FightClub.lt - Interviu su Han Hyong Suk

Interviu su Han Hyong Suk Komentuoti

Įėjus į salę, kurioje mokytojas Han Hyong Suk vedė seminarą, nustebino joje tvyranti paprasta ir lengva atmosfera. Liepos 15 dieną Vilniuje vykusio Won Hwa Do seminaro metu ir po jo meistras iš Pietų Korėjos mielai bendravo su visais norinčiais, neskubėdamas apžiūrinėti tomis dienomis šiltu oru nelepinančio Vilniaus.

Pietų Korėjos Won Hwa Do kovos meno meistras Han‘as šiuo metu yra kuriam laikui apsigyvenęs Airijoje ir veda treniruotes airių vaikams, kartu mokydamasis anglų kalbos. Grįžęs į Korėją, meistras žada padėti savo tėvui, Won Hwa Do stiliaus įkūrėjui, ugdyti jaunus stiprius meistrus, kurie testų Won Hwa Do tradiciją pasaulyje.


- Ar pirmą kartą lankotės Lietuvoje? Kokį įspūdį Jums paliko mūsų šalis?

Pats pirmas įspūdis, atskridus į Lietuvą, buvo tas, kad čia labai šalta. Gal dėl to, kad buvo rytas – buvo dar šalčiau, nei pastarosiomis dienomis. Gamta, manau, labai panaši į Korėjos. Dar man labai patiko cepelinai – tikrai skanus patiekalas. Kaip didelę paslaptį galiu pasakyti, kad lietuviškas maistas daug skanesnis už airišką. Be to, atradau čia man naują žaidimą – šaškes, jis man labai patiko.

- Ką galite pasakyti apie lietuvius – kokias savybes galėtumėte išskirti?

Lietuvių aš buvau sutikęs ir anksčiau. Vaikai, kuriems vedžiau treniruotes, pirmąkart mane pamatę, bijojo, tačiau vėliau mes labai susidraugavome. Nustebino tai, kaip lietuvių vaikai moka susikaupti: pradėjus treniruotę, iki tol dūkę, su kamuoliu žaidę vaikai nurimsta, susikoncentruoja ir klausosi, kas jiems sakoma, stropiai mokosi. Aš labai gerai dėl to jaučiuosi. To paties negalėčiau pasakyti apie airių vaikus.

Image

- Kiek laiko treniruojatės Won Hwa Do?

Treniruojuosi nuo 23 metų (jau aštuoniolikti metai - aut. pastaba).

-  Kodėl nesitreniravote Tae Kwon Do – kiek žinau, jis labai populiarus Korėjoje?

Dauguma vaikų  Korėjoje treniruojuojasi Tae Kwon Do. Nežinau, kodėl mano tėvas manęs ten nevedė. Tiesą sakant, mūsų šalyje mokyklinio amžiaus vaikams yra sudėtinga turėti kokį nors hobį. Kai man buvo 15-16 metų, aš praktiškai gyvenau mokykloje, praleisdavau ten visą dieną nuo 7 ryto iki 11 vakaro.

- Labai daug laiko skiriama mokslams...

To reikia, norint ko nors išmokti.

- Kas Jums labiausiai patinka Won Hwa Do kovos mene?

Vienas iš stiliaus įkūrėjų turi patirties Korėjos kare, todėl jis nenori, kad žmonės kovotų tarpusavyje. Kovos menas yra lyg žmogaus gyvenimas. Treniruodamasis Won Hwa Do galiu tobulinti save. Kartais žmonės būna labai liūdni, nusivylę vieni kitais, tačiau tie, kurie turi patirties kovos menuose, gali kovoti su šiais jausmais ir kontroliuoti save.  Tie, kas nori kovoti, gali eiti į kovotojų lygas. Tačiau, jeigu mušiesi gatvėje, tave uždarys į kalėjimą. Aš manau, kad daug svarbiau yra geri santykiai tarp žmonių. Fizinės treniruotės – sveika tavo kūnui, tačiau ne mažiau svarbi kovos mene ir filosofinė pusė.

Kadangi Won Hwa Do įkūrėjas yra mano tėvas, aš nuo mažens mačiau šį kovos meną iš šalies, tačiau tik vėliau, pradėjęs treniruotis, supratau jo reikšmę.

- Kokie Jūsų ateities planai?

Pirmiausia, kai grįšiu į Korėją, padėsiu savo tėvui. Ieškosiu jaunų mokinių ir juos mokysiu. Aš noriu pristatyti Won Hwa Do. Pasaulyje yra labai daug kovos menų, skirtų kovoti. Aš noriu parodyti, kad kovos menas gali būti skirtas ne vien kovai. Manau, kad šiuo metu didžiausia kliūtis yra kalba, todėl jos mokausi. Bandant užsieniečiams paaiškinti, kas yra Won Hwa Do, reikia gerai mokėti kalbą. Šiuo metu aš tikiuosi, kad lietuviai, su kuriais bendraujame, jei nesupranta visko, ką noriu pasakyti žodžiais, tuomet, galbūt, pagauna jausmą mokydamiesi, ką jiems noriu perduoti.

- Ar sulauksime Jūsų dar kartą apsilankant Lietuvoje?

Jeigu mane pasikvies – atvažiuosiu. Tačiau ateityje planuoju siųsti į Lietuvą ir kitas šalis jaunus savo mokinius.

- Ačiū Jums už pokalbį. Sėkmingos viešnagės mūsų šalyje.


Su Han Hyong Suk kalbėjosi Gailė Vanagienė "Yoi"

 

Atnaujinta 2011 rugsėjo 10, Šeštadienis. 20:46

Komentuoti

Perspėjame, jog už komentarų turinį atsako komentatoriai įstatymuose numatyta tvarka.


Apsaugos kodas
Atnaujinti

Naujausi komentarai

Populiariausia per mėnesį

Draugai

smauglys jb dubuklis jb
asia jb produktaisportui jb
dojo jb plungesriteris jb
budora jb boksopasaulis jb
pantera jb grappling jb
   

Hostingas Serveriai.lt

Atsiųsk naujieną!