FightClub.lt - Negailestingas ringe, jautrus gyvenime – Sergejus Grečicho: „Tik silpni žmonės sako, kad nėra galimybių“

Negailestingas ringe, jautrus gyvenime – Sergejus Grečicho: „Tik silpni žmonės sako, kad nėra galimybių“ (2)

 

Jis vadinamas tiesiog geriausiu kovotoju šiuo metu Lietuvoje. Triskart pasaulio sambo čempionas, kartą vicečempionas ir dar du kartus bronzos medalių laimėtojas. 27-erių Sergejus Grečicho, kuris žiba ir mišrių kovos menų ringe, jau pasiekė labai daug, bet dar ilgai žada nesustoti.


„Galbūt neįtikėtina, bet mano darbo diena prasideda pusę aštuntos ryto ir baigiasi pusę penkių vakare. Per pertraukas treniruojuosi, tam turiu puikias sąlygas. Jei nori, galima spėti viską. Tik silpni žmonės sako, kad nėra galimybių“, – atvirai pasakoja S.Grečicho, dirbantis Viešojo saugumo tarnyboje.

Ringe sukaupta patirtimi jis dalinasi su kolegomis, mažaisiais kovotojais, pats džiaugiasi, kad pasirinko tokį kelią ir žengia pirmyn. Apie pasiekimus, jų kainą ir kitus gyvenimo vingius kovos menų žvaigždė išsipasakojo sporto portalui SportIN.lt.

- Žvilgtelėkite į praeitį ir trumpai papasakokite, nuo ko prasidėjo jūsų, kaip kovotojo, kelias?

- Visų pirma, pradėjau lankyti gimnastiką, o tada perėjau į imtynes, tiksliau – sambo imtynes. Ten mane nuvedė tėtis, o aš, dar būdamas mažas, norėjau būti stiprus ir mokėti pastovėti už save. Pirmasis mano treneris – prof. Eduardas Rudas – žmogus, kuris buvo man lyg antras tėvas. Su juo visur keliavome, dalyvavome varžybose.

- Kas sekė po to?

- Vėliau ėmiau treniruotis kovines sambo imtynes. Čia ir prasidėjo mano pergalių kelias.

- Pergalių esate pelnęs daug ir įvairių, tačiau įspūdingiausios, žinoma, buvo pasiektos pasaulio sambo čempionatuose.

- Tikrai taip. Kalbant apie kovinį sambo, tris kartus tapau pasaulio čempionu. Man tai didelis pasiekimas.

- Ne paslaptis, kad sulaukęs pilnametystės ėmėte dalyvauti ir MMA kovose. Sėkmė lydėjo ir šioje srityje?

- Viskas atėjo su laiku. Pirmajai kovai pagal MMA taisykles buvau pakviestas į Japoniją, kovojau su patyrusiu tos šalies kovotoju, bet rezultatas nebuvo blogas – kova baigėsi lygiosiomis. Vėliau dalyvavau daugelyje Europos čempionatų, o 2010 metais pagal Europos reitingus buvau nr. 1 (svorio kategorijoje iki 66 kg).

- Vis dėlto daugiausia pasiekei imtyniaudamas.

- Tiesa, imtynės parteryje – mano koziris. Visą šią techniką – smaugimus, laužimus, ištobulinti padėjo mano antrasis treneris Ričardas Piepolis. Iki šiol su juo dirbame, tai ypatingas žmogus. Jis labai daug prisidėjo, padėjo pakeisti požiūrį į sportą. Šis žmogus kovoms mane ruošia tiek fiziškai, tiek psichologiškai.

- Sportininkams reikalingas ypatingas nusiteikimas kovoms, pergalėms ir pralaimėjimams?

- Žinoma, nes sportas nėra vien tik varžybos. Tai psichologija, filosofija. Kiekviena kova, visų pirma, yra kova su savimi. Kaskart reikia tobulėti, mokytis iš savo klaidų.

- Prieš mokantis iš jų, reikia pastebėti ir išanalizuoti savo klaidas. Ar jūs tai darote?

- Visada, nes gyvenime ir sporte būna ne vien tik pergalės. Nuolatinė sėkmė gali tapti monotonija, tačiau nuopuoliai priverčia susimąstyti.

- Kalbant su jumis, atrodo, kad visas jūsų gyvenimas tik sportas. Kokia iš tiesų yra jūsų dienotvarkė? Atsiranda laiko kitiems dalykams?

