FightClub.lt - Interviu su Mariumi Misiūnu

Interviu su Mariumi Misiūnu (1)

misiunas1.jpg

Po ilgos pertraukos atnaujiname interviu skyrelį. Kalbiname vieną žinomiausių Lietuvos trenerių, muaythai pradininką Lietuvoje, "Realių kovų" įkūrėją, Kauno klubo "Titanas" pagrindinį trenerį ir klubo prezidentą Marių Misiūną.


Fightclub.lt: Kaip pradėjote savo kovos meno kelią?

Marius Misiūnas: Gimiau Šiauliuose. Nuo vaikystės daug sportavau. Lankiau krepšinio, futbolo, lengvosios atletikos treniruotes. 1978 m. į Lietuvą atėjus Karate bumui, su draugais pačių įrengtoje salėje-rūsyje pradėjome treniruotis karate.

Fightclub.lt: Esate bene garsiausio Lietuvoje kovinio sporto klubo „Titanas“ įkūrėjas. Klubas neseniai atšventė 20 metų jubiliejų. Ar galite papasakoti, kaip buvo įkurtas klubas, kas jus paskatino tai padaryti?

M.M.: Kai Lietuvoje, kaip ir visoje Sovietu Sajungoje buvo uždraustas karate, teko gudrauti. Dirbau viename sporto klube ushu treneriu. Atsiradus Kovinės Savigynos sistemai, nusprendziau įkurti savo klubą. Išsinuomavau patalpas, mokinių jau turėjau, ir pradėjau treniruoti kovinę savigyną, po to buvo kikboksas, muai thai, MMA. Evoliucija koviniuose menuose vertė ir "Titano" klubą keistis.

Fightclub.lt: Esate muay thai pradininkas Lietuvoje. Kaip pradėjote pažintį su šiuo sportu? Kaip į Lietuvoje naujovę žiūrėjo kovos menų entuziastai?

M.M.: Su muai thai susipažinau į Lietuvą atvykus daugkartiniam Europos muai thai čempionui Michaeliui Otto. Kartu su juo ir Vokietijos rinktine 1992 m. du mėnesius praleidau muai thai stovykloje Tailande.

Lietuvos kovos menu entuziastai reagavo kritiškai, daugelis juokėsi, svaidė kvailas replikas, laikesi įsikabine pasenusių, neveikiančių realiose kovose technikų. Visada yra sunku pirmiems. Reikejo laiko, kad jie suprastų, koks galingas yra muai thai ir žinoma klubas "Titanas".

Fightclub.lt: Kuom jus patraukė būtent muay thai? Juk tuo metu po nepriklausomybės atkūrimo daugelis rinkosi karate.

M.M.: Muai tai patraukė savo technikos paprastumu ir efektyvumu, galimybe greitai įsisavinti techniką ir puikiai ją pritaikyti įvairiose kovose. Ir be to, visada įdomu pabandyti kažką naujo.

Fightclub.lt: Pastaruosius keletą metų aktyviai domitės braziliškuoju džiudžitsu (BJJ). Kodėl tai darote? Tai dėl to, kad galėtumėt geriau paruošti MMA kovotojus, ar imtynėse radote kažką naujo, artimo savo
sielai?

M.M.: Domiuosi BJJ todėl, kad MMA kovose be imtynių negali kovotojas būti „geras“. Man pačiam imtynės nepatinka, labiau mėgstu smūgiuoti, tačiau nevisada tai kas nepatinka yra nereikalinga. Mano tikslas yra ruošti universalius kovotojus, o be imtynių tai neįmanoma, be to, esu įprates viską patirti savo kailiu, todėl  rimtai domiuosi BJJ. O mano sielai artima viskas, kas susije su kova...

Fightclub.lt: Nors jau esate veteranas, vis dar išdrįstate išmėginti savo jėgas BJJ varžybose. Tai darote siekdamas tobulėti imtynėse, ar tiesiog trūksta iššūkių?

M.M.: Tai darau todėl, kad dar turiu parako ir noriu save išbandyti tose srityse, kuriose nespėjau to padaryti jaunystėje.

Fightclub.lt: Šiuo metu esate labiau „tailandietis“, ar „brazilas“?

M.M.: Esu „tailandietis“, kalbantis su brazilišku akcentu ir mėgstantis cepelinus.

Fightclub.lt: Stebint jūsų auklėtinius, susidaro įspūdis, jog jie turi puikų psichologinį pasirengimą. Kaip tai pavyksta pasiekti?

