viral effect on your site.
Search in google: dracko's tricks make your content go viral

Also visit my website ... 99Tyrell: https://Colettefat.blogspot.de
Cituoti
-1 #7 Bla bla bla 2014-02-07 11:06
Kiekvienas turim savo nuomonę :)
Cituoti
+11 #6 123 2014-02-06 17:56
[quote name="Bla bla bla"]
Jo darbas yra organizuoti kovas,o kovotoju darbas yra tinkamai pasiruosti toms kovoms,kam nepatinka gali swatuose bandyt kilt ir po to jei pasiseka iki karjeros pabaigos siemens arenoje su pasaulio cempionais kapotis,beto jis bent jau stengiasi,kuria bendras treniruociu stovyklas,bando dalintis ziniom su uzsienio treneriais ir kovotojais,cia ne jo kalte kad lietuvoje treniravimosi salygos prastos. O snekant apie durnus patarimus,paziu rek zaromskio kovas kur ji sekunduoja simanaitis :D
Cituoti
-6 #5 Bla bla bla 2014-02-06 10:44
Koks dar pavydas gali imti tiesiog gaila jaunų vaikių, kurių net tinkamai paruošti nesugeba tas kulverstukas ir veža kaip avinus į skerdykla. Jaunam žmogui dažnai tie keli šimteliai eurų atrodo didelis pinigas o dar "apgydo" kad Tu gali :)pats savyje zvengia persilenkes kelis kartus daugiau ir nesamoningus patarimus prie narvo ar ringo dalina... Nieko nesakau kiekvieno sporto vadybininko darbas uzdirbti pinigu, bet yra skirtumas kaip tai daroma paruoskit veskit kovotojus i ju lygio turnyrus o ne ant mesos paziurekit Plunges riteryje ar dar kur kokie kovotoju rekordai ??? (kovotojam pagarba uz islieta prakaita) bet vadybininkai konkretus mulkiai.
Cituoti
+12 #4 NeAntanas 2014-02-05 18:28
Pagarba Seriogai. Puikus kovotojas, toli eis. Manau tikrai gali kautis UFC.

O kas kalba apie tai, jog kai kurie žmones veža kaip mėsą, tai turbūt vėl lojate ant Mažulio? Pavydas ima, tiesa? Negalite prilygti? A? O kai Mažas veža, jis salygas pasako, kokiomis važiuosit, tai jūsų reikalas sutikti arba ne. Netinka sąlygos, nevažiuokit, po velnių. Ir kodėl mes turim apie tai diskutuoti po straipsniu, kuriame kalbinamas šaunus vyrukas?
Cituoti
+4 #3 bum 2014-02-05 18:03
tai nesuprantu, ar per prievarta vercia vaziuoti i tas varzybas? Visi vaziuojantys zino pries ka kovos
Cituoti
-4 #2 Bla bla bla 2014-02-05 15:10
Š... pilami todėl, kad kai kurie žmonės Lietuvos kovų padangėje užsiima "patrankų mėsos vežiojimu" kai "mėsa" prasimuša o dažniausiai tai nutinka pakeitus klubą arba šalį tada ir pasako nuomonę ;)
Cituoti
+11 #1 bum 2014-02-05 13:43
pagarba siam kovotojui. Ypac kada pamini ir taip graziai atsiliepia apie visus savo buvusius trenerius ir Mariu Mazuli. Pvz is kokio Masloboevo girdisi tik sudu pilimas ant visu ansktesniu ir Spartos aukstinimas
Cituoti

Komentuoti

Perspėjame, jog už komentarų turinį atsako komentatoriai įstatymuose numatyta tvarka.


Apsaugos kodas
Atnaujinti

Naujausi komentarai

Populiariausia per mėnesį

Draugai

smauglys jb dubuklis jb
asia jb produktaisportui jb
dojo jb plungesriteris jb
budora jb boksopasaulis jb
pantera jb grappling jb
   

Hostingas Serveriai.lt

Atsiųsk naujieną!