FightClub.lt - Interviu su Viktoru "Vitiokas" Tomaševič

Interviu su Viktoru "Vitiokas" Tomaševič Komentuoti

7528_102517286431470_100000195970849_73425_5912707_n.jpgAtgaiviname interviu rubriką. Šisyk kalbinsime gal kartais ir nepelnytai primirštą kovotoją, kurio pasiekimai tarptautinėje arenoje džiugina ir kelia į aukštumas Lietuvos vardą. Tai pasaulio ir Europos kovinio sambo čempionatų prizininkas, Lietuvos dziudo ir BJJ čempionatų prizininkas, Realių kovų turnyrų dalyvis ir nugalėtojas Viktoras Tomaševič (eks "Bandito") "Vitiokas".

 

 

 


Pirmas klausimas Viktorui: kodėl jau nebe „Bandito“?

Gana, suaugau (juokiasi). Rimtas darbas, rimti mokslai. Koks gi dabar iš manęs „Bandito“? Tai jau praeitis. Kelerių metų būdamas pradėjai sportuoti? Kokią sporto šaką?
Pradėjau sportuoti būdamas septynerių metų. Vyresnysis brolis lankė dziudo apie vieną mėnesį, tai ir aš nusprendžiau pasportuot. Jis buvo man pavyzdys. Kaip sekėsi mokykloje?
Vidurinėje sekėsi gan neblogai, t. y., visą laiką stengiaus baigti trimestrus be šešetukų. Ir pavykdavo gan sėkmingai. Niekada nebuvau pirmūnu, tačiau stipresniųjų tarpe atsidurdavau dažnai. Ypač matematikoje. Namų darbus stengiausi padaryti pertraukos metu, nes po mokyklos važiuodavau į treniruotes.

Šiuo metu studijuoji. Jei ne paslaptis, kur ir kada baigi?
Mokaus dieniniame skyriuje, VGTU. Studijuoju inžinerinę informatiką, magistrantūra. Šie metai paskutiniai. Sesiją atidėjau iki rugsėjo mėnesio, nes dėl pasiruošimo varžyboms nespėjau parašyti diplominio darbo, tad teks pasėdėti šią vasarą.

Dirbi Viešojo Saugumo Tarnyboje. Kaip derini darbą, mokslus, sportą?
Kol kas viskas gerai. Magistrantūroje paskaitos vyksta vakarais, tai po darbo lekiu į universitetą. Dabar, visą semestrą, yra baigiamojo darbo rašymas, tad į universitetą reikia pasirodyti tik kartais. Nesuku jau sau galvos, kaip viską suderinti. Daugiau laiko prie mokslų praleidžiu namie.  Kiek sunkiau yra su sportu. Jis atima tikrai nemažai laiko. Dėl to tenka paaukoti kelias savaitines treniruotes, kad laiku padaryčiau suplanuotus darbus (mokslus). Ar darbe praverčia kovotojo įgūdžiai?
Taip. Ypač psichologinis pasirengimas. Nesi „įspūdingų gabaritų“, neturi „pikto veido“. Dažnai patenki į konfliktines situacijas? Ir kaip jas sprendi?
Į konfliktus įsiveliu retai. Na, o sprendžiu, kaip žmonės sako – diplomatiškai. Pakalbi ir išsiskiri taikiai (juokiasi).

Kas buvo tavo pirmasis treneris?
Pirmasis treneris buvo Stasys Bazys. Jis man kaip antras tėvas, patardavo per treniruotes ir varžybas, taip pat gyvenime. Iki šiol dar stengiuosi nueiti į jo treniruotes, susitikt su senais sporto draugais, pakovot. Kuri sporto šaka, iš tų, kuriomis dabar užsiimi, labiausiai patinka?
Visą gyvenimą labiausiai prie širdies buvo ir yra dziudo. Dabar prisidėjo ir grapplingas. Kokį turi dziudo meistriškumo lygį?
Pirmas danas. Tik jau nedažnai dalyvauju varžybose, nes jos sutampa su sambo rengiamais turnyrais. Pvz., Europos, ar pasaulio čempionatais.
untitled1.jpg
Tada klausimas. Koks sambo meistriškumo lygis?
Net nežinau, pagal pasiekimus turėtų būti 1 rango tarptautinės klasės sambo meistras (aukščiausias meistriškumas). Nusprendei dalyvauti ir mišrių kovos menų turnyruose. Kas paskatino šiam žingsniui?
Kaip tai kas? Aišku, dabartinis treneris, Ričardas Piepolis, liaudyje žinomas pravarde  „Smauglys“. Tai dabar ir sportuoji pas Ričardą?
Taip, sportuoju klube "Vendetta", pas Ričardą Piepolį. Tačiau stengiuosi nepamiršti ir savo šaknų - dažnai apsilankau dziudo sporto klube "Lokys", kur treniruoja Stasys Bazys. Jei kalbant apie MMA, ar sambo, juk ten yra ir smūgių. Pas ką treniruojies smūginio kovos meno?
Pas tą patį Piepolį ("Smauglys" turi 1 Dan shotokan karate). Taip pat labai padeda treniruočių partneris Sergejus Grečicho.
15732_105601412789724_100000195970849_149970_5298355_n.jpg
Prakalbom apie MMA. Juk nekokia pradžia? Pralaimėjimai, tik šių metų vasarį pagaliau iškovojai pergalę. Ar nesinorėjo visko mest?
Na taip. Kaip ir buvo mintys pasitraukt iš MMA, bet vėliau vėl norisi grįžt, išbandyti save. Tiesiog susitaikai su ta mintimi, kad aną kartą buvai nepasirengęs ar per silpnas.

Ar turi kokių autoritetų, kuriais norisi sekti, būt į juos panašiu?
Taip. Tai tėvai, brolis ir, aišku, mano treneriai. Ar nusimato artimiausiu metu kokios varžybos?
Ne. Sezonas baigėsi, dabar laukia vasaros stovyklos. Nors netrukus kovinio sambo pasaulio čempionatas. Neaišku, kada kovosiu MMA. Kaip reikalai su traumomis?
Po truputį visos gyja (juokiasi). Ką palinkėtum Fightclub.lt skaitytojams?
Būkite kovotojais... Visas gyvenimas yra kova... Nepasiduokit...
untitled4.jpg

Atnaujinta 2011 rugsėjo 10, Šeštadienis. 20:46

Komentuoti

Perspėjame, jog už komentarų turinį atsako komentatoriai įstatymuose numatyta tvarka.


Apsaugos kodas
Atnaujinti

Naujausi komentarai

Populiariausia per mėnesį

Draugai

smauglys jb dubuklis jb
asia jb produktaisportui jb
dojo jb plungesriteris jb
budora jb boksopasaulis jb
pantera jb grappling jb
   

Hostingas Serveriai.lt

Atsiųsk naujieną!