- Atsiranda, pavyzdžiui, darbui (šypsosi). Tiesą sakant, dirbu kaip ir kiekvienas normalus žmogus. Galbūt neįtikėtina, bet mano darbo diena prasideda pusę aštuntos ryto ir baigiasi pusę penkių vakare. Per pertraukas treniruojuosi, tam turiu puikias sąlygas. Jei nori, galima spėti viską. Tik silpni žmonės sako, kad nėra galimybių. Reikia tiesiog atsisakyti kai kurių malonumų arba tiesiog juos planuoti ir surasti harmoniją, aukso viduriuką.

- Dažnai vykstate į varžybas įvairiose pasaulio šalyse. Kelionės žavi? Galbūt vienoje iš šalių norėtumėte apsigyventi?

- Daug keliauju, tačiau visuomet pasiilgstu Lietuvos, ypač savo gimtojo miesto – Vilniaus. Visur gerai, kur nėra mūsų. Pabuvus kitur 2–3 savaites, vistiek norisi sugrįžti čia... Esu savo šalies patriotas, tad kol kas tikrai neplanuoju jos palikti.

- Kaip sugalvojote sudalyvauti turnyre „Real fights 15“, kur greitai ir, atrodytų, lengvai susitvarkėte su baltarusiu Artiomu Kazerskiu?

- Paskuriniu metu treniravausi drauge su Edvardu Norkeliūnu. Jis pasakė, kad nori pasimėgauti tuo adrenalinu žengiant į ringą paskutinį kartą, ir taip uždegė ir mane. Pagalvojau, kad šiuo metu varžybų laikotarpis, esu pakankamai geros fizinės formos, tad, kodėl neišbandžius jėgų?!

- Jūsų bendras pasiruošimas, tikriausiai, turėjo įtakos ir iškovotoms pergalėms? Abu (su E.Norkeliūnu) anksčiau laiko buvo paskelbti nugalėtojais.

- Ar tai kažką nulėmė, nežinau, bet taip, abu ėjome nugalėti ir tai padarėme. Geri kovotojai atranda vienas kitą. Mes – vieni iš tokių. Visada smagu sportuoti ir dalintis patirtimi su žmogumi, kuriuo pasitiki. Mes pasidalijame informacija ir papildome vienas kitą. Esu laimingas dėl to, kad ir aš Edvardui, ir jis man buvome naudingi.

- Jūsų patirtis kalba pati už save. Kur dar ją panaudojate?

- Treniruoju vaikus. Manau, kad esu perspektyvus treneris, nes šį darbą atlieku labai nuoširdžiai. Visų pirma, noriu, kad jie išaugtų gerais žmonėmis, o tik tada – kovotojais. Tikiu, kad pavyks užauginti bent keletą gerų sportininkų, o aš prisidėsiu viskuo, kuo tik galiu.

- Begalės pasiekimų, sėkmė darbe, pradėta trenerio karjera. Kokia jūsų sėkmės formulė?

- Man labai pasisekė, kad sutikau daug puikių žmonių, kurie padėjo man ištobulėti ir siekti savo tikslų.

- Taigi, kodėl vis dėlto verta būti sportininku?

- Jeigu nebūtų sporto, neįsivaizduoju, koks būčiau. Esu be galo jautrus, o sportas mane sustiprina psichologiškai, įkvepia.

 

Komentarai   

0 #2 Lachlan 2018-11-10 18:53
I see you don't monetize your page, don't waste your traffic,
you can earn extra cash every month. You can use the best adsense alternative for any
type of website (they approve all websites),
for more details simply search in gooogle: boorfe's tips monetize your website

my blog BestMichell: https://FollowVernon.blogspot.se
Cituoti
+16 #1 Micius 2013-05-17 14:06
Didziausia pagarba siam zmogui, vien uz sia pozicija!

"Dažnai vykstate į varžybas įvairiose pasaulio šalyse. Kelionės žavi? Galbūt vienoje iš šalių norėtumėte apsigyventi?

- Daug keliauju, tačiau visuomet pasiilgstu Lietuvos, ypač savo gimtojo miesto – Vilniaus. Visur gerai, kur nėra mūsų. Pabuvus kitur 2–3 savaites, vistiek norisi sugrįžti čia... Esu savo šalies patriotas, tad kol kas tikrai neplanuoju jos palikti."
Cituoti

Komentuoti

Perspėjame, jog už komentarų turinį atsako komentatoriai įstatymuose numatyta tvarka.


Apsaugos kodas
Atnaujinti

Naujausi komentarai

Populiariausia per mėnesį

Draugai

smauglys jb dubuklis jb
asia jb produktaisportui jb
dojo jb plungesriteris jb
budora jb boksopasaulis jb
pantera jb grappling jb
   

Hostingas Serveriai.lt

Atsiųsk naujieną!