M.M.: Mokau juos būti kovotojais. Be tvirto charakterio tokių nebūna.

Fightclub.lt: Kaip treneriui, labiau patinka dirbti su profesionalais, ar paaugliais, tik pradedančiais savo kovinį kelią? Su kuriais jums lengviau?

M.M.: Su profesionalais lengva. Jie supranta ko iš jų nori, kartais net be žodžių. Bet visi profesionalai užaugo būdami paaugliais, todėl tenka „kankintis“ ir su jais.

Fightclub.lt: 1999 metais pradėjote organizuoti „Realių kovų“ turnyrus. Kas paskatino tai daryti? Mados šauksmas, ar naujų iššūkių paieška?

M.M.: Kovinių menų evoliucija.

misiunas2.jpgFightclub.lt: Kaip manote, kodėl Lietuvoje tiek daug sportuojančių kovos menus, tačiau MMA sportas, kuris galėtų būti kaip kovotojų išbandymas, nepriklausomai nuo propaguojamo kovos meno, mūsų šalyje labai lėtai vystosi, katastrofiškai trūksta kovotojų? Ar tai stereotipiškai susikurtas baimės jausmas, ar pernelyg didelio universalumo reikalaujantis sportas?

M.M.: MMA labai sunki kovinio sporto rūšis. Manau, kad Lietuvoje ji tik žengia pirmus žingsnius. Mano nuomone dar neatėjo laikas MMA būti populiariam Lietuvoje. Bet neabejoju, kad taip bus. Kantrybės.

Fightclub.lt: Pasaulyje MMA yra sparčiausiai besivystantis kovinis sportas. Kokias MMA perspektyvas matote Lietuvoje?

M.M.: Jau yra keletas lietuvių, kurie kovoja tarptautiniame lygyje, manau, kad ateityje jų daugės. Turi daugėti, jeigu treneriai dirbs ta linkme, kad MMA
taptų populiaresnis.

Fightclub.lt: Sportui atiduodate labai daug laiko. Tačiau dar esate užkietėjęs baikeris, vadovaujate baikerių klubui. Kaip atradote šį pomėgį ir kaip pavyksta tai suderinti su kovos menais?

M.M.: Sportas yra mano darbas, o "baikeriavimas" visa kita. Po darbo šoku ant "baiko" ir lekiu kur akys veda.

Fightclub.lt: Jums teko nemažai keliauti po pasaulį. Kuri šalis paliko didžiausią įspūdį ir kur dar norėtumėte nukeliauti?

M.M.: Tailandas be konkurencijos! Dar nebuvau Amerikoje, noriu ten ir žinoma planuoju vykti į Braziliją, pasitreniruoti BJJ tėvyneje.

Fightclub.lt: Teko skaityti, jog dėl gausių jūsų tatuiruočių Japonijoje nebuvote įleistas į kai kurias pirtis? Buvote sutapatintas su jakudza?

M.M.: Ten yra toks įstatymas, tatuiruoti piliečiai neįleidžiami į viešas pirtis. Teko ieškoti pirties, kur šildosi jakudzos.

Fightclub.lt: Japonija yra daugelio rytų kovos menų tėvynė. Ar lankydamasis ten turėjote progos susitikti ir pabendrauti su vietiniais kovos menų meistrais?

M.M.: Taip teko.

Fightclub.lt: Koks jūsų gyvenimo kredo?

M.M.: Mes laimėsim!

Ačiū už pokalbį.

Atnaujinta 2011 rugsėjo 10, Šeštadienis. 20:46

Komentarai   

0 #1 Felisha 2018-11-15 12:12
Hi. I see that you don't update your page too often. I know that writing
content is boring and time consuming. But did you know that
there is a tool that allows you to create new posts
using existing content (from article directories or other
blogs from your niche)? And it does it very well.
The new articles are high quality and pass the copyscape test.
Search in google and try: miftolo's tools

Feel free to visit my site :: MatildaJuicy: https://KrystalWee.blogspot.com
Cituoti

Komentuoti

Perspėjame, jog už komentarų turinį atsako komentatoriai įstatymuose numatyta tvarka.


Apsaugos kodas
Atnaujinti

Naujausi komentarai

Populiariausia per mėnesį

Draugai

smauglys jb dubuklis jb
asia jb produktaisportui jb
dojo jb plungesriteris jb
budora jb boksopasaulis jb
pantera jb grappling jb
   

Hostingas Serveriai.lt

Atsiųsk naujieną!