FightClub.lt - Interviu su Leung Ting

Interviu su Leung Ting Komentuoti

leung_ting_2.jpg{xtypo_dropcap}„L{/xtypo_dropcap}ietuva yra pati gražiausia šalis, kokioje tik esu buvęs,“ – sako jau trečią kartą mūsų šalyje viešintis Wing Tsun meistras ir Tarptautinės Wing Tsun Kung Fu asociacijos vadovas Si-Jo Leung Ting'as. Kalbama, kad šis kinų kovos menų meistras mokė garsiąsias kino žvaigždes Sammo Hung'ą, Jackie Chan'ą, Wesley Snipes'ą ir daugelį kitų, taip pat jau daugelį metų yra geras Bruce'o Lee šeimos draugas. Per savo karjerą Si-Jo Leung Ting'as paruošė daug įvairiuose turnyruose čempionais tapusių kovotojų, todėl įgijo pravardę "Čempionų mokytojas".
Meistro interviu - specialiai fightclub.lt ir Jums.- Lankotės Lietuvoje jau ne pirmą kartą. Kokią nuomonę susidarėte?

Tai labai graži šalis. Aš visuomet sakau: „Jūs nepatikėsite, bet Lietuva yra pati gražiausia šalis, kokioje tik esu buvęs“. Iš tikrųjų.

- Ačiū. O matėte Jūs daug šalių...

Taip, esu aplankęs daug šalių. Ir žmonės čia taip pat puikūs. Tai jau trečias mano apsilankymas Lietuvoje.

- Ar galite palyginti Lietuvos ir kitų šalių Wing Tsun mokinius? Ar yra koks nors skirtumas?

Aš esu buvęs daugelyje šalių: Amerikoje, Anglijoje, Vokietijoje, Austrijoje, Australijoje... Lietuva yra Rytų Europos valstybė. Aš matau, kad dabar žmonės čia tampa vis turtingesni. Turiu čia vis daugiau ir vis geresnių mokinių. Skirtumas nuo kitų mokinių yra tas, kad lietuviai dirba labai sunkiai – štai kodėl man patinka Rytų Europos mokiniai. Kai kurie europiečiai, ypač iš Pietų Europos, nemėgsta sunkiai dirbti – priešingai nei žmonės čia. Todėl Lietuvoje man labai patinka.

leung_ting_4.jpg- Ar galėtumėte palyginti senąjį ir šių laikų Wing Tsun – ar labai pasikeitė šis kovos menas bėgant laikui?

Taip, Wing Tsun keičiasi. Iš tikrųjų, nuo to laiko, kai aš pradėjau mokyti, iki dabar, jis keitėsi, modernėjo. Tradiciškai senais laikais meistrai turėdavo daugiausia po keletą mokinių per visą savo gyvenimą. Tačiau atsižvelgiant į augančias kartas, tai nėra vystymosi kelias. Seniau ši technika buvo naudojama spręsti vietiniams susirėmimams ar kovoti prieš Ching'ų armiją. Tai buvo prieš 200 metų. Dabar viskas yra kitaip. Todėl aš manau: jeigu mes turime tokią gerą techniką kovai, tai kodėl gi mums nemokyti jos viso pasaulio, ypač policijos ar armijos, kad jie galėtų apginti žmones. Taip pat ir paprasti mokiniai – jie nori apsiginti, jie nori išgyventi, jie nenori būti kieno nors apkvailinti ar apvogti.

Matote, Wing Tsun yra kitoks nei daugelis kitų kovos menų. Daugelyje kitų Kinijos kovos menų yra mokomasi formų, jos praktikuojamos ir praktikuojamos... Tačiau taip išmokti realiai kovoti yra labai sunku. Kinų Kung Fu stiliuose dažniausiai yra formos, kurias siekiam išmokti gražiai daryti, arba kokie nors gražūs aukšti kojų smūgiai... Wing Tsun nėra kovos menas, skirtas kovai ringe, jis skirtas kovai gatvėje. Kartą pralaimėjęs, tu gali pralaimėti visiškai ir visam laikui. Nes galbūt priešas tave užmuš – niekada negali žinoti. Jeigu tavo priešas užpuls tave paslapčia ir netikėtai – kaip ginsiesi? Čia reikalingas Wing Tsun. Tai pagrindinis skirtumas.

- Kiek ir kokio pobūdžio treniruočių Jūs pats turite?

