FightClub.lt - Saulius Šeškevičius: aš tik stengiuosi gerai atlikti savo darbą

Saulius Šeškevičius: aš tik stengiuosi gerai atlikti savo darbą Komentuoti

saulius_seskevicius0.jpg

Tęsiame atsinaujinusį interviu skyrelį. Kalbiname praeityje buvusį žinomą kovotoją, vieną pagrindinių Lietuvoje muaythai ir MMA ringo teisėją (referį), kariškį, Saulių Šeškevičių.


– Kada ir kur pradėjote užsiiminėti koviniu sportu? Koks tai buvo sportas?

– Dar 1992 m. tarnaudamas Kauno MDB pradėjau kultivuoti kovinę savigyną. Galima sakyti, kad tai buvo karinėms struktūroms skirtas kovos menas.

– Kaip pradėjote dalyvauti MMA kovose?

– Klaipėdos mieste buvo rengiamas mišrių kovų turnyras Ringo riteriai, ten ir pradėjau savo kaip MMA kovotojo karjerą.

– Tinklapyje Sherdog.com oficialioje jūsų statistikoje įrašyta 10 MMA kovų, iš kurių 6 laimėjote, 3 pralaimėjote ir 1 kovą baigėte lygiosiomis. Kaip žinia, nemažai praėjusio dešimtmečio kovų nebuvo oficialiai įtrauktos į jokias statistikas. Kiek maždaug MMA kovų jums teko kovoti?

– Aplamai aš stengiuosi neskaičiuoti ir nevesti statistikos, kiek dalyvavau įvairiuose dvikovų sporto šakų kovose, nes mano tikslas buvo ir yra – universalus kovotojas (karys).

– 2001 metais Kauno halėje dalyvavote įspūdingame “Realių kovų” turnyre, kuriame be svorio ir laiko apribojimų 12 kovotojų kovojo dėl čempiono titulo. Jūs užėmėte antrą vietą, nepaisant to, kad nebuvote sunkiasvoris. Ar tai buvo pats sunkiausias turnyras, kuriame esate dalyvavęs? Juk per vieną vakarą reikėjo susikauti net kelis kartus?

– Man tai buvo ne pats sunkiausias, o pats įsimintiniausias MMA turnyras mano gyvenime. Aš nebuvau įvardijamas kaip pagrindinis favoritas laimėti šį turnyrą, tačiau po pirmos kovos, net ir susilaužęs delnakaulį, sugebėjau laimėti labai sunkią antrą kovą, ir tik finalinėje dvikovoje dėl didelių skausmų nesugebėjau tinkamai pasipriešinti tikrai geram kovotojui Rokui Stambrauskui.

– Prieš keliolika metų, kai dar Lietuvoje nebūdavo jokių MMA organizacijų, vykdavo neoficialios MMA kovos, kurias vadindavo “nelegaliomis kovomis be taisyklių”. Ar jums teko kautis tokiose kovose?

– Nepasitaikė...

– Esate iš senosios lietuvių MMA kovotojų kartos. Ar galite palyginti kovotojus prieš 10 metų ir dabar? Kaip pasikeitė jų lygis, mentalitetas?

– Nenoriu nuvilti visų šių laikų MMA kovotojų (dar kartą kartoju – ne visų), tačiau jų mentalitetas ir meistriškumas kai kuriais atvejais net labai skiriasi nuo senosios kartos kovotojų. Šiandienos MMA kovotojai daugiau sumaterialėję, tačiau manau, kad gyvenimas taip verčia juos daryti.

– Kas įtakojo sportininko karjeros pabaigą?

– Būdamas 33 metų, blaiviai įvertinau, kad laikas užleisti savo vietą jaunesniems kovotojams. Kaip sakoma, geriau laiku išeiti, nei paskui gailėtis.

– Baigęs sportinę karjerą, pradėjote teisėjauti. Kas paskatino imtis šio atsakingo darbo?

– Be dvikovų sporto šakų aš negalėjau egzistuoti, nes jos man jau buvo įaugusios į kraują, todėl reikėjo galvoti, kur ir kaip save realizuoti toliau, todėl ir nusprendžiau save pabandyti teisėjo vaidmenyje.

– Su kai kuriais kovotojais (R. Stambrauskas, V. Pocevičius) jums teko pačiam kovoti, o dabar tenka jiems teisėjauti, jie vis dar tęsia savo karjeras. Žiūrint į juos, nekyla noras vėl išeiti pakovoti?

– Kaip ir minėjau, reikia laiku ir vietoj pasverti bei pagalvoti apie visas savo galimybes, bet niekada nereikia sakyti ir ne, kas ten žino...

saulius_seskevicius1.jpg– Teisėjaujate tiek muay thai varžybose, tiek “Realiose kovose”, esate tarptautinės kategorijos muaythai teisėjas. Kuriose varžybose yra sunkiau teisėjauti? Ir kuriose jums pačiam labiau patinka?