Matote, Wing Tsun yra labai paprastas. Mes neturime daug formų. Turime tik tris trumpas formas. Ir kiekvienos trumpos formos paskirtis yra skirtinga. Kaip minėjau, Wing Tsun skiriasi nuo kitų Kung Fu stilių, kurie turi daug daug formų, ir jos yra ilgos. Wing Tsun trumpos formos skirtos tik tam, kad padėtų prisiminti žmonėms pagrindinius terminus. O pagrindinis dalykas Wing Tsun stiliuje yra Chi Sau - „lipnios rankos“. Tai yra Wing Tsun. Tai yra esmių esmė. Mes nešnekame apie tai, kaip greitai mes judame kovoje ar panašiai. Mes šnekame tik apie tai, kaip kovoti ir sukibti su priešininku jau pirmą sekundę – tada bus realu.

leung_ting_5.jpg- Kokios pagrindinės šio Jūsų vizito į Lietuvą priežastys?

Pirmiausia, daugiau išmokyti savo mokinius. Antra, pamatyti tuos mokinius, kuriuos jie moko. Taip pat, žinoma, aš galiu išmokyti daugiau technikos – kad žmonės galėtų išmokti apginti kitus bei save, ir kaip tai padaryti ekonomiškai. Įprastame reguliariame seminare ar treniruotėje jie paprastai to nedaro, tik mokosi kovoti ir kovoti, smūgiuoti, be to, mokosi kovoti Wing Tsun su Wing Tsun. O dabar aš mokau, kaip reikia kovoti prieš įvairius priešininkus.

­- Koks yra skirtumas tarp europietiškų ir azijietiškų treniruočių, jei toks apskritai, Jūsų manymu, yra?

Aš nematau jokio skirtumo. Yra tik geri vaikinai ir blogi vaikinai visame pasaulyje. Kiekviena šalis turi savo policiją, nes kiekvienoje šalyje yra blogų žmonių. Mes visi esame žmonės. Tiesiog skiriasi skonis, gyvenimo būdas, – tačiau idėjos yra tos pačios. Visur gali būti ir tinginių, ir sunkiai dirbančiųjų.

- Kalbant apie tradicijas... Kas Jums patiko Lietuvoje?

Labai patiko tai, kad lietuviai nebijo sunkiai dirbti treniruotėse. Kur tik aš einu, man užduoda įvairius klausimus, visur klausinėja – vadinasi, labai domisi Wing Tsun stliumi ir tuo, kaip aš dirbu.

- Ką Jums asmeniškai Wing Tsun davė gyvenime?

Wing Tsun – tai ne tik kažkas, kas skirta kovai, kūnui. Jis taip pat padeda kovoti su protu. Štai kodėl aš mokau ir sukibimo, jutimo. Turi treniruotis ne tik fiziškai, bet ir dvasiškai. Visada turi galvoti: „kodėl aš tai darau, kodėl taip darau?“ Nes dažnai žmonės tiesiog mokosi judesius ir treniruojasi fiziškai negalvodami – tai nėra geras kelias. Jei mokaisi negalvodamas, tai negauni praktiškai jokios naudos. Wing Tsun yra vienas iš protingųjų Kung Fu stilių. Taigi aš nemokau savo mokinių vien tik kaip kovoti, jie būtinai turi galvoti, kodėl mes kovojame būtent tokiu būdu, o negalime kitokiu.

- Tai Jums patinka klausimai: „Kodėl?“, „Kodėl?..“

Taip. Pavyzdžiui, yra labai stiprių žmonių, tai kodėl gi jie negalėtų tiesiog griebti ir partrenkti priešininko. Mes turime paslapčių, kaip tai padaryti paprasčiau.

leung_ting_6.jpg

- Ko galėtumėte palinkėti jauniems žmonės, ieškantiems savo kelio kovos menuose? Ir ko – kovos menų mokytojams?

Jeigu jiems patinka kovos menai, jeigu jiems patinka Wing Tsun – mano kelias, jeigu jie yra sunkiai dirbantys, lojalūs, geri žmonės – tokie man patinka. Mokytojams linkiu būti tokiais pačiais. Žinoma, labai svarbu, kad mokytojas nebūtų godus, o tik siektų užsidirbti pragyvenimui.

- O koks, Jūsų manymu, pagrindinis dalykas, tiesiog būtinas mokytojui?

Mokyti širdimi.

- Ačiū Jums už pokalbį ir linkime malonios viešnagės mūsų šalyje.


Su Si-Jo Leung Ting'u kalbėjosi Gailė Vanagienė "Yoi"
Atnaujinta 2011 rugsėjo 10, Šeštadienis. 20:46

Komentuoti

Perspėjame, jog už komentarų turinį atsako komentatoriai įstatymuose numatyta tvarka.


Apsaugos kodas
Atnaujinti

Naujausi komentarai

Populiariausia per mėnesį

Draugai

smauglys jb dubuklis jb
asia jb produktaisportui jb
dojo jb plungesriteris jb
budora jb boksopasaulis jb
pantera jb grappling jb
   

Hostingas Serveriai.lt

Atsiųsk naujieną!