– Man labiau patinka, kuomet sportininkai nepatiria didelių traumų, o ne kokiose varžybose sunkiau teisėjauti. Tiek viena, tiek kita kovos meno rūšis yra specifinė, todėl abiejuose nėra lengva teisėjauti.

– Kokiame didžiausiame pagal mastą turnyre yra tekę teisėjauti?

– Pasaulio muaythai čempionate Tailande.

– Daugelio specialistų nuomone, esate geriausias MMA referis Lietuvoje. Tikriausiai tai įtakoja ir kovotojo praeitis?

– Nepasakyčiau, kad geriausias, aš tik stengiuosi gerai atlikti savo darbą. Ar įtakoja kovotojo patirtis teisėjavimą? Vienareikšmiškai galiu atsakyti, jog nepabuvęs kovotoju, nebūsi geras teisėjas. Tai mano asmeninė nuomonė.

– Niekam ne paslaptis, jog kovinio sporto žiūrovų kultūra Lietuvoje nėra pati geriausia. Per kovas galima prisiklausyti įvairiausių replikų, pastabų, pamokymų, įžeidimų. Savo adresu dažnai girdite ir kaip reaguojate, stengiatės negirdėti, ar viduje “verdate”?

– Prie to su laiku priprantama, reikia išmokti bendrauti su bet kokia kultūra.

– Ar mėgstate žiūrėti kovinio sporto varžybas kaip žiūrovas? Galite atsiriboti nuo ringo teisėjo darbo?

– Taip, mėgstu. Iš šalies galima geriau vertinti ne tik kovotojus, bet ir teisėjavimo subtilybes.

– Kodėl Lietuvoje nėra daug aukšto lygio kovotojų? Vos vienas kitas yra sėkmingai kovojęs aukšto lygio turnyruose. Ar tikite, jog lietuvių kovotojai bus matomi UFC narve?

– Kantrybės, jie ateis...

– Kaip vertinate Lietuvoje vykstančius MMA turnyrus?

– Viskas atsiremia į finansinius dalykus. Šiandien norint organizuoti gerus MMA turnyrus reikia nemažai lėšų. Aukštesnio lygio kovotojai suviliojami tik nemažais honorarais, be to, norint surinkti geriausius mūsų kovotojus į MMA turnyrą, nemažai kliūčių sudaro kitų federacijų politiniai žaidimai.

– Be sporto pasaulio, taip pat esate kariškis. Kaip pradėjote šį kelią, nuo armijos? Kodėl, tarkim, netapote treneriu, kaip tai padaro nemažai kovotojų?

– Kodėl sakote, kad netapau treneriu. Lietuvos kariuomenėje aš mokau karius karinės kovinės savigynos subtilybių, o sporto klube "Titanas" padedu mokytojui Mariui Misiūnui ruošti kovotojus tiek muaythai, tiek MMA kovoms.

saulius_seskevicius2.jpg

– Kaip dažnas lietuvis aš esu savo šalies patriotas. Sausio įvykių metu aš kaip ir kiekvienas pilietis stojau ginti visus svarbius objektus tiek Vilniuje, tiek Kaune. Matydamas visos tautos susitelkimą, aš apsisprendžiau – eisiu ginklu ginti savo tėvynės. Taip ir prasidėjo mano tarnyba nepriklausomoje Lietuvos kariuomenėje. Buvo sunku, bet patriotizmas, noras, užsispyrimas ir sunki tarnyba mane padarė tikru kovotoju – kariu. Dėl viso šito norėčiau padėkoti savo vadui Sauliui Veprauskui, kuris, be to, buvo vienas iš kovinės savigynos pradininkų Lietuvoje. Šiuo metu  Lietuvos kariuomenėje aš dirbu Fizinio rengimo centre ir bandau kažką palikti po savęs, t.y. atgaivinti karinę kovinę savigyną. Nors tai skamba gal ir banaliai, tačiau už šį šansą reikia dėkoti mūsų kariuomenės vadui, kuris, be to, taip pat yra buvęs dvikovinės sporto šakos atstovas.

– Sportinę formą dar palaikote?

– Kai tik turiu laisvo laiko, visada traukiu į sporto salę.

– Ačiū už pokalbį.

Atnaujinta 2011 rugsėjo 10, Šeštadienis. 20:46
Daugiau šioje kategorijoje: Interviu su Mariumi Misiūnu »

Komentuoti

Perspėjame, jog už komentarų turinį atsako komentatoriai įstatymuose numatyta tvarka.


Apsaugos kodas
Atnaujinti

Naujausi komentarai

Populiariausia per mėnesį

Draugai

smauglys jb dubuklis jb
asia jb produktaisportui jb
dojo jb plungesriteris jb
budora jb boksopasaulis jb
pantera jb grappling jb
   

Hostingas Serveriai.lt

Atsiųsk naujieną!